Svět ruskýma očima 660

 

Kdo píše pravidla?

Jelena Pustovojtova

2. května 2022

Jedna část odpovědi na to, proč byl vybrán nejméně schopný prezident USA tkví v tom, že aktivní proces přípravy války byl zahájen prohlášením Obamy v květnu roku 2016: „Amerika musí psát pravidla. Amerika musí přijímat rozhodnutí. Druhé země mají pravidla, která stanovuje Amerika a její partneři musí podle nich hrát, a ne naopak.“ Za Trumpa se tento princip ustanovil jako základní mechanismus: Amerika je první! Kouřová clona skandálních voleb v roce 2020 v USA jen kryla povykem zbytky po rozkladu mezinárodního práva. Trump spustil mechanismus americké diktatury. Amerika si může dovolit všechno, i vyhlašování sankcí a prolévání krve jakožto prostředky ke svému blahobytu. Jediné, co musí dělat, je mazat stroj na potírání antiamerikanismu dolarovým olejem. K tomu se neschopný washingtonský invalida hodí dobře.

Je zároveň důležité, že nový aktivní a ke konkrétní stranické mašinerii připoutaný prezident USA by se rychle stal nepohodlným pro nadnárodní průmyslovou a finanční oligarchii.

Poměry ve světě se prudce změnily. Před šesti lety Obama řekl, že se svět změnil. Změnila se i pravidla. Velkým heslem bylo, že pravidla musejí psát USA, a ne země jako je Čína. Je to „nový světový řád“. V roce 2016 už Národní bezpečnostní agentura USA dělala pořádek s disentem uvnitř svého státu. Každý měsíc shromažďovala a prozkoumávala 200 miliard vnitrostátních záznamů. Jednalo se o informace z mobilů, mailů, vyhledávání v internetu a chaty za pomoci softwaru PRISM. Blacklisted News píší, že se jedná o úplný přehled informací o vlastních občanech. Nyní se totéž bude aplikovat i v zahraničí.

V Rusku ale padla kosa na kámen. Rusko nehodlalo čekat, až jej ozbrojené síly NATO obklíčí tak, že se nepohne bez toho, aby narazilo na strategické zájmy USA. Nyní dospěla situace tak daleko, že nestačí zadržování, ale jedná se o mnoholetý spor s RF o moc a o vliv. Pro Pentagon je to záležitost číslo jedna. Střet na Ukrajině přiměl USA pochlebovat loutce Zelenskému, který ucítil svou výjimečnou důležitost v „obranné“ strategii Pentagonu. Setkání na americké letecké základně Rammstein v Německu, kde se probíraly dodávky těžkých zbraní na Ukrajinu, činí z Kyjeva oslavence na tomto trhu se smrtí.

Čína ve druhé polovině dubna oznámila, že podepsala pakt o bezpečnosti se Šalamounovými ostrovy. Austrálie a USA jsou vyvedeny z míry, protože ač jsou to ostrovy s pouze půl milionem obyvatel, mají podle Spojených států význam v boji proti Číně. V hlavním městě Honiara už skoro 30 let nebylo americké velvyslanectví. To USA otevřely až před rokem „kvůli boji proti Číně“. Informace je z agentury Asia-Pacific Research.

Bezpečnostní pakt mezi ČLR a Šalamounovými ostrovy je nebezpečný, protože narušuje představu o jižním Pacifiku jako o sféře vlivu USA. Předmětný bezpečnostní pakt umožňuje kotvit zde čínské lodě, rozmisťovat bezpečnostní síly k ochraně vybudované infrastruktury a pomáhat vládě země zajišťovat pořádek. Bude to pořádek čínský, proto USA a Austrálie panikaří. Washington okamžitě vyslal do Honiary vysoké úředníky Bílého domu a ministerstva zahraničí. Úředníci se tak při jednání snažili, až jim předseda vlády ostrovů Savarage ostře odpověděl: „Považujeme se za velice uražené … být považováni za neschopné řídit naše svrchované záležitosti.“ Vypadá to, že demarše USA se opozdila.

Detaily konečné dohody s Čínou ještě nebyly zveřejněny, ale vypadá to, že se dohoda blíží uniklé verzi projektu, který obsahuje možnost požadovat vládou u ČLR vojenskou a policejní pomoc v případě místních nepokojů.

V Canbeře mají ztrátu Šalamounových ostrovů za největší chybu australské politiky v regionu Pacifiku od 2. světové války. Labouristická strana Austrálie dokonce navrhovala útok na ostrovy a svržení jejich vlády. Australský ministerský předseda uvedl, že přítomnost čínské vojenské základny na Šalamounových ostrovech bude pro Canberru a Washington červenou čarou.

Je symptomatické, že velká část komentářů v USA i v Austrálii uvádí příklad Šalamounových ostrovů jako „souboj“ mezi Si a Bidenem, který Biden prohrál, a vyzývají USA k jednání dříve než začnou padat další kostky domina jeho „nového světového řádu“. USA a NATO dávno posunuly „hranice obrany“ do Jihočínského moře a Indo-pacifického regionu. Tato americká zahraniční politika přesáhne prezidentské období Bidena.

Převzato z Fondsk.ru

***

Polsko dostalo historickou příležitost na sjednocení s Volyní a Haličí

Ljubov Stěpušova

29. dubna 2022

Varšava odmítla dokonce i myšlenku na to, že by chtěla zavést vojenskou a politickou kontrolu nad částí Ukrajiny. Jenomže fakta hovoří o opaku.

Varšava popřela, že by chtěla jít na Ukrajinu

Vedoucí služby zahraniční rozvědky Ruska Sergej Naryškin promluvil o úmyslech Polska vstoupit na západní Ukrajinu, aby zavedlo vojenskou a politickou kontrolu „ve svých historických panstvích“.

Podle Naryškina je první etapou „sjednocení“ přivedení polského vojska do západních oblastí Ukrajiny pod heslem jejich „ochrany před ruskou agresí“. Jedná se o tom s Američany. Tato akce by se měla provést bez mandátu NATO, ale s dobrovolnou účastí států. Polské speciální služby hledají příslušníky ukrajinské elity ochotné se domluvit na směřování k Varšavě, jež tvoří protiváhu nacionalistům.

Mluvčí polského ministra pro koordinaci bezpečnostních služeb Jarin to označil za lež. Podle jeho slov chce RF podrýt spolupráci Polska a Ukrajiny.

Polsko už navrhlo, že vyšle na Ukrajinu svá vojska

Mezitím sní polská společnost o „návratu“ východních kresů – Vilniusu, Lvova a Grodna. Ty v letech 1918 až 1939 patřily Polsku. Anexe běloruských území se probírala v letech 2020 až 2021, při vyostřené situaci v Bělorusku.

Podobná otázka se dnes nemůže vynechat, zvláště v této fázi speciální vojenské operace, kdy je jasné, že se některé části východní Ukrajiny po dosažení cílů speciální operace stanou součástí RF.

Před časem navrhl šéf strany Právo a spravedlnost Kaczyński poslat na Ukrajinu „mírové skupiny NATO“ (čti polskou armádu). Zelenským to bylo odmítnuto. Washington chápe, že pokud by nyní spolu s Varšavou „nechytli býka za rohy“, dosáhne ruská armáda západní hranici Ukrajiny a bude mít pod kontrolou celou zemi. To zvýší výhody Ruska v poválečných jednáních.

Ať už plán přichází od kohokoliv, je dnes reálný

Poláci berou rozdělení Ukrajiny jako dohodu mezi Ruskem, Maďarskem a Polskem. Probíral to například bývalý polský předseda vlády Tusk v listu Polityka. Je přesvědčený, že Maďarsko se připravilo na situaci, kdy se může Ukrajina zhroutit během několika dní po útoku armády RF. Potom by se Zakarpatí stalo součástí Maďarska.

Aktivním zastáncem sjednocení Polska s Kresy je dřívější polský vicepremiér Roman Gertych, který vyslovil v sociální síti zajímavou teorii o “ Orbánově plánu“. Řekl, že Orbán se na plánu domluvil s Putinem při jejich setkání a poté i s Poláky.

V tomto záměru stojí, že „Rusko vytvoří v Kyjevě loutkovou vládu, východní části se připojí k Rusku a západní Ukrajina a Zakarpatská Rus vytvoří prozápadní celek pod patronací Maďarska a Polska“. Jak je v těchto plánech zapojen ruský prezident, není známo. Ale ve svém projevu před speciální vojenskou operací dne 21. února řekl, že státnost Ukrajiny není historicky podložena, ale je darem bolševiků. Uzavřel to tak, že velká část Ukrajiny je historickým územím Ruska a na západě získala území od Polska, Maďarska a Rumunska zásluhou J. V. Stalina.

Je to pro Rusko dobrý scénář?

V dnešní době je možné všechno. Ukrajina se už sesypala a Polsko si může při blahovůli USA vrátit svá historická území a potrestat ukrajinské nacisty za genocidu svého národa. Uvidí se brzy.

Ohledně Ruska si analytik Nosovič myslí, že když Polsko zabere Halič, bude to dobré pro všechny zúčastněné, i pro Rusko. Polsko se tak zbaví věčného bolení hlavy, jako tomu bylo, když patřilo do Ruského impéria.

Podle záměru Kremlu by v každém regionu Ukrajiny mělo po denacifikaci proběhnout referendum o budoucnosti, a to i v Haliči a na Volyni.

Převzato z Pravda.ru

***

V čem je skrytý smysl ukončení dodávek plynu do Polska a Bulharska

4. května 2022

V Evropě začala „lovecká sezóna“ na ruský plyn. V předvečer široce oznámeného zákazu dodávání plynu do dvou evropských zemí nevydržela Itálie a jako první se začala zásobovat ruským plynem, ač před tím energetické embargo podporovala. Od začátku měsíce koupila rekordní množství suroviny. Oproti dubnu se nákup zdvojnásobil. Takové jednání evropských rusofobů bylo vyvoláno šikovným jednáním Gazpromu, který začal samostatně zavádět své embargo. Takto ve skutečnosti uzavřel jednu z exportních tras pro dodávky paliv do EU a posílil evropské klepy.

Sděluje se, že holding nerezervoval kapacitu potrubí Jamal – Evropa do konce roku, což na trhu vyvolalo paniku a jak se očekávalo, zvedly se ceny spotových termínovaných kontraktů. Tak se začalo zužovat „okno možností“, kde lze získat drahocennou surovinu v dostatečném množství a za přijatelnou cenu, za kterou může dodávat jen Rusko, na tři oblasti. Jsou to turecký proud, baltský proud a ukrajinská GTS.

Podle operátora GTS na Ukrajině činily ke 2. květnu nominace na vstupu z Ruska v Sudži a v Sochranovce 74 a 23 milionů kubíků denně. Je to jeden z největších objemů, celkově totiž bylo vytěženo přes 98,3 miliony kubíků plynu. Jednoduše řečeno, i přes řeči o embargu se vývoz plynu zvyšuje. Proces neřídí sveřepá Evropa, ale sám Gazprom, který šikovně manévruje kapacitou i směry dodávek.

V tomto okamžiku se naplno ukáže skrytá mnohaúrovňová strategie Gazpromu, s jejíž pomocí chytře manipuluje s předpokládanou chamtivostí účastníků trhu s palivy a se skutečnými a ne deklarovanými potřebami zákazníků v EU. V takovém řetězci předem promyšlených kroků zemí žádná „záludnost“ není, holding jednoduše jedná agresívně v rámci zákonů kapitalistického trhu.

Za prvé je úplně vyloučen z rovnice „Jamal – Evropa“, za druhé předvádí vlastní ochotu ukončit dodávky kterémukoliv zákazníkovi, dokonce i tomu nejvýznamnějšímu, a nemusí se bát opuštění špičkového trhu. A konečně za třetí demonstrativní odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu vyvolalo zdražení LNG a paliva od jiných obchodníků na spotovém trhu, což opět vlivem rozdílu v ceně podpořilo v EU domácí surovinu.

Polsko a Bulharsko jsou minoritními spotřebiteli a ztráta takových zákazníků nemá zvláštní dopad na bilanci příjmů společnosti, ale druzí velcí zákazníci dostali zřejmě lekci. Ztráty spojené s Varšavou a Sofií stály za to. Itálie již dokazuje splnění „domácího úkolu“, když rekordními tempy odebírá „špatný plyn z Ruska.

Převzato z Topcor.ru

4.9 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
8. 5. 2022 18:15

https://politikus.info/events/143667-tak-chto-zhe-vyzvalo-rezkiy-skachok-rezonansa-shumana-7-maya.html – americká korporace rozjela zbraně HN vyššího levelu, nakonec Rusko bude muset odpovědět stejnou silou. ..

g.hrosik
g.hrosik
8. 5. 2022 20:24

Štvou mě tam při přihlašování ty přiblblý kontrolní hádanky obrázků – nicméně, po jejich překonání dávám několik palců nahoru zajochovi za práci!

Irena
9. 5. 2022 7:38

77. výročí Osvobození z fašistické okupace Právě dnes, 9. května si připomínáme 77. výročí našeho osvobození z fašistické okupace Třetí říše a porážku fašismu v Evropě. Znát své dějiny je věc nanejvýš důležitá, jedná se o druhou prioritu řízení, která má velice závažný a dlouhodobý dopad na řízení. Mohli jsme si povšimnout, jak se plíživě mění náhled na dějiny, přestože je ještě máme v čerstvé paměti. Pokud se tomu nevzepřeme, čeká nás trest za dějinou lekci, kterou jsme si pořádně neosvojili. Já tímto vyjadřuji opakovaný dík a vděčnost Rudé armádě, a tedy především dnešní Ruské federaci i všem bývalým republikám… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Irena
malymax
malymax
Reply to  Irena
9. 5. 2022 18:26

DNES
mě velmi potěšilo, že jsem byl z mnohých, kteří se tento významný den vypravili na městský hřbitov a uctili památku padlých sovětských osvoboditelů.
A v řadě pomníčků je také jeden, na němž je vytesán text,
který je identický s prohlášením paní Ireny :
Nikdo není zapomenut nic není zapomenuto.

idiotronic
9. 5. 2022 13:24

Koukám, že se nám včasným rozdělením Československa podařilo vyvázet se sporů o Ukrajinu (pokud nebudeme taky rozděleni mezi Polsko a Maďarsko).

orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
9. 5. 2022 14:08

Já osobně raději k Maďarům. Ta řeč je pro mě jak z cizí planety, ale její obsah má blízko k českému vnímání reality. Zažil jsem osobně jak Maďary, tak Boláky…. – Jejich posr@nost z STB v Česku daleko přesahovala jurskou. Většinově šlo o pracovníky podniků zahraničního obchodu. Maďaři mají jinou letoru, ženské jsou ostré na prudění. Ale pokud cítí, že se chováte upřímně, tak jste jejich. Neznámí lidé mě kdysi na maďarském výletu s dávnou bejvalkou vzali na noc do chaty a byl jediný problém – komunikace. Massa Bob hadr. Já dal se vděkem litr české Becherovky, oni otevřeli víno.… Číst vice »

Last edited 1 rok před by orinoko
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
9. 5. 2022 17:32

Maďaři jsou, zkrátka řečeno, holota,“ zakončil starý sapér Vodička, načež Švejk poznamenal:
„Někerej Maďar taky za to nemůže, že je Maďar.“ :-)

orinoko
orinoko
9. 5. 2022 14:28

Je problém se připojit na proslulý Pochod. Někde píšou stovky tisíc lidí přišly… Hej, bambulo s kabáty v různých provedeních a barvách, vlastně celá vládnoucí, prasečí jurská hnido…
Děje se tak proto, že kdosi komusi vrátil národní hrdost… To je záležitost, se kterou nelze počítat v poSSraném Česku, jemuž vládnou hadrové náhrady – cocoti na baterky a manuál z Haliče.

Alva
Alva
9. 5. 2022 17:41
no one
no one
9. 5. 2022 20:01

Jak Polsko při výročí osvobození vyjadřuje vděk:
https://1url.cz/Nrzxj
nebo třeba zde
https://1url.cz/7rzxh
Můj názor je takový, že Poláci opět jednou zapláčou nad tím, čemu posloužili. Svým chováním si Polsko koleduje, a to tak, že veeelmi. Naposledy díky svému idiotismu jim nacisté vybili pětinu obyvatelstva, ale na to už nejspíš zapomněli.

Já nezapomenu nikdy. Následující video totiž říká vše podstatné: https://www.youtube.com/watch?v=_rv63RvV1vQ&t=2625s

K tomuto videu bych se ovšem nedostal nebýt článku zde. Čímž velmi zdravím paní Pozorovatelku, jeho autorku.

Krásný devátý květen všem dobrým lidem!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  no one
10. 5. 2022 8:45

Prostě šli do Berlína… pěšky.

comment image

Пол-Европы прошагали, полземли –
Этот день мы приближали как могли.

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
peter.
Reply to  no one
11. 5. 2022 16:32

Poľsko chce za incident pri ktorom ho udatná „svidoma“ Ukrajinka poliala červenou farbou vyhostiť postihnutého ruského veľvyslanca Andrejeva.
Dôvodom je to,že pán veľvyslanec chcel položiť kvety k pamätníku padlých vojakov napriek tomu,že bol poľskou vládou pred takýmto počinom varovaný.Tým,že veľvyslanec varovanie ignoroval sa dopustil zjavnej provokácie,za čo by mohol byť vyhostený.
Stanovisko poľskej vlády :

https://dziennik-polityczny.com/2022/05/11/ambasador-rosji-zostanie-wydalony-z-polski-znamy-stanowisko-rzadu/

g.hrosik
g.hrosik
10. 5. 2022 7:15

Díky zajochovi za překlad zajímavých podkladů. Jen dodám, že se „kolektivnímu Putinovi“ zřejmě daří vyjevit, kdo je kdo na vnitropolitické scéně a v mediálním prostoru. Zamýšlí se nad tím geostratég Andrej Školnikov: … Sázka proti vlastnímu týmu… 20220508 Andrej Školnikov   Rusko v posledních týdnech prochází nebývalými a závažnými změnami v zahraniční i vnitřní politice, počet, rozsah a hloubka různých konzervativních a vlasteneckých iniciativ je daleka toho, co bych si přál, ale mnohonásobně překračuje nejodvážnější prognózy z posledních let.   Otevřená konfrontace se Západem a operace na Ukrajině byly naprosto nečekané a pro naprostou většinu nepochopitelné. Obvyklá vítězná strategie posledních let… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  g.hrosik
10. 5. 2022 8:20

Ke zmiňovaným entitám dneska můžeme směle přiřadit SouthFront.org, který neustále shání čmrdlíky, stěžuje si, že je mu vyčítáno, že je proruský, ale ve skutečnosti dneska přebírá haličskou virtuální realitu a nemá problém. Ještě že jsem tam neposlal ani odstřižený nehet. Kyjevský feťák /nebo smažka?/ potřeboval Rusa trumfnout v převečer 9. května a tak na popud a podle představ záchudních kurátorů zorganizoval pokus o invazi na Zmijí ostrov pod Oděsou, obsazený Rusy. 100 úbotů poslali do akce, která skončila ponižující katastrofou: 2 vyloďovací čluny potopeny, ukrobombardéry a stíhačky sestřeleny, Bayerdragony zneškodněny. Proruský SF hlásil boje a ústup Rusů z ostrova, čímž… Číst vice »

1-67.jpg
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
10. 5. 2022 8:28

Dne 9.V. maršál I.S.Koněv a Valentina Tereškova přišli o čestné občanství Prahy.
Spletl jsem se, liberalismus není totéž co fašismus. Je horší, zákeřnější a nebezpečnější.

Gatta
Gatta
Reply to  g.hrosik
11. 5. 2022 20:08

Článek celkem nenápadný, al docela zapadá do toho, co jinde říkala (psala) ruská manželka jednoho našeho člověka.

Že má strach mluvit, že je vše v pohybu a lehko by se obyčejný člověk mohl stát exemplárním příkladem pro potrestání.
To neberu ve zlém, ale jako důkaz, že se něco v Rusku pohnulo – a tam si na Švejkování nepotrpí – tam to jde obrazně a někdy doslova „na krev“.

A teď se po všech těch hlasitých radilech, kriticích a vlastencích bude chtít aby „ukázaly karty“.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 5. 2022 8:24

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj ilustroval publikaci z 9. května fotografií ukrajinského vojáka s emblémem oblíbené divize SS „Totenkopf“ na uniformě:

comment image

Moderátor britského kanálu Sky News náhle přerušil živý online-rozhovor s prvním zástupcem představitele Ruské federace při OSN Dmitrijem Poljanským, když ten poukázal na zveřejnění fotografie ukrajinského vojáka s emblémem divize SS na stránce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Později byl příspěvek tradičně upraven – fotka byla smazána…
Před 77 lety nacismus nebyl zlikvidován kvůli anglosasíkům – ten nikam nezmizel, byl pečlivě pěstován a čekal na svůj revanš.
Nedočká se.

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Točmistr
Točmistr
Reply to  Botičky od Diora
11. 5. 2022 21:11

George Bush nedávno nazval Elenského novodobým Churchillem. Shodou okolností, bushův otec žil také v městě Odessa v Texasu a byl členem:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Skull_and_Bones
Ty znaky vykazují jistou míru podobnosti, zajímavá náhoda…

PPK
PPK
10. 5. 2022 18:56

Malá vsuvka: Hodinové video přehlídky z Mosky a přednášky Pjakina z poslední doby včetně jejich textových záznamů jsou na 
https://pjakin.blogspot.com/2022/05/prehlidka-vitezstvi-na-rudem-namesti.html

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  PPK
10. 5. 2022 19:21

Pjakin je poslední dobou hodně nervózní …

PPK
PPK
Reply to  g.hrosik
13. 5. 2022 3:45

Není se co divit, má proč. Vysvětlil to dostatečně i 25.04.2022.

Bety
Bety
10. 5. 2022 20:43

Ursula von Leyen prohlásila, že jednomyslné hlasování v klíčových oblastech politiky EU už nemá smysl, pokud chce Evropa postupovat rychleji.
A já se ptám – Kam že to ta Evropa chce postupovat rychleji ? Jestli do pekel, tak to se
jí pod tímto vedením daří fakt dobře.
Už si na tu demokracii ani nehrají.
A ještě se ptám – Kam na ty ženské tenhle koloniální režim chodí ?

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
10. 5. 2022 21:10

To mi připomnělo jednu špatnou zednickou partu.

Protože čtení výkresů a přemýšlení u práce zdržuje, tak u práce zásadně nepřemýšleli.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
11. 5. 2022 5:36

Se už dávno ví, že neefektivnější je „osvícený absolutismus“.
Ovšem, jako vždy je třeba jít po podstatě slov.
Tedy absolutismus musi být svou formou pro lidi snesitelný a osvícenost musí být skutečná a pro společnost přínosná.
Jinak se téměř totéž dá nazvat „tyraniíi“ nebo „fašismem“. Vše jsou jen slova.

Kde je berou – šetří si je. Něco jako ti rotujíci ředitelé, co položili už několik firem a pořàd je o ně zàjem.

Jinak, mezi Marií Terezii a komisařkou Leynovou jsou jisté rozdíly.
Komisařka vypadá pořád docela šik …:-)

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
12. 5. 2022 6:50

Vím, že se Vám to nebude líbit, a ani mě se některé cásti nečtou lehce, ale je tam toho dost z zamyšlení a k diskuzi.

Už to údajně psal Čapek a citovala ho i Zacharovova, že (tak nějak):
„Pokud všichni lidé mají stejnou cenu – lenoch (hlupák) i pracant (moudrý člověk), tak z toho vyplývá, že 2 lenoši mají vetší cenu než jeden pracant“.

A to že všeobecné volební právo je těžce vybojované privilegium zde nevoličům píši před každými volbami.

https://svobodny-svet.cz/autodestruktivismus-demokracie/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 5. 2022 9:22

Uršulka Lej..:
„Nastal čas změnit podmínky společenství, na nichž jsou založeny principy existence Evropské unie. Zejména by mělo být zrušeno jednomyslné hlasování o různých otázkách. Pravidlo jednomyslného hlasování často blokuje správná rozhodnutí“

fajt
fajt
11. 5. 2022 13:00

https://politikus.info/events/143775-analiticheskaya-zametka-reshetnikova-leonida-petrovicha-general-leytenanta-sluzhby-vneshney-razvedki-rf-v-otstavke.html – dnešní války v globálu už neplánují a nevedou generálové, ale paradigmatičtí sociologové, non limitní psychologové a extrémní pudoví psychiatři. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
11. 5. 2022 13:11

To odpovídá. Jen dodám gumáky, podměrečné impotenty, absolventy NWO skoliozy, malolitrážní smažky a prvoky bez kuliček.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 5. 2022 6:38

válka jede do své katabolické fáze ( hlavně pro korporátní fašistický západ), tady si ještě užijeme hororových chvilek, potoky krve ovcí, hnědého mozko sajrajtu, zvířecí podstaty korporátních pijavic, dřevnatého kanibalismu bez limitu a hany – a naprosté zapouzdření ( a ignorantství) ve vysýchající řece Styx je v podstatě pouhé prodloužení utrpení a dokonalý rozval integrity jednoho velmi zbytečného a pro okolní vesmír fatálně nebezpečného druhu. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
11. 5. 2022 14:05

A co si myslí „polský“ zpravodaj fajt ?
Co udělají na Ukrajině věčně bojechtiví a věčně ukřivdění pšonci?

Za mě – asi to, na čem se velmoci dohodnou…

fajt
fajt
Reply to  Gatta
12. 5. 2022 5:09

https://www.facebook.com/leszek.gorecki/videos/674047400282872 – ne všichni v Polsku jsou nastaveni na proti ruskou propagandu a ne všichni chtějí američanům dělat potravu pro děla – jenže zatím i v rzeczipospolitej vládnou a štvou lidi ti největší křiklouni a extrémní rusofobové ( pozůstatek staleté animozity, která je dána historii dvou hlavních národů v tomto regionu), takže až současná armia krajowa dopadne stejně jako v minulosti a místní většina bude oproštěna od válečných fanatiků ( kteří tak moc chtějí novou extrémní lekci), pak se můžou začít malovat nové hranice ( zatím) východní Evropy, které můžou mít dominový efekt. ..)