Svět ruskýma očima 325

 

Měsíc válečných akcí v Sýrii: co Rusko dosáhlo

Viktor Baraněc

31. října 2015

1. Jaké jsou výsledky práce našich pilotů?

Od 30. září do 30 října odlétaly naše letouny 1391 bojových akcí. Bylo zničeno 1623 objektů teroristů. Mezi tím bylo 249 různých velitelských stanic řízení a spojovacích uzlů, 51 táborů pro přípravu teroristů, 35 závodů a dílen, v nichž teroristé plnili auta výbušninami, 131 skladů munice a paliva, 371 opěrných středisek a opevněný uzel, 786 polních táborů a různých základen.

Teroristé utrpěli podstatné ztráty. Byl narušen systém řízení a zásobování band a značně narušena infrastruktura sloužící přípravě nových teroristů. Naprostá převaha ruského letectva a narůstání počtu bombových útoků na důležité objekty válečné infrastruktury protivníka umožnilo syrské vládní armádě přejít od obrany k útoku. Formace IS a Džabhhát an-Núsra ztratily iniciativu a přešly do obrany.

2. Co je možno považovat za hlavní výsledek bojů Rusů v Sýrii?

Rusko převzalo od USA a jejich koaličních spojenců iniciativu v boji s islámským terorismem. Předvedli celému světu, jak je potřeba skutečně porážet ozbrojené hordy hrdlořezů a útoky na ně jen neimitovat. Koalice vedená USA za celý rok bojových akcí v Sýrii učinila přes 6,5 tisíce leteckých útoků. Výsledek? Pokračující ofenzíva IS i an-Núsry a jejich vláda nad 75 % syrského území. Rusko zaútočilo za jeden měsíc třikrát méně, ale přitom dopomohlo Asadově armádě získat zpět 25 až 30 % území okupovaného teroristy.

Nejdůležitější přínos ruského letectva je záchrana Asadovy silně otřesené armády (počet vojáků se snížil z 350 tisíc na 125 tisíc) a jeho samého od osudu Husajna. Ruské akce v Sýrii zastavily krajně nebezpečný proces rozrůstání „islámského kalifátu“ – hlavního cíle IS jak v regionu, tak v Evropě.

3. Co se dosud v Sýrii nepodařilo?

Nepodařilo se zapojit USA do společného boje s IS. USA se odmítly zapojit do práce Koordinačního centra v Bagdádu a odmítly předávat Rusku své výzvědné informace o pozicích IS. Pro společný boj stále trvají na podmínce sesadit Asada. Nejsou ochotni poskytnout informace o dislokacích oddílů tak zvané Syrské svobodné armády. Nyní ještě navíc slibují pozemní operace proti IS nejen v Iráku, ale i v Sýrii. Ty by však byly bez povolení Damašku, čímž by hrubě narušovaly suverenitu země. Obamou vyslaných 30 či 50 poradců „kvůli koordinační činnosti opozice“ – proti komu? Samozřejmě proti Asadovi. Obama přilévá olej do ohně syrské občanské války.

4. Co mohlo v Sýrii být, pokud by Rusko před měsícem nevstoupilo do událostí v této zemi?

Soudě podle toho, že koncem září ozbrojené oddíly IS a an-Núsry a velké množství dalších teroristických band šířily svou vládu v Sýrii, visel osud Asada a jeho armády na vlásku. Měli jen kousek území u Středozemního moře (25 %). Pokud by IS, an-Núsra a umírněná opozice dosáhly svůj strategický cíl – svržení Asada, začaly by mezi sebou válku uchazeči o „trůn“. Došlo by na krvavá jatka a Sýrie by přestala být civilizovaným státem, stala by se teroristickým hnízdem s miliony nových běženců.

5. Co je umírněná opozice?

Tento licoměrný termín vymysleli Američané k zamaskování podstaty jimi vytvořených sil proti Asadovi. Je to nezákonná formace vyzbrojená USA, Saúdskou Arábií i dalšími zeměmi, jejímž úkolem je, krom jiného, svrhnout Asada. Moskva se už přes měsíc snaží, aby USA označily vůdce opoziční armády, aby bylo s kým normálně jednat. Odmítnuto. Vypadá to, že nemáme co do činění s normálními lidmi, ale se šejdíři a avanturisty.

6. Co získává Rusko účastí v syrských událostech?

Především tvářnost země, která je schopná reálně a efektivně bojovat s ozbrojeným islámským terorismem, ne to jenom imitovat, jako to dělají USA a jejich koaliční spojenci. Rusko zastavilo útok největší síly teroristů – IS, ale také ukázalo světu, že skončila epocha barevných revolucí a odstraňování Washingtonu nepohodlných režimů. V Sýrii Rusko „dalo červenou“ uspořádávání života podle amerického mustru a ukončilo legendu o tom, že po pádu SSSR jsou USA hlavním aktérem jednopolárního světa.

Rusko se vložilo do syrských událostí a stojí za tím, že ne Bílý dům, ale jen syrský národ může určit kdo bude jeho prezidentem. Účastí v syrských událostech Rusko rovněž upevňuje své politické, ekonomické a vojensko-technické pozice v tomto strategicky důležitém regionu. Američany to rozzuřuje nejvíce ze všeho, neboť zde přestaly být jedničkou. V Sýrii se plánuje mohutná ruská vojenská základna. Krom toho RF upevňuje své postavení ve Středozemním moři.

7. Jak se mohou události v Sýrii vyvíjet dále?

Závisí to na mnoha domácích i zahraničních okolnostech. Dnes především na tom, jak se bude dále vyvíjet ofenzíva syrské armády proti IS (s podporou ruského letectva) a bude-li nalezen kompromis k uklidnění politického života země. Tempo osvobozování země od teroristů pokračuje pomaleji, než by bylo žádoucí. Dnes je těžké říci, kolik času bude potřeba k úplnému zničení IS v Sýrii. Půl roku nebo 5 let?

Pokud by se na IS zaútočilo v jednotné frontě s USA a jejich spojenci, mohlo by se řešení situace zkrátit. Vždyť co je důležitější – zničit nejen v Sýrii, ale na celém Blízkém východě hydru islámského terorismu v jejím doupěti, anebo posadit do prezidentského křesla v Damašku jiného prezidenta? USA žárlí. Rusko zahájilo nečekaně 30. září v Sýrii leteckou operaci a strhlo na sebe roli „prvních houslí“ v boji s IS a rovněž znemožnilo americký plán sesazení Asada. Odtud pocházejí americké kaprice, podmínky a principy v odmítání jednotné fronty s Rusy k boji s IS.

Co se týká diplomatických snah ve Vídni, neškodilo by zeptat se syrského lidu, jaké je jeho přání ohledně vlastní vlády. To by se ovšem museli pozvat jeho zástupci k jednání. Samotný prezident Asad se pro novináře vyjádřil jasně: „Jsem připraven k jakémukoliv jednání a nezdráhám se podělit o vládu v Sýrii s politickou, ale ne ozbrojenou opozicí. Bandity budu porážet.“

Mezitím

USA přistoupily na ponechání Asada

Nyní nebude Washington požadovat jako podmínku pro jednání okamžitý odchod prezidenta Asada.

Ruská speciální operace v Sýrii (má stát přibližně 2,5 milionu za den) začala Rusku přinášet zahraniční politický „zisk“. Americký tisk píše s odkazem na zdroje z Bílého domu, že akce Ruska v Sýrii nutí USA ke kompromisu.

Čtěte reportáž ruských korespondentů

„Jestřábi pouští“ splétají hnízdo v horách Latakie

Horská linie fronty sleduje všechna náročná zakřivení hřbetů a ostrohů – skutečná každodenní noční můra generálního štábu. Na bezpečné, absolutně „týlové“ silnici jsou úseky, kde na stroji létáme s rozběhem. Nebo stojíme, očekávajíce okamžik za násypy – předprsněmi. V horách bojují kromě vojáků z obou stran buldozery a bagry, kopou zákopy a buňky ve skalním podloží a staví hliněné zábrany. Zneškodnit buldozer je ceněno stejně jako zničit nepřátelský tank.

Převzato z Kp.ru

***

Kosovo otevřelo koridor pro pronikání radikálního islámu do Evropy

4. listopadu 2015

V současné migrační krizi má Bělehrad důvod připomenout Evropanům problém Kosova a odtržení tohoto regionu od Srbska. Podle srbské ústavy je Kosovo dosud jeho součástí ve formě autonomního kraje Kosovo a Metohije. Avšak jeho nezávislost uznává většina zemí.

Velvyslanec Srbska v Rusku Terzič uvedl: „Stovky radikálních islamistů z Kosova a Metohije, Albánie, Bosny a Hercegoviny a Makedonie bojují na Blízkém východě. Otázka Kosova není jen otázkou kultury srbského obyvatelstva a také jeho zničení, je to i otázka otevření koridoru pro pronikání radikálního islámu do Evropy.“ Je přesvědčen, že si Evropa tento problém uvědomila, ovšem opožděně. Jestliže podporovala radikální islám na Balkáně, co může dnes čekat? Přijde i k ní.

Ještě v květnu 2012 se v Moskvě mluvilo, že je nepřípustné vytvářet z Kosova mezinárodní cvičiště pro přípravu militantů. Tehdy se v médiích začaly objevovat materiály o kontaktech zdejší vlády s představiteli syrské opozice. Jednalo se o organizování separatistických hnutí určených ke svržení dosavadních režimů a o přípravě syrských bojovníků v Kosovu. Hodila se jim krajina podobná té v Sýrii a také základny bývalé Kosovské osvobozenecké armády.

Ruské ministerstvo zahraničí poté prohlásilo, že změny podobného zaměření jsou v rozporu s úsilím zvláštního vyslance OSN/Ligy arabských států Kofiho Annana. Krom toho změna Kosova na mezinárodní polygon pro přípravu bojovníků různých ozbrojených formací by mohla být destabilizujícím faktorem, který může překročit rámec Balkánu. Ministerstvo zahraničí RF vyzvalo mezinárodní účastníky v regionu, aby se vynasnažili předejít takovým důsledkům. Tehdy Moskvu ignorovali. Nyní se Terzič obrací k Evropanům a říká: „Pokud podporujete radikální islám v Kosovu a Metohiji, co můžete čekat? Můžete čekat, že zítra přijde radikální islám do Střední a Západní Evropy.“

Převzato z Vestikavkaza.ru

***

Západ a liberálové jsou šokováni: ruská mládež nechce majdan

Alexandr Čausov

2. listopadu 2015

Nesystémoví liberálové si opět stěžují na nepatřičnou mládež, tentokrát na Radiu Svoboda. Důvodem jsou výsledky průzkumu provedeného laboratoří politických výzkumů Vysoké školy ekonomické u 1400 studentů VŚE, Moskevské státní univerzity a Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů. Výsledky liberály neuspokojily. Většina studentů podporuje politiku Putina, jsou hrdí na svou zem a na vítězství ve Velké vlastenecké válce. A rozhodně se nehodlají omlouvat za „hrůzy stalinismu“.

Průzkumníci vidí příčiny této „nepředvídané reakce“ v údajně špatném vzdělání a všudypřítomné TV propagandě. Tedy „velmi mnoho TV a v ní velmi mnoho Kiseljova. Vzdělávací systém, který nic neučí“. K tomu mladé pokolení, které se stalo „nadměrně komerční, ale přitom pasivní“.

Průzkumníci mluví sami proti svému. Vždyť všechny školní reformy za posledních 15 let šly v západním stylu, ve snaze přebudovat sovětský základní školní systém na západní, evropský a americký. V posledních letech se tyto technologie a změny uplatnily nejprve ve VŠE a potom v dalších univerzitách. Jednotný státní systém (EGE), což je centralizovaná, v RF prováděná zkouška na středních školách, je právě americký systém zkoušek. Proč tedy ta nespokojenost? Ano, kvalita vzdělání v Rusku ve srovnání se sovětským padla ke dnu, ale liberálům to vyhovuje. Jenže ani v takovém systému liberální propaganda nefunguje. Nefunguje ani mezi touto mládeží, jejíž život v devadesátých letech neodpovídal jejímu věku!

Pokud se týká TV a neustálé mantry o ničemném Kiseljovu, který zpropagoval kdeco. Tradičně je TV považována za doménu liberálů, přesto nepřispěla k „demokratizaci“ mládeže. Ta ji téměř nesleduje, neboť to považuje za výraz špatného vkusu. Mládež vidí, jak se liberálové chovají. Navalnyj chce z lidí stahovat kůži zaživa, jiný dělí společnost na lidi a nelidi, tvory lidem podobné jen zevnějškem. Liberálové se společně radují ze zabíjení civilistů na Donbase a podporují ukrajinskou euforii z katastrofy na Sinaji.

Studenti jsou vždy zastánci práva  a svobody, ale u liberálů místo toho pozorují licoměrnost, lež a nelítostnou zlobu. Nevidí žádnou demokracii a rovnost, o kterých liberálové horlivě vykřikují při každé příležitosti. V postojích mládeže jsou stejné relace jako v celé společnosti. Zuřiví a opravdoví opozičníci jsou, ale je jich málo.

Převzato z Politonline.ru

***

Lékaři bez hranic: Letectvo USA záměrně bombardovalo neozbrojené

7. listopadu 2015

Ředitel organizace Lékaři bez hranic Christopher Stokes oznámil, že vojenský pilot USA postřílel úmyslně lidi, kteří utíkali z hořící nemocnice v Kunduzu.

Média uvádějí, že dva dny před bombardováním se američtí vojáci zajímali, zda jsou v areálu nemocnice Talibánci. Zdravotníci jich uvedli 20, raněných, neozbrojených a nikterak nebezpečných. Lékaři bez hranic zveřejnili dokument, že nemocnice nebyla rozbombardována omylem. V době útoku nebyly v nemocničním komplexu žádné boje. Záznamy z telefonických hovorů svědčí o tom, že byl o střelbě okamžitě informován Kábul a Washington a poskytnuty přesné souřadnice GPS.

Stokes je přesvědčen, že provést takový letecký útok omylem není možné. Podle přeživších očitých svědků střílel americký pilot i na pacienty a lékaře, kteří se chtěli zachránit z trosek budovy.

Lékař a jeden pacient na invalidním vozíku byli usmrceni střepinami z munice. Podle Stokese chce dokument Lékařů bez hranic ukázat pravý obraz tragédie. Řekl, že nemocnice nebyla útočištěm Talibů, velká část pacientů neměla k Talibánu žádný vztah. I kdyby se v nemocnici skutečně léčili převážně oni, stejně by to podle ženevské konvence nemohlo ospravedlnit její bombardování. Střílení na nemocnice je nepřípustné.

Agentura Associated Press už dříve informovala o úmyslném útoku na nemocnici v Kunduzu s tím, že americké zpravodajské služby dobře věděly, že se jedná o civilní nemocnici.

Převzato z Pravda.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
9. 11. 2015 6:49

comment image?oh=709f47aaed35dec9e8179765078ff80a&oe=56C887FD

peter.
9. 11. 2015 7:16

fajt napsal

comment image?oh=709f47aaed35dec9e8179765078ff80a&oe=56C887FD

http://dennikpolitika.sk/b-kolarovi-sa-z-rusiek-zhusila-koza/

hudryper
hudryper
9. 11. 2015 8:30

Zdravím Vás Peter. Váš příspěvek,třebas se mi nepodařilo ten zpěv pěkných Rusek otevřít, jsem
pocítil jako návrat ztraceného syna. Vítám Vás po té odmlce a těším se na Vaše příspěvky.

peter.
9. 11. 2015 9:14

p.hudryper:
skúste to v poradí tretie video.Naozaj spievajú krásne

hudryper
hudryper
9. 11. 2015 9:40

Děkuji za radu. Vyposlechl jsem si i celou prezentaci souboru Bílé zlato. Procítěné ruské písně bez
přehnaného sentimentu a jejich interpretace velmi dobrá. Myslím,že se jim podaří prosadit se i v
Moskvě,trefují se správným způsobem do současné fáze vývoje ruské společnosti.

fajt
fajt
9. 11. 2015 9:51
peter.
9. 11. 2015 12:08

fajt napsal

http://www.hlavnespravy.sk/katastroficke-zavery-vojny-pre-ukrajinsku-armadu-v-donbase/704959

fajt:
Práve preto,že nie som politik ani diplomat,tak byť na Putinovom mieste,pošlem na Ukrajinu zo dve motorizované divízie, letku SU 34 a nejaké vrtuľníky ,aby si len tak zalietali nad Ukrajinou a tie divízie by sa len poprechádzali smerom na Kyjev.Myslím,že za pár hodín by bolo po konflikte.A nemusel by padnúť ani výstrel.Ale ako vravím,nie som politik ani diplomat.

zajoch
9. 11. 2015 12:56

Když už je tady kulturní vložka, připojím se.
https://www.youtube.com/watch?v=E3P6aWFcizA

Korejská děvčata se vzhledem panenek zpívají známou ruskou Milion rudých růží. Je to nejen zajímavé, ale i hezké.

peter.
9. 11. 2015 14:03

zajoch napsal Když už je tady kulturní vložka, připojím se. https://www.youtube.com/watch?v=E3P6aWFcizA Korejská děvčata se vzhledem panenek zpívají známou ruskou Milion rudých růží. Je to nejen zajímavé, ale i hezké. p.zajoch: Pekné! Ja som sem dal ten klip so spievajúcimi dievčinami ktoré sa vyznávajú zo svojej lásky k Rusku ako reakciu na článok,v ktorom sa píše o sklamaní nepriateľov Putina z postojov ruskej mládeže.Mám z toho radosť,lebo ak má vládna moc na svojej strane mládež ktorá cíti vlastenecky,tak to je obrovská devíza pre Rusko a obrovský škrt cez rozpočet tých,ktorí by chceli v Rusku nastoliť proamerický režim.Mám skrátka z toho klipu… Číst vice »

peter.
9. 11. 2015 14:23

peter. napsal p.zajoch: Pekné! Ja som sem dal ten klip so spievajúcimi dievčinami ktoré sa vyznávajú zo svojej lásky k Rusku ako reakciu na článok,v ktorom sa píše o sklamaní nepriateľov Putina z postojov ruskej mládeže.Mám z toho radosť,lebo ak má vládna moc na svojej strane mládež ktorá cíti vlastenecky,tak to je obrovská devíza pre Rusko a obrovský škrt cez rozpočet tých,ktorí by chceli v Rusku nastoliť proamerický režim.Mám skrátka z toho klipu dobrý pocit a zážitok z krásnej pesničky. Ešte by som chcel dodať,že tá trochu zapadnutá správa o vlasteneckých postojoch ruskej mládeže,je pre mňa jednou z najdôležitejších spomedzi… Číst vice »

Irena
9. 11. 2015 15:18

peter. napsal

p.hudryper:
skúste to v poradí tretie video.Naozaj spievajú krásne

Peter jsem ráda, že jste zpět.
Ta děvčata zpívají výborně, ale já mám raději verzi od Ljube
https://www.youtube.com/watch?v=511Lt3Kg0aI

taky se mi líbí tahle
https://www.youtube.com/watch?v=DdS4i64OnsU

Irena
9. 11. 2015 16:07

zajoch napsal

Když už je tady kulturní vložka, připojím se.
https://www.youtube.com/watch?v=E3P6aWFcizA

Korejská děvčata se vzhledem panenek zpívají známou ruskou Milion rudých růží. Je to nejen zajímavé, ale i hezké.

Jsou sladké.

Irena
9. 11. 2015 16:18

Vypadá to, že příměří se s třeskem provalilo. Doněcký poklid byl narušen raketomety Grad. Tentokrát ukrajinské střely vybuchly dva km od centrálního náměstí Lenina, kde se procházely rodiny s dětmi. Naštěstí se to obešlo bez zraněných.

Источник: http://politikus.ru/articles/62434-peremirie-iz-sistem-zalpovogo-ognya-grad.html
Politikus.ru

fajt
fajt
9. 11. 2015 16:44

peter. napsal fajt: Práve preto,že nie som politik ani diplomat,tak byť na Putinovom mieste,pošlem na Ukrajinu zo dve motorizované divízie, letku SU 34 a nejaké vrtuľníky ,aby si len tak zalietali nad Ukrajinou a tie divízie by sa len poprechádzali smerom na Kyjev.Myslím,že za pár hodín by bolo po konflikte.A nemusel by padnúť ani výstrel.Ale ako vravím,nie som politik ani diplomat. jj, kdyby to bylo tak jednoduchý a lidi přímí a spravedliví ( apolitičtí a nechamtiví) – a to prostě nejsou a proto to taky ani nejde, bohužel…proto bude Ukrajina nárazníková zóna a ukrajinci si po generaci užijí svého banderovského… Číst vice »

peter.
9. 11. 2015 17:15

fajt napsal
proto bude Ukrajina nárazníková zóna a ukrajinci si po generaci užijí svého banderovského pekla

fajt:
Ja viem!Ale bol by to pohľad pre bohov,ako tí porošenko-jaceniuk-tjagnibokovci a nacíkovia zdrhajú len taký dym a čiara za nimi.Tí Ukrajinci z ľavej strany Dnepra by asi narovnali kosy,vzali do rúk drúky a cepy a hnali by ich až na Halič.
Celkom pekná fantázia nie?

Starý doktor
9. 11. 2015 17:35

Situace na Blízkém východě se každý den mění, a to stále hůře pro Spojené státy a iniciátory „arabského jara“. Zatímco v Sýrii po zahájení ruské vzdušné operace převzala iniciativu tamní armáda, feudální koalici nelegálně intervenující v Jemenu se ani s použitím nejmodernějších zbraní nejenže nedaří potlačit hnutí Ansar Alláh, ale Húthiové společně s částí jemenské armády vstupují na území Saúdské Arábie. V minulých dnech obsadili pozice saúdskoarabských sil v městečku Al-Raboah v provincii Asir. Průběh akce je zachycen na videu.
https://www.youtube.com/watch?v=IDaL-jr4Nzg
Zdroj: http://eurasia24.cz/zpravy/207-tak-si-to-autori-arabskeho-jara-nepredstavovali-jemenske-vlajky-v-saudske-arabii

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 11. 2015 17:46

Irena napsal
Jsou sladké.

Paní Ireno, navzdory Vašim nezpochybnitelným zásluhám Vám musím důrazně ale přátelsky oponovat! Růže bych i v miliónovém množství považoval za voňavé – leč děvčátka jsou pro mne sladká. Jenže „díky“ mému věku na tu sladkost hledím jako pacient, jemuž právě diagnostikovali diabetes melitus.

Sio
Sio
9. 11. 2015 18:24

zajoch napsal

Když už je tady kulturní vložka, připojím se.
https://www.youtube.com/watch?v=E3P6aWFcizA

Korejská děvčata se vzhledem panenek zpívají známou ruskou Milion rudých růží. Je to nejen zajímavé, ale i hezké.

Krásná píseň a velmi poetická. Mám ji na vinylu. Holky to zazpívaly velmi dobře.

Sio
Sio
9. 11. 2015 18:28

peter. napsal
fajt:
Ja viem!Ale bol by to pohľad pre bohov,ako tí porošenko-jaceniuk-tjagnibokovci a nacíkovia zdrhajú len taký dym a čiara za nimi.Tí Ukrajinci z ľavej strany Dnepra by asi narovnali kosy,vzali do rúk drúky a cepy a hnali by ich až na Halič.
Celkom pekná fantázia nie?

Peter, stane se to skutečností, alespoň já v to pevně věřím. Ty Jaseňuky a spol. zamordují jejich kapmarádi sami, nemají kam zdrhnout a myslím, že to velmi dobře vědí.

Sio
Sio
9. 11. 2015 18:31

Georgius z Raduně napsal
Paní Ireno, navzdory Vašim nezpochybnitelným zásluhám Vám musím důrazně ale přátelsky oponovat! Růže bych i v miliónovém množství považoval za voňavé – leč děvčátka jsou pro mne sladká. Jenže „díky“ mému věku na tu sladkost hledím jako pacient, jemuž právě diagnostikovali diabetes melitus.

No co, Georgi … na něco zhebnout musíme, ne? :)

Irena
9. 11. 2015 18:41

Georgius z Raduně napsal
Paní Ireno, navzdory Vašim nezpochybnitelným zásluhám Vám musím důrazně ale přátelsky oponovat! Růže bych i v miliónovém množství považoval za voňavé – leč děvčátka jsou pro mne sladká. Jenže „díky“ mému věku na tu sladkost hledím jako pacient, jemuž právě diagnostikovali diabetes melitus.

Pokud by to byla děvčátka, tak ano, a pokud jsou to dívky, tak mohou být i sladké.
V každém případě to bylo hezké :-)

Další tři od Ljube, které se mi líbí
https://www.youtube.com/watch?v=_kvM-WCXxok
https://www.youtube.com/watch?v=bVW2_WvQ_FY
https://www.youtube.com/watch?v=HBN6siQRLBc

peter.
9. 11. 2015 18:43

Georgius z Raduně napsal
děvčátka jsou pro mne sladká.

pán Georgius de Raduňa:
Však keď už nemáme na parádny obed,tak si pozrime aspoň jedálny lístok!

peter.
9. 11. 2015 18:52

Irena napsal

Vypadá to, že příměří se s třeskem provalilo. Doněcký poklid byl narušen raketomety Grad. Tentokrát ukrajinské střely vybuchly dva km od centrálního náměstí Lenina, kde se procházely rodiny s dětmi. Naštěstí se to obešlo bez zraněných.

Источник: http://politikus.ru/articles/62434-peremirie-iz-sistem-zalpovogo-ognya-grad.html
Politikus.ru

to pália už od soboty nacgvardejci z Azova a PS.Údajne bez povolenia ukrajinskej armády.Možno sa to stane dôvodom ich likvidácie.Už aj USA tvrdia,že diskreditujú nielen UA ale aj NATO.Nič by som za to nedal,že ich vlastní začnú odchytávať a strieľať ako zajace.

fajt
fajt
9. 11. 2015 19:01

peter. napsal fajt: Ja viem!Ale bol by to pohľad pre bohov,ako tí porošenko-jaceniuk-tjagnibokovci a nacíkovia zdrhajú len taký dym a čiara za nimi.Tí Ukrajinci z ľavej strany Dnepra by asi narovnali kosy,vzali do rúk drúky a cepy a hnali by ich až na Halič. Celkom pekná fantázia nie? určitě :-) , ale to se z větší pravděpodobností nestane, Rusko by muselo živit Ukrajinu a ta je dnes naprosto i lidsky rozbitá a stále není dostatečně přesvědčena o tom, že americký pax america je naprostý jed a zhouba, kterou tuto zemi vrátili do středověku. Dost velká většina ukrů stále básní o… Číst vice »

peter.
9. 11. 2015 21:12

fajt napsal nařčení z dopingu všech ruských sportovců, a to dokonce pod přímou taktovkou Kremlu, fajt: Tu by som bol v záveroch dosť opatrný.20.1.2015,boli traja ruskí atléti diskvalifikovaní za doping http://www.ceskatelevize.cz/sport/atletika/298843-tri-rusti-olympijsti-vitezove-v-chuzi-byli-potrestani-za-doping/ Bolo ich v minulosti viac(Kazach Vinokurov,majster sveta v cestnej cyklistike z Londýna v minulosti tiež) a čo sa dopingu týka,tak v tom hviezdili Dederóni.Ten problém existuje.No teraz je to z najväčšou pravdepodobnosťou politikum a ide o vnesenie rozvratu do prípravy ruských atlétov na OH.Nieto žiadnych dôkazov o dopingu a Rusku je ako som pochopil vyčítané,že štát podporuje doping,na čo nie sú predložené žiadne dôkazy.Ale počkám,uvidím. Nedivím sa.Tieto podpásovky majúce… Číst vice »

zajoch
9. 11. 2015 21:35

Peter, jsem moc ráda, že jste zaznamenal možná málo povšimnutou zprávu o postojích ruské mládeže ke své zemi. Stejně jako vy jsem to považovala za důležité, a proto jsem to připojila. Je to velký rozdíl od postojů mládeže z bývalých východních zemí, jejichž prozápadní zhloupnutí je znakem duševní zaostalosti, ale asi nejen toho, ale i důsledkem scestné výchovy dospělými.
Zpěv ruských děvčat, který jste doporučil, jsem si samozřejmě s potěšením poslechla. Děkuji.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 11. 2015 22:46

Irena napsal Pokud by to byla děvčátka, tak ano, a pokud jsou to dívky, tak mohou být i sladké. V každém případě to bylo hezké Další tři od Ljube, které se mi líbí https://www.youtube.com/watch?v=_kvM-WCXxok https://www.youtube.com/watch?v=bVW2_WvQ_FY https://www.youtube.com/watch?v=HBN6siQRLBc Paní Ireno, Vaši vysvětlivku jsem si zformuloval sám – jen co jsem svoji uštěpačnou poznámku odeslal. Přesně v okamžiku „odentrování“. Muži údajně nestárnou – pouze chátrají – jen já to mám jaksi naopak. Dle bývalé obvodní a dnes údajně praktické lékařky chátrám sice značně méně než „přiměřeně věku“ – ale poslední dny mám pocit, že jsem „tisícročná včela“. Ženy pod čtyřicet mám za děvčátka… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 11. 2015 22:51

Sio napsal
No co, Georgi … na něco zhebnout musíme, ne?

Sio, souhlasím proti tomu! Jenže má chandra je tak veliká, že se mi do pekla nechce už ani na pěkném koni.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 11. 2015 22:57

peter. napsal
pán Georgius de Raduňa:
Však keď už nemáme na parádny obed,tak si pozrime aspoň jedálny lístok!

Peter, vystihl jste to docela přesně. Sleduji se zájmem nové jídelní lístky, ale při jejich prohlížení si myslívám: Jak mi chutnávalo, když jsem měl ještě chuť!

fajt
fajt
10. 11. 2015 6:09

peter. napsal fajt: Tu by som bol v záveroch dosť opatrný.20.1.2015,boli traja ruskí atléti diskvalifikovaní za doping http://www.ceskatelevize.cz/sport/atletika/298843-tri-rusti-olympijsti-vitezove-v-chuzi-byli-potrestani-za-doping/ Bolo ich v minulosti viac(Kazach Vinokurov,majster sveta v cestnej cyklistike z Londýna v minulosti tiež) a čo sa dopingu týka,tak v tom hviezdili Dederóni.Ten problém existuje.No teraz je to z najväčšou pravdepodobnosťou politikum a ide o vnesenie rozvratu do prípravy ruských atlétov na OH.Nieto žiadnych dôkazov o dopingu a Rusku je ako som pochopil vyčítané,že štát podporuje doping,na čo nie sú predložené žiadne dôkazy.Ale počkám,uvidím. Nedivím sa.Tieto podpásovky majúce za cieľ diskreditovať Rusko sa dali očakávať. Keď čert nemôže urobiť zle,tak aspoň… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 11. 2015 7:33

fajt napsal jestli je opravdu realitou teroristický čin CIA na ruské letadlo a zadržení amerických operativců a američané tímto výpadem rychle odvracejí světovou pozornost od svého mega průseru, Tato informace,opřená o blížící se obrovský tajfun má zatím jediný zdroj. Tímto „zdrojem“ je Sorcha Faal registrovaný na webu, který je hodně využíván pro dezinformační kampaně.Protože každá úspěšně působící dezinformace se musí podstatným způsobem opírat o prověřitelnou realitu,lze z jejího obsahu usoudit,že za atentátem den poté,co před ním Rusy varoval Kerry a jeho nerealizaci podmínil „ochotou spolupracovat s USA v Sýrii“ stojí na „trestání neposlušných“specializovaná tajná služba. A když to dáte dohromady… Číst vice »

Sio
Sio
10. 11. 2015 7:39

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/62513-o-staline.html

Poezie je něco, v čem jsou Rusové skutečně dobří.

Sio
Sio
10. 11. 2015 20:14

Irena napsal

http://politikus.ru/events/62557-v-efire-cheshskogo-tv-zachitali-zhestkoe-pismo-vracha-o-migracionnom-krizise-v-myunhene.html

Chodilo to po internetu, kdoví, zda je to i pravda. Zajímavé jsou komentáře pod článkem, ty jsou autentické. :-)

orinoko
orinoko
12. 11. 2015 16:22

Syrske Allepo … Halab … tezce oslavuje. Samo jeste neni uplne bez emerickeho „johny“ dobytka, ale letecka zakladna na vychod od nej je osvobozena. Dva a pul roku syrska armada prezivala v obkliceni. S Ruskem uz spolupracuji ti chytrejsi opoznicnici. Syrii ceka nas 17. listoPAD. Asad je na tom ovsem jako Putin. Z odporu k zapanimu lejnu vychazi polsilen. Polsky kreten rve, ze Eurosojuz potrebuje vudce. Tak at cely slavny Eurosojuz exhumuje Hitlera! … Svuj ke svemu. My vubec netusime , ceho vseho jsme svedky. Doporucuji Honzika Snajdrovic na Parlam papyrech. – Je velmi nasran. A ja se mu vubec… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 11. 2015 17:25