Svět ruskýma očima 283

 

Obama jásá: Čím je ropa levnější, tím lépe pro mne

Alexej Morozov

6. Leden 2015

Bílý dům zjišťoval důsledky nízkých cen ropy pro USA. Podle amerických úředníků je to všechno báječné. Průměrná cena galonu benzinu je pod 2 dolary. Prudce se zvýšil prodej aut. Obamova administrativa má další důvod k radosti: vypadá to tak, že předvedla svoji sílu, vždyť ropa zlevnila i přesto, že Fed zrušil program kvantitativního uvolňování (QE), to znamená, že přestal tisknout peníze. Ekonom Clem Chambers tvrdí, že odmítnutím QE se stal dolar dražší. V určitém smyslu se stala ropa levnější a dolar dražší. Tím lze objasnit jeho růst proti rublu.

Přes vítězoslavné reakce Bílého domu se začíná ekonomika USA prohýbat v důsledku levné ropy. Začaly poměrně rychle klesat akciové indexy, za jeden den průměrně o 2 %. Podle burzy není pro ekonomiku USA levná ropa tolik výhodná.

Mezitím…

Předpověď: euro čeká rychlý krach

Přestože na trzích rubl k dolaru i k euru spadl, dělat zásoby evropské měny by bylo hloupé. Vůči rublu posílilo euro o rubl a dolar o tři ruble. Není to náhoda, kurs eura k dolaru překonává nepříznivý rekord a znalci by nedali za eurozónu a její budoucnost ani zlámaný groš.

Na světových trzích padlo euro vůči dolaru  o 1,2 %. Ekvivalent eura v dolarech je dnes nejhorší od března roku 2006. Důvod je v tom, že dolar posiluje sám vůči sobě. V USA dodržují ukončení tisku dolarů. Pro občany je to nevýhodné, jejich příjmy se snižují, ale pro dolar je to výhodné, investoři mu důvěřují, kdežto k euru důvěru nemají.

Převzato z KP.ru

***

Řecko zkouší výdrž Evropské unie

Vladimir Něstěrov

5. Leden 2015

Těsně před Novým rokem utrpěla vládní koalice v Řecku (Nová demokracie + PASOK) porážku, když její kandidát Stavros Dimas nedostal v parlamentu potřebné hlasy. Následkem politické krize budou v Řecku dne 25. ledna předčasné volby.

Favoritem je strana SYRIZA (koalice radikálních levicových sil), která požaduje odepsání půjčky 240 miliard, kterou poskytla trojice zahraničních věřitelů. Dále žádá, aby bylo zrušeno nařízení EU o přísném rozpočtovém hospodaření. Představitelé koalice SYRIZA oznámili: „Od tohoto data se politika kruté ekonomiky stává minulostí. Naše země není protektorát. Řecko přežije i bez záchranných opatření ze strany „trojky“ – EU, MMF a ECB.“ Koalice rovněž vystupuje proti sankcím proti Rusku.

Pokud by došlo k parlamentním volbám v Řecku dnes, dostala by levice 29,5 % hlasů a byla by hlavní parlamentní stranou. Nová demokracie by získala 24,5 %, PASOK 4,6 %, komunistická strana Řecka 5,8 % a ultrapravá Zlatá záře 5,56 %.

Obecně se má za to, že pokud vůdce SYRIZY Tsipras usedne do premiérského křesla a splní předvolební slib o změně politického kursu země, uštědří Řecko eurozóně ránu a evropská levice dostane povzbudivý příklad. Už s tímto se akciový index athénské burzy snížil o více než 10 %. V EU i v MMF jsou nervózní. Německý ministr financí Schäuble řekl, že každá nová řecká vláda musí „zachovávat dohody předešlých. Pokud Řecko nabere jiný směr, dojde k potížím“.

Potíže, o nichž uvažuje Berlín, jsou známé. Do léta 2015 musí Řecko vrátit věřitelům přes 11 miliard EUR, jenže se neví, kde je vzít. Někdo si myslí, že by se mohly splátky oddálit, avšak i EU zakouší nedostatek peněz a počítá s tím, že řeckým daňovým plátcům je možno ještě více utáhnout opasky. Ale Řeci už mají dost utahování opasků a přesvědčili se, že „záchranná opatření“ od západních finančních institucí mají zničující účinky a dají hlasy SYRIZE. S takovými „záchranami“ mají v Řecku nejvyšší nezaměstnanost z celé EU, v září 2014 26,4 % a mezi mládeží dokonce 50,7 %.

Německý Spiegel zveřejnil informaci, že prý Berlín připouští možnost odchodu Řecka z eurozóny a dělá si naději, že se tím dá evropská měna do pořádku. Německá vláda prý též pokládá tento odchod za nezbytný, pokud by v nadcházejících volbách zvítězila SYRIZA a pokud by Tsipras stanul v čele kabinetu ministrů a splnil svoje předvolební sliby, které znamenají opustit dosavadní směr ekonomiky a nezaplatit dluhy. Toto tvrzení Spieglu den po jeho zveřejnění německá vláda odmítla, přesto kurs eura k dolaru klesl na své devítileté minimum.

I když se ohlašují úspěchy eurozóny po krizi v roce 2012, nejsou těžkosti evropské měny překonány. Nepřímo to potvrzuje nedávné odmítnutí Polska do ní vstoupit. V podstatě je to políček Bruselu.

Počítá se s tím, že Řecko před volbami čeká největší předvolební boj od roku 1974, kdy padla vojenská diktatura. Podle výsledků ankety ze 4. prosince by SYRIZU volilo 30,4 % voličů a Novou demokracii 27 %. Rozdíly mezi nimi se postupně zmenšují. Vytrvale roste nátlak na voliče, aby SYRIZU nevolili. MMF pozastavil jednání o poskytnutí dalších tranší finanční pomoci Řecku. Zpráva o tom následovala poté, kdy se zjistilo, že jen za jeden měsíc, konkrétně prosinec, odvedly mnohé společnosti pracující v Řecku z bankovních účtů celkem 2,5 miliard EUR.

Převzato z Fondsk.ru

***

Berlín nemohl ocenit slova Jaceňuka

Nezbývá než čekat na objasnění Klička

Alexandr Grišin

10. Prosinec 2015

Podle očekávání přijali v Německu s rozpaky slova Jaceňuka, když v rozhovoru pro německou TV promluvil o ruské agresi v Evropě ve druhé světové válce. Opozice si nenechala ujít příležitost popíchnout paní Merkelovou za nepatřičné „známosti“. Sara Wagenknechtová z Die Linkspartai řekla přímo: „Jaceňuk by bezpochyby dal přednost znemožnit Sovětské armádě osvobození od fašismu“.

Ministerstvo zahraničí RF poslalo Německu oficiální nótu s interpelací ve věci postoje Berlína ke slovům Jaceňjuka o „vpádu Sovětského svazu do Německa a na Ukrajinu“.

Spolupracovníci ukrajinského ministerského předsedy se ihned vytasili se snahou vytáhnout svého patrona z louže. Jeho tisková mluvčí Lappo objasnila, že její šéf „měl na mysli rozdělení Německa Sovětským svazem po druhé světové válce“. Jenže lépe by udělala, kdyby mlčela a neukazovala svoji hloupost a nevzdělanost. Rozhodnutí o rozdělení Německa na okupační zóny přijali přece Churchill, Roosevelt a Stalin společně na summitu velké trojky (podle dnešního slovníku) v Jaltě roku 1945. V roce 1943 na konferenci v Teheránu navrhoval Roosevelt rozdělit Německo na 5 států. Stalin proti rozdělení vystoupil a navrhoval ponechat je jednotné.

Ministr zahraničí Ruska se na svoji nótu odpovědi nedočkal. Vláda Německa prý „nekomentuje prohlášení Arsenije Jaceňuka“. Není tak důležité, zda nemohou nebo nechtějí. Mnohem důležitější je, že Berlín nezpochybňuje odpovědnost za mrtvé sovětské občany, včetně těch z Ukrajinské SSR. A ukazuje se, že srazit podpatky Arsenijovi nepomohlo. Zůstalo to nevyužito a nedoceněno a vrátilo se to k němu jako bumerang. Berlín se nechce cítit jako Třetí říše současnosti a nepotřebuje lichotky věrného poddaného. Když podkuřoval Berlínu, ponížil Londýn a Washington, neboť je postavil do role pěšců v rukách Stalina a snížil jejich úlohu při osvobozování Evropy od nacismu.

Jaceňjuk i Porošenko určitě ještě nejednou obdaří okolní svět svými perlami a odhaleními.

Mínění Alexandra Grišina: „Jaceňjuk přísahal Říši a zapřisáhl se, že nedopustí opakování událostí z roku 1945.“

Návštěva Arsenije Jaceňjuka v Berlíně měla nebývalý úspěch. Podařilo se mu dojednat s Berlínem garance úvěru na 500 milionů EUR. Ale to není samotná půjčka, jen záruka federální vlády SRN na odpovědnost za ni. Je ještě otázka, zda se najdou věřitelé.

Převzato z KP.ru

***

Sibiřští učenci jsou zneklidněni

Taťjana Karmanova

29. Prosinec 2014

Akademik Nikolaj Dobrecov, předseda vědecké rady Sibiřské pobočky Ruské akademie věd pro vědy o Zemi uvedl, že v nejbližší době bude potřeba připravit státní program s dlouhodobými opatřeními k ochraně lidstva před následky změny magnetických pólů Země (inverze). Sdělil k tomu: „Inverze na Zemi byly v intervalech miliony let, poslední byla před 800 tisíci let. Přesně je předpovědět není možno. Proto se už dnes musí připravit soubor opatření v rámci státního programu ochrany před inverzí.“

Podle něho se musí posílit monitorování magnetického pole Země, sledovat jeho rozkolísanost, která inverzi předchází a věnovat pozornost intenzitě magnetického pole. Tyto faktory jsou nejaktivnější v Antarktidě, kde se musí stanovit povinný postup pro pozorování.

Vědec objasnil, že v důsledku inverze může nastat kolaps světové civilizace. Magnetické pole desetkrát zeslábne, generátory přestanou vyrábět elektřinu, bude narušená ionosféra a až k zemi může zasáhnout kosmické záření. Při výrazně slabém magnetickém poli mohou špatně pracovat mobilní sítě a internet, obtížně se budou uvádět do chodu spalovací motory kvůli slabé jiskře.

Akademik upozornil, že už dnes je potřeba připravit elektrické generátory, které budou schopny pracovat v podmínkách slabého magnetického pole. Uvedl také, že věc se týká celé planety a musí být předložena světové veřejnosti.

Při inverzi si oba magnetické póly mění místo (střelka magnetu ukazuje opačný směr). K inverzím magnetického pole dochází v intervalu deset tisíc let až desítek milionů let. Žádná pravidelnost neexistuje, proces má charakter stochastický.

Převzato z Tass.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bbb
bbb
11. 1. 2015 10:30

„v důsledku inverze může nastat kolaps světové civilizace. Magnetické pole desetkrát zeslábne, generátory přestanou vyrábět elektřinu,“
Za příčinu vzniku zemského magnetického pole se udávají procesy uvnitř Zeměkoule. Ty by tedy nemusely ovlivnit, zeslabit magnetická pole jiných zdrojů. Poslední článek, z něhož cituji, zřejmě vychází z jiného názoru – když popisuje vliv i na elektrotechnické generátory.

Ladys
Ladys
11. 1. 2015 10:31

Asi jsem dobře ve škole neposlouchal, kde mne učili, že rozhodně nezmizí magnetické pole permanentního magnetu v následku např. zmizení magnetického pole Země (proč taky, že). A také, že když do cívky pustím proud, že by se kvůli tomu nevytvořilo okolo ní magnetické pole z téhož důvodu. No, nevím, snad za to může překlad. S tou jiskrou u zapalovacích svíček, to je také zajímavé. Nevěděl jsem, že až takhle může být ovlivněn el. výboj, tak slabým magnetickým polem, jakým je magnetické pole Země. Ano, možná tak tisíckrát silnějším magn. polem by se dal výboj (jiskra) vychýlit do oblouku, ale že… Číst vice »

Sio
Sio
11. 1. 2015 11:15

Ladys napsal Asi jsem dobře ve škole neposlouchal, kde mne učili, že rozhodně nezmizí magnetické pole permanentního magnetu v následku např. zmizení magnetického pole Země (proč taky, že). A také, že když do cívky pustím proud, že by se kvůli tomu nevytvořilo okolo ní magnetické pole z téhož důvodu. No, nevím, snad za to může překlad. S tou jiskrou u zapalovacích svíček, to je také zajímavé. Nevěděl jsem, že až takhle může být ovlivněn el. výboj, tak slabým magnetickým polem, jakým je magnetické pole Země. Ano, možná tak tisíckrát silnějším magn. polem by se dal výboj (jiskra) vychýlit do oblouku,… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
11. 1. 2015 12:15

Ke „zneklidněným vědcům:“ Je to poprvé za 283 pokračování, co paní Zajoch sáhla vedle. Podobná moudra běžně baští čtenáři v USA, možná i nějaká skupinka v Rusku. Lidé, kteří chodili do socialistické školy jsou, jak je vidět tvrdším oříškem.

zajoch
11. 1. 2015 12:36

K J.Hruškovi: Už jsem vícekrát sáhla vedle, někdy dokonce úmyslně kvůli provokování, například v případě hodnocení V. Klause ruským novinářem, ale tady nikoliv, tady jsem chtěla ty věčně politické a zaukrajinštělé RO nějak zpestřit. Povedlo se alespoň v tom, že se lidé znalí nastražili a ohradili. Nejsem odbornice ve fyzikálních vědách, jako ani v jiných, takže prosím, nekamenovat mě.

Alena
Alena
11. 1. 2015 12:42

některé weby předvídají téměř kolaps
http://www.pravidlazivota.cz/ut2_utaj.htm

Alena
Alena
11. 1. 2015 12:44
peter.
11. 1. 2015 13:27

Srdečné privítanie Jacenjuka Nemcami
http://ukraina.ru/news/20150111/1011755720.html

Ladys
Ladys
11. 1. 2015 13:31

Pokud by ovšem skutečně došlo k dočasnému potlačení magnetosféry Země (v důsledku mezidobí při přepólování zemských pólů), která nás chrání před nebezpečným prouděním částic ze Slunce, budeme zde mít nejspíše reálný problém např. v podobě elektromagnetických bouří, které mohou neblaze zasáhnout globálně do funkčnosti energetických sítí. To měla autor asi na mysli, když mluvil o jakémsi „problému“ s generátory.

abx
abx
11. 1. 2015 13:43

neprestava ma udivovat ako mozu vcelku inteligentni a orientovani ludia podlahnut roznym paranoidnych scestnym teoriam ako napriklad zmienovane prepolovanie magnetickeho pola zemegule. tym padom sa znehodnocuje zaujimavy a cenny obsah v inych clankoch. davajte si na to pozor, piste iba o tom, comu rozumiete…

Sio
Sio
11. 1. 2015 14:32

Alena napsal

některé weby předvídají téměř kolaps
http://www.pravidlazivota.cz/ut2_utaj.htm

„Zařízení Dr. Meyla má tak zvaný koeficient výkonosti označovaný jako COP (Coefficient Of Performance) asi 2. To znamená, že zařízení produkuje v přijímači 2x více elektrické energie, než kolik se dodává do vysílače. Teslovo zařízení mělo koeficient výkonosti nesrovnatelně vyšší (v řádu milionů).“
Nevěřím, že by se existence takového zařízení, které navíc popírá platnost zákona o zachování energie, dalo utajit.

J. Hruška
J. Hruška
11. 1. 2015 15:08

Sio napsal
„Zařízení Dr. Meyla má tak zvaný koeficient výkonosti označovaný jako COP (Coefficient Of Performance) asi 2. To znamená, že zařízení produkuje v přijímači 2x více elektrické energie, než kolik se dodává do vysílače. Teslovo zařízení mělo koeficient výkonosti nesrovnatelně vyšší (v řádu milionů).“
Nevěřím, že by se existence takového zařízení, které navíc popírá platnost zákona o zachování energie, dalo utajit.

Teslova zázračná zařízení, občas někde připomínaná, přičítají vědci jeho senilitě. Čeká nás to taky, jestli dřív neumřeme. Na mě už to leze teď. Například paní Zajoch jsem se nechtěl dotknout, ale naopak jí omluvit.

Irena
11. 1. 2015 15:18

Na hokejovém mistrovství si vítězné Rusky musely svoji hymnu zazpívat sami :-)
http://politikus.ru/video/40063-incident-s-gimnom-rossii-na-molodezhnom-chempionate-mira-sredi-zhenskih-komand.html

Sio
Sio
11. 1. 2015 15:41

Irena napsal

Zatracený, zasraný šašci
http://politikus.ru/events/40095-v-parizhe-startoval-millionnyy-marsh-solidarnosti.html

Dívali jsme si chvíli na tv, vypadá to, že politici chtějí kanalizovat případné bouře so smutečního pochodu za oběti a ještě na tom vydělat. Pochopitelně je to i propagační kampaň. Moje dcera na to kouká a prohlásila. Teď kdyby ti islamisti hodili do toho davu bombu, tak je to v háji.

hudryper
hudryper
11. 1. 2015 15:47

Sio napsal Nepamatuji si, že bychoom někdy počítali s vlivem slabého okolního magnetického pole na jiskru nebo generátor. Tobě i ostatním teoretickým fyzikům si dovoluji připomenout událost na Černém moři před necelým rokem.U.s. COOK,poslední výkřik plovoucí protivzdušné obrany amerického námořnictva se po setkání se zastaralým SU24 a jeho 10 cvičným ukázkám útoku uchýlil do Konstance,kde 17 námořníků této lodi podalo výpověď. Důvodem bylo předvedení malého zázraku ruské armády CHYBINY,které dokonale vyřadily veškeré elektronické zařízení po dobu přiblížení letadla k lodi. A docela nedávno byla poblíž hranice s Ukrajinou vyzkoušena pozemní varianta instalovaná na třech dodávkových vozidlech. Co myslíte,na jakém principu… Číst vice »

zajoch
11. 1. 2015 15:51

k J.Hruškovi: Vůbec se mě vaše poznámka nedotkla, možná dokonce naopak mi byla milá. Víte, jsem profesně zvyklá pořád odpovídat, vysvětlovat a argumentovat, což se projevuje občas i tady, už mi to bylo i vytýkáno. Jak jsem vám odpověděla, to mělo být humorné. Jestli jste to poznal nevím, on ten můj humor bývá nevýrazný.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 1. 2015 16:15

Sio napsal
Dívali jsme si chvíli na tv, vypadá to, že politici chtějí kanalizovat případné bouře so smutečního pochodu za oběti a ještě na tom vydělat. Pochopitelně je to i propagační kampaň. Moje dcera na to kouká a prohlásila. Teď kdyby ti islamisti hodili do toho davu bombu, tak je to v háji.

No vida jak celá akce plní svůj účel. Jako tenkrát když odpálili ty věžáky v USA.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 1. 2015 16:23

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358443-pariz-se-stala-metropoli-sveta-proti-terorismu-za-svobodu-pochoduje-milion-lidi.html
Za svobodu pochoduje milion lidí. Hm… za jakou svobodu ? Možná pochodují za ještě větší šmírování společnosti než dosud, za ještě větší utažení šroubů, které bude jen vedlejším a v zásadě nezamýšleným efektem. Jsem zvědavý, jestli se nakonec přijde na pravý smysl a cíl celé střelecké akce. Toto je jenom divadlo pro plebs.

Sio
Sio
11. 1. 2015 16:49

Magnus Maximus napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358443-pariz-se-stala-metropoli-sveta-proti-terorismu-za-svobodu-pochoduje-milion-lidi.html
Za svobodu pochoduje milion lidí. Hm… za jakou svobodu ? Možná pochodují za ještě větší šmírování společnosti než dosud, za ještě větší utažení šroubů, které bude jen vedlejším a v zásadě nezamýšleným efektem. Jsem zvědavý, jestli se nakonec přijde na pravý smysl a cíl celé střelecké akce. Toto je jenom divadlo pro plebs.

Dobře řečeno.

fajt
fajt
11. 1. 2015 16:58

Sio napsal Dívali jsme si chvíli na tv, vypadá to, že politici chtějí kanalizovat případné bouře so smutečního pochodu za oběti a ještě na tom vydělat. Pochopitelně je to i propagační kampaň. Moje dcera na to kouká a prohlásila. Teď kdyby ti islamisti hodili do toho davu bombu, tak je to v háji. sem to skoro povinne zahlidnul a musim rici, ze tam by meli teroriste zne – no a propo kde jsou ? no ted je tam preci pro zmenu zase hlidaji … jednou vrazdi, jednou wachtujou, ale vzdycky vzajmu jednoho pana a jedne pravoverne ideologie … ale i… Číst vice »

peter.
11. 1. 2015 17:17

Irena napsal

Na hokejovém mistrovství si vítězné Rusky musely svoji hymnu zazpívat sami
http://politikus.ru/video/40063-incident-s-gimnom-rossii-na-molodezhnom-chempionate-mira-sredi-zhenskih-komand.html

Dievčence to zvládli veľmi dobre a ten trapas svedčí ignorantstve hostiteľa.Neviem si predstaviť,čo za peklo by rozpútali naše médiá,keby sa to stalo v Rusku.

Sio
Sio
11. 1. 2015 17:17

Pokud zůstane u představ, tak se může všechno. Ale že se to neděje, to svědčí o tom, že krvežíznivá bana atentátníků nejspíš neexistuje. Anebo se bojí toho, co by nastalo po výbuchu bomby uprostřed miliónu lidí. Tedy druhý den. Něco mi říká, že to celé souvisí se Syřany, co chtějí i tady nainstalovat. Chtít tomu zabránit, nic lepšího, než vystřílet redakci Blesku by mě nenapadlo. :-)

fajt
fajt
11. 1. 2015 17:20

http://media.novinky.cz/979/469795-original1-2y7qx.jpg – ano, podarilo se ( tolik spokojenosti snad nejde na morde ani vice vyjadrit ) – uz docela chapu, co ze si Hollande sel tak akutne vydyndat k Putinovi ( to by byl pruser, kdyby jim to cele zkazil ). ..)

fajt
fajt
11. 1. 2015 17:28

http://media.novinky.cz/980/469803-original1-i6z12.jpg – a nebojte, ani Porosenko nechybel ( s takovym udernym celem bych se docela stydel byt v takovem parade marsi ). ..

fajt
fajt
11. 1. 2015 17:42

Sio napsal Pokud zůstane u představ, tak se může všechno. Ale že se to neděje, to svědčí o tom, že krvežíznivá bana atentátníků nejspíš neexistuje. Anebo se bojí toho, co by nastalo po výbuchu bomby uprostřed miliónu lidí. Tedy druhý den. Něco mi říká, že to celé souvisí se Syřany, co chtějí i tady nainstalovat. Chtít tomu zabránit, nic lepšího, než vystřílet redakci Blesku by mě nenapadlo. jj, Blesk by byl prijatelnou ztratou, dokonce i dost vitanou, jenom nevim, co na to reknou pracovite a vsemu usluzne prestitutky, kdyz je tahle lehce jejich zamestnavatele hazeji do pece… ale fakt ziram… Číst vice »

bbb
bbb
11. 1. 2015 18:45

abx napsal
neprestava ma udivovat ako mozu vcelku inteligentni a orientovani ludia podlahnut roznym paranoidnych scestnym teoriam ako napriklad zmienovane prepolovanie magnetickeho pola zemegule.

Přepólování zemského magnetického pole (S-J), a to v dávné minulosti, vědci nyní zjišťují dle slabého magnetického pole, jež lze naměřit. A to v horninách, jež kdy v minulosti tuhly. Jednou tak, za miliony let, onak. Stáří hornin zjišťují sice jen s určitou přesností, ale přepólování se jeví být skutečností.

peter.
11. 1. 2015 20:11

Včera som už sem hodil nejaké konšpiračné odkazy týkajúce sa teroru v Paríži,ale ja som starý konšpiračný teoretik,napr.neverím,že WTC zložili teroristi ktorí sa naučili pilotovať Boeingy v nedeľnej škole a v kurze popri zamestnaní,neverím,že budova WTC 7 spadla len tak,sama od seba,neverím,že Kennedyho zastrelil Oswald sám a bez pomoci,skrátka je toho veľa,čo američanom neverím,a preto si s vašim dovolením ešte trochu zakonšpirujem :
http://www.nwoo.org/2015/01/11/podezrele-nesrovnalosti-v-informacich-o-utocich-v-parizi-a-prohlaseni-hollanda-o-iluminatech/

Irena
11. 1. 2015 20:28

Sio napsal
„Zařízení Dr. Meyla má tak zvaný koeficient výkonosti označovaný jako COP (Coefficient Of Performance) asi 2. To znamená, že zařízení produkuje v přijímači 2x více elektrické energie, než kolik se dodává do vysílače. Teslovo zařízení mělo koeficient výkonosti nesrovnatelně vyšší (v řádu milionů).“
Nevěřím, že by se existence takového zařízení, které navíc popírá platnost zákona o zachování energie, dalo utajit.

Mám tady pro všechny fyziky co umí rusky jedno video
https://www.youtube.com/watch?v=grf6bn0KfQ0&index=2&list=PLDuhffxIYEDnON2fV8seYTRePdss_Uz86
abych pravdu řekla nedokážu to moc zhodnotit, jenom neberte KOB na lehkou váhu, myslím, že v Rusku se už vyučuje i na univerzitách.

ducatista
ducatista
11. 1. 2015 20:43

fajt napsal

http://media.novinky.cz/980/469803-original1-i6z12.jpg– a nebojte, ani Porosenko nechybel (s takovym udernym celem bych se docela stydel byt v takovem parade marsi ). ..

z téhle fotky se mně zdvihl kufr, přehlídka pokrytectví v plné parádě… Když tam vidím toho šaška Sarkozyho, který se cítil skoro jako Napoleon, když si užíval svých patnáct minut slávy při útoku na Lybii, kdy podporoval islámské hrdlořezy, nejradši bych mu plivl do ksichtu

idiotronic
idiotronic
11. 1. 2015 20:51

bbb napsal
přepólování se jeví být skutečností.

Vliv-magn.pole-můžete-vidět-ne-na-Wilsonově-nádraží,ale-na-Wilsonově-mlžné
komoře(dráhy-nabitých-částic-dostanou-šroubový-tvar,většina-se-jich-ani-nedostane-na-povrch-Země.Pokud-pole-zanikne,částice-dopadnou,biosféra-bude
,,zredukovaná“.WK-je-např.(pro-veřejnost)v-Temelíně.

Sio
Sio
11. 1. 2015 21:39

hudryper napsal Tobě i ostatním teoretickým fyzikům si dovoluji připomenout událost na Černém moři před necelým rokem.U.s. COOK,poslední výkřik plovoucí protivzdušné obrany amerického námořnictva se po setkání se zastaralým SU24 a jeho 10 cvičným ukázkám útoku uchýlil do Konstance,kde 17 námořníků této lodi podalo výpověď. Důvodem bylo předvedení malého zázraku ruské armády CHYBINY,které dokonale vyřadily veškeré elektronické zařízení po dobu přiblížení letadla k lodi. A docela nedávno byla poblíž hranice s Ukrajinou vyzkoušena pozemní varianta instalovaná na třech dodávkových vozidlech. Co myslíte,na jakém principu tato nezabíjející zbraň funguje ? Pokud vím, tam nejznámější způsob jako vyřadit elektroniku je elektromagnetický impuls,… Číst vice »

Sio
Sio
11. 1. 2015 21:58

Irena napsal
Mám tady pro všechny fyziky co umí rusky jedno video
https://www.youtube.com/watch?v=grf6bn0KfQ0&index=2&list=PLDuhffxIYEDnON2fV8seYTRePdss_Uz86
abych pravdu řekla nedokážu to moc zhodnotit, jenom neberte KOB na lehkou váhu, myslím, že v Rusku se už vyučuje i na univerzitách.

Nevím, co k tomu říct, ta přednáška má kolem 90 minut, nechce se mi to poslouchat vzhledem ke skepsi, kterou k tomu mám.

Ladys
Ladys
12. 1. 2015 0:35

Sio, ale on to hudryper ví, že to víme a nebo alespoň tušíme. A taky ví, že to vůbec nesouvisí s tím údajným vyřazením funkčnosti generátorů „vymizením“ magnetického pole Země, ale zřejmě chce abychom věděli, že jsou věci mezi nebem a zemí, které ví i on (a možná lépe než my).

Irena
12. 1. 2015 6:40

Sio napsal
Nevím, co k tomu říct, ta přednáška má kolem 90 minut, nechce se mi to poslouchat vzhledem ke skepsi, kterou k tomu mám.

To já si to poslechla, na konci jsem zkusmo zadala jednu z těch knížek, co tam uváděl jako zdroj a vyskočil mi „patent“, tj. Rusové si výsledky toho jednoho autora dali patentovat.

Sio
Sio
12. 1. 2015 18:47

No, pokud si to dali patentovat, není to tajné. A pakliže je to tak převratné, jistě se o tom brzy dovíme všichni. Samozřejmě ale platí, že patentováno je kdeco, takže to ani nemusí takto fungovat. Omlouvám se za neinformovanou skepsi. :-)