Diskuze k článku


 • Béda • 14. září 2015

  !!! specielně pro Stana a Tribuna: http://www.noveslovo.sk/c/Kvoty_su_podvod_o_co_ide_Zapadu_v_skutocnosti

 • fajt • 14. září 2015

  http://www.blitz.bg/news/article/361105

 • Starý doktor • 15. září 2015

  V sobotu mi zazvonil telefon s neznámým číslem. „Ahoj, víš kdo volá?“ Po chvíli jsem si vzpomněl. Můj kamarád z dětství, co je dneska družicový inženýr, PhD a kdo ví co ještě… Po škole si vzal holku z Ruska a život tak nějak dal, že se ocitl v Permu. To je to milionové město daleko za Moskvou, ale pořád tak blízko, že z Permu na Sibiř je to zhruba stejně daleko jako z Permu k nám. Alespoň podle jeho slov.
  Byl to zajímavý víkend. Padl na to demižonek vína a několik sklenic domácí paštiky, ale jeho postřehy z Ruska byly natolik zajímavé, že se s o ně s vámi musím podělit.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/09/15/mel-jsem-o-vikendu-zajimavou-navstevu-a-myslim-ze-stoji-za-to-se-o-ni-podelit/#more-941755

 • hudryper • 15. září 2015

  Milá zajochu ,
  pravila´s ,že bys dala přednost Sibiři před slunnou Itálií. Jistě, proti gustu žádný dišputát. Možná
  by sis mohla přečíst následujících pár vět od svědka vskutku povolaného. Žije v městě „jenom“ asi
  tak v polovině cesty z Moskvy do Tobolska :
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/09/15/mel-jsem-o-vikendu-zajimavou-navstevu-a-myslim-ze-stoji-za-to-se-o-ni-podelit/#more-941755
  Zkušenosti s byrokracií mám úplně stejné,a to z doby před skoro 30 léty. Musel jsem se smát,když
  jsem si přečetl,jak se v tomhle nic nezměnilo.

 • peter. • 15. září 2015

  p.hudryper:
  Celá diskusia o Sibíri ako o mieste vhodnom pre život pôvodných Európanov sa odvíja od predpokladu,že podmienky pre život v Európe sa budú aj vďaka terajšej migrantskej kríze,absencie vízií a cieľov ktoré by Európa mala v nejakom časovom horizonte dosiahnuť a ktoré by boli zamerané na dosiahnutie sociálne spravodlivej spoločnosti,kde by si mladý človek mohol založiť rodinu bez obáv či ju aj dokáže uživiť a ktoré by dávali ľuďom nádej a presvedčenie,že ich domovina,domovina ich predkov sa nezmení na neidentifikovateľný chliev,ako sa o to niekto zo svetovej verchušky snaží.V tomto ohľade je Európa a to,čomu hovoríme „civilizovaný západ“na zostupe a rúti sa do úpadku.Je mnoho politológov a zaslúžilých filozofov,ktorí otvorene hovoria o konci európskej civilizácie.A dôkazom sú aj dekadentné tendencie v presadzovaní všetkých tých svinstiev s obhajobou LGBTI komunít,genderovou ideológiou a so zhovadilosťami v oblasti sexu,ktoré chcú vtĺkať do hlavičiek už malým deťom.Mimochodom teória multikulturalizmu len dokazuje,že snahy o vytvorenie jedného národa(hnedej farby,s priemerným IQ 90,jedným náboženstvom a jednoou vládou,sú realitou.
  Európa končí a Rusko so svojou Sibírou je na vzostupe.Kto nechce zotrvať na potápajúcom sa prepychovom Titaniku,rád si presadne aj do rybárskej šalupy,aj keď tá možno trochu zapácha a je aj nepohodlná.
  Čo sa týka dnešného hodnotenia Sibíri a života jej obyvateľov,tak to je pohľad „fajnového“a rozmaznaného Európana alebo človeka,ktorý serie do vlastného hniezda,čo sa jednoznačne nepatrí.Boli aj takí „Európania“,ktorí hodnotili Slovensko cez prizmu existencie rómskych osád na východe Slovenska akoby takto vyzeralo celé Slovensko.Je známe aj to,ako špinili Československo rôzni disidenti a emigranti.
  Rusko a Sibír majú perspektívu.Európa ?

 • zajoch • 15. září 2015

  Hudrypere, jenom ze zdvořilosti ještě na toto téma kratičce odpovím. Číst tebou doporučenou stať se mi nechce, je příliš dlouhá a to co o Rusku zveřejňuje Vlk, to mě ani nezajímá. Znám jeho nenávist k Rusku a jeho zamilovanost do USA. Stačilo mi přečíst nápisy kapitol.
  Víš co? Já ti nevyvracím tvoji Itálii a ty mi prosím nevyvracej moje Rusko. Vím o něm své a nehodlám zde dělat čtenářům estrádu zbytečnými debatami a zbytečným zdůvodňováním. Ať si má každý své mínění podle vlastních zkušeností nebo načtené propagandy.
  Jenom nechápu, proč na moje jasné téma odbíháš na jinou kolej. Přece můj první příspěvěk z polských novin mohl zůstat bez komentáře, nebyl-li po ruce komentář k věci.

 • zajoch • 15. září 2015

  Peter, ač nejsem oslovena ve vašem komentáři já, děkuji vám za něj. Je přesný.

 • Sio • 15. září 2015

  No, pokud je pravdou, že v Rusku oligarchové nevědí, do čeho vrazit peníze, tak by se pár nápadů z Evropy mohlo šiknout. A pokud začnou technologicky vyspělí Němci (ale i Češi) v Rusku investovat (s ruskými penězi, proč ne?) mohlo by tam vzniknout i spoustu kvalifikovaných míst pro evropské specialisty a dobré řemeslníky. Toho se samozřejmě Amies bojí jako čert kříže, proto dělají včechno proto, aby Evropa stála proti Rusku v opozici. Pokud to tu ale dostatečně rozdrbou, mohlo by Rusko být dobrou alternativou …

 • hudryper • 15. září 2015

  Zajochu, nic jsem Ti nenutil,jen jsem poznamenal,že MOŽNÁ by sis mohla přečíst o zkušenostech
  člověka,který tam žije a ktorý,Peter,vobec neserie do svojho hniezda, len hovorí pravdu,nič viac.
  Článek nenapsal Vlk,nýbrž vidlák a s Vlkem má společný jen prostor webu. Turistické zážitky z
  ciziny bývají většinou úplně o něčem jiném,než když se tam žije furt. A to se týká Sibiře určitě stejně jako Itálie. S pozdravem “ Hej Slované“ rozmazlený Evropan.
  P.S. Myslím,že panika okolo těch migrantů zase opadne a nakonec se ukáže,že to bylo líné a zbabělé Evropě k dobru,protože si tak uvědomila,jaká hra se s ní hraje z Washingtonu a Tel Avivu.

 • Alena • 15. září 2015

  pokud je aspoň trochu pravda, co je na vlkovi o Rusku psáno, pak je tam zdravý genofond. Pokud lidi na venkově žijí v souladu s přírodou, jsou soběstační, co si přát víc? Zajídají se mi velká města, s jejich velkým provozem, negativně mne ovlivňuje má vlastní nervozita a neustálý stres , zda všechno stihnu odevzdat v termínu. Skoro jim závidím
  Pokud jde o Číňany , kteří obdělávají půdu a těží lesy, to není moc dobré. Přírodu je třeba chránit a zachovat. Jednou jim ta zdravá půda bude scházet

 • Sio • 15. září 2015

  „Líná a zbabělá“ Evropa je velký omyl. Prostě jen pragmatická Evropa. Lidi mohou válčením mnoho ztratit a málo získat. Jistěže toho leckdo využívá proti nim. Ale pokud se situace změní, zjistíme, která rasa je nejbojeschopnější. Podle mého názoru jsou to stále euroatlantové, Rusy mezi ně počítám. Každý se radši vyhne rizikovému konfliktu, když je v sázce více na straně prohry. A to je dobře. Jinak by USáci už dávno poštvali Rusy proti Evropě a Evropu proti Rusům. Vždyť se už o to dlouho neúspěšně pokoušejí.

 • Alena • 15. září 2015

  hudryper napsal

  Zajochu, nic jsem Ti nenutil,jen jsem poznamenal,žeMOŽNÁ by sis mohla přečíst o zkušenostech
  člověka,který tam žije a ktorý,Peter,vobec neserie do svojho hniezda, len hovorí pravdu,nič viac.
  Článek nenapsal Vlk,nýbrž vidlák a s Vlkem má společný jen prostor webu. Turistické zážitky z
  ciziny bývají většinou úplně o něčem jiném,než když se tam žije furt. A to se týká Sibiře určitě stejně jako Itálie. S pozdravem “ Hej Slované“ rozmazlený Evropan.
  P.S. Myslím,že panika okolo těch migrantů zase opadne a nakonec se ukáže,že to bylo líné a zbabělé Evropě k dobru,protože si tak uvědomila,jaká hra se s ní hraje z Washingtonu a Tel Avivu.

  pane hurdyper, podle mne je to dlouho připravovaný záměr, který se bude uskutečňovat několik roků, až bude v Evropě podle plánu 56 mil. muslimů. Pan Sobotka ho plní vzorně , zároveň s celou českou vládou. Pan Babiš s námi hraje vabank, kdy poslanec Zlatuška a celé osazenstvo ANO horuje pro přijetí, zatímco pan Babiš je na straně lidu. Politické body získává on, jako lídr ANO.
  Vždyť všichni okolo hlídají hranice a u nás nic.
  Analogie s církevními restitucemi

 • peter. • 15. září 2015

  p.hudriper.
  Mám v pamäti dni po novembrovom prevrate,keď sa otvorili hranice na západ a Slovač nasadla do zájazdových autobusov,škodoviek,žigulíkov a trabantov aby sa vydali objavovať „Západ“.Cieľom bola vo väčšine Viedeň,kde sa objavitelia západu a jeho vymožeností z Prešova,Košíc,Zvolena atď.s vyvalenými očami túlali po Mexikoplatzi a Máriahilferstrasse nakupujúc od vychcaných Jugošov aušusovú elektroniku a mikrovlnky.Po Shoping Center Nord sa pohybovali s posvätnou úctou a cítili sa ako Alenka v ríši divov.Títo ľudia potom mali tendndenciu zhadzovať na základe takéhoto poznania kapitalistickej cudziny všetko to,v čom do vtedy žili doma.Len si akosi nevšimli krátky úsek cesty od Blavy po rakúsku hranicu,ktorá bola po celej dĺžke obsypaná kartónmi a obalmi od našich kurčiat,syrov,konzerv a iného u nás vyrobeného tovaru ktorý vo veľkom skupovali Rakušáci.V takejto pozícii sú možno aj tí Rusi,ktorí sa pchajú do zadku západniarovi,až hen z Česka,zo „západu“ a špinia si pred ním do vlastného hniezda.Ja to ako sa tam žije viem trochu inak, od syna môjho dávneho priateľa,ktorého syn hrával hokejovú KHL v Omsku a Ufe.Sú to moderné veľkomestá,čisté a plné spokojných ľudí.Predstavte si,že ulice sú plné ľudí aj v zime,kedy by podľa vidlákovho kamaráta mali byť zalezení vo svojich brlohoch.To,že Rusi na Sibíri od jara do leta drú ako hovadá 16 hodín denne aby v zime nemuseli vyliezať zo svojich kučí,môže uveriť len – nazvem to „neinformovaný“ alebo „zle informovaný“človek.
  Ak sa už všade hovorí o imigrantoch,aj o tých ukrajinských,tak prečo u nás nemakajú na stavbách za minimálnu mzdu Rusi, ale Ukrajinci a ako možno čakať tak b aj príslušníci iných národov?Veď podľa toho,čo som si prečítal u vlka,by u nás malo byť spústa práve Sibirjakov. Ja som sa s niečim takým u nás nestretol.

 • zajoch • 16. září 2015

  Můj milý Hudrypere, vím, že musíš z našeho duelu vyjít vítězně. Proto tě ujišťuji, že si tebe i tvých názorů vážím a pokud s nimi někdy nejsem zajedno, považuji to za nepodstatný stínek na mých sympatiích k tobě. 🙂 U mne je potíž v tom, že když něco vidím na vlastní oči, tak jsem tvrdohlavá.

  P.S. Vím, že vidlák není vlk, ale vlk jeho dehonestující článek nepochybně s radostí, ne-li nadšením, uveřejnil. Svým způsobem si vážím i vlka, ale jeho rusofobie není hodna jeho intelektu.

  P.P.S. Chtěla bych vidět ohromný stát, který by se z totálního propadu po zradě Gorbačova a Jelcina a svým způsobem i Medeveděva dostal na úroveň přední světové velmoci, zda by dokázal tak rozlehlé území vyšperkovat po hmotné stránce, jestliže musí dbát především na svoji obranu proti celému západnímu světu, včetně nás, kteří bychom mu měli být vděčni za svou existenci.