Svět ruskýma očima 532

NATO opouští Ukrajinu ve prospěch Ruska

Ilja Novickij

3. listopadu 2019

Ukrajina zůstává s dlouhým nosem. Kolik let již touží vstoupit do NATO, ale pravidelně se opakující jednání opět skončilo bez výsledku a navíc zcela neočekávaným obratem aliance na stranu Ruska.

V tomto týdnu proběhlo zasedání komise Ukrajina-NATO za přítomnosti velvyslanců, prezidenta Zelenského a samozřejmě také delegace aliance. Ale pro „nezávislou“ všechno bez užitku.

Ukrajina navrhovala setkání generálního tajemníka NATO Stoltenberga s ukrajinskými námořníky osvobozenými v Rusku. Akce se měla uskutečnit v Oděse, ale aliance to odmítla.

Zajímavé je, že proti byla Francie. Právě tato země nechtěla pobouřit Rusko! Je možné si to představit? Bylo to proto, že setkání by podle Paříže mohlo krajně negativně ovlivnit jednání Normandské čtyřky. Vypadá to, že člen NATO stojí na straně Ruska, a to v tak důležité otázce, jako jsou minské dohody. Navíc byla ještě politická podpora Ukrajiny od NATO velice skromná – žádné nové myšlenky, které by restartovaly spolupráci země a bloku. Zřejmě byl příjezd  velvyslanců něco jako dárek z panského stolu.

„Produkt v novém obalu“ – tak o tomto setkání hovoří v Kyjevu.

Bez ohledu na prohlašování NATO, že „s Ruskem není možno spolupracovat“, že „Rusko je hlavní nepřítel“ a další pomluvy Ruska, s ním přesto chtějí členské státy bloku spolupracovat.

Převzato z Rusvesna.su

***

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika let

Ljudmila Korsunova

5. listopadu 2019

Pokračuje se v pustošení Ukrajiny zvenčí. Bohaté západní klany pronikly do všech sfér činnosti „nezávislé“. Úrodnou půdou pro to byl Porošenko. Napravit to bude muset Zelenskij. Půjde do toho?

Ukrajinci se obávají, že půjde ve stopách Porošenka, který své akcie převedl do Rotschild Trust Schweiz AG. Ale to je drobnost ve srovnání s tím, co Rotschildové už na Ukrajině mají. V letech 2013 až 2014 koupili velkou část státního dluhu „nezávislé“. Odhadnutá cena je 7 miliard USD, 6 z nich bylo velmi výhodných a jsou zajímavě prodány.

Rotschildové se dohodli s ukrajinskou vládou, že dluh nebude muset soukromým investorům platit včas. Namísto toho bude Kyjev platit dluh Rotschildům. Jenže částka narostla do ohromné výše 100 miliard USD.

Je hodno pozornosti, že tehdejší předseda vlády Jaceňjuk se touto dohodou ještě pyšnil, jakožto úspěchem v ekonomice, ačkoliv je to aféra, kvůli které se Ukrajina sotva stane  silným a nezávislým státem. Rotschildové mezitím tyto finanční závazky prodali dalším spekulantům, nešťastnou Ukrajinu tak podvedli, a té nezbylo, než souhlasit se všemi navrhovanými podmínkami.

Tak například francouzská filiálka Rotschildů zorganizovala klub soukromých věřitelů, kteří Ukrajině odepsali část dluhu a dali odklad tři roky. Zato vyžadovali obligace s vyšší sazbou a ještě další. Kyjev musí platit věřitelům procento ze svého ekonomického růstu až do roku 2035.

V té době byla ministryní financí Natalija Jaresko, která se rozhodla, že kvůli této pro Ukrajinu nevýhodné dohodě se Ukrajina nebude rozvíjet a udělala všechno proto, aby rozvoj Ukrajiny zabrzdila.

Ani nyní se Rotschildové nezastavili. Pustili se do restrukturalizace PrivatBanky a Naftogazu. Naftogazu bylo přislíbeno přilákat zahraniční partnery, kteří se měli podílet na operacích společnosti a na jejím řízení. Jinak řečeno: Rotschildové zničili zemi a potom začali navrhovat věci, které Ukrajina nemohla odmítnout. Vede to ke stále větší bídě v zemi. Výsledkem bude, že „nezávislá“  může dát k dispozici jen půdu, která se začne prodávat. Ale co!  Už se prodává. Pokud Zelenskij nic nepodnikne, Ukrajina už nebude státem.<

Převzato z Rusvesna.su

***

Irák – revoluční situace už dozrála

Anton Veselov

8. listopadu 2019

V zemi na Eufratu už nemohou ti nahoře  vládnout starým způsobem, ti dole nechtějí žít postaru. Od začátku října ovládají  Irák masové protesty, nejsilnější od doby násilného svržení Saddáma Husajna v roce 2003. Počet obětí přesáhl 12 tisíc osob, pětina z toho jsou vojáci a pracovníci bezpečnostních sil. Dne 31. října chtěl předseda vlády Mahdí  odstoupit, ale prezident Sálih odstoupení nepřijal s tím, že ve funkci musí zůstat, dokud se politické bloky nedohodnou na kandidatuře jeho nástupce. Odstoupení vlády by prý uvrhlo zemi do chaosu. Prezident se mimořádně sešel s předsedou vlády, mluvčím parlamentu, poradcem pro národní bezpečnost, bývalým premiérem a šéfem militarizované organizace Badr. Dohodli se o předčasných volbách, o změnách ústavy a zákona o volbách a o „zahájení reforem a ochraně protestujících“. Rozhodnutí je to důležité, ale opožděné. Dne 1. listopadu se shromáždili demonstranti  na ústředním náměstí hlavního města  a představili dvacet požadavků. Mezi nejdůležitější patří:

  • Okamžitá demise vlády a předání premiéra soudu kvůli tomu, že dopustil krveprolití a smrt stovek obyvatel;
  • rozpuštění parlamentu;
  • revize ústavy a příprava k nové variantě za účasti nezávislých profesionálních právníků;
  • přijetí nového zákona o volbách, který nebude ovlivněn stranickou, konfesní nebo kmenovou příslušností;
  • rozpuštění všech militarizovaných seskupení a jejich odzbrojení;
  • neumožnění vlivu náboženských organizací na politiku;
  • navrácení ukradeného kapitálu do Iráku a pohnání k odpovědnosti jeho rozkrádačů;
  • zformování nové irácké armády a bezpečnostních sil, jejichž úkolem bude obrana země a ochrana občanů a ne vlády;
  • zrušení všech výhod a privilegií úředníků.

K požadavkům demonstrantů se oficiálními dopisy Radě ministrů připojili guvernéři provincií Majsán, Dijála a další. Hlavním požadavkem je okamžité splacení dluhů nakupených v letech nedostatečného financování, především v programu „Ropné dolary“.

Federální vláda je zmatená a v chaosu. Dne 5. listopadu bylo v hlavním městě zrušeno stanné právo. Oznámil to velitel operačního vedení Bagdádu a řekl, že je to „důsledek spolupráce bezpečnostních sil a demonstrantů“. Spolu s tím byl zcela zablokován přístup k internetu a zavedena přísná cenzura medií, a proto řada arabských a dokonce i iráckých televizních a rozhlasových společností přesunula vysílání z Bagdádu do Erbílu. Pro správu kurdské autonomie je to dobrá příležitost podtrhnout svůj zvláštní status.

Premiér iráckého Kurdistánu Barzání řekl, že napětí v Iráku není podmíněno tím, co obsahuje ústava, ale jejím neplněním. Je to přímá narážka na status sporné provincie Kirkúk. Dnes tam jsou turecké a americké vojenské základny, jsou tam stovky vojenských instruktorů z NATO, z Austrálie a z Nového Zélandu, ale ani jediná irácká vojenská jednotka.

Nejzuřivější střety probíhají v centrálních a jižních provinciích, kde je většina obyvatel šíitská  a vliv zde má Írán. Dne 3. listopadu se pokusil agresivní dav útočit na generální konzulát Íránu v šíitské posvátném městě Karbalá „na znamení protestu proti zasahování Teheránu do vnitřních věcí Iráku“. Demonstrující strhli íránskou vlajku a zapálili vchod do budovy. Ochranka použila zbraně, tři lidé byli zabiti a přes 20 bylo zraněno. Více než 100 násilníků bylo uvězněno. V reakci na to dala skupina šejků místních kmenů vládě ultimátum s požadavkem propustit během 72 hodin zadržené, jinak budou následovat účinnější akce.

Napjatá zůstává situace v provincii Basra. Rozzuření demonstrující dne 5. listopadu vtrhli na vojenské území  v přístavu Umm Qasr a zmocnili se několika vojenských aut a zbraní. Vojáci museli střílet, čtyři útočníci byli zraněni  a jeden zabit. Den nato vydala vláda zvláštní prohlášení ohledně toho, že blokování přístavu Umm Qasr protestujícími stálo zemi přes 6 miliard USD. Přesto byly 7. listopadu opět zablokovány přístupové cesty k hlavní námořní bráně do Iráku stovkami nákladních vozidel. Vláda vyzvala demonstranty, aby „se drželi dál“ od objektů strategické infrastruktury, přístavu a území s těžbou ropy, ale protestující vyhrožovali občanskou neposlušností.

Soud v Basře vydal zatykač na bývalého guvernéra al-Nasráviho a obvinil některé bývalé členy zemské rady z korupce a vývozu velkého objemu peněz. Úřady předvádějí, že plní požadavky protestujících, ale napětí neubývá.

Za těchto okolností nikoho nezajímají zprávy o „růstu teroristických aktivit IS“ v Iráku, přitom zde od počátku roku zemřelo v důsledku ozbrojeného násilí 1903 osob. Nikdo už nevěnuje pozornost útoku na americkou posádku, stanoviště policie, nebo na raketové ostřelování amerického velvyslanectví.

Pokračuje demokratizace.

Převzato z Fondsk.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 11. 2019 18:06

Poslušně a s potěšením hlásím:
James Gustaf Edward Le Mesurıer, bývalý důstojník britské rozvědky, zakladatel a velitel Bílých příleb (the founder of White Helmets in Syria.), spáchal sebevraždu v Istanbulu. Půlroku trpěl depresí a teď je na světě líp. A pak že u anglosaských prasat neexistuje svědomí :-)
Zatím odolává jen Suvorov-Rezun ale i ono se to nějak poddá, Běrezovský zdraví z vany :-)

Bety
Bety
11. 11. 2019 19:16

Dnes se ve zprávách TV Nova chlubili naši vojáci – účastnící se cvičení NATO
v Rize – jak by se svým jedním minometem bránili Rigu proti útočícímu Rusku.
Nevím, jestli je to víc k smíchu, nebo k pláči.

Irena
11. 11. 2019 19:40

http://voicesevas.ru/news/48269-zaharova-otvetila-na-zayavlenie-berlina-o-nesposobnosti-evropy-zaschititsya-bez-ssha.html Tak tohle je dobrý fór od Zacharovové, která reagovala na prohlášení německého ministra zahraničí Heiko Maase o tom že Německo a Evropa se bez USA nedokážou ubránit. „To je zajímavé a před kým že se to budou bránit? Asi jen sami před sebou. Kdo naposledy zaútočil na Německo? Nějak si nemohu vzpomenout. A na Francii? Správně, Německo. A tak dále…“ Potom ještě poznamenala, že na Evropu „pravidelně útočí mezinárodní terorismus, před kterým se však nejsou schopny ochránit ani samotné USA. Přičemž všechny ty státy dohromady svou podivnou mezinárodní politikou rok za rokem vytvářejí stále více příčin k jeho posilování.“… Číst vice »

Irena
12. 11. 2019 6:15
Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 11. 2019 7:21

Paní Ireno, Bety, o tom

http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm

vím už dlouho a pokaždé se mi z Anglosasů zvedá žaludek. Ruské označení НАГЛОсасы je výjimečně trefné…

Bety
Bety
12. 11. 2019 13:20

Botičky – z operace Nemyslitelné je mi také na zvracení. Ráda bych věřila, že se aspoň některým plánovačům nad tím žaludek také bouřil – a proto ten název. Ale spíš to bude tak, že věřili, že by jejich spojencům – Rusům – takový hnusný a obrovský podraz vůbec na mysl nemohl přijít. Jenže Stalin si o nich žádné iluze nedělal – na rozdíl od jeho nástupců a vlastně i nás všech. Už bychom si proboha měli konečně uvědomit, že Anglosasové jsou stoprocentní podrazáci od přírody, bez studu a bez svědomí, a proto si se svými loutkovodiči tak rozumí. Ale podpindosníci… Číst vice »

idiotronic
13. 11. 2019 2:51

3.března 2019 09:08h se v diskusi na NR objevil NATOidní humor:

615 milionů Evropanů žádá od
315 milionů Američanů, aby je ochránili před
114 miliony Rusů…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 11. 2019 19:31

Ke vztahům USA a EU vs. Írán: Я.Кедми: Иран держит в заложниках союзников США https://www.youtube.com/watch?v=k_cFnI9yqbw&feature=emb_logo Obsah „nahrubo“: USA nemohou Írán porazit-obsadit vojensky ani ekonomicky. Je příliš lidnatý, příliš velký, příliš hornatý… Způsobit mu škody- to mohou- ale změnit vládu či způsob řízení státu v Íránu nemohou. Jde o „handlování“ mezi USA a Íránem o nové dohodě. Írán nyní zvyšuje tlak na Evropu která stále dodržuje sankce USA vůči Íránu a ten ekonomicky ztrácí. V případě svého napadení je Írán schopen zlikvidovat/poškodit základny USA v zemích Perského zálivu. Samy tyto státy – „spojence USA“ je schopen Írán existenčně ohrozit v samotných… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 11. 2019 19:46

Rusko postaví klíčovou dálnici Moskva-Kazaň http://casopisargument.cz/2019/11/10/rusko-postavi-klicovou-dalnici-moskva-kazan/ Rusko chce dát biliony na rozvoj Dálného východu http://casopisargument.cz/2019/11/11/rusko-chce-dat-biliony-na-rozvoj-dalneho-vychodu/ Kolomojského „nová geopolitika“: Nejrychlejší řešení našich problémů s Ruskem? Peníze http://casopisargument.cz/2019/11/15/kolomojskeho-nova-geopolitika-nejrychlejsi-reseni-nasich-problemu-s-ruskem-penize/ No hlavně že tváří v tvář tomuto ukrop-žido-pragmatismu u nás se poskakuje s „chvilkaři“, protože ČR je nejspíše skrze AKCI „likvidaci agenta Bureše“ a „zapojení vzdělané, řídícími schopnostmi státu a regionů dokonale znalostně připravené mládeže“ třeba ekonomicky definitivně „zaříznout“… Nebo snad „obrozené“ pravicové „opoziční“ strany s Kraďouskem v čele- evidentně to Minářův snivý sen- jsou zárukou dalšího ekonomického zlepšení??! Ono tady skutečně žádné zlepšení s Babišem od dob Nečase a jeho dominy nenastalo?! O-pravdu??… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 11. 2019 12:06

Pokračuje výstavba dopravních tras na Krym
Готовность «Тавриды» – 81%
https://www.youtube.com/watch?v=bPina-zEvz0&feature=emb_logo
Plynovod Síla Sibiře bude spuštěn bezmála o měsíc dříve
Путин и Си Цзиньпин в декабре по телемосту запустят „Силу Сибири“
https://tass.ru/ekonomika/7101572
Rychlovlak Moskva- Petrohrad
Непростые вещи. Скоростной поезд
https://www.youtube.com/watch?v=KgWWl0gCql0

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 11. 2019 12:21

Začal prodej prvních lístků na první vlaky z Krymu do Moskvy a Petrohradu
В Крыму начались продажи железнодорожных билетов в Москву и Санкт-Петербург
https://tass.ru/ekonomika/7091738
Igor Korsakov, Krymský most- aktuální stav stavby
Крымский мост 17.11.2019
https://www.youtube.com/watch?v=9p1L9RlEI_0
Vývoj v RF, internet
Вот теперь Интернету точно конец. Запасайтесь талонами
https://www.youtube.com/watch?v=Pqdn6D_P0-I&list=PLFA1CB42DBD08F633

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 11. 2019 12:38

BAM znovuzození magistrály
Россия возродила великую стройку СССР. И вот для чего
https://www.youtube.com/watch?v=o1e8PSazAsY
+ další novinky
no holt prý „benzokolonka“…
Nové technologie v RF, vodíková tramvaj, čtení mysli bez zásahů do mozku (čipů), bezpilotní technologie (lodi, zemědělská technika, vlaky = 12x levnější doprava), dodávky ruských počítačů do Japonska…
Прорывные российские технологии, которые от вас СКРЫЛИ
https://www.youtube.com/watch?v=0UvIIQQnWis&list=PLFA1CB42DBD08F633&index=3

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 11. 2019 12:47

Srovnání rozvoje průmyslu v RF za Stalina a Putina
Stavba loděnic k výstavbě velkých lodí v RF,
Сравниваем «путинскую» и «сталинскую» индустриализацию? Чья круче?
https://www.youtube.com/watch?v=amWcDufOHHM&list=PLFA1CB42DBD08F633&index=2