Stalin byl horší než Hitler

Překlad Janika, převzato odtud.

Stalin byl skutečně horší než Hitler! – Jedinou otázkou je: PRO KOHO?

Hitler – to je fašismus. A fašismus – to je otevřená teroristická diktatura nejreakčnějších, nejvíce šovinistických, nejvíce imperialistických prvků finančního kapitálu.

Je to jasné: PRO KAPITALISTY, A PŘEDEVŠÍM OLIGARCHY, KTEŘÍ UCHVÁTILI MOC V ZEMI V ROCE 1985, A PRO JEJICH IDEOLOGICKÉ SLOUHY JE STALIN OPRAVDU HORŠÍ NEŽ HITLER.

Pochybujete o tom?

P.S.: Jde o vnímání řeči. Prohlášení typu „Stalin byl horší než Hitler“ nebo Churchillovo: „Demokracie – to je nejhorší forma vlády. Kromě všech ostatních…“  – bez zadání PRO KOHO?  vytvářejí falešný pocit univerzálnosti těchto prohlášení.  Nicméně je třeba objasnit PRO KOHO JE STALIN HORŠÍ NEŽ HITLER? PRO KOHO JSOU VŠECHNY OSTATNÍ FORMY VLÁDNUTÍ HORŠÍ NEŽ DEMOKRACIE?  – a všechno do sebe zapadá: Obě tvrzení jsou pravdivá. Jsou však platná výhradně pro zlodějskou elitu, a ne pro nevolníky, pro vykořisťované obyvatelstvo.

Proto pokaždé, když někdo pronese tento druh výroku, směle se zeptejte: „PRO KOHO?“ – Ať odpoví.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
karpi
karpi
13. 4. 2016 8:44

Nejlepší postřehy jsou ty nejsamozřejmější.

fam
fam
13. 4. 2016 10:48

Ono jde o to, čí jazyk a dialektiku používáme. Po 89´jsme přijali západní dialektiku a její součástí je vypjatý antikomunismus a tím pádem i tyhle nesmysly. Vemme si jeden příklad z této jazykové pasti: Demokracie vs. totalita. Každý školáček, kterému dozrály buňky na čtení, se samozřejmě bude bít za demokracii, jako by měl vzteklinu. Ale teď se na tuto „dualitu“ podívejme z jiného úhlu. A sice z úhlu TRANSPARENTNOSTI MOCI ve společnosti. Z tohoto úhlu můžeme označit tzv. demokratické režimy za MOCENSKY NETRANSPARENTNÍ, kdežto takzvané totalitní režimy jsou čitelné a mocensky transparentní. To je nesmírně důležitý ukazatel, dalo by se… Číst vice »

Béda
13. 4. 2016 13:16

Demokracie. Co je to demokracie? Podle definic to má být vláda lidu. Vládne v ČR, vládne v EU lid? Rozhoduje lid o klíčových otázkách pro svoji budoucnost? Rozhodoval kupř. o vstupu do NATO, o vstupu ČR do četných válek NATO, o restitucích a fotovoltaickém superbyznysu, o přechodu ke kapitalismu po hadráku? Rozhodoval o tom, že proběhne vyvlastnění státu ve prospěch soukromých jedinců? Nerozhoduje se v Bruselu o nás bez nás? Pokud si vzpomínám hadrníci slibovali v listopadu 89 sociálnější socialismus, svět bez válečných spolku, Československo bez kapitalismu, nezaměstnaných a bezdomovců, dostižení životní úrovně západních imperiálních center, vrácení moci do rukou… Číst vice »

asym
asym
13. 4. 2016 13:37

Hitler byl v dějinách naštěstí jen jeden, avšak pokud srovnáme anglo-saské pojetí budování světa tak těch mrtvých budou násobky, ať už ve srovnání s tím či oním.

alexithymie54
alexithymie54
13. 4. 2016 21:39

To snad ne Stalin x Hitler – to srovnání provádí jen blbec nebo ten co si myslí,že všichni kolem nej blbci jsou, hmm což asi bude to právě to prave !neb intelekcni úroveň národa jde dál než do háje.
Nejen Rus,ale i Cechoslovak výsostné potřebuje „našeho“ Stalina!!!!
To dokumentuje – přečti úvod k 19.sjezdu KSSsS-snad mnozí pochopí co byl ten „krvavý stalinismus“ – och ty český troubo,hmmmmm !!!!!

Go
Go
13. 4. 2016 23:22

Jednoduche. Stalin se zvrtl. O Leninovi nevim, ale Trockij, jako vyssi americky Zid prece s partou dalsich podobnych prijeli do Ruska zvratit Kerenskeho revoluci. To se jim podarilo a pote rozpustili armadu a podepsali Brestsky mir. A vyvezli 330 milard zlatych rublu jakesi male svedske firmisce, jako ze ona jim bude dodavat lokomotivy. Jo, za snad 8 let jich dodala 50. nejakym hlasovanim Trockij vyhral aTj vytvoril bolseviky-trockisty. No a Stalin se zapadu otocil zady a tak ho nazvali masovym vrahem. Protoze pustil z gulagu Kerenskeho menseviky a poslal tam Trockeho ( mozna i Leninovo) bolseviky. Ale skovo bolsevik nejak… Číst vice »

Béda
14. 4. 2016 4:51

M. Zacharovová má můj obdiv. Nestydí se říct smradlavým přeslazeným podvraťákům a pokrytcům pravdu do očí na plnou hubu: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/zacharova-k-eu-vy-nedodrzujete-mezinarodni-pravo/

humbru
humbru
14. 4. 2016 6:07

Ono bránit zemi proti surovinově vyčerpanému ale chtivému okolí holt vyžaduje obětí.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 4. 2016 7:53

Stalin se na rozdíl od nich vždy staral o budoucnost slovanských národů. Stalin po podepsání Mnichovské dohody nabídl českému vedení pomoc v obraně státu proti Hitlerovi. Byl odmítnut. „Nemůžu být větší patriot než oni sami,“ řekl tehdy. O tom se však v současných českých učebnicích dějepisu nedočtete. Stejně jako o tom, že Stalin v roce 1944 v Jaltě při rozdělování poválečné Evropy lobboval za zájmy Poláků. Dostali celou Ostpreussen a dnes na to „zapomněli“. Británii byl osud Polska ukradený, Spojené státy měly Poláky za věčný „bolehlav a hyeny Evropy“ (oprávněně!) a nedaly by jim raději vůbec nic. Kdo prosadil myšlenku… Číst vice »

Sio
Sio
14. 4. 2016 8:57

Botičky od Diora napsal Stalin se na rozdíl od nich vždy staral o budoucnost slovanských národů. Stalin po podepsání Mnichovské dohody nabídl českému vedení pomoc v obraně státu proti Hitlerovi. Byl odmítnut. „Nemůžu být větší patriot než oni sami,“ řekl tehdy. O tom se však v současných českých učebnicích dějepisu nedočtete. Stejně jako o tom, že Stalin v roce 1944 v Jaltě při rozdělování poválečné Evropy lobboval za zájmy Poláků. Dostali celou Ostpreussen a dnes na to „zapomněli“. Británii byl osud Polska ukradený, Spojené státy měly Poláky za věčný „bolehlav a hyeny Evropy“ (oprávněně!) a nedaly by jim raději vůbec… Číst vice »

Slobo
Slobo
14. 4. 2016 10:34
Janika
Janika
14. 4. 2016 15:11

Botičky od Diora napsal Stalin se na rozdíl od nich vždy staral o budoucnost slovanských národů. Stalin po podepsání Mnichovské dohody nabídl českému vedení pomoc v obraně státu proti Hitlerovi. Byl odmítnut. „Nemůžu být větší patriot než oni sami,“ řekl tehdy. O tom se však v současných českých učebnicích dějepisu nedočtete. Stejně jako o tom, že Stalin v roce 1944 v Jaltě při rozdělování poválečné Evropy lobboval za zájmy Poláků. Dostali celou Ostpreussen a dnes na to „zapomněli“. Británii byl osud Polska ukradený, Spojené státy měly Poláky za věčný „bolehlav a hyeny Evropy“ (oprávněně!) a nedaly by jim raději vůbec… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 4. 2016 16:35

To: janika Nevěřím že si někdy někdo bude umět alespoň zdaleka představit jaké neuvěřitelné problémy a v jakých podmínkách je musel řešit tento člověk. A vyřešil. Z dnešního pohledu udělal beze sporu spoustuchyb ale zkusme se naladit a vžít do jeho doby… Vždy mě spíše než jeho politické kroky zajímala psychologie osobnosti. Tedy činy mimo politický svět. 1) Vyrůstal ve velmi chudé rodině a disponoval výjimečnou touhou po vzdělání. V té době bylo prakticky nemožné, aby se chudý kluk dostal do školy. Existovala stipendia, ale pro prokázání vlohů potřebných k získání stipendia, byl adept nucen platit soukromého učitele. Toho si… Číst vice »

Irena
14. 4. 2016 17:06

Josif Vissarionovič Stalin (napsal ve věku 17-18 let)

Od domu k domu chodíval,
na dveře klepaje pěl,
s pomocí starého čanduri
prostinký nápěv zněl.

Tryskal z té písně nadzemský
čistý a vznešený sen,
veliká pravda odvěká
slunci se rovnala jen.

Srdce, co v kámen zatvrdla,
přinutil znovu zas bít,
rozum co dřímal, se probouzel
o světle začínal snít.

Však bezbožní lidé, co srdce svá
temnotě dali v plen,
jedovou číši mu nabídli,
by zabit byl ten jeho sen.

Volali na něj: Proklet buď!
Tvá touha, ta je nám cizí.
Tu hořkost až do dna si pij!
Nechceme tvou pravdu ryzí.

Irena
14. 4. 2016 17:07

Ruská verze, i když originál byl myslím v gruzínštině.

Ходил он от дома к дому,
Стучась у чужих дверей,
Со старым дубовым пандури,
С нехитрою песней своей.

В напеве его и в песне,
Как солнечный луч чиста,
Звучала великая правда —
Возвышенная мечта.

Сердца, превращенные в камень,
Заставить биться умел.
У многих будил он разум,
Дремавший в глубокой тьме.

Но люди, забывшие Бога,
Хранящие в сердце тьму,
Полную чашу отравы
Преподнесли ему.

Сказали они: “Будь проклят!
Пей, осуши до дна…
И песня твоя чужда нам,
И правда твоя не нужна!”