Svět ruskýma očima 345

 

Kuba se stává Ostrovem nesvobody

Ljubov Ljulko

21. března 2016

Havana přiznala, že prezident USA „učinil pozitivní kroky ke změně některých aspektů blokády“. V prosinci prohlásil, že nemá smysl cestovat na Kubu, nebude-li pokrok v oblasti lidských práv. Nic pozitivního zde nepozoruje, ale přesto na Ostrov svobody jede. Proč?

Na letišti nečekal Obamu prezident, ale ministr zahraničí Kuby Rodriguez. Znamená to, že vedení Kuby je k návštěvě ostražité. Zlepšení je doposud pouze dekorativní. Obamovy iniciativy se týkají uvolnění v omezeném obchodě, ve vízovém režimu a v určitých druzích peněžních převodů.

Noviny Granma píší, že se „nepodařilo realizovat většinu opatření k omezení rozsahu blokády, zůstala i mnohá další omezení normativních ustanovení a úděsné celkové následky blokády“. Úhrnná škoda z blokády se odhaduje na 1,2 bilionu USD. V předpisech je například toto: zakazuje se vjezd lodím do amerických přístavů, které vezou zboží z nebo na Kubu, ať plují pod jakoukoliv vlajkou.

Nepromine historie Kubě návštěvu Obamy?

Podle velkých západních médií je Obamova návštěva Kuby po 88 letech historickou, určenou k rozvoji demokracie zde. Kuba byla prvních 38 let využívána jako kasino a nevěstinec a dalších 50 let byla Spojenými státy izolována jakožto „osa světového zla“. Je pochopitelné, že si zde Američané demokracii nepřejí.

Jiného mínění než hlavní media je Gregory Korte v USA Today. „Návštěva je prověrkou praxe nové zahraniční politiky Obamy, která opouští barevné revoluce ve prospěch mírové ‘převýchovy’ režimů.“ Ben Rods, zástupce poradce pro národní bezpečnost k tomu řekl: „Myslíme si, že otevřením prostoru pro dialog, kontakty, obchod, podnikání můžeme pomoci rozšířit možnosti kubánského lidu žít lépe, zlepšit styky nejen s USA, ale i s ostatním světem a pokračovat ve vytváření budoucích velkých příležitostí.“

Ideou je vytvořit kulturní ekonomické a politické vazby mezi dvěma zeměmi, které Washingtonu navrátí vliv na Havanu. Vychovat spotřební společnost, dát jí americké výrobky, které bude tato společnost zbožňovat. Zavést systém výchovy kádrů. Jenže celý problém je v tom, že se na Kubě objevili i další hráči – Čína a Rusko.

Jak žije prostý Kubánec

Průměrná mzda Kubánce je kolem 20 USD (asi 500 peso), více vydělávají jen některé skupiny občanů. Na Kubě jsou už k dostání mobily (přístup k internetu je drahý), lze koupit auta a byty, od státu dostat půdu na pěstování zemědělských plodin, prodávat je na trhu a dokonce cestovat do zahraničí, jsou-li peníze na jízdenky a víza. V soukromém sektoru pracují telekomunikační společnosti, taxislužby, mechanici, řemeslníci, opraváři, fotografové, atd. Evidentně jde o přechodné období  mezi socialismem a kapitalismem, ale kterou cestou se Kuba dá, zda národní nebo liberální – záleží na Číně.

Čína už na Kubě je a nemá v úmyslu odejít

Uchytit se na Kubě bylo přednostní snahou Číny. Mezi Pekingem a Havanou byly zahájeny přímé lety. Obchodní obrat stoupl o 57 %. Čína na Kubě buduje internetovou infrastrukturu. Přitom je Američanům, včetně Googlu, dosud zakázáno vstoupit na kubánský trh. Částečně je to důsledek prodejnosti amerických providerů, kteří odposlouchávají, šmírují a pracují na podvracení nevyhovujících vlád.

Po Venezuele je Čína na druhém  místě v obchodu s Kubou. Zatím jsou společné podniky a přímé investice z Číny relativně malé, ale očekává se, že se v nejbližších letech zvýší. Kuba, stejně jako Čína, bude zatím budovat tržní ekonomiku bez změny ideologie. Granma o tom v souvislosti s návštěvou Obamy píše, že je to porážka impéria a úspěch socialismu. Dále připomíná, že na Kubě jsou zdravotnictví a vzdělávání jedněmi z nejlepších v Jižní Americe. Američané, kteří nemají zdravotní pojištění, se na Kubu jezdí velmi levně léčit.

Pro Kubánce znamená příjezd Obamy prosbu za odpuštění činů předchozích deseti prezidentů. Kubánci očekávají skutečné a nikoliv demonstrativní kroky. Hlavní by bylo odstranit blokádu, jak řekl kubánský ministr zahraničí Bruno Rodriguez.

USA se vrací, vrací se i Rusko

Blokádu může odvolat pouze Kongres USA, který patří republikánům. Možná bude i příští prezident republikán a potom bude možno snadno všechno, co bylo na Kubě zahájeno, zmařit.

Profesor Moskevské státní univerzity Andrej Manoilo uvedl: „Raúl Castro je velmi pragmatický politik, který z velké části vystupuje ve prospěch obnovení vztahů a sblížení, chápe, že svět se stal jiným.“ Pro Obamu je to příležitost jak nezůstat v historii „chromou kachnou“, úplným smolařem. Ve vztahu ke Kubě mohou USA také vyzkoušet vynahradit si syrskou a možná i ukrajinskou porážku od Ruska. Kuba leží na strategickém místě v regionu. Za Batisty to byl takový nepotopitelný koráb Spojených států.

Převzato z Pravda.ru

***

Návštěva Kerryho v Moskvě a Ukrajina: Válka odpadá?

Dmitrij Minin

26. března 2016

Evropa přestala podporovat snahu Ukrajiny zpřetrhat minský proces a tak se ve své snaze o bleskovou válku proti DNR a LNR Kyjev upíná na Washington. Odtud vždy přicházelo schvalování tvrdé linie ukrajinské vlády k oponentům v Donbase. Proto ukrajinští politici dychtivě očekávali výsledky jednání Kerryho v Moskvě ve dnech 23. a 24. března.

Kyjev je rozčarován, podobně jako byl rozčarován z návštěvy německého ministra zahraničí Steinmeiera. Kyjev se považuje za střed světové politiky, ale přesvědčil se, že dominantním tématem jednání Kerryho v Moskvě nebyl osud Savčenkové, ale záležitosti Sýrie.

Je těžké zaujmout k Ukrajině jiný postoji než k Sýrii, kde spolu jednají o pozastavení bojů na podkladě kompromisu všech účastníků syrského konfliktu. Nelze zaujmout opačný postoj k paralelní ukrajinské cestě. Stále více je zřejmé strategické (a pro mnohé nenadálé) načasování významného snížení ruské přítomnosti na syrském válečném divadle. Tím spíš, že Damašek má už dost sil k dalším důležitým vítězstvím, například v Palmyře. V souvislosti s postojem k mírovému procesu v Sýrii postavila Moskva Washington před nutnost zaujmout stejný postoj i k Ukrajině. Strany se dotkly základního bodu „ukrajinské otázky“, ale aktivně to nekomentovaly.

Po jednání mohl ministr Lavrov bez pochybností prohlásit: „Moskva i Washington jsou jednotní v pohledu na to, že ve věci ukrajinského urovnání nemají minské dohody alternativu, ani k přímému dialogu Kyjeva s Doněckem a Luhanskem.“ Lavrov počítá s tím, že stejně jako v případě Sýrie, budou i v ukrajinské krizi Rusko a USA nadále ovlivňovat Kyjev. Řekl dále: „S ohledem na speciální vztahy USA s kyjevskou vládou předpokládáme, že tyto specifické vztahy budou využity k inspirování Kyjeva plnit to, pod co se podepsal.“

Podle Lavrovových slov se Rusko zavázalo vyvíjet snahu, aby samozvaná Doněcká a Luhanská republika plnily to, pod co se podepsaly. Kerry podle očekávání opakoval známé prohlášení o tom, že USA budou podporovat „teritoriální celistvost Ukrajiny a její suverenitu, včetně Krymu“. Vyzval k plnění minských dohod bez odkladů. Řekl: „Opakoval jsem slib prezidenta Obamy, že budou zrušeny sankce, budou-li všechny body minských dohod splněny, včetně odstranění všech zbraní a vojsk a navrácení suverenity do ukrajinských hranic.“

Připomenul i Savčenkovou. Odmítl to, co šíří ukrajinská media, že do Ruska přijel málem s jediným úkolem – domoci se jejího osvobození. Uvedl, že se posuzovala situace na Korejském poloostrově, v Libyi, v Jemenu, v Sýrii a na Ukrajině. Nejdůležitější z toho bylo, že se nejednalo o žádné revizi minských dohod nebo o přezkoumání pravidel pro plnění jednotlivých bodů dohod, s čímž tak počítali v Kyjevě. Na to Kerry nenaléhal.

Je pozoruhodné, že členka americké delegace, „hlavní jestřáb“ Nullandová, nebyla pozvána na neveřejnou část jednání Kerryho s Putinem, přičemž jí podřízený velvyslanec USA v Rusku Tefft na tomto setkání přítomen byl. Právě Nullandová se v americké administrativě nejhorlivěji angažuje za zájmy Kyjeva a za akce směřující k nezdaru minského procesu. Jí pilně pomáhá i její chráněnec, americký velvyslanec na Ukrajině Pyatt, který tvrdí, že Ukrajina nemusí dodržovat své závazky z minských dohod, dokud jsou v Donbase boje.

Pokud na neúčasti Nullandové trvala ruská strana, potom souhlas Kerryho s tímto faktem svědčí o mnohém. Ostatně už i ona prudce reagovala na neefektivnost těch, které ještě nedávno z ruky krmila na majdanu sušenkami. Nyní říká, že Ukrajinu řídí oligarchové a kleptokraté.

Nedávno v The Atlantic podrobil Obama ostré kritice Rusko a jeho politiku na Ukrajině a v Sýrii, ale dal jednoznačně najevo, že „USA se nebudou vměšovat, dokonce i kdyby Rusko samo zahájilo válku v Evropě proti zemi, která není členem NATO… To jsou případy, kdy my musíme jasně chápat co pro nás je klíčový zájem a za co chceme bojovat… Nyní, jestli někdo chce zkoumat možnost, že půjdeme bojovat proti Rusku za Krym a za Východní Ukrajinu, musí se jasně a srozumitelně vyjádřit. Myšlenka, že tvrdá jednání nebo vměšování do určitých válečných akcí v tomto regionu budou mít nějaký vliv na rozhodování Ruska nebo Číny odporuje všem důkazům, které jsme pozorovali v průběhu posledních padesáti let.“

Bývalá ministryně zahraničí USA Riceová řekla Ukrajincům otevřeně: „V minulých dvaceti letech jste měli tři revoluce – vybojování nezávislosti, oranžovou a majdan 2014. Je možné se nakonec starat o stát? Také chceme vidět Ukrajinu silnou a životaschopnou. Ale pro to musí pracovat ukrajinské vedení.“

Tiskový mluvčí amerického ministerstva zahraničí Kirby 18. března uvedl, že ukrajinský parlament, vláda a prezident mají celkovou odpovědnost. Musí odložit své spory a provést reformy, které Ukrajinci potřebují. Američané budou vše sledovat a posouvat to tak silně, jak to jen bude možné. Ukrajina  musí také plnit svůj díl dohod, politické reformy v zemi. Dosud nejsou realizovány.

Je těžké říci, zda tyto studené sprchy ochladí horké hlavy v Kyjevě. Zatím tyto hlavy jednají dost iracionálně. Vždyť i Ankara se utišila s ohledem na rusko-americká jednání o Sýrii. Bojovnost ukrajinské vlády a jejich neustálé provokace proti Donbasu už neladí s tím, co se děje ve světě. Možná jsou ty hlavy horké proto, že už nepočítají s vítězstvím a mají starost jen o své přežití. Tím, jak dostali zemi do absolutní slepé uličky, mohou vidět jedinou svoji záchranu před odpovědností v rozpoutání nového masakru, v němž se schovají za záda obyčejných ukrajinských kluků. Bohužel, takové nebezpečí trvá.

Převzato z Fondsk.ru

***

Rusko začalo jednat tak, jak ve své době jednal Západ

26. března 2016

Vedoucí katedry mezinárodních organizací a světových politických procesů Moskevské státní univerzity Andrej Sidorov tvrdí, že Kerry přijel do Moskvy proto, že je v posledních třech měsících vidět řada blízkovýchodních vůdců, kteří si usilovně přejí navštívit Moskvu a promluvit s prezidentem Putinem. Na to musí americká administrativa reagovat. Každá administrativa, jejíž funkční období končí, má dvě starosti – jak se zapíše do historie a co zanechá svým nástupcům.

Sidorov má za to, že se po rusko-amerických jednáních nic příliš pozitivního neukazuje. Aby bylo něco vidět, musí USA změnit svůj přístup k boji s terorismem. Dosud bojuje s terorismem tak, že tím řeší svoje geopolitické úkoly. Rusko v poslední době udělalo zejména v Sýrii mnohé, co Zápaďáky udivuje. Začalo postupovat tak, jak ve své době postupoval Západ – udeřilo, oznámilo vítězství a odešlo. USA se nyní zachovaly podle ruských zvyklostí – zůstaly v Afghánistánu a na jejich hřbetě nyní leží povinnost obnovy země; zůstaly v Iráku a je to totéž. Rusové udělali v Sýrii to, co se od nich žádalo – za prvé podpořit Asadův režim, aby nedošlo k další Libyi a za druhé přimět všechny syrské strany usednout za jednací stůl. Obojí úspěšně splnili.

Podle Sidorova nejsou již z vojenského hlediska letecké a kosmické síly Ruska v Sýrii potřeba: „Počátkem dubna tam nastanou písečné bouře a je možné pracovat z území Ruska. Navíc je nyní Rusko ve velmi výhodném postavení, ruská letadla mají možnost přiletět s bombami a řešit vše mnohem efektivněji, než to dělá Západ.“

Sidorov je toho názoru, že se Kerrymu v Moskvě nepovedlo uhájit svůj postoj ani k Sýrii (pro USA je hlavní svrhnout Asada), ani k Ukrajině: „Pokud by se Kerrymu podařilo domoci se převedení nebo výměny Savčenkové, znamenalo by to pro americkou administrativu završení ukrajinské otázky. Tato záležitost nemá v nejbližší době řešení, neboť Západ nezměnil svůj postoj ke Krymu a k povstalcům na jihovýchodě Ukrajiny. Proto nemohl Kerry nic pozitivního přinést.“

Podle Andreje Sidorova je důležité pochopit, nakolik hraje do ruky americké administrativě to, co se stalo ve vzájemných vztazích Ruska a Ameriky. Pokud by byly americké volby nejbližší neděli, nejspíš by se stala prezidentkou Clintonová, ale do listopadu se situace může změnit. Clintonová už svůj postoj k Rusku vyjádřila, avšak nepochybně jej bude korigovat. Zřejmé je, že vztahy budou tvrdé. Nejméně do roku 2018 posun v rusko-amerických vztazích nenastane.

Převzato z Vestikavkaza.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
27. 3. 2016 14:44

Žeby šlo o další fázi restartu vztahů s Ruskem? „Generál amerického vojenského letectva, vrchní velitel spojených ozbrojených sil NATO v Evropě Philip Breedlove prohlásil, že je třeba vrátit výzvědná letadla U-2 do EU kvůli vykonání letů nad Ruskem, informuje list The Independent.“
http://cz.sputniknews.com/svet/20160327/2687205/breedlove-vyzvedne-letouny-eu-rf.html

hudryper
hudryper
27. 3. 2016 15:26

Breedlove je totální khaki blb. Stačí se kouknout na jeho tvář.Jeho zodpovědnost za ní je mimo
jakoukoliv pochybnost.To pochopili i v senátu a když jim vyprávěl o tom,jak z Pobaltí vojensky
porazí Rusko,tak ho natotata odvolali a pro jistotu penzionovali.

Clair
27. 3. 2016 16:35

Dnešní zajímavý článek na Huffington Post uvádí, že na tureckých hranicích bojují proti sobě militanti vyzbrojení Pentagonem proti militantům vyzbrojených CIA

http://www.latimes.com/world/middleeast/la-fg-cia-pentagon-isis-20160327-story.html

Sio
Sio
27. 3. 2016 16:51

Béda napsal

Žeby šlo o další fázi restartu vztahů s Ruskem? „Generál amerického vojenského letectva, vrchní velitel spojených ozbrojených sil NATO v Evropě Philip Breedlove prohlásil, že je třeba vrátit výzvědná letadla U-2 do EU kvůli vykonání letů nad Ruskem, informuje list The Independent.“
http://cz.sputniknews.com/svet/20160327/2687205/breedlove-vyzvedne-letouny-eu-rf.html

Haha, ustrnul nejspíše v 50-tých letech. Jak asi dlouho by dnes ten U2 přežil, než by ho sundali? 10 minut bych mu nedával.
Je na to téma dost dobrý film – Most špiónů. Dá se sehnat .. vždyť víte jak.

GRENZER
27. 3. 2016 23:54

Re: Kuba. Nedávno jsem viděl na polské TVP2 dokument franc.televize s názvem: Czy świat oszalał? – „Kuba. Fiesta, czarny rynek i zakazy“. Dokument měl patrně divákům na Západě ukázat, jak hrozně Kubánci úpí za vlády Fidela, (nebo Raula) Castra. Dokument začal tím,jak Kubánka,žijící ve Francii (vdala se za Francouze) jede s franc.manželem na 3 týdenní návštěvu rodiny na Kubě. Francouz slušně vydělává, tak Kubánka koupila rodině (cca 15 – 20 lidí) dům v Santiagu. Prodej nemovitostí je sice na Kubě těmi zlými komunisty zakázán, ale asi se to nebere tak vážně. „Za peníze v Santiagu dům“. Pak se TV team… Číst vice »

GRENZER
27. 3. 2016 23:56

3*.DISIDENTI. Nějaká „rocková kapela“ (připomělo mě Plastic People v ČSSR). Asi čtyři týpci, pokerovaní,s tím kovovým bordelem v nosu a uších. Kuba jim připadá hrozně „Out“ protože není ta svoboda a tak. Když zahráli, pochopil jsem, proč jsou „out“. Ale, prej jejich videoklipy vysílá emigrantská TV Martí v USA (!!!). Hned jsem pochopil, z čeho žijí,bo na pracovité mládence moc nevypadali. Pak nastal čas ukázat „odboj“. Mladíci uspořádali koncert v 1.patře domu, kde bydlel „kapelník“. Hráli na balkóně a randál převeliký. Posluchači pod balkonem: 8-12 lidí. Zato ten kravál rušíci nedělní klid silně prudil starší lidí (penzisty) což podle kapelníka… Číst vice »

GRENZER
27. 3. 2016 23:58

Takové disidenty ještě ukázali dva. Nějakou 35-letou ženskou, také bloggerka,co žije z článků jenž publikuje na internetu a za které ji platí noviny na Západě, Kurdec a to nám v čs.masmédiích tvrdili,že běžný Kubánec se k netu vůbec nedostane,že jen turisté (za valuty v hotelu), nebo komunističtí papaláši v Havaně. No,někdo tu lže :-) A pak nějaké manžele. Jejich byt by jim záviděl i dobře situovaný zbohatlík v Praze. On – nějaký bývalý generál armády, ona – bývalá pracovnice kubánské ambasády ve Francii. Jejich disidenství spočívalo v tom, že mají tři děti, které se postupně provdali na Západ (dcera do… Číst vice »

GRENZER
28. 3. 2016 0:00

Je jasné,že až Fidel vydechne naposledy, podlehna Kuba definitivně americkému lákadlu (už nyní se USA a Kuba smiřují, USA dokonce odvolá blokádu), což znamená návrat toho,co bylo za Batisty, ba mnohem hůře. Všechny sociální vymoženosti jako bydlení za hubičku, zdravotnictví zdarma,stejně tak jako podpora nemajetných ad. skončí jako relikt „komunisté hrůzovlády“. Z Kuby se stane země montoven a fabrik amerických firem (levná pracovní síla), země heren, rekreace a prostituce pro Američany (Kubánci se místo podnikové dovolené na Varaderu budou smiřovat s rolí lokajů,služek a konkubín pro bohaté Yankees) a nastane scénař, jaký známe z Československa v letech 1989-2016. Trailer TVP2… Číst vice »

Irena
28. 3. 2016 12:33

Мы все никогда не забудем, как #Евросоюз пришел к нам домой нас убивать руками наших же сограждан. И это был именно Евросоюз, в лице всех тех европейских политиков, которые поголовно поддержали Майдан, спонсировали его, подогревали его обещаниями, а потом и предоставили своих послов, чтобы на следующий же день позорно нарушить свое слово и слить договор, подписанный на самом высоком уровне этими послами, оппозицией и президентом Украины.

Источник: http://politikus.ru/articles/73114-razvalinami-bryusselya-udovletvoren.html
Politikus.ru

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
28. 3. 2016 12:39

GRENZER napsal Je jasné,že až Fidel vydechne naposledy, podlehna Kuba definitivně americkému lákadlu (už nyní se USA a Kuba smiřují, USA dokonce odvolá blokádu), což znamená návrat toho,co bylo za Batisty, ba mnohem hůře. Všechny sociální vymoženosti jako bydlení za hubičku, zdravotnictví zdarma,stejně tak jako podpora nemajetných ad. skončí jako relikt „komunisté hrůzovlády“. Z Kuby se stane země montoven a fabrik amerických firem (levná pracovní síla), země heren, rekreace a prostituce pro Američany (Kubánci se místo podnikové dovolené na Varaderu budou smiřovat s rolí lokajů,služek a konkubín pro bohaté Yankees) a nastane scénař, jaký známe z Československa v letech 1989-2016.… Číst vice »

Bety
Bety
28. 3. 2016 13:09

Vzpomněla jsem si na jiný dokument franc. televize, který se týkal života mládeže v amerických ghetech. Škola na nic, vyhlídky na slušné zaměstnání nulové, vyhrabat se z toho mohou jen velmi nadaní sportovci, nebo prodejci drog. Chlapci jsou většinou členy nějakého gangu, mají pak pocit, že aspoň někam patří. Závěrem řekli, že 8O procent členů gangů se nedožije dvacítky. Ale žijí ve „svobodné“ zemi, neomezované žádnými embargy a tudíž je jim svět otevřen. Jak je možné, že do toho světa nějak nemohou trefit, natož v něm uspět je záhada. Jestli se Kubánci nechají zblbnout, bude z nich jedno velké ostrovní… Číst vice »

Bety
Bety
28. 3. 2016 13:12

Místo osmdesáti procent mi tam naskočil udivený obličejík. No já jsem po shlédnutí toho filmu byla také udivená, pokud ne přímo konsternovaná.

Irena
28. 3. 2016 13:55

На Западе и в РФ консорциум международных расследований готовит вброс, неприкрытую «заказуху» о семье президента РФ Владимира Путина и друзьях его детства. Об этом сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.

Источник: http://politikus.ru/v-rossii/73134-dmitriy-peskov-soobschil-o-gotovyaschihsya-vbrosah-o-seme-i-druzyah-vladimira-putina.html
Politikus.ru

Sio
Sio
28. 3. 2016 14:10

Irena napsal

На Западе и в РФ консорциум международных расследований готовит вброс, неприкрытую «заказуху» о семье президента РФ Владимира Путина и друзьях его детства. Об этом сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.

Источник: http://politikus.ru/v-rossii/73134-dmitriy-peskov-soobschil-o-gotovyaschihsya-vbrosah-o-seme-i-druzyah-vladimira-putina.html
Politikus.ru

http://mosmeh.ru/putin-nanosit-moshhnejshij-udar-po-ssha-posle-dolgoj-podgotovki/?yclid=1553448544054020938

Béda
28. 3. 2016 14:39

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/fidel-castro-rekl-ze-kuba-nepotrebuje-dary-z-usa/

http://www.novinky.cz/domaci/398756-on-line-cinsky-prezident-v-praze.html
V pondělí krátce před 13:45 přistálo v Praze na Letišti Václava Havla letadlo čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Prezident s početnou delegací bude v Česku tři dny, setká se s nejvyššími ústavními činiteli. Čeká se podpis řady smluv včetně navázání strategické spolupráce. Jde o vůbec první návštěvu prezidenta komunistické Číny v Česku, která vyvolává i protesty…

http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21774-syrie-genocida-kesan-a-svata-valka-

Sio
Sio
28. 3. 2016 15:47

Kolik stálo ruské angažmá v Sýrii? A kolik stály americké agrese v Iráku, Afghanistánu, Vietnamu, Korei atd?
http://www.zvedavec.org/komentare/2016/03/6830-pet-nejdrazsich-vojenskych-operaci-po-druhe-svetove-valce.htm

Starý doktor
28. 3. 2016 16:53

Ростислав Ищенко: Что ждет Украину. Роль России во время Майдана
https://www.youtube.com/watch?v=ZmcGW1Gmth

Starý doktor
28. 3. 2016 17:01

Ростислав Ищенко – Что серьёзное ждет Украину в ближайшие годы? Опять виноват Путин? 28.03.2016
https://www.youtube.com/watch?v=kTUd6C-dFTg#t=13.1115

Irena
28. 3. 2016 17:27

В общем, все нормально, все путём – Европа продолжает катиться в ту бездну, которую ей предрекали 10 лет назад. Столкновения радикальных исламистов с неонацистами и прочими бандами между собой на фоне пушистых овечек, рисующих мелками и погибающих с тупым недоумением в глазах.

Источник: http://politikus.ru/articles/73144-bryussel-posle-terakta-baranizaciya-i-radikalizaciya.html
Politikus.ru

peter.
28. 3. 2016 18:58

Západné médiá chystajú na Putina informačný útok veľkého rozsahu.Prehlásil to dnes hovorca prezidenta Dmitrij Peskov.
Vyjadrenie Starikova k tejto téme:
https://antimaidan.ru/article/6937

fajt
fajt
28. 3. 2016 19:10

http://cz.sputniknews.com/politika/20160328/2695751/velvyslanectvi-usa-cil-prijezd-sef-cia-moskva.html – takže žádná vlčí mlha, co dělal šéf největší teroristické organizace na světě na tajné návštěvě v Rusku ( gor, když tady máme mít novou studenou válku, která má své masové oběti ) nebudu raději ani rozvádět. ..)

Sio
Sio
28. 3. 2016 19:21

Irena napsal

В общем, все нормально, все путём – Европа продолжает катиться в ту бездну, которую ей предрекали 10 лет назад. Столкновения радикальных исламистов с неонацистами и прочими бандами между собой на фоне пушистых овечек, рисующих мелками и погибающих с тупым недоумением в глазах.

Источник: http://politikus.ru/articles/73144-bryussel-posle-terakta-baranizaciya-i-radikalizaciya.html
Politikus.ru

Dutí jak bambus. Obávám se, že mladí u nás ve své většině jsou na tom podobně. Probuzení bude tvrdé. Dnes u nás za své děti válčí spíše starší generace. A to jen její část.

Irena
29. 3. 2016 5:32

Irena napsal

http://politikus.ru/video/73169-zhenschiny-v-ukrainskom-plenu-svidetelstva-ochevidcev.html

Tyhle jsou Sobotkovy ukradené. Dál nemůžu psát, bylo by to…