Znárodnění v 21. století aneb Svět podle Babiše

Zajišťovací příkazy se staly jedním z hlavních témat posledních měsíců. V nekonečných a nic neřešících diskusích však mizí osudy lidí, kterým byrokratická mašinérie zničila život.

Představte si, že léta budujete svoji firmu a co nejpoctivěji se snažíte plnit čím dál složitější a narůstající škálu povinností, které na vaše bedra klade stát. Jednoho rána však do vaší firmy vtrhne horda úředníků s tvrzením, že vám brzy vznikne daňová povinnost, o které si myslí, že ji nemůžete splatit, a tudíž vám vše zabírá. Komando se samopaly odežene vaše zaměstnance od stolů a strojů, z vašich provozoven odvezou všechno zboží a výrobní prostředky, zkonfiskují nemovitosti a zablokují a vyberou všechny účty. Ze dne na den jste společensky vyřízený člověk, bez prostředků a bez práce, která byla léta smyslem vašeho života a sledujete, jak stát za zlomkovou cenu rozprodává váš majetek. Nikdo se neobtěžuje nic dokazovat, nic vám vysvětlit, a i když u soudu po letech dosáhnete rozhodnutí, že celá akce byla neopodstatněná úředník, který rozhodl o vaší likvidaci, jen mávne rukou, řekne, že soud se mýlí, a hledá, kde by vám mohl ještě něco sebrat.

Takové malé nenápadné znárodnění, verze pro 21. století.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
9. 11. 2017 18:41

Jo jo, takhle to říkala pražská kavárna v Aktuálně, tak to musí být pravda. Nebo ne? Ten případ, co se medializoval, byl ze strany Slonkové zcela vylhán. Pokud mám dlouhodobě nesplacené závazky k eráru, tak se nedivme. Všichni jsou mimochodem k zaplacení několikrát vyzváni, že.

idiotronic
11. 11. 2017 18:06

Je sice fakt , že mi svého času byl doručen soudní doručovatelkou platební příkaz, jehož datum bylo 14 dnů staré, takže odpor poti němu nemohl být uplatněn, ale od té doby jsem při styku se státem obezřetnější a popsaný úskok očekávám. A pokud je zásah státu zničující, kapitalismus je nezničitelný a tržní segment zlikvidované firmy převezme jiná, například zahraniční a všechno bude zase v pořádku. Zahraniční firmy ,např. kníže, jenž je lidu blíže si se státní správou poradil umějí, jak svého času kníže popsal.