Diskuze k článku


 • Irena • 19. září 2014

  Lidé z Ukrajiny utíkali nebo se schovávali ve vesnicích. Ona tam totiž válka není, takže tomu, kdo si nepřevezme obsílku, hrozí tak maximálně 50 hřiven pokuty za tento přestupek. A aby jej byl donucen zaplatit, musí ještě vojenská správa vyhrát u soudu ve dvou instancích a rozhodnutí musí nabýt právní moci. Vojenská správa však nemá právníky, takže žádné soudy nebudou.

  To je velmi zajímavá informace. Dneska jsem z nějakého rádia slyšela, že si i Ukrajinci v CZ odmítají přebírat doporučenou poštu.

 • Béda • 19. září 2014

  http://www.novarepublika.cz/2014/09/polsky-prezident-pozaduje-od-osn-aby.html

  A proč ne aby po všech svých válečných podvodech byly vyloučeny z RB OSN USA?

 • Béda • 19. září 2014

  http://www.novarepublika.cz/2014/09/swift-poruseni-prav-evropskym.html

  Usnesení Evropského parlamentu o odpojení Ruska od systému SWIFT porušuje práva organizace a způsobuje škody její dobré pověsti. Bylo to zveřejněno 18. září v prohlášení SWIFT.

  „Zmínka o SWIFT v usnesení Evropského parlamentu v tak citlivém mezinárodním problému způsobí závažné škody naší pověsti,“ – píše se v dokumentu. Kromě toho „porušuje i základní právo organizace vykonávat svou činnost a právo na vlastnictví.“ „Chceme zůstat mezinárodním a neutrálním poskytovatelem služeb ve finančním sektoru,“ – zdůrazňuje se na webu.

  Bylo poznamenáno, že tato rezoluce nebrání v tomto okamžiku společnosti poskytovat služby ruské klientele.

  Evropský parlament 18. září vyzval země EU, aby zvážily možnost vyloučení Ruska ze systému SWIFT. Odpovídající usnesení bylo schváleno na plenárním zasedání EU. Toto usnesení není nyní závazné, konečné rozhodnutí přijímají členské státy EU a Evropská komise…

 • Thor • 19. září 2014

  Některé mýty mají tuhý kořínek.Patří k nim neustále opakovaný argument týkající se těžby „břidlicového“ plynu na Ukrajině.BP a Shell ukončily ověřovací vrtné práce/geologický průzkum již před zahájením války.Boje jen urychlily stěhování.Došlo k tomutéž,jako v Polsku a USA i jinde.Jedno ze zhruba 10 nadějných ložisek je vhodné pro ekonomicky efektivní těžbu. U zdrojů,které jsou v kilometrových hloubkách je ten poměr vyšší než jedna ku 30 a navíc,Amíky současně využívané technologie těžit z takových hloubek neumí. K frakování potřebujete ohromné množství vody,to také není k dispozici všude.Navíc, celý frakovací biznis závisí na levných penězích,nulové úrokové míře,je to finanční letadlo,které celé,jako odvětví,padne přes noc,v okamžiku kdy FED zvýší úrokovou sazbu o jedno jediné procento.Pro plynaře Západu je Ukrajina „game over“.O uhlí také nejde.Takže US motivace na Ukrajině je téměř výhradně vojensko-strategická- destrukcí infrastruktury vyhnat Novorosijce na Rus,a z Donbasu vytvořit nové Kosovo s Camp Bond Steely.- Viszegrád vznikl ve Washingtonu,ještě před půl rokem psal vyvolený Friedman/Stratfor o Viszegrád Battle Group proti Rusku,povolnějšímu nástupci NATO.US Kurvy se snaží.

 • Sasin • 19. září 2014

  Až jednou tady budou pohledy z Ruska 2 660 000 tak už bude asi po světě. Muheeeeeee