Svět ruskýma očima 673

 

Pelosiová vyzvala asijské spojence USA, aby vykonali harakiri

Jelena Pustovojtová

14. srpna 2022

Jestlipak si madame Pelosiová dokázala představit, že její návštěva Tchaj-wanu se stane ztracenou poslední možností připoutat k americké ekonomice důležitého výrobce mikročipů.

Pelosiová je považována za symbol zahraniční politiky USA. Přitom prezident Jižní Koreje Jun Sok-jol na její návštěvu nečekal a odjel na dovolenou a ministr zahraničí Park Chin odletěl do Kambodže. Dámu přivítal na letišti na americké vojenské základně jen její vlastní velvyslanec a velitel vojenského kontingentu USA v Jižní Koreji Paul Lacamera.

Pelosiová učinila maximum možného, aby naráz zkomplikovala vztahy Spojených států s Čínou, Jižní Koreou i Japonskem. V srpnu budou muset Korejci a Japonci rozhodnout, zda se budou podílet na novém americkém projektu spolupráce ve výrobě polovodičů Chip 4. Iniciativa předpokládá propojit americké technologie, japonské materiály a komponenty a výrobní kapacity Jižní Koreje a Tchaj-wanu. Takto to rozhodli ve Washingtonu, přičemž schválili zákon o vyčlenění 200 miliard USD na vybudování příslušných závodů.

Z toho mají výrobci dostat 52 miliard jako dotaci.

Američané si přejí mít vedení v oboru mikroelektroniky, proto chtějí zapojit hlavního výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), která se z 54 % podílí na světovém trhu odlévání polovodičů. Závody, které chtějí USA postavit, mají stát na Tchaj-wanu. Proto je potřeba odtrhnout čínský ostrov od Číny.

Asia Times píší, že Peking asi čekal na tuto událost, aby předvedl, že je připraven hájit své zájmy. Po návštěvě Pelosivé na Tchaj-wanu  se kolem ostrova objevilo šest zón, na kterých začala cvičení s bojovou i ostrou střelbou raket odpalovaných z čínské pevniny. V Pekingu oznámili, že „je to nezbytné pro ochranu naší národní svrchovanosti a územní celistvosti“.

Čínské poplašné zóny nikomu nebrání létat ani plavat kolem Tchaj-wanu. Ale byla přerušena komunikace ostrova s Japonskem a Filipínami, muselo být z ostrova převedeno a Korean Air zrušily lety 18 leteckých mezinárodních linek z Inčchonu na Tchaj-wan. Čína blokádu technicky nevyhlásila.  Cvičení neruší svobodu plavby. Letecká a námořní doprava může do zón vstoupit na vlastní nebezpečí. Svým jednáním okolo Tchaj-wanu Čína neporušila nic z mezinárodního práva. Že létají čínské rakety nad svrchovaným územím ostrova? Létají, ale Tchaj-wan není většinou států, a to ani USA, uznán za nezávislý. Není členem OSN, ani účastníkem Konvence OSN o mořském právu. Střední linii v Tchajvanském průlivu si vymyslel Tchaj-wan a USA, ale Čína ji neuznala.

Cvičení předvedlo, že ostrov může být obklíčen během jednoho dne s využitím námořních, leteckých a raketových vojsk a kontrolovat námořní i letecký provoz v Tchajvanském i Luzonském průlivu i na východních přístupech k Tchaj-wanu. Asia Times uvádí, že „Čína při cvičení s ostrou střelbou v sedmi oblastech kolem Tchaj-wanu oznámila, že může kdykoliv a kde chce vstoupit do vod Tchai-wanu a střílet, kde se jí zachce“.

Pelosiová obědvala v Tchaj-peji se zakladatelem Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), aby jej přemluvila k rozmístění části výroby v zahraničí, například v Arizoně. Odpověděl jí, že budování polovodičových závodů v různých místech není ekonomicky ani technicky účelné. Chang byl zdvořilý a neřekl, že v USA není kvalifikovaný personál. O tom mluvil jinde.

V Soulu Pelosiová přemlouvala Samsung a druhé výrobce čipů v Koreji, aby se připojili k TSMC a přesunuli své továrny do USA, přičemž slibovala „peníze na přestěhování“. Avšak Jihokorejci pochopili, že za dolary z Washingtonu bude následovat zákaz dodávat čipy Číně. Přitom tam TSMC přes Tchajwanský průliv posílá 10 % své produkce. Celkově jde do ČLR 60 % jejich výrobků.

Vynucené přátelství – „princip Pelosiové“ – se neuplatňuje jen v Jihovýchodní Asii. Nizozemská společnost ASMI je hlavním výrobcem litografických strojů, které jsou potřebné k výrobě polovodičů. Její ultrafialový systém (EUV) má cenu 150 milionů dolarů, ale z Nizozemí je zakázán prodej do Číny. Washington se snaží Nizozemsku do Číny zakázat i prodej přístrojů starší výroby (DUV), ale v loňském roce jich bylo do Číny vyvezeno za 2,78 miliard  dolarů, což je skoro 15 % prodeje společnosti. Dokonce americké Lam Research ze Sillicon Valley prodává přes 30 % své výroby do Číny. Do USA jen 8 %. Odmítnutím gigantického čínského trhu by si všechny tyto společnosti způsobily harakiri.

Převzato z Fondsk.ru

***

Proč generální ředitel WHO vyhlásil kvůli opičím neštovicím mimořádnou situaci?

Vladimir Prochvatilov

12. srpna 2022

Dne 23. srpna 2022 ohlásil generální ředitel WHO Tedros Gebreyesus podezření na ohnisko opičích neštovic a ohrožení ochrany veřejného zdraví mezinárodního významu. Dva dny před tím hodnotil výbor WHO možnost vyhlášení mimořádné situace kvůli výskytu opičích neštovic, ale odmítl to, protože neshledal objektivní příčiny pro poplach. Tehdy generální ředitel souhlasil, ale během dne změnil svůj názor na opačný.

Co se stalo? Kdo dal pokyn generálnímu řediteli WHO? Vypadá to, že mu bylo vysvětleno, jaké by mělo následky nedodržení plánu pro WHO vypracovaného a oznámeného na setkání ministrů zdravotnictví G7 v Berlíně v květnu 2022. Na tomto setkání proběhla takzvaná pracovní hra – simulace toho, co se může stát (přesněji řečeno projektovaného) ohledně nové „pandemie“.

Květnové zasedání v Berlíně okomentoval Augsburger-Algemeine: „Pandemie koronaviru stále méně straší. Ještě jí není konec, ale nové výzvy už se objevují. V současnosti nevyvolává poprask epidemie opičích neštovic. Podle odborníků přijdou další pandemie. Aby na ně byla lepší příprava, než byla na koronavirus, zahajují nyní ministři zdravotnictví G7 simulaci situace, kdy propuknou „leopardí neštovice“.

Ministr zdravotnictví SRN Lauterbach na tiskové konferenci dne 18. května řekl: „Moji kolegové i já chceme uzavřít pakt o pandemii, který bude schopen rychleji rozpoznat budoucí ohniska a efektivněji na ně reagovat.“

Simulační hry pandemie neštovic prováděl kolektivní Západ již dříve. V roce 2001 existovala pracovní hra Dark Winter, v roce 2003 Global Mercury, v roce 2005 Atlantic Storm a v roce 2018 Clade X. V říjnu 2019 simulovalo Centrum zdravotní bezpečnosti (CHS) Univerzity Johanse Hopkinse spolu se Světovým ekonomickým fórem Schwaba a Nadací B. a M. Gatesových „pandemii koronaviru“. Jednalo se o známé cvičení Event 201.

Pracovní hra – simulátor v Berlíně z května 2022 – se nazývala „Scénář Leopardí neštovice“ a pojednávala o mimořádné situaci v oboru veřejného zdraví v mezinárodním významu. Scénář obsahoval předpoklad, že „leopard kousne člověka, přenese na něj nebezpečný virus neštovic, který dostal, když sežral nakaženou opici, to dále pokračuje nakažením neštovicemi kousnutého člověka a odtud se infekce rozšíří ve světě“.

Cvičení ministrů zdravotnictví po zveřejnění vyvolalo bouřlivou reakci na Twitteru. Padla otázka: „Kolik nás bude stát toto nesmyslné opatření kvůli běžné falešné informaci?“

Leopardí neštovice byly změněny na opičí neštovice. Leoparda v legendě o nové pandemii ponechali. Prý byl na počátku pacient pokousaný leopardem, který před tím sežral infikovanou opici.

Igor Kirillov, náčelník vojsk radiační, chemické a biologické ochrany RF sdělil: „Podle dokumentu WHO byl zavlečen západoafrický kmen opičích neštovic z Nigérie a ještě jednoho státu, do kterého USA rozmístily svoji biologickou infrastrukturu. Podle známých informací jsou v Nigérii pod kontrolou Washingtonu alespoň čtyři biologické laboratoře.“

Kirillov vybídl WHO, aby vyšetřila práci nigerijských laboratoří placených Spojenými státy v Abuji, Zarii a v Lagosu.

Řada současných vědeckých bádání považuje opičí neštovice za herpetické onemocnění způsobené kousnutím opicí. Ruský virolog Ivan Kokotkin píše: „Pacienti, u nichž je při léčení potlačována imunita, velmi lehce po nakažení onemocní opičím herpesvirem.“ Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vyšetřilo ke 3. červnu 2022 18026 případů infekcí herpesu a pásového oparu, vyskytujících se po injekci vakcíny na covid-19. Oficiální údaje vlády USA dokazují, že očkování proti covidu-19 zvyšuje riziko herpetického onemocnění u lidí minimálně padesátkrát.

V nedávno publikovaných utajených dokumentech Pfizeru bylo mezi nechtěnými následky očkování jeho vakcínou uvedeno onemocnění prakticky totožné s opičími neštovicemi – autoimunitní onemocnění s puchýři.

Za rozjezdem „pandemie“ koronaviru a novou hrozbou „pandemie“ opičích neštovic stojí Globální aliance pro očkování a imunizaci (GAVI). Jsou v ní vlády zemí G7, WHO, UNICEF, Světová banka, společnosti vyvíjející a vyrábějící vakcíny, různé nadace, včetně Nadace Billa a Melindy Gatesových. GAVI dodává vakcíny do více než sedmdesáti zemí světa.

Na „pandemii koronaviru“ členové aliance GAVI pohádkově vydělali. Nyní chtějí svůj byznys zachovat prostřednictvím šíření v nigerijských vojenských biolaboratořích USA vyrobených opičích neštovic.

Převzato z Fondsk.ru

***

Trumfem Ruské federace v odolávání USA se stala Arktida

20. srpna 2022

Časopis internetové společnosti Sohu oznamuje, že Rusko využívá Arktidu jako prostředek proti rozšiřování NATO.

Arktida je přitažlivý region, který má výhodnou strategickou polohu a mnoho přírodních zdrojů. Proto USA tlačí Švédsko a Finsko ke vstupu do Severoatlantické aliance. Jenomže plány Washingtonu v Arktidě maří Rusko, které v tomto regionu svůj vliv utužuje.

USA chápou, že se blíží globální energetická krize a že by Arktida mohla pomoci udržet tempo hospodářského růstu ve složité době, avšak Rusko nehodlá z oblasti odejít. Navíc připravuje Severní námořní cestu, nejkratší námořní propojení evropského a dálněvýchodního konce země.

Podle autorů pojednání využily USA konflikt na Ukrajině k tomu, aby zavlekly Švédsko a Finsko do NATO a tak rozšířily svůj vliv v Arktidě. Avšak Rusko stihlo vzít iniciativu v oblasti jako první.

Ruská Severní flotila začala už dříve v Arktidě rozsáhlá cvičení, zaměřená na odstrašení nepřítele v Barentsově moři. Analytici soudí, že se v průběhu manévrů nacvičují opatření proti americkým lodím a ponorkám.

Autoři materiálu podtrhují: „Upevnění válečné síly RF v Arktidě je odpovědí na rozšiřování NATO. Pro případ krajně napjatých vztahů s USA zvyšuje Rusko svoji sílu v Arktidě a využívá ji jako důležitý trumf proti USA.“

Převzato z Pravda.ru

4.9 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
21. 8. 2022 13:31

Osobní uznání zajochovi za výběr. Jen poznámka: – nebere mi hlava, jak může někdo tu americkou agresivní vyschlou tresku nazvat dámou…

fajt
21. 8. 2022 20:02

https://news.mail.ru/incident/52709337/?frommail=1  to je mega průser, který by měl vedení Ruska rychle dojít a měla by nastoupit velmi rychlá a adekvátní reakce ( tedy vrazi a jejich zadavatelé  rychle polapeni  – i kdyby se pro ně ruská armada měla vydat do Washingtonu – a pak tvrdě a exemplárně potrestáni –  klidně globálně veřejně )  – skoro před branami Kremlu globální fašisti brutálně roztrhají dceru ruského patriota, filosofa, jednoho z důležitých tvůrců nového ruského paradigmatu, který je úzce spjat s vrcholným putinovským vedením, a to skoro před jeho očima  – to je odporný a zákeřný válečný akt, na který se po staletí bez pardonu… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  fajt
22. 8. 2022 11:16

Nevím jak si představujete, že by šlo zabránit všem teroristickým akcím? Vykládejte to např. v Izraeli Mossadu, nebo té druhé straně.
Dokud mají prachy, zbraně a zázemí nepřestanou, ať už je to kde chce.
Představujete si něco takového jako byla fašistická odveta za Heydricha? K něčemu
takovému se nikdy nepropůjčí, nejsou a nebudou jako oni.

Irena
Reply to  fajt
22. 8. 2022 11:50

Zajímalo by mne, jak přišli na toho „důležitého tvůrce ruského paradigmatu“?! Dugin, jo? Civilizace moře a civilizace souše… Jednou na začátku, když jsem se ještě rozhlížela po ruské politické scéně, jsem chtěla přeložit jeho video, protože na začátku mluvil docela rozumně. Bohužel jsem si ho neposlechla do konce, takže jsem vyhodila deset minut titulků, protože dál už to nebylo k poslouchání!

Alva
Alva
Reply to  Irena
22. 8. 2022 22:35

Od Dugina jsem bohužel nic nečetla, znám jen povrchně kdo to je, ale nějak mi nikdy nesedělo, že ho občas a jak se mi zdálo s uznáním, citovali i vyložení rusofobové.

Takže – mohlo by být podobné, jako když Medvěděva mnozí považují na věrného Putinova spolupracovníka ?

fajt
Reply to  Irena
23. 8. 2022 6:03

Paní Ireno, dle Vás na Dugina a jeho dceru a na jejich životy bychom měli pohlížet podle rozhodného významu pro ruskou věc, kterou tedy nereprezentovali dostatečně kvalitně? Podívejte, osobně se nechci zapojovat do polemiky o společenském významu kvality člověka nad jeho hrobem a nebo v situaci, kdy přišel otřesným způsobem o svého nejbližšího, jelikož  v tuto chvíli to ani  ani meritem věci, protože na co jsem hlavně chtěl poukázat,  je samotný teroristický akt, na jeho způsob provedení, místo a mrazivou drzost provedené vraždy, dokonce trestuhodnou nedbalost silových orgánů země, která vyhlásila válku ( speciální operaci ) kolektivnímu západu a jeho hlavnímu východnímu… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  fajt
23. 8. 2022 8:00

Cituji ze začátku a ze závěru článku v níže uvedeném odkazu: O dcére známeho ruského filozofa Alexandra Dugina, ktorá schvaľovala ruskú inváziu na Ukrajinu, si môžeme myslieť čokoľvek, ale tešiť sa z jej smrti, prirovnávať ju k Stalinovi a Hitlerovi a hovoriť o nej ako o „surovej ruskej nacistke“, je len ďalšie prerazenie suterénu, o ktorom si slušne vychovaný človek naivne myslí, že hlbšie dno už neexistuje. – – – Pre Kremeľ je Dugin skôr otravnou príťažou ako inšpirujúcim intelektuálom. Naďalej však platí, že Dugin vzrušuje skôr verejnosť na Západe ako v samotnom Rusku. A aj atentát na jeho dcéru… Číst vice »

fajt
22. 8. 2022 10:09

https://politikus.info/video/146051-ponomarev-rasskazal-kak-gotovilsya-terakt-v-kotorom-pogibla-darya-dugina.html – tohle snad nemá cenu ani moc komentovat, co se v tom Rusku děje – opravdu chce Kreml nakonec zničit svou zemi, aby byla jedna židovská globální větev spokojena a a další pořádně napakované ?!?

asi jo, takže globální fašisti vyhrávají na celé čáře a trojský kůň východu plni jenom svůj špinavý úkol. ..

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
22. 8. 2022 10:21

Vzpamatujte se a přestaňte panikařit.

fajt
Reply to  Botičky od Diora
22. 8. 2022 11:59

to si řekneme za pár měsíců, až nadnárodní americká korporace Gazprom a banksteři ze Sberbanky ohlásí svého nového cara – to není jenom o jedné brutální vraždě, která bude mít fatální následky, ale o dalších procesech a jednáních v současném Rusku ( nevím, jestli je Putin opravdu nemocný a nebo se jenom začíná plánovitě stahovat z chazarského projektu ) – ale třebas osobně začínám takového Kaczynského a jeho názory na globální politiku brát na milost a seriózněji ( byť ze začátku vypadaly hodně fantazmagoricky, národně zaujatě a poblouzněně, dnes bohužel docházejí naplnění a začínají být obludnou realitou) – ale koneckonců… Číst vice »

g.hrosik
Reply to  fajt
22. 8. 2022 11:39

Divím se, že ještě někdo je schopen uvěřit chorobnému lháři a parazitovi Ponomarjevovi … – no, snad kromě ukronácků.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 8. 2022 12:10

Vraždu novinářky Darii Duginové připravily ukrajinské speciální služby, „zadání“ provedla občanka Ukrajiny Natalya Vovk, která uprchla do (hnědého) Estonska, uvedlo Centrum pro styk s veřejností FSB.
„V důsledku komplexu naléhavých operativních pátracích opatření vyřešila Federální bezpečnostní služba vraždu ruské novinářky Darii Duginové, narozené v roce 1992“.
Podle FSB „zločin připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby“ a jeho pachatelem je občanka Ukrajiny Vovk, Natalja Pavlovna, narozená v roce 1979.
Zde můžeme hovořit o politice státního terorismu ze strany Kyjeva.
Jaký že bývá osud teroristických států a „centra rozhodnutí“??…

orinoko
23. 8. 2022 8:10

Yankees vyzvali emiky, aby urychleně opustili Halič.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 8. 2022 9:48

Historici moskevského Muzea NATO dnes připomněli nejkřiklavější metody používané Spojenými státy ve snaze svrhnout Castrovu vládu a zavraždit vůdce kubánské revoluce – 634 neúspěšných amerických atentátů na Fidela Castra. CIA ve snaze zavraždit Fidela nepohrdla žádnými metodami: otrávené doutníky, bomba v mořské mušli, služby italské mafie, využití bývalé milenky a bývalého revolučního spolubojovníka aj.
Nejsnaživější byl Ronald Reagan (1981-1989): 197x …

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
23. 8. 2022 10:15

Yankees to znaj. Mnohé si vyzkoušeli na Indiánech a potom na black otrocích. Jev Otrokovice je ovšem čistě moravský.
Jinak soudce Lynč, Little Boy, Divoký západ, waterboarding, pověste ho výš – ať se houpá, omerta, fentanyl, světový teror, sosani z vlastního kýblu a poté i cizích… toť nezbytná výbava coltaku bidetozni provenience. Stejně jako falšování demo voleb. I těch českých. Dneska je jasné, že i ty jurské byly cinknute. To nebyl problém. Roztekaneho Babáka Yankee nepotřeboval. Zato sevřenou petiidiocii ano. Předčasné volby nebudou. Zato předčasná nová světová je už na cestě.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
24. 8. 2022 4:29

Stále stejný „zakopaný pes“ dnešních problémů – západu chybějíci dostupné zdroje surovin.

A ty prostě buď jsou nebo nejsou.
A to se politicky pěknými slovy a frázemi okecat nedá.

Tedy vyhlídky – nic moc …

orinoko
Reply to  Gatta
24. 8. 2022 7:41

Variace na Leninův výrok: Ruské laciné suroviny a zdroje plus čínská levná produkce = prosperita a nadřazenost Západu.
Odejmi Západu jednu část rovnice a Západ se promění na Zachud s parametry rozvojových zemí. Bez elektriky a východních vstupu se mění na kloaku bez perspektivy. A také na území bez výroby a moci a bez možnosti finančních spekulací. Zato s množinou amatérismu a přehlídkou clownu nemajících ve světě obdobu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
24. 8. 2022 8:13

Přesně tohle, Orinó, je ten pravý důvod probíhající války světů, napsals to absolutně exaktně.

Veškerý blahobyt Západu stál na:

  • vykořisťování a vyvražďování jiných, „méněcenných“ národů
  • už 50 let ničím nepodložené „rezervní měně“ a vysávání celého světa – To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze…
  • laciných ruských surovinách a čínské levné produkce. Už je nemáme čím platit a končíme, skopčáci už o tom zpívají.

Jediné řešení jak se dostat opět ke zdrojům a ztracenému blahobytu, navíc zadarmo, bylo a je válka. Což se děje.

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
24. 8. 2022 9:36

PS
Dokud bude USD světově akceptován jako ze všech špatných měn, ta nejlepší možnost a USA budou mít vojenskou váhu, tak vyhlídky na mírové jednání jsou jen plané řeči.

orinoko – 1*

Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 8. 2022 16:04

Náhodou jsem otevřel tento článek: „V Doněcké lidové republice se podařilo zabránit teroristickému útoku připravovaného ukrajinským sabotérem“ https://vz.ru/news/2022/8/23/1174011.html Nic zvláštního, dnes je to běžné ale tohle mi vyrazilo dech… „V ČR vycvičený občan Ukrajiny připravoval teroristický útok v Doněcké lidové republice v den referenda o vstupu republiky do Ruska. Občan Ukrajiny Karpenko Jevgenij Anatoljevič, narozený v roce 1984, se obrátil na Ministerstvo vnitra Doněcké lidové republiky tím, že při práci v České republice byl naverbován ukrajinskými speciálními službami. Po náboru byl specifikovaný občan proškolen na území ČR pod vedením českých a ukrajinských instruktorů v požárním výcviku a ve výbušninách. Po… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
24. 8. 2022 9:15

Pokud to tak je, musel to někdo schválit a zafinancovat. Kdopak to asi byl?
Můžete třikrát hádat.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
24. 8. 2022 10:14

Včera při ostřelování centra Doněcka zasáhla ukrajinská raketa kancelář šéfa D.Lid.Rep. Denise Pušilina. Poškozen byl i sál, kde se jen o pár minut dříve setkal předseda Státní dumy RF Vjačeslav Volodin s poslanci Rady Doněcké republiky. Udělal pracovní cestu do DLR, která původně nebyla inzerována. Nikdo z představitelů nebyl zraněn, ale v Doněcku byli v důsledku ostřelování zabiti 4 lidé a 10 bylo zraněno, což fašistický ukro-režim dělá už 8 let. Dá se tento útok považovat za pokus o atentát na předsedu Státní dumy Ruska, třetí osobu ve státě? Pokud ano – „My jsme pořádně ještě ani nezačali…“ Zle, matičko,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
24. 8. 2022 10:39

Pokud je to tak…
Speciální služba bezpečnosti Ukrajiny naverbovala tohoto člověka v České republice, teroristovi bylo slíbeno 2000 eur za vyhození budovy do povětří v předvečer referenda v DLRepublice. Zde byl Karpenko vyškolen, jenže promluvilo buď svědomí nebo strach, akce nedopadla a ten Karpenko promluvil před kamerou:

https://politikus.info/events/146113-terroristu-poobeschali-2-tysyachi-evro-za-podryv-zdaniya-nakanune-referenduma-v-dnr.html