Svatojiřský pochod za mír a národní suverenitu

Akce D.O.S.T. pořádá již druhý ročník Svatojiřského pochodu, kterým chce upozornit na nebezpečí války na evropském kontinentě a nutnost obhajoby národní suverenity ČR.

Konzervativní občanské sdružení Akce D.O.S.T. předá v rámci Pochodu na Pražském hradě „Poselství prezidentu republiky Miloši Zemanovi“, ve kterém navzdory odlišným názorům na řadu politických a ekonomických otázek oceňuje prezidentovu podporu mírového řešení současné mezinárodní krize. Závěr Pochodu pak proběhne před budovou Velvyslanectví Spojených států amerických, kde účastníci předají „Mírovou výzvu“ apelující na mírové řešení situace ve světě a kriticky hodnotící některé aspekty působení Velvyslanectví USA v ČR.

http://www.akce-dost.cz/pdf/svatojirskypochod2015.pdf

Akce se koná v sobotu 2. května 2015 ve 14:00, na Hradčanském náměstí v Praze. Odtud se účastníci vydají k soše svatého Jiří na Pražském hradě. Po položení květin a předání „Poselství prezidentovi ČR“ budou pokračovat Nerudovou ulicí před ambasádu USA na Malou stranu, kde bude předána „Mírová výzva“.

Shromáždění uvede a bude moderovat bývalá televizní hlasatelka Dušica Zimová, která představí jednotlivé hosty a mluvčí.

Na setkání promluví mj. bývalý vícekancléř prezidenta republiky a šéfredaktor internetového magazínu Protiproud Petr Hájek, předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura, sociolog a člen Strany svobodných občanů Petr Hampl, předseda občanského sdružení MONOS a člen předsednictva Národní demokracie David Hibsch, který rovněž přečte zdravici předsedy Adama B. Bartoše, předseda Hnutí za národní jednotu Jan Skácel a politolog Daniel Solis.

Hudbou shromáždění doprovodí skupina Míti Denčeva.

Záběry z minulého Svatojiřského pochodu si můžete prohlédnout zde.

https://www.youtube.com/watch?v=Yivs0Dhsjsw

https://www.youtube.com/watch?v=sXqa-XOOtAQ

http://www.akce-dost.cz/20140507.htm

O Akci D.O.S.T.

Občanské sdružení Akce D.O.S.T.  vystupuje na podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti. Odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity. Věnuje se proto vzdělávací a popularizační činnosti, pořádá kulturní akce i veřejná shromáždění a happeningy. Ve svém působení vychází z textu Manifestu D.O.S.T. ze dne 7. listopadu 2007 a na něj navazujících aktivit.

Za Akci D.O.S.T.

Petr Bahník

předseda

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
29. 4. 2015 6:59

Nešlo by to na 1. máje? Přečetl jsem si jen první stranu připomínek čtenářů, ale přesto si myslím, že ta přehlídka názorů a pohledů na současnost je hodně vypovídající. http://www.novinky.cz/diskuse?id=401313&articleId=/domaci/368267-strany-lovi-na-1-maje-volice-pres-jejich-deti.html&sectionId=8&page=1#c12849285 Hodně se mi líbil např. tento : Zdeněk Rajchl, Myjava Středa, 29. dubna 2015, 05:58:51 | +11 Korupce a podplácení voličů jinou formou jako vyšité.Všude ve světě se slaví 1. máj jako Svátek práce a připomenutí si památky zavražděných amerických dělníků kapitalisty v 19. století. 1. máj je svátek všech lidí, co si svoji mzdu vydělávají pěkně poctivě rukama a zvláště nás, co máme za poctivou práci pouze minimální žebračenky.… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
29. 4. 2015 7:14

Zajímavý rozhovor s Andre Vltchekem, spoluautorem Noama Chomskeho na knize Západní terorismus :
„… Čína je socialistická země. …“
„ …Celý život jsem »neopatrný«, jsem revolucionář. Mám daleko raději Dona Quijota než Švejka. Quijot bojuje za svou věc, ať už to skončí jakkoliv. …“
http://www.halonoviny.cz/articles/view/37470057