Sranda končí, Češi se naštvali. Praha není Kyjev

Někteří označují rok 2015, který je téměř za námi, dokonce za nejsložitější rok od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?

Události roku 2015 jsou pokračováním dějů z let předchozích. Lze to přirovnat k televiznímu seriálu, při jehož tvorbě se střídají scénáristé, takže výsledkem je chaos, který děsí a odpuzuje „diváky“. Producent to hodlá řešit tím, že v příštím roce pár protagonistů  vymění,  ku příkladu roli prezidenta USA obsadí neokoukaným hercem, možná bude předčasně ukončena i  pracovní smlouva  s andělskou heroinou M. a  k výměně zřejmě dojde i v kyjevském týmu. Zlí jazykové tvrdí, že herec představující ukrajinského premiéra, už se beztak chtěl z natáčení vytratit, ale na letišti ho chytili a odvezli jej zpátky na plac.Jarní  epizoda věnovaná Řecku se obzvlášť nepovedla a u těch, kteří ji sledovali pozorně, vzbudila soucit s poníženým státem, kterému bylo zakázáno jít cestou vlastních reforem, protože by se dotkly oligarchů. Charismatický představitel ministra financí na svou roli rezignoval, protože se do ní vcítil natolik, že neunesl předepsaný převod řeckých majetků do cizích rukou. Největší problémy však  v tomto roce nastaly s komparsem, který se  neukázněně vymkl pokynům režie, a tak se některé davové scény s imigranty musely dotáčet, jindy dokonce vzniklý chaos řešila policie,  čímž se seriál nejen značně prodražil, ale začal „diváky“ děsit. Teď o Vánocích je naštěstí jeho sledovanost menší, lidi si chtějí od toho rozčilujícího a nelogického  tyjátru odpočinout, dát si pauzu a věnovat se chvíli sami sobě a svým blízkým. Mnozí se totiž obávají, že v příštím roce by mohli přijít o copyright na vlastní příběh a stát se nedobrovolným komparzistou v dalším epizodě  seriálu. Někteří si pořizují zbrojní pas a ti nejbohatší budují bunkry a zásobují je „balíky pro přežití“. Nejkvalitnějším výrobcem a dodavatelem těchto balíků je prý Finsko. Kromě vakuovaných potravin a léků prý obsahují i tablety, které z každé vody udělají pitnou.  Na těch několika předvánočních setkáních, kam jsem byla pozvaná, bylo nejčastějším přípitkem přání: „Hlavně ať je mír“.

Celý rozhovor najdete v Parlamentních listech

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
to je jedno
to je jedno
29. 12. 2015 14:17

Kdoví, co přinese budoucnost. Já jen dávám pár drobností:

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3365-elita-se-pripravuje-na-neco-velkeho-soros-prodal-vsechny-akcie-svetovych-bank-pod-cenou-a-nakupuje-zlato

Ovšem podobná informace kolovala netem např. již v roce 2012…

http://www.magnificat.sk/15650/

či toto:

http://ekonomika.idnes.cz/za-uplynuly-rok-prodal-akcie-microsoftu-za-astronomickych-jeden-a-pul-miliardy-americkych-dolaru-i3l-/eko-zahranicni.aspx?c=A151228_111438_eko-zahranicni_tumo

Dnes jsem četl toto:

http://www.novinky.cz/finance/390377-uspory-ve-zlate-mohou-osalit-byva-to-kus-papiru.html

Může to být tak, že banksteři přes své agenty manipulují cenami zlata tak, že je uměle snižují a pomáhají si při tom tak, že naivním důvěřivcům prodávají zlato, co neexistuje… velký pohyb neexistujícího zlata na trzích táhne ceny dolů… nu a až to celé prdne, tak ceny existujícího zlata vystřelí do oblak… A zasvěcení o tom vědí…

aram
aram
29. 12. 2015 18:23

Sranda zřejmě opravdu končí. V Sýrii se to hýbe a to tak, že velmi.
http://cz.sputniknews.com/svet/20151228/2028758/washington-uspech-ruska-operace-syrie.html
Podle Reuters (dnes dokonce citováno v hlavní zpravodajské relaci Čro) dochází v Sýrii k dohodám a evakuaci povstalců, k dohodám o výměně zajatců a chyluje se (možná) ke klidu zbraní. Chtělo by to dohledat více informací. Uvidíme později …..
V návaznosti na poslední Pjakinovu relaci v části o Kerryho jednání s Putinem by se vlastně potvrzovalo to, co tam říká o americkém couvání.

orinoko
29. 12. 2015 19:04

V Syrii se velmi zintenzivnil tlak armadnich sil – a jejich spojencu – v pozemnich operacich. Chvata se, neb mozna brzy zacnou tzv. mirove rozhovory. Tzv. Zapadu dneska neverim ani to , ze Barak Ohava je cerne pleti a soudruzka Merkel ma vlastni mozek. Rusko postupuje systematicky a velmi cilevedome. Za pochodu vyucuje novym pomerum nejen Syrii, ale i Irak a Iran. Na plose Syrie se postup moc neprojevuje, ale je nesmysl bojovat o kus pouste, kde neni zadna nafta. Soudruh Aloos, saudsky exponent na uzemi Syrie, planovany oficicialni opozicnik, jinak dobytek non plus ultra, organizator chemickych utoku … tak… Číst vice »

orinoko
29. 12. 2015 19:29

Mapa ruskych bombardovacich misi v Syrii z poslednich dnu je celoplosna. Emerickeho dobytka se uz na nic neptaji, nic mu neoznamuji, stejne jako dalsim podobne ladenym kretenum, zabozrouty pocinaje.
Obzvlaste je to patrne u tureckych hranic, a na radu nove prisly jordanske. Rusove bombarduji az u irackych hranic kolony cisteren, ktere kradou syrskou ropu novou trasou.
Naprosto nedocenitelny vycvik armady ve velmi komplikovanych a citlivych pomerech.
Jo … a Iran ma eminentni zajem o rusky radarovy system odhaluji bombardaky emericke provenience, tzv. neviditelne.
Soudruh Ohava – kral Lavra svetove klasiky.

orinoko
29. 12. 2015 20:25

A to neni ani zdaleka vsechno. Od 1.1.2016 zacnou pusobit ruske restrikce vuci Halici a osmanskemu hulibrkovi, ktery dneska nevi , kde cadit drive.
Rusko stacilo prislusny obchod nahradit spratelenym osazenstvem, ktere se od tzv. Zapadu dockal jedineho – embarga, restrikci, reglementace a ponizovani.
Kam bude turecke hovado reexportovat eurosojuzni bezprizornost a vlastni debilitu v tuto chvili Rusko prestalo resit.
A Syrie prave osvobozuje svoje vyznamne zemedelske „plantaze“. I na Izrazida dojde. Svetovy kleptokrat dostane poradny kopanec do svoji vyvolene rite.

Aleš
Aleš
29. 12. 2015 20:44
orinoko
29. 12. 2015 20:50

Ja to snad zacnu milovat. Na ceskych armadnich webech se to jen hemzi slovenskymi a polskymi vstupy. Nejaka domaci omezeni? Nekde se Cizek ani nevyskytuje. Ohromujici zpravy o polskem pokrokovem militarismu skonci nakonec u typickeho kopceni. – Polsky Zetor musel byt Ursus. A pochopitelne byl lepsi.
Co cekat od evropskych vekslaku?

orinoko
29. 12. 2015 21:02

Ano , miluju to . Cesky pravicak na armadnich webech pravil, ze takova polska kravina vyjde na nekrestanske kachle. A pak naznacil, ze presun takoveho hovada z mista A do mista B bude stat MyLand.
Ale militarni blbstvi opet hralo roli. Cece, Psonci udelaji z nemeckeho tanku vlastni traktor, ze ktereho se Rus uplne podela.

merlin
merlin
29. 12. 2015 21:21

ahoj orinoko, nevím jestli tohle znáš, ale jestli ne, tak by se ti to možná mohlo líbit, jsem usoudila :-) 1676 Mehmet VI. kozákům ze Záporoží: Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál /náměstek?/ Alláha, vládce království Makedonie, Babylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, výjimečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce – nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili a zdrželi se obtěžování dalšími útoky. Záporožští kozáci tureckému… Číst vice »

Sasin
Sasin
29. 12. 2015 21:23

Putine, esli to tady čteš, budeš muset zabrat celou Jewropu. Hlavně nech Prahu vlastnímu osudu, voni pa zdechnou intelektuálně sami. Kua ani nevím jaká vrstva řízení už to je. Muheeeeeee

merlin
merlin
29. 12. 2015 21:25

ještě originál, co se traduje, a co podle něho namaloval Ilja Repin obraz Запорізькі козаки турецькому султану! Ти – шайтан турецький, проклятого чорта брат i товариш і самого Люципера секретар! Який ти в чорта лицар коли голою дупою їжака не вб’єш? Чорт висирає а твоє вiйсько пожирає. Не будеш ти, сучий ти сину, синiв християнських пiд собою мати, твого вiйска ми не боїмося, землею i водою будем битися з тобою, распройоб твою мать. Вавілонський ти кухар, Македонський колесник, Ієрусалимський броварник, Олександрійський козолуп, Великого й Малого Єгипту свинар, Вірменська свиня, Подолянська злодiюка, Татарський сагайдак, Каменецький кат, і всього світу і підсвіту… Číst vice »

merlin
merlin
29. 12. 2015 21:26
Sasin
Sasin
29. 12. 2015 21:39

Putine, přijď brzy nebo nás ti papaláši úplně zrujnujou.
Zapomněl jsem odkaz:
http://www.putine-prijd-brzy-nebo-nas-papalasi-uplne-zrujnujou.html

orinoko
30. 12. 2015 8:37

Ano znám, Rjepin podle tohoto dopisu namaloval obraz – Kozáci píšou sultánovi. Ale takhle vcelku už jsem to dlouho nečetl .
V té verzi, kterou si já pamatuji, bylo ještě – křesťanská prdel aby ti jebala majku.
Díky za dobré ráno.

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
30. 12. 2015 10:57

sasine – server nenalezen – ?????

Sio
Sio
30. 12. 2015 11:57

merlin napsal

jsem zapomněla dát odkaz na obraz http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_DoGjDLhTDI757FpF6UY5cZx2jHmKlFEy.jpg

Špica! S chutí jsem se tomu zasmál.

orinoko
30. 12. 2015 12:30

Informacni alternativa neni zadne becko. Saudsky chemicky ali, soudruh Aloosh , je tezce oplakavan v Rijadu. Vrchni uterka na tamnim zamini se nechala slyset, ze smrt Alooshe neposlouzi miru v Syrii. Tak tomu saudskemu zcela urcite ne. Jakeho chemickeho teroristu vytahnou z klobouku ted? Ze by nekoho z klanu bin Ladinu? Treba Zleho Ladika c. 2?