Svět ruskýma očima 678

 

Jurij Kot: Naše Poseidony mohou udělat tečku za všemi otázkami

Jurij Kot

19. září 2022

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán říká, že Ukrajina může ztratit polovinu svého území kvůli tomu, že zde Západ zasahuje do ruských operací.

Jurij Kot, politolog a autor knihy „Ukrajinci! Jsme Rusové! To je nadšení!“ má trochu jiný názor:

V důsledku současných i budoucích událostí přestane Ukrajina existovat. Především se na tom účastní sousedé. Polsko, které vydalo pasy statisícům Ukrajinců v historické Haliči. Bývalý premiér Rumunska dal vědět, podobně jako Maďarsko, že by nebyl proti záboru části Ukrajiny. V Maďarsku už dostalo přes sto tisíc Ukrajinců maďarské dokumenty.

Většina občanů Ukrajiny má ještě na paměti, že jsou Rusové a budou chtít být součástí Ruska. Jakmile se ukrajinské vedení vyzbrojilo Západem rusofobií a přilepilo si na sebe všelijaké svastiky, začal být odměřován čas k jejímu konci. Dnes vidíme na tom co se tam odehrává jak jsou pronásledováni a ničeni ruští lidé pro svoji národnost. Totéž se děje i v Pobaltí, kde jsou také historické ruské země, ve své době zakoupené ruským imperátorem za zlato. V Polsku, Německu a ČR také bují rusofobie. Jedná se o tak zvanou „druhou linii“. „První linie“, kterou Západ vypracoval pro boj s Rusy je Ukrajina. „Druhá linie“ jsou země Pobaltí, Polsko, ČR, Slovensko a Rumunsko. Tato linie má odstřihnout Rusko od Evropy. Jsou dokonce ještě i třetí a čtvrtá linie, a to je nepochybně jaderná záležitost pro Británii nebo Washington, kdy by ruské Poseidony, nebo ruské taktické jaderné rakety vyřešily veškeré problémy. Mějme na paměti co řekl Putin. K čemu by byl svět, když by v něm nebylo Rusko.

Západ netají svoji touhu zničit Rusko. Mluví o tom a nesnaží se ani zachovávat nějaké normy slušnosti. Říkají, že potřebují rozkouskované a zničené Rusko, aby na mapě světa neexistovalo. My si historii pamatujeme. Zde jsou opět slova Putina o tom, že se nasytí polykáním prachu při pokusech o naše zničení, až dříve sami sebe zlikvidují.

Upozornění na Ruskem zakázané extrémistické a teroristické organizace: Svědkové Jehovovi, Národní bolševická strana, Pravý sektor, Ukrajinská povstalecká armáda (UPA), Islámský stát (IS, ISIL, DAIŠ), Džabhat Fatáh aš-Šám, Džabhat al-Nusra, al-Kájda, UNA-UNCO, Taliban, Mejlis krymsko-tatarského lidu, Misantropické hnutí, Bratrstvo Korčinského, Trojzubec sv. Stěpana Bandery a Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN).

Převzato z JPgazeta.ru

***

Kypr i Řecko jsou pod americkou válečnickou botou

Vladimir Malyšev

21. září 2022

Ministr zahraničí USA Blinken rozhodl, že bude zrušeno zbrojní embargo na dodávky zbraní na Kypr, jestliže bude Nikósie i nadále bránit vstupu ruských vojenských lodí do kyperských přístavů.

Kyperský prezident Anastasiades řekl: „Je to významné rozhodnutí, které zohledňuje rozvíjející se strategické vztahy mezi oběma zeměmi, a to i ve sféře bezpečnosti.“ Ministr obrany Kypru Petridis označil změnu embarga USA za „historickou událost“. Prý je to nádherný vztah mezi Kyprem a USA.

Podle amerického ministerstva zahraničí Kypr splnil nutné podmínky v souladu s příslušným zákonodárstvím pro souhlas s vývozem, zpětným vývozem a převodem obranných výrobků do Kyperské republiky ve finančním roce 2023.

V březnu odmítly kyperské úřady vstup do svých přístavů čtyřem válečným lodím RF, které chtěly vplout do přístavu Limassol. Aby mohly natankovat, musely hledat přístavy v jiných zemích. Stalo se to přes dlouholeté přátelské vztahy mezi Ruskem a Kyprem.

Kvůli sankcím EU musel Kypr uzavřít pro ruská letadla i své nebe. Projevilo se to i na kyperském turistickém průmyslu. Letos ztratil Kypr 800 tisíc ruských turistů a přišel tak o 600 milionů EUR. I v jiných oblastech byly hospodářské styky Kypru a Ruska prudce oslabeny. Přitom obyvatelstvo Kypru se k Rusům chová přátelsky. Podle průzkumu je Kypr jedinou zemí EU, v níž většina obyvatel nepovažuje Rusko za viníka krize na Ukrajině. Ale země nátlaku USA neodolala.

Řecký list Katimerini upozorňuje, že odvolání embarga umožňuje ozbrojeným silám Kypru nahrazovat sovětskou nebo východoevropskou techniku. List také píše, že rozhodnutí o zrušení embarga vyvolalo hněv tureckého ministra zahraničí. Ankara rozhodnutí Washingtonu „rázně odsuzuje“. Turecko vyzvalo USA „přehodnotit jeho rozhodnutí a provádět vyváženou politiku vůči oběma zemím na ostrově“.

Turecký prezident řekl, že USA dodávají Řecku stíhačky a zavádějí sankce proti Turecku. Dodal k USA: „Nedodáte-li nám F-16, najdeme způsob, jak se o sebe postarat.“

Turecku se také nelíbí zvyšování vojenské spolupráce USA a Řecka. USA uvažují o dodávce nejnovějších letadel F-35 do Řecka, o modernizaci stávajících F-16 a o posílení své přítomnosti v Řecku na základně Alexandroupolis, Soudě a v dalších místech země. Nyní začnou vyzbrojovat i Nikósii. Washington vyřadil Turecko z programu F-35 a americký Kongres neschválil nákup F-16 Viper Tureckem i modernizaci stávajících tureckých osmdesáti letadel F-16.

Skoro současně se zrušením embarga na dodávky zbraní z USA na Kypr řecká média oznámila, že Washington zvyšuje svoji vojenskou přítomnost v Řecku. USA mění svou novou základnu v Alexandroupolisu na obdobu základny v zálivu Souda na ostrově Kréta. Alexandroupolis je dobrá alternativa uzavřenému Bosporu. Tisíc jednotek vojenské techniky USA a dalších zemí NATO bylo přes tuto základnu „rychle a efektivně přemístěno na východní křídlo NATO – z Bulharska a Rumunska do Polska“ a odtud na Ukrajinu.

Řecko je nyní hlavním překladištěm dodávek západních zbraní Kyjevu. USA navrhly Athénám prohloubení přístavu Alexandroupolis, jeho rozšíření a postavení nového mola, aby tam moly být přijímány moderní americké torpédoborce třídy Arleigh Burke s řízenými střelami a vylepšené pro vedení elektronického boje.

Alexandroupolis má blízko k Černému moři. USA se zde snaží vytvořit balkánskou infrastrukturní síť, která zahrne Egejské moře, Rumunsko, Maďarsko a Polsko. Američané také v Řecku jednají o modernizaci infrastruktury na základně Souda, která může přijímat nejmodernější bezpilotníky a letadla páté generace jako je F-35. V roce 2020 vyčlenil Kongres USA peníze na instalování vysoce přesného pozemního radaru pro monitorování Egejského moře. Na rekonstruované letecké základně Larissa budou moci obsluhovat bezpilotníky a zařízení pro tankování letadel ve vzduchu.

Převzato z Fondsk.ru

***

Výsledky Samarkandu pro Rusko i Čínu

Viktor Piroženko

24. září 2022

Západ se snaží překazit zformování multipolárního světa. Na setkání vůdců zemí ŠOS v Samarkandu ve dnech 15. až 16. září byly vytvořeny jasnější obrysy budoucího světového pořádku.

Za prvé se organizace rozšiřuje, což odráží její zvyšující se autoritu v Eurasii. Dne 16. září bylo do organizace slavnostně přijato Bělorusko. Další na řadě je Írán. Status partnerů ŠOS pro dialog dostal Egypt, Katar, Kuvajt, Bahrajn, Sjednocené arabské emiráty, Maledivy a Myanmar.

Přednosti ŠOS jsou zvláště přitažlivé při uvědomění si deprese Západu ve všeobecné krizi – hospodářské, politické i krizi smyslu života.

USA se v rámci své strategie na obnovení hegemonie Západu snaží ŠOS rozvrátit. Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval na zasedání Rady hlav států – členů ŠOS „společně se postavit proti zasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí pod jakoukoliv záminkou a pevně držet naši budoucnost ve svých rukou“.

Za druhé je velmi důležitý principiální postoj Indie ve prospěch upevnění spolupráce v rámci ŠOS. Čínští odborníci obracejí pozornost na to, že se Indie nepřipojila k deklaraci o obchodu na posledním setkání ministrů IPEF (Indopacifická hospodářská struktura pro podporování USA), konané 8. až 9. září v Los Angeles, a to kvůli obavám z možné diskriminace rozvíjejících se ekonomik. Dillí nepodléhá americkému nátlaku a hodlá pokračovat v samostatném kurzu.

Za třetí se upevňuje třístranná souhra mezi Ruskem, Mongolskem a Čínou. V kuloárech ŠOS došlo k setkání vůdců těchto zemí, na kterém byly posuzovány otázky regionálního rozvoje. Šéfové se dohodli na prosazování velkých projektů v oblasti infrastruktury a zásobování energiemi, podpoře rozšiřování využití vlastních měn ve vzájemných obchodech a rozšíření hospodářského koridoru Rusko-Mongolsko-Čína.

Za čtvrté zaručuje všestranné strategické partnerství mezi dvěma velkými a vlivnými světovými mocnostmi Ruskem a Čínou stabilitu ŠOS. Osobní setkání Putina a Si Ťin-pchinga dostalo zvláštní význam. Od jejich posledního setkání v únoru došlo ke změnám, které bylo potřeba projednat a harmonizovat postoje. Určující se stala ukrajinská krize jako projev celkové strategie Západu na obnovení své moci. Cenné v souvislosti s odoláváním pokusům jsou bohaté zkušenosti Ruska. Souvisejí se stálým porušováním principu jedné Číny ze strany USA.

Si v Samarkandu potvrdil, že Čína a Rusko udržují efektivní strategické vazby a že Čína je připravena spolupracovat s Ruskem v poskytování rozhodující podpory v otázkách týkajících se stěžejních zájmů. USA se všemožně pokoušejí diskreditovat jejich spolupráci. Na počátku speciální vojenské operace postavily Rusko a Čínu do jednoho tábora a snažili se je postavit proti ostatnímu světu.

Na Západě se rozšířily téze o tom, že se Rusko a Čína pokoušejí „vytvořit nový světový pořádek“, že „podporují protiamerické strategické ambice“. Objektem diskreditace vazeb ČLR a Ruska se stal neutrální postoj Pekingu k ukrajinské krizi. Západní propaganda se snaží vykládat podporu myšlenky multipolárního světa Čínou jako lhostejnost k obětem ukrajinské krize. Cílem americké kampaně je zastrašit své evropské a asijské spojence, kteří jsou pro Čínu hlavním trhem, „čínskou hrozbou“ a nutit partnery Washingtonu k „pekelným“ protičínským sankcím.

ČLR je k takovým snahám citlivá. Čínští odborníci obracejí pozornost na snahu USA „propojit Čínu a Rusko do politického a vojenského bloku a vrazit tak klín mezi ně a ostatní svět“.

Po setkání obou vůdců v Samarkandu začaly USA hledat známky ochlazení mezi Ruskem a Čínou. Profesor politologie na Kolumbijské univerzitě Bremmer viděl takové známky v tom, že Putin připomenul „obavy čínských přátel“ z pokračování ukrajinského konfliktu a pokračování ukrajinské krize. Jenomže profesor záměrně nebere v úvahu kontext celé Putinovy řeči a kontext celého spektra vazeb mezi Ruskem a Čínou.

Západ ignoruje dva klíčové momenty v hodnocení kontaktů Ruska a Číny týkající se ukrajinské krize. Za prvé, že Čína vyjádřila obavy z přechodu krize do horké fáze ještě na začátku speciální vojenské operace a přitom chápala motivy Ruska. Principiálně neutrální postoj Číny ke krizi se od té doby nezměnil. Za druhé Vladimir Putin hovořil nejednou o tragédii ukrajinské krize, když se mnoho milionů ukrajinských obyvatel stalo rukojmím zločinecké ukrajinské sebranky.

Čína si cení pochopení z ruské strany neutrality ve věci ukrajinské krize a to, že Rusko rozhodně podporuje princip „jedné Číny“.

O stálé důvěře mezi Ruskem a Čínou svědčí krátce před setkáním ŠOS v Samarkandu zahájení rusko-čínského vojenského námořního hlídkování v Pacifiku. Jeho úkolem bylo posílení vojenské námořní spolupráce mezi Čínou a Ruskem, podporování míru v asijsko-pacifické oblasti a ochrana námořních hospodářských aktivit obou zemí. Krátce před touto událostí proběhlo cvičení Vostok 2022 na ruském Dálném východě.

Čínští odborníci celkově hodnotí průběžné výsledky ŠOS, jak je uvedeno v anglické verzi Žen-min ž´-pao: „jako regionální organizace, zahrnující největší území a největší množství obyvatel ve světě“ se ŠOS jeví „praktickým nástrojem pro studium konstrukce nového typu mezinárodních vztahů“.

Převzato z Fondsk.ru

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
26. 9. 2022 7:11

Všechno zlý je k něčemu dobrý. V „osvobozeném“ Izjumu jsou běžným jevem hádky ženských, co nakoupit, aby bylo co žrát. Skupiny jsou zhruba stejně velké. Jsme Halič, křičí jedna, a ta druhá – a není nic k jídlu. Rusové vozili humanitární pomoc. Co dělá Kyjev? Co s tím? Jen starosti. Ať se NATO a zelenina, nebo Chazarstan, ukážou. Jenže priority jsou jiné. Důležitý je postup – Vpřed, zpátky ní krok. A ten postup si teď přisvojují všichni: Poláci, emici, malokreteni, běloruský Doomsday, ukroboti. Nějak není jasné, jak se budou dělit o mínusy. Rusové šlápli do pořádného lejna. A to tu… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
26. 9. 2022 8:04

Inu, ona ta nacistická lejna jsou tam rozházena po celé té haličské „nezáležnosti“. Úklid tedy nelze dělat v tanečních lakýrkách, ale v pořádných vojenských botách. Takový holt už je život. Ostatně soudím, že vyčištění celé Haliče od banderovských lejn na programu je tak jak tak, a to už od samého začátku. No a tak tedy dá rozum, že to práce jen na příští dva tři týdny ještě rozhodně nebude.

fajt
fajt
26. 9. 2022 10:04

В Ижевске при стрельбе в школе погибли 13 человек – 26 сентября 2022 | Новости Mail.ru – Udmurtsko, významné centrum zbrojní výroby – v dnešních časech se ve většině nic neděje nahodile. ..

fajt
fajt
26. 9. 2022 10:09
orinoko
orinoko
26. 9. 2022 13:52

Nepřímo se týká Ruska.
Současné protesty v Íránu mají tuto genezí: Mrtvá slapota je původem Kurdka. Do Íránu dorazila z Iráku. Co se s ní dělo po zadržení kvůli hidzabu je doteď nejasné, ale sakrální oběť je na světě. Nicméně novicok není na víně.
Írán teď hodně pomáhá Rusku, tak bylo třeba uvést něco do chodu. Nad Oděsou a Nikolajevem se Sahady docela tuží. Zvedne se svislá klec pod úhlem a pět kusů startuje. Může to být na autě nebo na zemi, vyjde to nastejno. Nad Oděsou se do nich ukrobot trefuje samopaly a kulomety. Tomu se říká účinná obrana.

Last edited 2 měsíců před by orinoko
jb
jb
26. 9. 2022 19:17

Reakce na :
Výsledky Samarkandu pro Rusko i Čínu

Dodávám (informace) trochu k Číně – a trošku hlouběji.
– – –

Nuž, nyní něco k čínské mentalitě:

„Přednáška B. Vinogrodského o tradiční čínské mentalitě“

https://www.youtube.com/watch?v=EzXrMjJkHjg

(rusky…(jak jinak))

jb
jb
Reply to  jb
28. 9. 2022 21:50

trochu k Číně – a trošku hlouběji + tedy ještě něco – převzato z ruské diskuze: Ale zároveň jak se území Ukrajiny vrací Rusku, místo aby se staly čínskou kolonií, jak bylo plánováno před Majdanem, na což v roce 2013 s radostí přistoupil i Janukovyč a podepsal s čínským státním a soukromým velkopodnikáním hromadu dohod, jejichž realizace by zaručila nastolení koloniální vlády nad ukrajinským územím z jeho strany a následný příchod několika desítek milionů Číňanů. Současně je díky SVO (speciální voj. operaci) na Ukrajině zmařen i původní projekt Nové hedvábné stezky, v němž mělo být Rusko tranzitním přívěskem Číny a… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
1. 10. 2022 10:07

Global Times, divize hlavních čínských novin People’s Daily, ignorovala ceremoniál v Kremlu.

https://www.fondsk.ru/news/2022/09/30/mirovye-smi-o-vystuplenii-putina-57321.html

A čínská agentura XINHAU, dnes 1.října, také ani řádek – prostě ignorace.

jb
jb
Reply to  fajt
26. 9. 2022 21:53

Připomeňme, že v roce 2013 Snowden zveřejnil informace o metodách elektronického sledování amerických a britských zvláštních služeb, jakož i o skutečnosti, že si navzájem předávají osobní údaje svých občanů. Prchal před pronásledováním ze strany amerických úřadů a poslal žádosti o azyl úřadům řady zemí, včetně Ruska. V roce 2014 získal své první povolení k pobytu v Rusku a v současné době má právo na neomezený pobyt na ruském území.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret udělující bývalému zaměstnanci americké Národní bezpečnostní agentury Edwardu Snowdenovi ruské občanství.

https://vz.ru/news/2022/9/26/1179493.html

Irena
27. 9. 2022 6:40

Lajčák, Šefčovič, Bilčík … Slováci mají díky jejich zaprodaným proti-slovenským politikům a europoslancům obrovskou ostudu po celé Evropě a světě (VIDEO) Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík dokonce nastavil svůj holý zadek do kamery v době, kdy natáčela u jednoho z nejvýznačnějších pravoslavných kostelů. To považuje mnoho věřících Srbů za velkou urážku. Ovšem předpokládám, že přímo v EU to europoslanci přinese plusové body – a to dokonce i v jeho frakci, která o sobě tvrdí, že je konzervativní nebo dokonce to, že značná část zastupuje věřící (křesťany). (…) Celá tato akce samozřejmě jen výrazně zhorší vztahy mezi Srbskem a Slovenskem, nicméně podle… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
27. 9. 2022 8:05

Hnus.

Irena
27. 9. 2022 9:24

Prečo by niekto míňal stovky miliónov dolárov na kúpu druhej najväčšej elektrárne v Novom Anglicku, a potom rýchlo podnikal kroky na jej odstavenie? Zrušenie elektrárne sa odôvodňovalo vekom, náchylnosťou na poruchy, nízkym výnosom a pod. Skutočná odpoveď je jednoduchá. Najlepším spôsobom, ako zarobiť obrovské peniaze, je zníženie dodávok energie. To vytvára nedostatok počas špičky dopytu, ako sú horúce letné večery alebo chladné zimné dni, čo spôsobuje rast cien. Aj nepatrný výpadok medzi dostupnou ponukou elektriny a dopytom zákazníkov má za následok obrovské cenové skoky. Umelé znižovanie ponuky energie okamžite vytvára niekoľkonásobne vyššie ceny. A, samozrejme, zisky. Energia je citlivá komodita… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 9. 2022 12:16

Z poněkud zmatečných záběrů, kde ruský S 57 bombarduje pozemní cíle v nízké výšce, nakonec může vyplynout, že se ukrobotum podařilo nejmodernější ruskou stíhačku sestřelit pomocí dvou raket. Jestli tohle se opravdu stalo, tak jde o nejen o ruský celkový mediální debakl, ale nakonec i o to, jak ho raději co nejrychleji ukončit. Po půlroce je toho akorat. Te příšerné neohrabanosti.

Last edited 2 měsíců před by orinoko
zajoch
27. 9. 2022 12:29

Očkování proti covidu prý také, krom jiného, mění psychiku..

zajoch
27. 9. 2022 12:31

Očkování proti covidu prý také, krom jiného, mění osychiku

orinoko
orinoko
27. 9. 2022 15:16

Jeden nestačí žasnout nad Putkovym soudruhem, osmanskym erdragonem, který nevynechá jedinou příležitost Putkovi osladit každou agendu. Co s ním Putka má? Rozklad NATO? Namísto aby mu vpálil do ksichtu Severní Kypr, tak dělá, že neslyší turecké svinstvo kolem Donbasu etc , a dokonce naletěl na ukropotraviny z Haliče, které nakonec skupuje pytlák Bidet. Kreml neměl vůbec v úmyslu současné vyústění. Začal famózně, byť s hroznými ztrátami na lidském potenciálu a doufal, že západ zasedne ke stolu. Naprosto chybný předpoklad. Západ už teď partii prohrál, ale ruská cena se promění na podobný výsledek. Proto erdragon tlačí na jednání Putin-zelenina. Celou dobu… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
28. 9. 2022 18:06

ani bych se nedivil, kdyby chazar kremlin vždycky navečer tak nějak po taváriščky, pagavarili se zelenským špunem přes americký satelit – tož, jak ignoruju americkou polomrtvou opici a jeho dark swamp, tak přesně prdím i na kremlin jewrejce – pokud jde o RA mám za to, že od dob, co jsem sloužil soudruhovi husákovi v zeleném suknu, se toho v nastavení této chrabré armády moc nestalo – takže, když tedy dojdou oni ( a podle ukrajinské kolomajzny to bude fakt chvíli trvat), pak vím, že bez samohonky a padarků se to neobejde, pak musím taky pamatovat, že některým věcem (… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
28. 9. 2022 18:33

Re – fajt

Když jsem šel na vojnu dostal jsem od těch, co už to měli za sebou jednu radu k nezaplaceni: „Ničemu se nediv !“

Jsem se ji řídil – a později ji i pochopil.

„Divení se“ blokuje myšlení a snižuje šance „na přežiti“ (správně a rychle se rozhodovat).

fajt
fajt
Reply to  Gatta
29. 9. 2022 7:05

léty a životem prověřené rady podávané bona fide jsou k nezaplacení. ..)

https://www.youtube.com/watch?v=og1RMTP2fYk

jb
jb
28. 9. 2022 19:36

28.09.2022 17:29 Prohlášení ruského ministerstva zahraničí v souvislosti s konáním referend v regionech DLR, LLR, Cherson a Záporoží https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1831658/ Ve dnech 23. až 27. září se konala referenda o vstupu těchto regionů do Ruské federace v Doněcké a Luhanské lidové republice, Chersonské a Záporožské oblasti. Výsledky vyjádření vůle byly shrnuty. Drtivá většina voličů – 99,23% v DLR; 98,42 % v LLR; 93,11 % v Záporoží a 87,05 % v Chersonské oblasti podpořilo myšlenku sjednocení těchto regionů s Ruskem. Volební účast byla: v DLR – 97,5 %; v LLR – 92,6 %; v Regionu Záporoží – 85,4 % a v Chersonské oblasti… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
28. 9. 2022 19:57

…hledat ochranu před Ruskem.

=

…hledat ochranu u Ruska, v Rusku.

jb
jb
30. 9. 2022 16:07

Podpis dohod o přijetí DNR, LNR, Záporoží a Chersonu do Ruska

V sále svatého Jiří v Kremlu se konal ceremoniál k podpisu dohod o přijetí Doněcké lidové republiky, Luhanské lidové republiky, Záporoží a Chersonské oblasti do Ruska a vytvoření nových subjektů Ruské federace.

Září 30, 2022

Ruský prezident Vladimir Putin:  viz odkaz
video + přepis textu

http://kremlin.ru/events/president/news/69465 16:00 Moskva, Kreml

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  jb
30. 9. 2022 17:54

DÍKY!
Epochální den. Epochální řeč. Epochální lídr.

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
30. 9. 2022 21:22

Už žádná diplomacie, žádné servítky.

jb
jb
Reply to  Bety
30. 9. 2022 22:16

Vasilij A. Nebenzja se s tím už taky nepáře.

Třeba včera – Rada bezpečnosti OSN.
RB OSN živě vysílala zasedání na mezinárodní teroristický čin proti Nord Streams

A projev stálého zástupce Ruska při OSN Vladimira Nebenzii

Nebenzja se rozjel.
Ve videu od 15′

https://vk.com/video-70034991_456248611

Síla, je tam toho hodně – hafo. Třeba např::

„V červnu 2022 provedlo NATO cvičení na ostrově Bornholm za použití :15 bezpilotních podvodních aparátů.“ (od 17′ 15″)

(Bornholm)
https://mapy.cz/zakladni?q=Bornholm&source=osm&id=91809755&ds=1&x=14.9188415&y=55.1525978&z=7&base=ophoto

jb
jb
Reply to  Botičky od Diora
30. 9. 2022 23:10

Odpověď ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje V. Lavrova na otázku pořadu „Moskva. Kreml. Putin“, Moskva, 30. září 2022

Otázka: Viděl jsem vás zpívat národní hymnu. To se moc často nevidí. Proč jste se rozhodli právě dnes?

S.V. Lavrov: Sledoval jste mě?

Otázka: Celá země se dívala.

Sergej Lavrov: Mám rád naši hymnu, stejně jako vše, co symbolizuje naši vlast. Když se v takových chvílích bez nadsázky dostaví pocit hrdosti na svůj národ, jde to samo.

https://mid.ru/ru/foreign_policy/news/1832130/

jb
jb
Reply to  Botičky od Diora
3. 10. 2022 20:07

Koncepční řeč Putina 30. září 2022 v odpovědí V. V. Pjakina

https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-3-oktyabrya-2022-g

od 00:05:28 

jb
jb
Reply to  jb
30. 9. 2022 23:30

K Ukrajině se prý znovu vyjádřil také i globalčik, přímo globální hráč – tzv. vykonavatel, alespoň bývalý, to jest Henry Kissinger. Kissinger se domnívá, že zatahování Ukrajiny do NATO nebylo moudrou politikou NEW YORK, 30. září. /TASS/. Spojené státy neměly pokračovat v kurzu směřujícím ke vstupu Ukrajiny do NATO, protože to zničilo ruský bezpečnostní pás. To v pátek uvedl bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger na online akci newyorské organizace „Council on Foreign Relations“. Kissinger poznamenal, že po rozpadu Sovětského svazu a Varšavské smlouvy se ve východní Evropě vytvořil prostor, který nebyl obsazen vojenskými bloky, a Spojené státy začaly sledovat… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
1. 10. 2022 0:03

Srovnej předchozí – viz výše citované: https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-678/#comment-113105 Současně je díky SVO (speciální voj. operaci) na Ukrajině zmařen i původní projekt Nové hedvábné stezky, v němž mělo být Rusko tranzitním přívěskem Číny a Mezimoří, které se nyní spolu se zbytkem Evropy řítí do propasti. Důsledkem je, že se vytváří nové uspořádání tohoto projektu, v němž naše země (Rusko) automaticky zaujímá místo Intermarium, což jí dává obrovské možnosti, jak s ním výhodně hospodařit, a Čína bude zcela odříznuta… (srovnej) s globalčikem Henrym K: Kissinger poznamenal, že po rozpadu Sovětského svazu a Varšavské smlouvy se ve východní Evropě vytvořil prostor, který nebyl obsazen… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
1. 10. 2022 8:33

Září 30, 2022 K Ukrajině se prý znovu vyjádřil také … V. V. Putin. Z iniciativy bahrajnské strany měl Vladimir Putin telefonický rozhovor s králem Bahrajnu Hamadem bin Isa Al Khalifou. Byly diskutovány aktuální otázky bilaterální spolupráce. Byl vyjádřen vzájemný závazek k dalšímu rozvoji rusko-bahrajnských vztahů tradičně přátelským, vzájemně prospěšným a konstruktivním způsobem. Byla zaznamenána podobnost přístupů obou zemí ke klíčovým aspektům situace na Blízkém východě a v severní Africe. Spolupráce bude rovněž navázána prostřednictvím Šanghajská organizace pro spolupráci s ohledem na postup zahájený na nedávném summitu v Samarkandu, jehož cílem je získat status partnera pro dialog ŠOS. Vladimir Putin… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
6. 10. 2022 11:04

Nynější první návštěva katarského emíra v Praze v historii česko-katarských vztahů může býti poslední.

Šéf Kataru přerušil třídenní návštěvu a předčasně odjel z české metropole do Londýna – kam taky jinam.

jb
jb
Reply to  jb
2. 10. 2022 14:45

Září 30, 2022

Září 30, 2015

V září 30. také začala Vojenská operace Ruska v Sýrii. V roce 2015.

Vojenská operace Ruska v Sýrii (oficiálně – speciální úkoly na území Syrské arabské republiky) je účast ozbrojených sil Ruské federace v bojových operacích proti teroristickým formacím Al-Káidy, Islámského státu a Jabhat al-Nusra na straně vládních vojsk a provládních polovojenských formací během syrské občanské války od 30. září 2015 do současnosti.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B8

jb
jb
Reply to  jb
2. 10. 2022 20:10

Září 30, 2022, 2015 Září 30, 1941 – před 81 lety 30. září představuje ještě také začátek bitvy o Moskvu během Velké vlastenecké války, Tzn. poslední fázi operace Barbarossa – bitvu, která se rozpoutala poté, co německá vojska zahájila útok na hlavní město Sovětského svazu Moskvu Bitva o Moskvu (30. září 1941 – 20. dubna 1942) byla sovětská a německá vojenská operace ve směru Moskva. Je rozdělena do dvou období: obranné (30. září – 5. prosince 1941) a útočné, které se skládá ze dvou fází: protiofenzívy (5. prosince 1941 – 7. ledna 1942) a ofenzívy sovětských vojsk (7. ledna – 30. března 1942). Strategická útočná operace německých vojsk na… Číst vice »