Svět ruskýma očima 654

 

V Pekingu nechápou, proč USA žádají, aby jim Čína pomohla v jejich střetu s Ruskem

Viktor Piroženko

19. března 2022

Před několika dny se Spojené státy opět snažily přimět Čínu, aby opustila ve věci Ukrajiny neutrální postoje a přijala postoje americké. Na žádost amerického prezidenta spolu dne 18. března mluvili Biden a Si Ťin-pching. Dne 14. března se v Římě setkali ředitel kanceláře Ústřední komise pro zahraniční záležitosti ÚV KS Číny Jang Tie-čchi a poradce pro národní bezpečnost USA Sullivan.

USA se pokoušely donutit Čínu, aby přijala americké hodnocení mezinárodní situace, jinak že dojde k sankcím. Čína se proti americkému programu postavila a nebyl z toho žádný výsledek. Postavila vlastní program týkající se otázky Tchajwanu. Washington soustavně porušuje zásadu jedné Číny.

Si Ťin-pching poznamenal, že se vztahy mezi Čínou a USA setkaly s rostoucím počtem problémů. Konkrétně odeslali někteří lidé v USA Tchajwancům usilujícím o nezávislost nesprávný signál. To bude mít na vztahy Číny a USA destruktivní dopad.

Peking Spojeným státům zopakoval, že podporuje jednání mezi Ruskem a Ukrajinou s respektem k zákonným zájmům Ruska v oblasti bezpečnosti. Podle Si má dlouhodobé řešení spočívat v tom, že se budou velké země mezi sebou respektovat a nebudou uvažovat v kategoriích studené války. Čína dělá v zájmu míru všechno možné.

Čína reagovala i na hojné citace „anonymních vysoce postavených úředníků USA“ z médií, že prý Rusko žádá Čínu o „vojenskou pomoc“. Vyhrožování představitelů americké administrativy Číně pro případ velkých snah pomoci Rusku vyššími sankcemi bylo označeno za nepřijatelné.

Dále je tu otázka Tchajwanu. Nedávno Biden podepsal zákon o prostředcích z rozpočtu 1,5 bilionu USD pro rok 2022, který také zakazuje ministerstvu zahraničí využívat mapy „nepřesně“ představující ostrov Tchajwan jakožto součást Číny. Peking to považuje za provokaci a „snahu oslabit zásadu jedné Číny“. Přitom se Biden v rozhovoru se Si  zapřísahal, že je věrný principu „jedné Číny“ a že nechce s Čínou začínat novou studenou válku, ani měnit čínský politický systém. Přesvědčoval ho, že USA nejsou stoupenci nezávislosti Tchajwanu. jenže ve skutečnosti je vše naopak.

Pekingu není jasné, jak si Washington může myslet, že Čína musí „pomáhat“ USA v jejich střetech s Ruskem. Peking je znechucen neomaleným zvykem amerických politiků ignorovat zájmy Číny a zasahovat do vnitřních záležitostí ve věci lidských práv, strašit druhotnými sankcemi a přitom chtít po Číně podporu v řešení amerických politických problémů.

ČLR i Rusko vědí o tom, že základem takového amerického jednání je „komplex nadřazenosti“ s ignorováním zájmů jiných. Čínský list Global Times konstatuje, že Spojené státy jsou sice iniciátorem ukrajinské krize, ale pro svoji strategii chtějí využívat všechny ostatní.

Konečným cílem tlaku USA na Rusko je ponechat Rusko osamocené, aby Čína ztratila silného strategického partnera schopného se Americe postavit.

Ve vyhrožování Číně sankcemi není ve Washingtonu shoda. Kongresmani jsou nakloněni sankcím, ale s ohledem na obchodní a ekonomickou závislost se obávají nevýhod. Otázku zkoumají.

K výhrůžkám Číně ohledně Tchajwanu se připojil i generál Wilsbach, velitel amerického tichooceánského letectva. Řekl, že jedním z „hlavních úkolů“ ukrajinské krize pro Čínu je „solidarita světového společenství“. Jenže klamání, které je způsobeno takzvaným společenským míněním, ani sankce proti Číně nejspíš nebudou mít na Peking vliv. V případě Tchajwanu se počítá s tím, že bude-li to potřeba ke sjednocení sil, půjde do toho Čína bez váhání.

Převzato z Fondsk.ru

***

Nicolás Maduro to zná: Americké flirtování je smrtící

Nil Nikandrov

21. března 2022

Začátkem března přijeli Američané do Venezuely dojednat si dodávky těžké ropy.

Prezident Maduro promluvil až lyricky o dvouhodinové besedě s americkou delegací. Řekl, že setkání může označit jako uctivé, upřímné a velmi diplomatické.

Kolik již bylo učiněno takových pokusů o normalizaci vztahů s Washingtonem za dobu, kdy existuje Bolívarovská republika a žádný z nich k ničemu nevedl. Možná se Maduro tímto způsobem vysmívá. Podtext je zřejmý: Jak dlouho vydrží americká zahraniční blahovůle? Jakou záminku zase Američané využijí k obvyklé ráně pěstí do jednacího stolu?

Již přes 20 let, od epochy Huga Cháveze, tlačily USA s maniakální urputností na Bolívarovskou republiku, organizovaly spiknutí a rozdmýchávaly vnitřní konflikty, aby ji donutily kapitulovat a změnit se na poslušnou loutku na západní polokouli. Dnes je samozřejmě hlavním cílem neuvěřitelné démonizace prezident Maduro. Nazývají jej diktátorem, narkooligarchou, miliardářem a sponzorem teroristů. Ministerstvo zahraničí USA vypsalo odměnu za jeho dopadení a předání soudu ve výši 1,5 milionů dolarů. Každé z Američany ohlášených obvinění by mohlo znamenat trest doživotí.

Bez ohledu na všechny tyto útoky přijela začátkem března do Caracasu delegace zástupců Bílého domu a ministerstva zahraničí. Šlo o první oficiální návštěvu oficiálních Američanů ve Venezuele od 19. března 2019, kdy USA přerušily diplomatické vztahy s Caracasem a uzavřely velvyslanectví. Přitom obvinily Madura z falšování voleb a upozorňovaly na jeho další antidemokratické hříchy. Tehdy Washington „jmenoval“ předsedu národního shromáždění Guaidóa za zákonného prezidenta Venezuely.

Delegaci pro březnové jednání vedl J. S. Gonzáles, hlavní figura v Radě národní bezpečnosti USA, odborník na západní polokouli. Původně je Kolumbijec, který se věnoval programu „Plán Kolumbie“. Podle Američanů byl určen k ukončení občanské války v Kolumbii a k boji s drogovými kartely. Ve skutečnosti zajišťoval mohutné předpolí k likvidaci partyzánských hnutí. Zřejmě v té době začal jeho strmý nástup na ministerstvu zahraničí USA s podporou CIA.

Ohledně výsledku schůzky uvedla tisková mluvčí Bílého Domu Psakiová, že se projednávaly otázky energetické bezpečnosti (bezpečnosti pro USA). Američané směrovali hlavní pozornost obnovení „ropné spolupráce“, obnovení dodávek těžké ropy do USA. Ironií je, že tyto dodávky před tím sami zablokovali, když na Venezuelu lehkovážně uvalili sankce.

Caracas považoval za hlavní cíl jednání určit pozitivní program mezi americkou administrativou a Bolívarovskou republikou a koordinovat akce pro jeho splnění. Nicolás Maduro odtajnil, jak jeho země hodnotila výsledky setkání: „Domluvili jsme se na programu cíleném na budoucnost, na tématech, která nás zajímají. Mně připadalo velmi důležité zhodnotit tváří v tvář nejzajímavější otázky pro Venezuelu a celý svět.“ Venezuelský vůdce kategoricky odmítl lživé zprávy a rozruch šířený médii ohledně jakýchsi „tajných dohod“ s Američany: „Agentura Reuters píše jako kdyby na setkání její lidé byli. Stejně tak Associated Press. Všechny verze, které se objevily, jsou čistý klam, čisté spekulace.“

Ministr zahraničí Venezuely F. Placencia jasně vyznačil podmínky, za kterých je Caracas připraven spolupracovat s Bidenovou administrativou. Bolívarovská republika se příznivě staví k jakýmkoliv ropným společnostem, včetně amerických, „pokud uznají, že jedinou zákonnou vládou ve Venezuele je vláda v čele s Nicolásem Madurem.“ Ministr odmítl smyšlenku, že se s Američany projednávalo distancování Caracasu od Ruska ve spojitosti s událostmi na Ukrajině. Podle něj se vláda Venezuely počítá za věrného spojence Ruska. Prezidenta Putina nazval „odpovědnou hlavou ruské vlády, kterého v Caracasu ctí jako člena mezinárodního společenství“.

Prezident Maduro na státní televizi vysvětlil svůj postoj k událostem na Ukrajině: „Země NATO tento konflikt vyprovokovaly. Desetiletí se připravovaly na rozšíření aliance, desetiletí neplnily dohody, desetiletí vyhrožovaly Rusku, a proto musí jako první přijmout opatření k deeskalaci konfliktu a hledat vyhovující scénář, který předpokládá jednání a dosažení shody mezi stranami konfliktu.“ Maduro také poukázal na znepokojující perspektivu dalšího vývoje událostí: „Pokračující informační kampaň na podněcování nenávisti a sankcí (od zemí Západu) mohou konflikt jen zhoršit. Jsme velmi znepokojeni možností války v Evropě a rozšíření tohoto ozbrojeného střetu do dalších oblastí světa.“ Pod „dalšími regiony“ myslel hlavně Jižní Ameriku, nebezpečí pro Venezuelu, které jí hrozí z Kolumbie. Tam jsou rozmístěny největší vojenské základny USA. Pakliže současnou Ukrajinu formovaly západní země a vyzbrojovaly jako projekt „Proti Rusku“, tak Kolumbie se dá považovat za projekt „Proti Venezuele“.

Převzato z Fondsk.ru

***

Rusko předalo Saúdské Arábii trumfovou kartu ve hře proti USA

Ljubov Stěpušova

23. března 2022

Země Perského zálivu hrají svoji vlastní hru a trumfové karty dostaly od Ruska. Saúdská Arábie a Sjednocené arabské emiráty už dávno vsadily na partnerské vztahy s Čínou, Ruskem a Indií a Washington svým protiruským jednáním v rozpoutané ekonomické válce tento proces prudce urychlil.

Embargo na dovoz ruské ropy přimělo USA hledat dodávky odjinud. Svědčí o tom i koketování Wahingtonu s Venezuelou a Íránem. Ovšem tam je potřeba počítat se značnými ztrátami imidže. Z toho důvodu je jedinou alternativou ropa ze Saúdské Arábie.

Američané ropu potřebují jako vzduch. Nejen jako palivo, protože benzin v USA prudce zdražuje, ale i jako stabilizátor ceny na surovou ropu, aby se snižovaly devizové příjmy Ruska, v některých kontraktech je cena plynu vázána na cenu ropy.

V USA bylo Saúdské království vždy znevažováno

Dojednávat se Saúdy dodatečnou těžbu bylo třeba dříve a také bylo potřeba počítat se speciální operací Vladimira Putina na Ukrajině i s reakcí světového trhu na sankce. Mnohé americké rozvědky to neudělaly. Demokraté se nedomluvili a na režim v Rijádu neustále činili nátlak.

Biden se sám zahnal do kouta ještě ve své prezidentské kampani, když nazval Saúdskou Arábii „vyvrhelem“. Odmítl ji podpořit ve válce v Jemenu a vrátil USA k jednání s hlavním americkým protivníkem Íránem. Pokusil se izolovat korunního prince Mohammeda bin Salmána, prý kvůli jeho přímé účasti na vraždě Džamála Chášukdžího a podpoře Trumpa ve volbách.

Média píší, že když potom Američané požádali Saúdy o zvýšení těžby ropy (o 7 %), Rijád mlčel a přestal se zabývat lidskými právy a popravil najednou 81 zločinců, ve své historii největší počet.

Rijád rozehrává trumfovou kartu

V souvislosti se speciální operací Ruska na Ukrajině dostal nyní Rijád trumfovou kartu. USA nutně potřebují podporu Saúdské Arábie a nemají prostředky na nátlak. Bin Salmán dosud Spojené státy mazaně vydírá: Do médií se dostávají informace o přání převést obchod s ropou s Čínou na jüany, oznamuje se koordinace jednání OPEC s Ruskem, snížení investic v USA a na adresu Ameriky se mluví nepříznivě.

Mění se svět a mění se Saúdská Arábie

Nynější studená válka se od předchozí liší tím, že USA nemají jiné spojence než Anglosasy a loutky v Evropě. Saúdská Arábie odmítá odsoudit akce Ruska na Ukrajině, místo toh ministr zahraničí tohoto království jedná se svým ruským protějškem o tom „jak upevnit a konsolidovat vztahy“.

Saúdové si pamatují, jak v roce 2011, v éře arabského jara, zachránila královská rodina vojenským „vpádem“ prosaúdský režiím v Bahrajnu, přičemž USA zde byli jen pozorovateli i přes přítomnost páté flotily amerického námořnictva v přístavu Manáma.

Dnes Saúdská Arábie nepotřebuje dárky z panského stolu v podobě zbraní. Potřebuje však záruky před jadernou bombou z Íránu, dodatečné příjmy do rozpočtu z drahé ropy a porazit Hútíje v Jemenu .

Amerika v tomto postavení je za Bidena na druhé straně barikády. Saúdská Arábie se mění. Například změnila datum svátku Dne založení země. Namísto k roku 1744, kdy se v zemi uplatňoval wahhábismus, ospravedlňující extrémismus a expanzi, se nyní datum vztahuje k roku 1727, kdy uchopil moc Muhammed ibn Saúd. Poprvé se podle nového data slavil svátek Den založení země letos 22. února.

Převzato z Pravda.ru

5 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
26. 3. 2022 17:19

Vřele uvítání balkánské reznice:
https://youtu.be/uDfsAxvIMyc

PPK
PPK
26. 3. 2022 17:41

KS ČLR opustila marxismus ve prospěch trhu, ale nikdy neopustila leninismus. Jan Campbell: Již v létě budeme v jiném světě (2) 26.03.2022 

https://pravednes.cz/politika.news

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Campbell-Jiz-v-lete-budeme-v-jinem-svete-2-697144

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiz-v-lete-budeme-v-jinem-svete-1

Bety
Bety
26. 3. 2022 17:54

Moc zajímavý výběr.
Zdá se, že většina světa se skutečně chápe příležitosti vymanit se z amerického područí.
Jen ta prozápadní Evropa je hluchá a slepá.

Bety
Bety
Reply to  Bety
26. 3. 2022 19:48

Jinak ta Saudská Arábie – kolik poprav tam mají průměrně každý den? A zajímá to někoho? A co jejich účast v Jemenu? Kolik set tisíc lidí už tam zabili a to včetně dětí?
Kde jsou sankce, protesty, křik o totalitě ? Není to tak dlouho co předsedali komisi pro lidská práva při OSN – protestovala „světová veřejnost“ ? Vývoz „energonosičů“
v tomto případě je omluva pro cokoli, že?

orinoko
orinoko
27. 3. 2022 6:57

Svět pod bombardéry spekulací. Tak Bolaci si už údajně dělají zálusk i na Slovensko. Co NATO nordická tRASA, nechá si to líbit? Dále: Rusko na Haliči zvolilo květnové tempo. Symbolika, která děsí i psouky Dzo Potato. Proto byla jurska Kakanie pověřena otevřením dalších front v Bosně anthenach a Gruzii, o níž se 90% emero výživy domnívá, že to je jejich DzorDZO. Aby toho nebylo málo tak slovenska cachticka paní národu sdělila, že věta – kam se poděl covid, je politicky necorrektalni. A to jí pořád půlka Slováků miluje. Není to na palici? Není. To by ji půlka lidí nesměla postrádat.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
27. 3. 2022 12:46

Jakov Kedmi to vidí úplně jinak, než polští politici.

„Varšava byla varována, že je Američané bránit nebudou, protože taková operace nespadá pod pátý článek charty NATO o společné obraně. Poláci se však na vlastní nebezpečí a riziko mohou pokusit rozpoutat toto dobrodružství a již shromažďují jakousi koalici.

https://www.pokec24.cz/politika/300-let-hlouposti-kedmi-predpovedel-ctvrte-rozdeleni-polska-po-vyslani-jednotek-do-lvova/

A náš Fialka samozřejmě honem honem se přidá taky. Jen mi v tom případě není jasné, kdo ho vodí na špagátku, kdy USA mírové misi zřejmě nefandí.

orinoko
orinoko
27. 3. 2022 7:44

Na Haliči nastává zásadní boj o lidské palice. Víra v Banderu svatého má 30ti letou kořenovou Zeleninu. O té se velmi ostře vyjádřil syrský Asad slovy, na něž world nesmí ani pomyslet. Pravda jako řemen. Přesně taková, jaká Izrael rozdělila na dvě půlky. Nikdo neunikne a nikdo není prorokem. Někdo proroctví nahrazuje provokací, ale nakonec věci vždy dojdou k neodvratným koncům. Země má oproti člověku pud sebezáchovy. S dinosaury jí pomohl dopad cizího tělesa, s člověkem jí pomůže atomová bomba.

orinoko
orinoko
27. 3. 2022 7:49

Smyšlenky estébáckého donašeče. Osud Zeměkoule prý má v rukou ruská generalita. Musí svrhnout Putina. Právě ta, kterou Putin zachránil. Jinak by to měla v rukou emero transgender generalita. Výhřez české demence je dechprdnoucí:
„Bojujeme proti člověku, který má větší šanci vydírat svět, než měl Hitler. Snaha Západu domluvit se s Ruskem je někdy až přehnaná. Rozumí jen síle, sám jsem si to ověřil i v době odsunu,” říká Michael Kocáb, který v 90. letech jako poslanec vedl komisi pro odchod sovětských vojsk. „Rusko není národ primitivů. Musíme věřit, že si to vyřeší sami. Západ na to momentálně nemá,” dodává.

Gatta
Gatta
27. 3. 2022 9:25

Bez komentáře – třeba to i cenzorovi dojde …

AK – Ukrajina – 27.3.2022 9:56 !!!
https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&start=10940

Alva
Alva
Reply to  Gatta
27. 3. 2022 12:57

:-))))))))))))
„….válka za svobodu již probíhá. Evropa musí ukončit svou závislost na palivech z Ruska“.

??? Takže o paliva (resp. o paliva pro Evropu) a ne o „svobodu a demokracii“ jde. No vida, to bych mu i věřila.

A ještě něco – že tohle mu nemohl napsat sebevětší pitomec z jeho administrativy. To bude nejspíš jeho vlastní nápad. :-)))

Patrik
Patrik
27. 3. 2022 9:59

Tak pravil Zarathustra @@@ poslední odstavec: „Amerika v tomto postavení je za Bidena na druhé straně barikády. Saúdská Arábie se mění. Například změnila datum svátku Dne založení země. Namísto k roku 1744, kdy se v zemi uplatňoval wahhábismus, ospravedlňující extrémismus a expanzi, se nyní datum vztahuje k roku 1727, kdy uchopil moc Muhammed ibn Saúd. Poprvé se podle nového data slavil svátek Den založení země letos 22. února.“ V říjnu 2017 uskutečnil stařičký král, do té doby hlavní to spojenec USA/Západu, čtyřdenní historicky první návštěvu Saúdské Arábie v Rusku (pozn.: on přijel za Putinem, nikoliv Putin za ním). Washington post… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 3. 2022 10:05

Zarathustra:
https://diletant.media/articles/45286909/
https://zen.yandex.ru/media/lidprevuz/kto-takoi-zaratustra-i-v-chem-sut-zoroastrizma-6128e57ed1cfb83544c96b2a

Pipeline Katar – Evropa, tam v cestě stojí Turecko. Jak je všem známo, Turecko má dlouholetý konflikt s Arménií, zatímco Írán a Arménie k sobě mají velmi blízko. Přičemž situace je taková, že Turecko ví o plánu, že kus jeho území, přesněji to, přes které se Írán může dostat na Černé moře tak, aby Turecko (sunnitský islám) obešel, má připadnout Arménii (kdysi tzv. Velká Arménie).

A tady stojí za pozornost velmi aktuální zpráva:
„Ázerbájdžánské ozbrojené síly vstoupily do zóny odpovědnosti ruských mírových sil v Náhorním Karabachu“
https://ria.ru/20220326/granitsa-1780266693.html

Last edited 1 rok před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 3. 2022 10:55

K datu 22.2.2022 mi ještě nedá nepřidat: Oficiální twitterový účet Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace změnil svůj avatar na „22.02.2022“ https://en.topcor.ru/24146-oficialnyj-akkaunt-mid-rf-v-tvittere-smenil-avatar-na-22022022.html A ještě taková aktualita od izraelského Kedmiho: https://chelyabinsk-news.ru/5680-kedmi-privel-odin-fakt-kotoryi-perecherknyl-vse-zaiavleniia-zapada/ A v neposlední řadě: kupodivu článek mainstreamu z roku 2017 o tom, jak probíhala „denacifikace“ Německa a za velikého přispění Havla(!) i „dekomunizace“ Československa a Česka: https://echo24.cz/a/wuzr5/mytus-nemecke-denacifikace-tady-jsou-fakta Inu, jsou nástroje, které se pořád hodí…. (například Komunistická strana Ruska), hlavně tedy pokud jde o Rusko, ač v naší době hlavně projektu Gréta, který je nade vším, a to hlavně pokud jde o energetické a vůbec veškeré přírodní zdroje. Putin to moc dobře… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 3. 2022 20:21

Další potvrzení odpisu USA globalisty – francouzský zástupce britských Rothschilldů kritizuje Bidena, a když o tom píše i český mainstream, tak to není jen tak: Macron: „Putina řezníkem by nenazval. Macron po projevu Bidena vyzval ke zdrženlivosti“ https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/macron-putin-biden-ukrajina-valka-projev.A220327_181419_zahranicni_erb Pokud jde o Náhorní Karabach, i tam český mainstream říká, že jde o odpoutání pozornosti Putina od Ukrajiny a že jde o cíleně vyvolaný konflikt tak, aby Putin nevěděl, co dřív. A aby nebylo málo, tak Putin je zaměstnán i děním na východě Ruska kolem Kurilských ostrovů https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-ukrajina-rusko-japonsko-cviceni-armada.A220326_094110_zahranicni_elk Tady stojí za připomenutí, že když v březnu 2015 takřka celý svět vstoupil do… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 3. 2022 20:36

„Epochální bitva o nový světový řád“ – tak právě do toho zapadá i nedávná řeč Lavrova – „Lavrov oznámil epochální bitvu o budoucí světový řád“: Současná situace je epochální, probíhá „bitva“ o to, jak bude vypadat světový řád, řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov na televizní stanici RBC.
„Toto je osudový okamžik, je to epochální okamžik moderní historie, protože odráží „bitvu“ v nejširším slova smyslu o to, jak bude vypadat světový řád,“ hlásí,uvádí jeho slova RIA Novosti .https://vz.ru/news/2022/3/16/1148812.html

PS: Jéňovi děkuji za odkaz (tak jako za spoustu, spoustu dalších ve smyslu, že pouze informace znamenají moc !).

Last edited 1 rok před by Patrik
orinoko
orinoko
27. 3. 2022 16:02

Rusko na Haliči poprvé použilo úplně novou zbraň. /2022 zahájení výroby./
Jde o svého druhu katuse. Na autě jsou 2 kontejnery 5×5, celkem tedy 50 ks munice, která je vystřelena, ale nevybuchuje. Po dopadu se chová jako minové pole, které lze dálkově deaktivovat. Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale název nepostrádá konsekvence humoru. Zařízení se jmenuje Zemědělec. Viděl jsem salvu ze dvou aut.

orinoko
orinoko
27. 3. 2022 16:27

Emericke TV rozebírají docela zevrubně poslední Bidetovy vys@nice v Evropě a považuji to za katastrofu. Bílá chýše musí jeho cimrmanovské svěrače neustále uvádět na nějakou míru a kdosi se vyjádřil, že už by Dzo neměl opouštět Schoenbrun. Svého tmavého náčelníka genstabu před robocopy dosadil do jiné funkce, než ve které se nachází, čímž neuvěřitelné vytáčí jurského soudruha Střiže. Český bolševik měl problém se starým Brežněvem, jursky Samet má problémy s old Bidet mentálem.

orinoko
orinoko
27. 3. 2022 18:15

Blíží se další jurska lekrace. Fialový bidet oznámil, že Kakanie obstavila místně uhnizdeny ruský majetek. Tak to bude sranda, až Rusko zabere českou výrobu u nich. Jen namátkově: ruská Kaluga. Jediné místo na světě vedle Plzně, kde se skutečně vaří Plzeňský Prazdroj. V Kaluze také myslím vyrábí Škoda. A pivovar VP Kozel, v Rusku velmi oblíbené pivo, také vaří přímo na místě. Nebude chtít Japonec a Germán po českém debilovi náhradu za zabavený majetek?

PPK
PPK
27. 3. 2022 21:36

K perfektnímu výběru nejnovější malina na dort:

20220321 Otázka – Odpověď V V Pjakina ze dne 21032022.mp4 – Download!
https://vimeo.com/692273058?embedded=true&source=vimeo_logo&owner=127400447

text a video k sledování:
https://www.konceptualcz.cz/post/ot%C3%A1zka-odpov%C4%9B%C4%8F-v-v-pjakina-ze-dne-21-03-2022

PPK
PPK
28. 3. 2022 22:29

Специальная операция ВС РФ и ситуация на Украине, 27 марта, день
https://www.fondsk.ru/news/2022/03/27/specialnaja-operacija-vs-rf-i-situacija-na-ukraine-27-marta-den-55864.html

Gatta
Gatta
29. 3. 2022 15:34

Článek na PL, který se mnohým nebude líbit. Pan Kotrba nemá vždy ve všem prsvdu, ale nikdy od ní není daleko.
A popsané problémy, jako každé jiné problémy, jsou především výzvou ke změně dasavadního počínání.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zpackane-Postavit-ke-zdi-Po-mesici-valky-jasno-I-o-pristim-697283?fbclid=IwAR3GQp7v4ffVaJUgEB5diJGPOsQKTiNmtxY4NaYKxCcbCxC_EIh1Ltiot4s#

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
29. 3. 2022 16:03

Kotrba je idiot. Nevíme NIC a on to Zero pitvá ze svého gauče. Co bránilo Rusku pokrýt kobercem bombardérů Halič a uvést ji do stavu pravěku? Početní stav ruských vojsk je nižší, než konkrétní haličska hotovost. To potvrzují i emericke myslící nádrže, které se navíc dohadují, kolik má Rusko Kalibrů etc. Haliči zbyl poslední Bayraktar z cca 80ti kusu. Po ostrém začátku se věci vlečou systémem opotrebovavaci války. Rusko si vcelku v klidu vyzkouší celou řadu postupů v terénu. Podle vopruze Kotrby lze konstatovat, že Rusko v Sýrii prohrálo, protože ji neobsadilo celou. Jenže to nebylo nikdy v konkrétním čase… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 17:00

Mám rovněž moc rád gaučové analytiky, To se podle mého nedá říct o Robejškovi vzhledem k jeho analytické erudici a dlouhodobými zkušenostmi z politického života v Německu. :
https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/konec-globalizace-jaka-je-budoucnost-povalecneho-sveta-podle-ceskeho-politologa-robejska/

Rozhovor považuji za vyvážený a dobře argumentovaný.Osud Evropy v jeho podání je velmi pravděpodobný s událostmi,které se rozjíždějí právě teď. Do jaké politické slepé uličky zahnaly evropské loutky celý evropský ,zejména však německý průmysl,nemá v dějinách diplomacie hned tak podobnou paralelu. To nemůže skončit jinak,než rozpadem bruselské EU a poté i NATO.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 17:15

Podle mne Kotrba idiot rozhodně není, jen má jiný názor. Také má (na rozdíl od mnoha nás diskutérů OM) řádově vyjímečné technicko odborné vědomosti a zdá se, že má i více informací. Ano jistě, je otázkou, do jaké míry jsou ty jeho informace z věrohodných pramenů a tedy pravdivé. Přesto si myslím, že by bylo pro vývoj věcí užitečné, kdyby si jeho vyjádření v nějaké ruské svodce od Sputniku přečetl i samotný Putin, porovnal si to s vojensko zpravodajskými informacemi svými a podle toho se rozhodl, co udělat dál.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
29. 3. 2022 18:03

Co je jasné? Dělení Haliče už běží. Bandera nebude mít přístup ani k Černému moři. Donbas je také jasný a budoucí linie povedou nejspíše podél vodních toků od severu na jihozápad. Mariupol bude obnoven po vzoru Grozného. Bandera důchod činí 1 500,- Kč, průměrná mzda 11 000,- Kč, to je realita, kterou Rusko Kyjevu milerado přenechá. Na hlavního banderu začíná tlačit eurosojuz. Nechce být odpojen od ruského plynu kvůli roli, na níž zelenina zjevně nikdy nestačila. Germáni právě čelí prohře ve svojí třetí evropské.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 18:24

Dělení Ukrajiny a idea Trojmoří je pouze zbožným přáním jednoho mrňavého polského katolického nácka, který zinscenoval to komediantské představení na us-embassy a dosud kryje tv trikové vysílání „z Kyjeva“ komika Z. pro EU lidi a EU poslance za krátkého osobního dohledu vrchního páníčka ze zámoří. Pro nás je to ale jen info-válka médií, protože nic podstatného z pravdy se tu nikdy napřímo nedozvíme.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 18:28

Pan Kotrba má informace opravdu od pramene,totiž z „vítězné ukrajinské propagandy“. Ještě že nenapsal,že rychlé přesuny v začátku specielní operace se uskutečnily pomalu a na koních s Čapajevem v čele ! Prostě analytik specialista když útočící armáda nevytváří za sebou kamennou spouš,jako tomu bylo v Iráku a také jinde,většinou z velké výšky,tak dělá historickou chybu a hodnotí ji jako neúspěch. Neúspěchem by bylo,kdyby ruská armáda nebyla ohleduplná k obyčejným a fašisty vystrašeným Ukrajincům a bila by do nich hlava nehlava,jak mají ve zvyku Amíci.Rusové totiž myslí na budoucnost,ve které budou spolupracovat s Ukrajinci přesto,že se od rozpadu SSSR podařilo západu… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
29. 3. 2022 19:45

Haličska pozice v Turecku:
„Ukrajina potřebuje záruky, které jsou pevnější než článek 5 NATO
Záruky musí mít formu smlouvy podepsané všemi ručiteli
V případě agrese proti Ukrajině musí proběhnout konzultace do 3 dnů, poté garantující státy poskytují pomoc v podobě ozbrojených sil, zbraní, uzavření vzdušného prostoru.
Mezi garanty si Ukrajina představuje: Británii, Čínu, Rusko, USA, Francii, Turecko, Německo, Kanadu, Itálii, Polsko.
Dočasné záruky se nebudou vztahovat na Krym a okupovaný Donbas
Garant se nebude bránit a fakticky pomůže vstupu Ukrajiny do EU.“

Bety
Bety
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 21:09

Pořád si myslí, že jsou pupek světa, což ?

Alva
Alva
Reply to  Hudryperman
29. 3. 2022 21:10

Myslím si totéž. Rozhodně je to přesný opak toho, jak to vidí mnozí zahraniční – a tím myslím hlavně západní – pozorovanelé a analytici a že by se až tak všichni mýlili, to se mi nezdá pravděpodobné.

Např.
https://www.pokec24.cz/nezarazene/pohled-z-ameriky-ukrajinska-armada-byla-porazena-co-zbylo-je-likvidace/?attempt=1

nebo
https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/nemecky-veteran-rusove-jeste-ani-nezacali/?attempt=1

orinoko
orinoko
30. 3. 2022 5:37

Pár poznámek k divadélku u sultána: Velmi podivný je ruský souhlas s konáním na místě, které je jinak součástí banderovské kopalice. To mohli Rusové zajet rovnou do Kyjeva na bleší trh se zeleninou. Každého jednání se účastní čím dále tím více lidí. Tvrzení, že více hlav víc ví neobstojí v situaci, kdy soudruh Kotrba sděluje světu, že nikdo vlastně neví nic. Čím větší je okázalost podobných meetingů, tím hubenější bývají výstupy. Klíčové body nějakých kompromisů můžou domluvit i jen 4 lidé u turecké kávy. Celé se to jeví jako barevné divadélko v šedi trychtýřů bomb. Pozice Haliče odhaluje, že si… Číst vice »

Last edited 1 rok před by orinoko
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
30. 3. 2022 6:52

Nápad zorganizovat už příští divadélko pro naivní v Holešovicích je ve světle uměleckých výstupů hlavního zeleného protagonisty ještě před jeho prezidenturou skvělý.Vystoupení společně s dalšími třemi „umělci“ v černých uniformách satanismu
ve mně navodilo vzpomínku na televizní seriál “ 4 v tanku “ , jenže tentokrát bez psa.

Gatta
Gatta
30. 3. 2022 8:44

Zdravim všechny, které jsem panem Kotrbou popudil.

Asi nejvíc souhlasím s panem PPK – měl by si to přečíst VVP.
To že Rusko získává vojensky vrch je jasne, ale, že to nejde podle původních pŕedstav je zcela zřejmé. A zavírat oči před popsanými problémy a slabostmi je cesta do pekel.

Ono je to zase o několik úrovní jinde nez Sýrie – a to po všech stránkách,

No, přidám jeden obrázek o německěm přístupu k Rusku :-)
comment image

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
30. 3. 2022 9:14

Rád se nechám poučit, jak to právě teď mělo vypadat podle plánu. Často jsem já osobně chodil na rande s plánem, že si vrznu. Jak by asi dneska vypadala tehdejší bilance?
Kotrba svým věčně nasupenym výrazem připomíná náčelníka Banderovců.
Jaké měl plány fialový humus, když přebíral vládu? Jde mu to podle plánu?

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
30. 3. 2022 10:25

Podle ruského plánu ta speciální akce byla „rozfázována“ na 30 dnů. To je dnes !!
A není ani hotovo, ani vítání osvoboditelů ani nejsou místní kapitulace..
Prostě vojensky i zpravodajsky to nebylo dostatečně zládnuto.

Jasně, jak říkal jeden významný americký generál: „Všechny plány jsou sice k ničemu, ale plán být musí“.

Takže se začne podle plánu a potom se pracuje operativně a všichni se učí „za pochodu“.

Jedné věci ale nerozumím. Proč VVP uznal jsko platného popřevratového prezidenta a jeho vládu v roce 2014?

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
30. 3. 2022 10:38

Tohle hlava moudrá, kotrbo /Přenosilová/ bude samozřejmě vydávat za ruskou ztrátu a zpravodajskou nepřipravenost:

https://www.youtube.com/watch?v=Fvt1wMjbhY8

https://www.youtube.com/watch?v=SAMo6IAiaH4

Malý dotaz? Co teď žerou v haličských zákopech u Doněcka banderovci? Zvolili prudkou dietu? Nebo si opékají si vlastní buřtíky nad plamenem sirovodíku svého spoluválečníka?

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
30. 3. 2022 10:05

Právě jsem shlédl video, kde kemilou herys na tiskovce na dotaz, jestli by se mohla blíže vyjádřit k bidetovu prdu, že svoboda a volnost budou emeriku bolet, odpověděla, že je třeba se podívat na mapu, nejlépe pak do oblasti Černého moře. Tak tomu říkám totálka. Měla to emerika v plánu, když chtěla sankcemi bolestivě zasáhnout Rusko? Měl eurosojuz v plánu platit za protiruské sankce rublem? Ano nebo ne? Evropa se zaplnila válečnými uprchlíky z Haliče. Měla to emero dýpstata v plánu, když hnala Halič na samu hranu Třetí galaktické? Ano nebo ne? A měla Halič v plánu zůstat sama jako… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
30. 3. 2022 13:42

To by bylo na dlouhé povídání – nebo možná ani ne. Protože bysme povídali oba to stejné. Kotrba nepsal nic nečekaného, jen kritizoval ruskou zpravodajskou přípravu a vojenské a lidské podcenění ukrajinské strany. Oni jednak Rusové od Čečenska nikde podobně neválčili a k Ukrajincům převládal víceméně soucitný vztah blízkých národů, tak se podcenění této operace nedá ani příliš co divit. Také vojensky podcelili množství protitankových a protileteckých ručních řízených střel. Prostě UA byla více připranená na trdý střet. Jinak, Kollera čtu taky. Ono by bylo vůbec zajímavé si rozepsat, kdo ma vlastně jaké zájmy v této krizové záležitosti. Myslím, že… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 3. 2022 10:15

Kam se poděli všichni ti poučení blaboloidi, co vždycky vynášeli hodnocení – Putin je šachista? Možná měli jen na mysli – čekista.

https://www.youtube.com/watch?v=mtsgvvIjJ6M

Bety
Bety
30. 3. 2022 16:19

Předpokládám, že ani jednoho z analytiků všeho druhu Genštáb RF na své porady nepřizval a ani je neseznámil s tím, co plánuje.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
31. 3. 2022 7:13

Nepřizvali …
Ale takoví nijak nezaangažovani analytici a zvláště týmy takových nezávislých a nesourodých amatérských analytiků mohou být ve svých odhadech dokonce úspěšnějßí než zasvěcené speciální služby s přístupem k utajovaným skutečnostem.

Alespoň jeden američan tomu věnoval roky vědeckého studia a seriózních experimentů a tuto zvláštnost potvrdil.
Viz kniha „Superprognostici“. Několik myšlenek tam stojí za přečtení.

Ti „přizvani“ obvykle chtějí být přizvaní i pŕíště, tedy nejsou ve svých úvahách a závěrech zcela nezávislí. A to platí v USA jako kdekoliv jinde.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
31. 3. 2022 8:11

Já tím různé analýzy nenapadám, jsou užitečné právě proto, že jsou různé.
Jen jsou plné rad co by kdo dělat měl či neměl a jak.
Já jen chtěla poukázat na to, že dělají účet bez hostinského.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
31. 3. 2022 8:19

Osobně meluju análLIZU, která adoruje mírové rozgovory pod dohledem Turbana. Pitva i pitevnu míru ve chvíli, kdy na Donbasu dělostřelecká příprava připomíná Trouby z Jericha.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
31. 3. 2022 20:57

Souhlas – silný hráč v okamžiku klidně změní pravidla hry.

A správný prognostik si méně či více poupravi svoje prognózy (to je z té knihy).
A taky tam autor psal, že jedinec, ani kdyby měl nekonečně času a všechny dostupné informace, tak nedosáhne úspěšnější analýzy než takovyý třeba nesourodý a třeba jen internetový tým.
Je omezen totiž jednou zásadní věcí – svým způsobem myšlení.

Jj – nevyžádané rady jsou „levné zboží“.

Last edited 1 rok před by Gatta