Bývalý prezident ČR podezírá Evropu ze skrývání nenávisti k Rusku
18. dubna 2022
Vlády evropských zemí usilují o podporu Ukrajiny s pomocí akcí proti Rusku. To vadí vyřešení tragické situace. Takto se vyjádřil bývalý prezident České republiky Klaus. Sloupek uveřejnil na svých stránkách.
Politik připomenul, že „Evropané v posledních letech neměli Ukrajince rádi a že Češi se chovali k ukrajinským pracujícím migrantům špatně. Jenže po zahájení vojenských akcí se láska k Ukrajině hrnula odevšad.“
Neznamená tato láska jen maskování nenávisti k Rusku? Dnes jsou všichni zaslepeni přáním zničit Rusko, a to i za cenu sebezničení a hospodářské likvidace Evropy. Tuto otázku označil Klaus za podstatnou. Poukázal na to, že namísto výzev k míru při zabíjení civilistů a zajímání vojáků se objevují „válečné pokřiky“ a informace o zvyšování dodávek zbraní. A jednání mezi Ruskem a Ukrajinou k ničemu nevedou. Příčina je v tom, že se Rusko nestřetává s Ukrajinou, ale se Západem. Klaus obviňuje Západ: „Hovoří o utrpení ukrajinského lidu, ale zdá se, že nedělají všechno pro to, aby se válka ukončila. Nemyslí si snad, že čím bude válka delší, tím více oslabí a poškodí Rusko? A je pro ně co nejdelší válka dobrá věc?
Politik vyzval Rusko a Západ, aby se posadily se k jednání. Myslí si, že by se jednání měly účastnit i USA, EU a Čína. Řekl: „Jenomže každý z nich má rozdílné zájmy. Nemají zájem ukončit válku co nejdřív.“
Rusko žádá, aby byla ruština uznána za státní jazyk, se zrušením na to navázaných omezení, dále žádá ukrajinské odmítnutí vstupu do NATO, uznání Krymu za součást ruského území a nezávislé DNR a LNR.
Ministr Lavrov také řekl, že cílem operace je ukončit směřování USA k nadvládě USA a jejich spojenců ve světě. Valné shromáždění OSN žádá od Ruska ukončit palbu a odvelet vojáky, a to krátce po zahájení vojenských akcí. NATO odmítlo uzavřít nebe nad Ukrajinou. Paralelně pokračují delegace Ruska a Ukrajiny v jednání. Kyjev předložil nové schéma pro zajištění bezpečnosti Ukrajiny s účastí zemí, které jsou stálými členy RB OSN. Mají ručit za bezpečnost Ukrajiny výměnou za její mimo blokový status .
V jednáních nedošlo k žádnému pokroku. Ukrajinský prezident se domáhá setkání s Vladimirem Putinem. Myslí si, že spor je možné řešit jen osobně. Kreml rozhovory vůdců nechce připustit dříve než delegace sestaví konkrétní dokument.
Převzato z News.mail.ru
***
Ukrajinská armáda pohrozila vyhozením Zelenského na smetiště
19. dubna 2022
Jeden z ukrajinského 95. praporu natočil video výzvu, ve které sdělil, že ozbrojené síly Ukrajiny jsou připraveny vyhodit Zelenského na smetiště za dluhy ve výplatách mezd. Tvrdí, že vojáci nedostávají peníze kvůli krádežím v generálním štábu.
Ukrajinec se rozčílil: „Vám je samozřejmě všechno jedno, snažíte se nabrat si prachy a vojáci ať bojují zadarmo.“
Voják uvedl, že si musejí sami za své opravovat techniku. Nakonec se obrátil na Zelenského a ministra obrany Reznikova a pohrozil: „Jestli pánové neprovedete audit, tak pokud odsud vyjdeme, přijdeme k vám do pracoven a provedeme audit u vás. A popelnice e se vám budou jevit jako nejlepší volba.“
Převzato z Eadaily.com
***
Nahradí vítr uhlovodíky?
13. dubna 2022
Světová rada pro energii z větru ve své studii týkající se roku 2022 předpovídá, že k roku 2025 se zvýší výkon světové energetiky z větru ze 730 GW na 1 200 GW, s tržní kapacitou 17,8 miliard dolarů. Píší o tom Arab News.
Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie tvrdí, že se za posledních dvacet let kapacita větrných parků zvedla téměř 75krát, ze 7,5 GW na přibližně 730 GW v roce 2020. V roce 2016 představovala větrná energie z veškeré energie 16 % vyrobené z obnovitelných zdrojů. Evoluce ve sféře energetiky z větru šla pomalu. větrné mlýny se využívaly už 2000 let před naším letopočtem, ale první moderní větrná turbína byla postavena až v roce 1940 v USA.
V dnešní době vede v oblasti větrné energie Čína, s výkonem větrných elektráren 221 GW, tedy více než třetinou světového výkonu. Za ní následují USA s výkonem 96,4 GW, dále Německo, Indie, Španělsko, Británie, Francie a Brazílie.
Ve světě se využívají tři základní typy výroby větrné energie.
1. Větrné turbíny k zajištění dodávky elektřiny do sítě, jejichž výkon je od 100 kW do několika MW.
2. Výroba energie větrnými generátory s elektřinou dodávanou do kteréhokoliv místa.
3. Větrné turbíny na moři, které jsou nejzajímavější. Zčásti proto, že nepřekážejí ani lidem, ani mořským živočichům.. Proto je to ideální technologie na cestě k dekarbonizaci a ekologické vyváženosti.
Větrná energie není stabilní. Nefouká-li vítr, nevyrábí se elektřina. Proto potřebují objekty pro její výrobu přístup k systémům na uchovávání energie a při dlouhém výpadku výroby musí být alternativní zdroj energie. Určitý pokrok zde byl dosažen. Velmi pokročil vývoj technologií. Větrné turbíny jsou účinnější, vyrábějí více elektřiny, vyžadují méně obsluhy a pracují tiše.
Na větrnou energii obracejí pozornost země Rady pro spolupráci v Perském zálivu, protože jejich dlouhé mořské pobřeží a odlehlé pouštní oblasti se výborně hodí pro výrobu energie z větru. Ze zemí Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu je v tomto oboru nejrozvinutější Saúdská Arábie.
Loni v srpnu byla v království uvedena do provozu první větrná elektrostanice, největší na Blízkém východě. Má kapacitu 400 MW. Projekt byl vypracován společnostmi ACWA Power ze Saúdské Arábie, Masdar z Abú Zabí a francouzské EDF. Má dostatečný výkon pro zajištění elektřiny pro sedmdesát tisíc domácností. Království má v plánu vybudovat plovoucí větrnou farmu v Perském zálivu o výkonu 500 MW. Tyto a další projekty v oboru obnovitelných zdrojů energie v Saúdské Arábii povedou k dosažení cílů království v oblasti snižování emisí a ke zvýšení objemů ropy pro vývoz.
Velký potenciál pro větrnou energii má Omán. Má pobřeží dlouhé přes 2000 km, silně větrné. Zatím má jednu větrnou farmu o výkonu 50 MW a v plánu má vybudování mnoha dalších po celé zemi.
Země Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu se také dělí o své know-how s jinými trhy. Konkrétní je dohoda s Uzbekistánem a Ázerbájdžánem.
Další rozvoj výroby větrné energie v zemích Perského zálivu vyžaduje dlouhodobé povinnosti vlád. Na motivaci investic do projektu by měly pracovat Centrum krále Abdulláha pro ropná studia a výzkum v Rijádu, Vědecká a technická univerzita krále Abdulláha v Tuvalu, Mezinárodní energetické fórum v Rijádu a Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie v Abú Zabí.
Soukromá výroba turbín v zemích Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu by mohla být umístěna zde, protože v regionu je mnoho kovů a plastů potřebných k výrobě. Také nárůst pracovních míst by měl svůj význam, počítá se s vytvořením až jedenácti tisíc nových pracovních míst.
Vítr se považuje za ekologicky nejudržitelnější zdroj energie. Jeho hlavní předností je využití konkurence schopného obnovitelného a nevyčerpatelného lokálního zdroje, nevytvářejícího emise a přinášejícího nová pracovní místa. Energie z větru se výborně zařazuje do uzavřeného cyklu ekonomiky.
Převzato z Vestikavkaza.ru
***
Signál pro USA: Jak hypersonická raketa YJ-21 posílí možnosti Číny v Tichém oceánu
Alexandr Karpov, Aljona Medveděva
21. dubna 2022
Čínské vojenské námořní síly odpálily novou hypersonickou střelu YJ-21, uvedl hongkongský list The South China Moning Post. Záběry z odpálení rakety se v síti objevily v předvečer 73. výročí založení Námořních sil Lidové osvobozenecké armády (PLA). Vláda asijské velmoci se k tomu zatím nevyjádřila.
Video z vypuštění střely z torpédoborce Type 055 bylo zveřejněno na síti Weibo. Tyto lodě jsou údajně nejnovější a největší raketové torpédoborce čínského vojenského námořnictva. Mají prý 112 buněk ke startování různých typů raket.
Ještě před tím se dne 19. dubna na sociálních sítích objevily záběry, na nichž raketa YJ-21 byla umístěna na čínském strategickém bombardéru H-6N. Jde o moderní letoun a je to modifikovaná verze sovětského strategického letounu Tu-16.
Tajná hypersonika
Technické charakteristiky střely YJ-21 nebyly zveřejněny, avšak podle posouzení médií je jejich dosah až 1500 km. Podle znalců je to dvoustupňová raketa pracující na principu „studeného“ startu. Ze záznamu je také vidět, že její kontrolní a naváděcí plochy mají menší rozměr než řízené střely. Dá se z toho předpokládat, že YJ-21 je hypersonická stoupavá balistická střela.
Vojenský odborník Vasilij Kaškin uvedl, že Čína vyvíjí svoji technologii hypersonických zbraní na základě balistických střel, nikoliv křídlatých jako Rusko.
„Jde o manévrovatelnou balistickou raketu, která využívá dodatečný stupeň další aerodynamické plochy pro zrychlení na nejvyšší rychlosti. Je to zbraň ohromné síly a těžko ji bude možno dostupnými PVO prostředky zachytit, což jsou prostředky střežící například útočné skupiny amerických letadlových lodí. Po určení cíle je možno porazit skupinu s velkou pravděpodobností. A samozřejmě je to další plus pro případ konfliktu v Pacifiku.“
Podle odborných pohledů by YJ-21 mohla být dalším vývojovým stupněm hypersonické protilodní střely CM-401 vyvinuté čínskou aerokosmickou výzkumně-průmyslovou společností (CASIC), prohlásil Kašin.
CM-401 je střela středního dosahu, schopná zasahovat středně a vysoce rozměrné lodě až do rychlost Mach 6. Odpaluje se z plošiny na těžkém nákladním vozidle 8×8. Podle informace z veřejných zdrojů je cílem CM-401 ochrana umělých ostrovů vybudovaných Čínou v Jihočínském moři.
Technologická parita
USA sledují rozvoj hypersonických zbraní v ČLR, protože se jím významně ovlivňuje rovnováha sil a omezují vojenské možnosti Američanů. V USA vědí, že Čína provedla sérii úspěšných zkoušek DF-17, balistických raket středního doletu, určených pro dopravu hypersonických klouzavých bojových seskupení. Dolet těchto střel se odhaduje až na 2500 km. Američané jsou si vědomi, že nemají systémy, které by mohly znamenat pro Čínu a Rusko odpovídající riziko, a že proti jejich systémům nemají obranu.
Vojenský znalec Vladislav Šurygin řekl: „Je to důležitý signál především k Američanům, kteří si ještě udržují převahu nad Čínou jen v oblasti námořních zbraní. V potenciálním konfliktu mezi USA a Čínou se bude bojovat hlavně na moři, kde budou hlavním odstrašujícím prostředkem pro Čínskou lidovou osvobozeneckou armádu (HOAK) letecké skupiny na lodích námořních sil USA. Peking již dlouho hledá zbraň, která dokáže vyrovnat síly.“
Nyní se objevila i tato raketa, která v podstatě umožňuje vyrovnat americkou převahu na moři, protože lodní prostředky PVO jsou proti hypersonickým střelám neúčinné. Proto je skupina letadlových lodí zranitelná. Uvedená zbraň podstatně zvyšuje bojový potenciál čínských válečných námořních sil.
Šurygin poznamenal: „Hypersonické zbraně jsou výsledkem vývoje nejmodernějších technologií a přály by si je mít všechny země. USA zde zaostávají. Samozřejmě, že takové zbraně v Číně ve variantě letecké i námořní činí americkou flotilu v Pacifiku mimořádně zranitelnou. Washington bude nucen být v možných konfliktech s Čínou obezřetnější. Pro Američany je to studená sprcha.“
Vasilij Kašin je obdobného názoru a raketu YJ-21 považuje za mezník v pozici Číny. Uvedl: „Je to důležitý posun jejich bojových možností, protože jde o raketu se značným dosahem, schopnou startovat z vertikálních odpalovacích zařízení torpédoborce. Podle údajů, které jsou známy, se podobá ruskému Kindžálu. Pravděpodobně je projekt v první fázi vývoje, začínají zkoušky. Pro Číňany je to významný krok dopředu, v Pacifiku budou mít velkou výhodu. Američané mají jen obyčejné protilodní rakety.“
Kašin také předpokládá, že zveřejněním záběrů YJ-21 demonstruje Peking své možnosti. Záležitost uzavřel: „Oni zjevně předběhli USA ve výrobě tohoto druhu protilodních střel a využívají možnost předvést to. Ovlivňuje to rovnováhu sil v celém pacifickém regionu, včetně Jihočínského moře.“
Převzato z RT.com
Konec ABECEDY…
https://www.pokec24.cz/politika/chytne-za-srdce-video/
ZVolen jede :-)
Nejprve bych zde rád vyslovil velké uznání paní zajošce za to obrovské kvantum všech 658 dosud zveřejněných výběrových souborů překladů, které již léta pro OM zdarma vytváří z ruských zprávových a komentářových pramenů. To za prvé. No a za druhé tu chci dát k úvaze tři videa, z nichž některá asi mnozí znají. Takže vzhůru do toho … Jak víme, právě probíhá informační bitva zpráv o Rusku a o Ukrajině na českém internetu. Existují vykladači historie, kteří mají informace jen z médií, z knih a ze starých novin a vedle nich stojí tak trochu stranou i skuteční pamětníci, kteří osobně… Číst vice »
Jsem se přemohl a to dlouhé hodinové video shlédnul.
Pán toho hodně znal a nepochybně se pohyboval dlouho a hodně vysoko mezi tamními politiky, nicméně některé problémy nedotáhl do konce a jiných otázkám se v podstatě elegantně vyhnul.
Aktuální informace z fašistického doupěte Azovstal, Mariupol:
Nahradí vítr uhlovodíky…Mějme na paměti , že kilogram zeleného vodíku s sebou odnáší 50 kWh, a to i tehdy, když na burze je v důsledku výkyvů cena elektřiny záporná.
Odkaz je v ruštine,je dlhý ale stojí za prečítanie.Viem,že diskutéri na OM ruštinu ovládajú a „neruštinárom“odporúčam prekladač.Veľmi kvalitná je aj diskusia.
Článok odhaľuje vinníkov ktorí spôsobili dnešné krviprelievanie na Ukrajine a nutnosť „debanderizácie“ Ukrajiny aj za cenu ťažkých strát na životoch.
https://topwar.ru/195361-pochemu-hruschev-ne-dal-dobit-banderovcev.html
M.S.Gorbačov 1999 vo vystúpení na Americkej univerzite v Turecku
„Mojím životným cieľom bolo zničenie komunizmu, neznesiteľnej diktatúry nad ľuďmi… Na dosiahnutie tohto cieľa som využil svoje postavenie v strane a krajine.“
B.Jeľcin v kongrese USA
„Komunistický idol (ZSSR), ktorý všade na zemi zasieval sociálny rozkol, nepriateľstvo a nevídanú krutosť, ktorý vnášal strach do ľudského spoločenstva, sa zrútil! Zrútil sa navždy! A ja som tu, aby som vás ubezpečil, že na našej pôde nedovolíme, aby opäť povstal.“
Tak tomu smradovi postavili po jeho smrti v Jekaterinburgu „Jeľcin centrum“ a sochu v nadživotnej veľkosti !