Diskuze k článku


 • fajt • 29. prosince 2014

  tak ruské new carské selo ( a loajal oligar bojaři ) se definitivně rozhodlo jít cestou, které moc nerozumí a zatím v tomto druhu klání dostali vždycky na prdel ( tahle rozplzlá přetlačovaná, která je na několik generací a čím větší šejdíř, tím více plusových bodíků, krom toho nenese žádné sympatie, ale velmi zdárně ubírá ty pracně získané, je ze své podstaty falešné hry ve výsledku vždy plusová pro gaunery ) – ale je to jejich volba, tak nechť si ji pořádně užijí. ..)

 • Sio • 29. prosince 2014

  Zajímavé články, dík. Myslím, že pokud Rusko uhájí svou státnost, jeho perspektivy nejsou vůbec nejhorší.
  Fajte, nejste vy intelektuál? Nerozumím vám ani slovo. 🙂

 • peter. • 29. prosince 2014

  Lukašenko spravuje Bielorusko ako svoj kolchoz.Snaží sa,aby kolchoz dobre fungoval ale vo svojej podstate vždy ostal sedliakom so všetkým čo k tomu patrí.Je lakomý,tvrdohlavý a pre zisk je schopný odrbať aj vlastného otca.Nie je to žiadny diplomat a kamarádiť sa s niekým bude len vtedy ak má z toho zisk.Doteraz mu takéto správanie sa vychádzalo iba preto,že za ním stálo Rusko,ktoré zabezpečovalo kolchozu slušnú životnú úroveň.Teraz si začal sedliak namýšľať,že je taký múdry a úspešný,že si môže dovoliť Rusko vydierať a tlačiť ho k múru.Nemôže.

 • zajoch • 29. prosince 2014

  Sio, děkuji.
  Ve své poslední řádce jste předešel moji otázku na vás. Chtěla jsem se vás totiž zeptat jak fajtovu komentáři rozumíte. No ale pravda je, že já této značce nerozumím dost často a kvůli úspoře času jsem ji od jisté doby přestala sledovat. Samozřejmě že pod článkem, který jsem sama spáchala, jsem ji nevynechala 🙂

 • zajoch • 29. prosince 2014

  Peter, mi se zdá už dávno, že Lukašenko vydírá Rusko a přitom mu příliš na ruku nejde. Ovšem pokud dokáže nadále odolávat slibům Evropy a naléhání Polska, pokud bude radikálně řešit strkání západních prstů do věcí Běloruska, zaplať pámbu za něj.

 • Sio • 29. prosince 2014

  zajoch napsal

  Peter, mi se zdá už dávno, že Lukašenko vydírá Rusko a přitom mu příliš na ruku nejde. Ovšem pokud dokáže nadále odolávat slibům Evropy a naléhání Polska, pokud bude radikálně řešit strkání západních prstů do věcí Běloruska, zaplať pámbu za něj.

  Dobrý politik se snaží získat nějaké ty výhody pro svoji zemi, ale přitom myslí i na to, že je něco za něco. Bělorusko je nárazníkový stát, což má pro Rusko cenu, a Lukašenko je si toho vědom. Za všechno se platí. Kolik toho jen Rusko nenacpalo do Ukrajiny, aby si ji udrželo jako nárazník. Nepovedlo se. Ruské tajné služby měly na Ukrajině operovat lépe, než Američané a to se nestalo. Kdyby Rusové nedovolili rozkrádat Ukrajinu oligarchům (a prostředky, jak je postavit do latě, by se našly), k Majdanu by nedošlo. Lukašenko drží Bělorusko v ideálním stavu, z hlediska Rusů. Zaslouží si za to něco dostat. Ale platí to i obráceně. Na Ukrajině může velmi dobře vidět, k jakým to může vést koncům, když se od Rusů odvrátí. Takže se o Rusy nebojím. Oni své dostanou.
  Zajímavé, Putin si také vyzkoušel, jak může použít Rusy v ostatních státech bývalého SSSR. V Estonsku je 25% Rusů, v Litvě 14% a v Lotyšsku 27%. Nedivím se, že se tamější vlády třesou strachy, navíc, když jejich politika k této (značně silné) menšině je diskriminující. Pokud by se mu to hodilo, asi by pro Putina nebyl problém uspořádat jim tam Majdany v Ruském provedení. Dalo se to zavčasu udělat i v Kyjevě, ale zjevně tu chyběla příprava. Kdyby tenkrát přijelo do Kyjeva ze dva tisíce militantů z Luganska nebo Doněcka a seřezali by Majdanaté namísto Berkutu, byl by klid. Myslím, že ruské tajné služby se poučily. Pár miliónů dolarů na opozice v pribaltice by se rozhodně vyplatilo.

 • Béda • 29. prosince 2014

  http://www.hlavnespravy.sk/na-ukrajine-ukradli-cast-3-miliardoveho-cinskeho-uveru/485857

  „..Prvú polovicu úveru vo výške 1,5 miliardy Ukrajina dostala ešte na začiatku r. 2013. Druhá čiastka je fakticky „barterová“ – na túto sumu Ukrajina musela zakúpiť od Číny jej potravinárske výrobky. Napriek dohodám, Ukrajina predala Číne obilie iba v hodnote 153 miliónov dolárov. Čína obvinila Ukrajinu v porušení dohody a podala sťažnosť na Londýnsky medzinárodný arbitrážny súd a požiadala, aby Ukrajina uhradila Číne jej straty.

  Ukrajinské média poukazujú na to, že sa Ukrajina ukazuje vo veľmi zlom svetle v očiach svetovej verejnosti a prezentuje, že sa v krajine rozrástla korupcia. Predseda parlamentnej protikorupčnej komisie Jegor Sobolev prízvukuje: „Špeciálne sa budeme zaoberať bojom proti korupcii v rezorte pôdohospodárstva. Vieme o tom, že z čínskeho 3-miliardového úveru ukradli už 260 miliónov dolárov. Preto sme požiadali, aby sa touto otázkou súrne zaoberal parlament. Musíme tento problém čo najskôr vyriešiť. Navrhujeme, aby diskusia bola sprístupnená verejnosti, aby sa ľudia dozvedeli, kto a kedy ukradol „čínske“ milióny,“ dodal.“

 • peter. • 29. prosince 2014

  Estónci chcú byť radšej Rusmi.Je ich tam cca 1,3 milióna,z toho skoro 26 % Rusov,tretina obyvateľov už z Estónska odišla na západ za robotou a teraz ešte toto :
  http://politikus.ru/events/39103-estoncy-stali-v-25-raza-chasche-menyat-svoe-grazhdanstvo-na-rossiyskoe.html
  Ale majú slobodu,euro a demokraciu.

 • mirror • 29. prosince 2014

  Sio napsal
  V Estonsku je 25% Rusů, v Litvě 14% a v Lotyšsku 27%

  Sio, v Litvě je méně než 6% Rusů.

 • Sio • 29. prosince 2014

  mirror napsal
  Sio, v Litvě je méně než 6% Rusů.

  Jo, omyl, podíval jsem se poněkud vedle.

 • Irena • 29. prosince 2014

  Sio napsal
  Zajímavé, Putin si také vyzkoušel, jak může použít Rusy v ostatních státech bývalého SSSR. V Estonsku je 25% Rusů, v Litvě 14% a v Lotyšsku 27%.

  Sio Rusové Ukrajinu upustili, protože měli sami co dělat, aby se z toho dostali. Určitě na Ukrajině postupně začnou bojovat proti rusofobii, ale nemyslím si, že by kdy použili takové scénáře jako USA. Velká politika je velká politika, ale kurvy zůstanou kurvami a ti, co jimi nejsou, se jimi nestanou. Pokud v těch státech s podílem Rusů někdy k nějakým vlnám nepokojů dojde, bude se jednat o přirozený vývoj nespokojenosti obyvatel, kterým postupně dochází, že je Západ odrbal, a až uvidí, že se Rusko ekonomicky začíná vzpamatovávat, a ono se bude vzpamatovávat, už má hodně dobře nakročeno, tak se budou chtít pod jeho křídla zase vrátit a Rusko jenom přispěje k tomu, aby se tam lidé mezi sebou domluvili, jak hodlají dále žít. Aktivně žádné majdany nikdy organizovat nebudou, o tom jsem absolutně přesvědčená.

 • fajt • 29. prosince 2014

  Sio napsal

  Zajímavé články, dík. Myslím, že pokud Rusko uhájí svou státnost, jeho perspektivy nejsou vůbec nejhorší.
  Fajte, nejste vy intelektuál? Nerozumím vám ani slovo.

  no Sio, teď jste mně hrubě urazil, tak hluboko a odporně jsem snad neupadl . 🙂

 • mirror • 29. prosince 2014

  Sio napsal
  Jo, omyl, podíval jsem se poněkud vedle.

  V Estonsku je 25% Rusů a 69 Estonců. Čím je menšina silnější, tím jsou její vztahy s většinou napjatější. V Estonsku, tj. na území EU, je hodně neobčanů. Podmínkou občanství je zvládnout stítní jazyk. Co kdyby si dali u nás podmínku umět anglicky. 80% občanů by v dospělém věku zvládlo pozdrav, poděkování a základní číslovky. O diskriminaci Rusů v Estonsku mluví u nás jen Ransdorf. Ostatní politici, kteří mají plnou hubu lidských práv ani nepípnou. Uhl a jeho žena skandálně mlčí. Ze sdělovacích prostředku o poměrech v Estonsku se nedozvíme vůbec nic.

  Mám osobní zkušenost z Litvy. Odpovědět na dotaz anglicky zvládnou jen mladí. Lidé od středního věku ochotně přejdou na ruštinu. Z rozhovoru se starým vysokoškolákem jsem vyrozuměl, že Rusy cítí jako konkurenci, nejsou nepřátelé jak pro nás třeba Bulhaři. Na vysoké škole ve Vilňjusu ho učili ruští profesoři.

 • Starý doktor • 29. prosince 2014

  Kroky centrální banky RF na ochranu rublu a jiné body
  29.12.2014 12:02

  fritzmorgen
  Pokud by zítra bylo Rusko odpojeno od systému SWIFT, na vnitrostátní platby to téměř nebude mít vliv. Centrální banka RF v pátek 26.12. spustila vlastní obdobu SWIFT pro vnitrostátní platby.

  http://www.cbr.ru/press/pr.aspx?file=26122014_111949ik2014-12-26T11_15_10.htm

  Ještě před rokem by situace byla radikálně jiná a odpojení od SWIFT by paralyzovalo i vnitrostátní vyrovnání.
  CB bude kreditovat na vnitřním trhu RF v zahraniční valutě:
  http://cbr.ru/press/pr.aspx?file=24122014_095736dkp2014-12-24T09_46_30.htm

  Namísto kupování málovýnosných obligací USA bude CB nyní směřovat naše zlatovalutové rezervy do ruské ekonomiky, čímž ve značné míře odstraní negativní vliv sankcí a zároveň eliminuje tzv. dolarovou rentu, dříve placenou USA tím, že naše podniky si půjčovaly naše peníze (investované do USA obligací) u západních bank.

  V Nikaragui, kde začala stavba rusko-čínské alternativy Panamského průplavu, začal nevelký majdan:
  http://lenta.ru/news/2014/12/25/nicaragua/
  Národní moudrost: tam, kde startují kroky nepříznivé pro USA, se obvykle objevují protesty.
  Kyrgyzie se připojuje k Eurasijskému ekonomickému svazu (EES):
  http://www.interfax.ru/world/415764

  V roce 2015 pravděpodobně vstoupí do EES ještě 5 zemí.
  Více: http://leva-net.webnode.cz/news/kroky-centralni-banky-rf-na-ochranu-rublu-a-jine-body/

 • fajt • 29. prosince 2014

  zajoch napsal

  Sio, děkuji.
  Ve své poslední řádce jste předešel moji otázku na vás. Chtěla jsem se vás totiž zeptat jak fajtovu komentáři rozumíte. No ale pravda je, že já této značce nerozumím dost často a kvůli úspoře času jsem ji od jisté doby přestala sledovat. Samozřejmě že pod článkem, který jsem sama spáchala, jsem ji nevynechala

  tedy pro Vás p. Zajoch to řeknu prostě a na plnou hubu – centrální banka ruské federace je pod silným ( a vypadá to, že nikdy nekončícím ) vlivem dollaru, tedy Fedu. Kreml se rozhodl, že tento vliv bude akceptovat ( to je jejich odborné i kreativní maximum ) a jeho hlavní frontová linie soutěže s neocony bude na poli ekonomiky, které rozumí jako koza petrželi – tedy nechal si zase vnutit pravidla hry v domění, že tentokráte musí přeci konečně zvítězit ( pokud už rovnou nehraje za americkou stranu ) …a teď mně na pár dní omluvte, jdu si dát slanou vodu, pak nějaký předražený dring ( do hrobu si ty mergle nevezmu, že) a nakonec i trochu fyzické lásky – dokud tělo chce a může 🙂

  přeji hezký ruský god. 🙂

 • peter. • 29. prosince 2014

  fajt napsal
  dokud tělo chce a může 🙂

  Kanec jeden!

 • Béda • 29. prosince 2014

  „Tieto kroky poskytnú spoločnostiam bezpečnejšie nástroje obchodovania a tiež urobia obchod efektívnejším,“ povedal starší menový maklér HSBC Holdings Plc v Hongkongu Ju Wang. Dodal, že Čína, kvôli volatilite na trhoch, neprestane s presadzovaním jüanu ako svetovej rezervnej meny.“

 • Sio • 29. prosince 2014

  Irena napsal

  http://politikus.ru/video/39149-nemeckiy-podrostok-raskusil-gospropagandu-germanii-protiv-rossii.html

  Tedy, toto je bomba! Škoda, že dostupné jen pro znalé ruštiny, rozeslal bych to známým.

 • Sio • 29. prosince 2014

  Už směšnější kritiku je těžké si představit.
  http://www.novinky.cz/domaci/357417-neandertalci-nervali-kritizuji-zemanuv-projev-vedci.html
  Ačkoliv … 🙂 Ta propaganda kolem Karla, ta se mi nikdy neomrzí …
  https://www.youtube.com/watch?v=6m5cW0UhLqs
  No není to špica? :-))))
  https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI
  slzím smíchy …
  https://www.youtube.com/watch?v=zaP3jyANFl0
  to si snad z těch Amíků dělají prdel?

 • peter. • 29. prosince 2014

  Najskôr Maďarsko,teraz Rakúsko….Najvyšší čas,aby sa pridalo Slovensko a ČR.Potom by to v Európe mohlo spustiť lavínu.
  http://www.zemavek.sk/articles/view/ach-ti-zradni-rakusania

 • Béda • 30. prosince 2014

  Zásadní zlom – Rusko sa stalo nezávislým emitentom svojej meny http://www.hlavnespravy.sk/svet-sa-priblizil-k-tektonickemu-zlomu/485455

 • Béda • 30. prosince 2014

  http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/erik-best-islamsky-stat-predstavuje-hrozbu-ale-ne-takovou-jak-o-tom-mluvi-politici–1437781

  „…Podle novináře Erika Besta máme na světě za jeden rok 7-8 nových válek. Některé můžeme nazvat horkými, jako Irák, Sýrie nebo Ukrajina.

  Mezi ty další patří rasové nepokoje v americkém Fergusonu, studená válka s Ruskem, nová ropná válka s Íránem, Venezuelou a Sýrií a pak taky kybernetická válka se Severní Koreou. Podle Erika Besta není úplně jasné, čeho chtějí aktéři těchto válek dosáhnout. … „Mají společnou jednu věc: figuruje v nich USA.“