Svět ruskýma očima 690

 

Der Spiegel prozradil, jak Německo přišlo o americký LNG

Olga Lebeděva

10. prosince 2022

Německý Der Spiegel prozradil na německé úřady, které se ještě před nedlouhou dobou radovaly z ukončení výstavby plovoucích terminálů pro přejímání amerického LNG v libovolném množství, jak Německo utřelo nos.

Vyšlo najevo, že úředníci, chlubící se úspěchem, se ve své euforii ukvapili. Spiegel, s odvoláním na německou plynárenskou stavební společnost Deutsche Regas, napsal: „Ve skutečnosti nebude infrastruktura plovoucího terminálu (FSRU) v prosinci uvedena do provozu.“

Vypadá to, že se záchrana Německa s pomocí amerického plynu odsouvá, protože přebírat a zplynovat velké objemy LNG není kde. Je to „dobrá“ zpráva pro Němce začátkem zimy.

Zástupce Deutsche Regas uvedl a Der Spiegel ocitoval: „Předpokládalo se, že bude zprovozněn alespoň jeden terminál z pěti na prosinec plánovaných, ale bohužel měsíc je příliš krátký, pouhých 31 dní.“

Mluvčí společnosti Deutsche Regas informuje, že termín uvedení terminálu pro odebírání plynu je neznámý z důvodu „podstatných překážek“: není hotova řada povolení a oficiálních schválení od právní komise EU a Federální energetické agentury pro řízení a využívání terminálu.

Jednodušeji řečeno, technicky mohou být terminály FSRU připojeny k systému během měsíce, ale čas je potřebný k překonání evropské byrokracie. Ta ani pro energetickou strukturu Německa neurychlí nezbytná povolení. Plyn z USA musí do Evropy také doplout. Celkově je to všechno beznadějné. V SRN budou muset přečkat zimu s omezenými dodávkami plynu, čerpat z podzemních zásob, přičemž riskují, že příští zimu a jaro bude problémů více.

Není plyn – není teplo

Další velmi nepříznivou zprávu po Němce přináší Bloomberg.

„Regulátor plynových sítí v Německu BNetzA požádal domácnosti a společnosti o snížení vytápění, protože se země snaží ušetřit na dodávkách v době energetické krize. Občané by podle možnosti neměli zapínat vytápění na plný výkon a rozmyslet si, které prostory je potřeba vytápět.“ V zemi se snížila průmyslová spotřeba plynu o 12 % za týden a v domácnostech a obchodech o 13 %.

Ještě před tím německý regulátor oznámil, že země určitě sníží spotřebu plynu minimálně o 20 %, aby to pomohlo kompenzovat ztrátu dodávek z Ruska.

Podle sdělení prezidenta BNetzA Müllera dostává nyní Německo plyn z Norska, Belgie a Nizozemí, něco i z Francie. Dnes chybí Německu přibližně 50 miliard kubíků plynu ročně, protože byl snížen dovoz z Ruska.

Německé úřady si to způsobily samy. Současná krize je vyvolána snahou o diverzifikaci dodávek modrého paliva.

Nátlak EU s pomocí sankcí, problémy s technickou údržbou a sabotáž na plynovodech Severního proudu ještě více problém prohloubily.

Převzato z Pravda.ru

***

Nesystémová opozice je pro Západ něco jako rychle se kazící zelenina

Eduard Fišman

13. prosince 2022

Vypadá to, že Washington má imperiální ambice a ve své obscénní a maniakální snaze chce vnutit celému světu rusofobní rétoriku.

Dne 5. prosince vyšla v The Hill stať uznávaného politického pozorovatele Douglase T. Schona, který bije na poplach kvůli tomu, že v USA rychle narůstají proruské nálady. Horlivého fandu Ukrajiny rozčiluje, že nyní obě strany amerického Kongresu začaly aktivně podporovat současné politické trendy a div že ne s každou minutou roste počet příznivců RF, a to geometrickou řadou.

Extrémistický analytik zuřil z faktu, že demokraté napsali dopis (ale raději ho vystrašeně odvolali), v němž důrazně vyjádřili svůj nesouhlas s dalším podporováním Ukrajiny, když nynější ukrajinský konflikt berou jako výsledek válečnické politiky USA.

Milovník konspirací považuje USA za vyvolený stát – mocnost. Nazval všechny republikány v Kongresu za agenty moskevského Kremlu.

Za základ podobného výmyslu posloužila pragmatická prohlášení pravice, že USA nejsou povinny riskovat jadernou válku kvůli pro ně neznámé zemi daleko od nich a proč Ukrajině dál pomáhat. V říjnu se odhadovala celková americká pomoc Kyjevu na 52 miliard USD. Přitom jsou současní Američané v nouzi kvůli silně rostoucí inflaci a nezaměstnanosti. Americká ekonomika je v zoufalé situaci.

Podle výsledků průzkumu předpovídá 85 % amerických ekonomů, že v roce 2023 bude v jejich zemi oficiálně vyhlášen začátek recese – pokles hospodářství a pokles HDP USA.

Proto většina zdravě uvažujících amerických politiků nedokáže pochopit, proč při tak těžkém sociálně-ekonomickém stavu země ze sebe z posledních sil dělají všemocného spasitele lidstva a dávají další nesmyslné peníze na rozněcování národnostních svárů a rusofobie.

Washington v poslední době silně zvýšil financování „podpory demokracie“. Ve druhé polovině roku 2022 vyčlenil 248 milionů dolarů na uvedenou podporu prostřednictvím agentury USAID (zakázaná v Rusku), kterou intenzívně využívá CIA. Naproti tomu za celý rok 2021 činila suma podpory 243 milionů dolarů.

Všechny prostředky šly na diverzi na postsovětské území, do nevládních organizací, „nezávislým“ novinářům a hlavně bezcharakterním škodlivým zástupcům nesystémové ruské opozice. Tyto osoby utekly ze země ke svým prozápadním pánům a k jejich korytům, aby posilovaly ruské obyvatelstvo, když se k nim s vřelostí obracejí z pohodlí zemí zahnívajícího kapitalismu.

Problém těchto sebejistých opozičníků spočívá v tom, že jsou slabí na rozum, nemohou ani rozumně vymývat mozky ruskému lidu, ani profesionálně organizovat a uspořádat údajně živelné mítinky při vyvolání nepokojů v zemích SNS.

Při pohledu na tyto uhlazené kocoury by ani jeden Rus, ani ten, který by silně potřeboval peníze, nešel pod americkou vlajkou s protiruskými hesly.

Opozičníci, jak se hrdě nazývají, jsou cvičeni v různých manipulačních technikách v západních školicích centrech a nechápou psychologii svých spoluobčanů, hlavně těch, kteří žijí v hlubokém vnitrozemí.

Ve městech RF, kde lze přijít k velkým penězům, se většinou nacházejí bohatí liberálové, neschopní pochopit psychologii spoluobčanů. Většinou ani tito stoupenci liberalismu a LGBT nežijí v Rusku, ale ukrývají se v různých teplých zemích a čas od času odtud oslovují nynější vládu. Ohledně nesystémové opozice došlo na přirozený výběr a ruská vláda se ani nemusila snažit o jejich vytlačení ze země. Odešli na Západ a tam „bojují za světový mír“ a vyjadřují tak postoj kolektivního Západu.

Ale i tady se pseudopatrioté přepočítali. U Američanů se nesystémová opozice dosud projevila jen v několika epizodách a krajně negativně. Jen několikrát přivedla na spontánní mítink nevelký počet osob, ve dvou, třech zemích SNS. Akce, které pořádaly byly vlažné a působily nejapně. U západních manipulátorů vyvolaly nespokojenost.

Například TV kanál Dožď byl po mrzuté chybě vyhoštěn z pobaltské emigrace a nyní se bude potulovat a hledat nového živitele.

Ruskou nesystémovou opozici čeká nedobrý osud. Bude odepsána jako spotřební materiál. Pro Západ znamená rychle se kazící zeleninu. Rajče dnes zralé, zítra shnilé.

Převzato z Fondsk.ru

***

Chazin prozradil, kdo připravuje vydávání ruské ropy Západu pod stropem cen

Grigorij Jegorov

14. prosince 2022

Ruská ropa může být Západu poskytována pod zastropovanými cenami. Promluvil o tom Michail Chazin. Předpokládá, že odpověď RF na stanovení cen ropy v rámci západních sankcí byla sestavena „stranou míru“ a liberály. Klíčovým momentem v projektu dekretu je možnost výjimek a samostatných povolení prodávat ropu zemím, které přijaly sankce. Je to výhoda pro konkrétní úředníky, kteří tak dostávají možnost poskytnout takovou službu exportérům.

Chazin uvedl: „Problémy máme. Například se objevili příznivci „strany míru“, kteří se pro tentokrát chtějí naší ropy vzdát. Smysl je ten, že Rusko nebude nic dělat, bude se jen dívat a prodávat ropu těm, kteří omezili ceny, nebude, jen s výjimkou samostatných povolení. Je potřeba vysvětlit, že to jsou úředníci se zájmy – ruce jim už hoří, nyní budou penízky za samostatná povolení. Všichni to chápeme.“

Pro ruskou elitu je takový přístup charakteristický. Elita sní o výdělku prodejem bohatství země Západu, jako tomu již bylo. Ekonom Chazin se domnívá, že ti, kteří vypracovali ropné protisankce, by měli odstoupit „pro ztrátu důvěry“ a liberální „strana míru“ by měla být potlačena a rozehnána.

V cargradském rozhlase Chazin uvedl: „Část elity chce, aby se všechno vrátilo zpět – jde o asi 90 %. Naopak 90 % obyvatel si přeje, aby těch 90 % elity bylo odklizeno. Ať žijí jako ostatní – nakradli toho dost a za zemi nenesou žádnou odpovědnost. Samozřejmě se s tím musí zápasit. Bezesporu tento dekret v provedení vypracovaném jednotlivými úředníky ve vládě se musí změnit. Sám bych to udělal tak, že bych se podíval kdo to psal a hned bych je odvolal pro nedůvěru“.

Strop cen na ruskou ropu platí od 5. prosince, v ten samý den začalo platit embargo na námořní dodávky ropy z Ruska do EU. Odborníci si myslí, že Moskva musí ukončit obchod s ropou se všemi zeměmi, které přijaly západní sankce, jinak ztratí tvář před partnery z OPEC+.

Převzato z Rueconomics.ru

5 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
18. 12. 2022 15:41

Haličské soubory lze posuzovat různě, ale velmi překvapivé bylo lakonické konstatování, že tamní válku zrezirovali a uvedli do provozu Židé. Nuland, Kolomoj, zelenina, Blinken a jejich štáby. Sleeping Bag bidet je ve vleku, aby ohlídal svoje tzv.. podnikání v zemi čaroděje Ozz.
Podotýkám, že takto striktně vyřčenou pravdu zformuloval emericky zdroj. Babtisti kolem Jahve nechodí po špičkách.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 12. 2022 8:32

Oni ti úřednci patrně již zapomněli na jednoho fousatého Gruzínce – na kterého ovšem většina lidu dosud nezapomněla.

orinoko
Reply to  Gatta
19. 12. 2022 9:26

Mistrovství světa ve fotbalu se vydařilo. Stačil ovšem jeden typicky český vtip, a to, že Argentina zvítězila o prsa korejské ženy, a perský trh může závidět!!.
Co vlastně báby chtějí? Být na úrovni chlapa? Proč ne. Pak ovšem se vším všudy.
Jinak je čeká komentátorské prostředí herců, jako byl Pivec nebo Hlinomaz.
Aspoň na chvíli se zapomnělo na Rusy. Míček je na straně Asie.

orinoko
18. 12. 2022 17:38

Hooonza Berger!!!!

orinoko
Reply to  orinoko
19. 12. 2022 8:41

Hnuparum od Zlaté mříže se záporným smyslem pro humor nezbývá už vůbec nic. Jen dislajk a pětiletý plán jsou ještě k dispozici! – – – – –

V Kataru chtěla exhibovat halicska zelenina z obří obrazovky … Před zápasem… a ono nic… Tak se aspoň po skončení finále pokusily na hřiště proniknout Řvoucí laple. Chtěly i Freedom for woman! Na něco takového jsou Arabové obzvlášť natoceni, jak Věž v Pize.
Chládek je teď přesně oním prostředím, kde můžou exhibovat dál stejně jako v Praze. Ta už je také v chladku. Emerickem.

fajt
19. 12. 2022 9:46
orinoko
Reply to  fajt
19. 12. 2022 10:30

Skřeky mě pobavily. Myslel jsem, že se to nezobrazí. Debil Pavel má svoje jurska mávátka. Teď už i s kolouskopickym kapucinem, který si nedávno vklouzl do poklopce s normalizačním komousem Turbo Tupolankem. Rudý a cernoprdelnik!! Jak se to rýmuje. Lehce!! Sklonuj podle vzoru Pavel. Ten se teď zasnil na téma – když Hejvl jebal mimo Olinu. To havloidum opravdu nezávidím. Chatra 77, od Havla až po Pavla!!! Komunistický katolík, dvojprd@lnik Pitheart, Cibulka na roštu, rošťák Danisz a mnoho jiných podobných. Konečně mi dochází, proč khaki magor Pavel chce být prezidentistou. Má ovšem jedno dilema: Vstoupit do dějin Kakanie jako Pavel… Číst vice »

fajt
Reply to  orinoko
19. 12. 2022 10:53

https://twitter.com/general_pavel/status/1604770286116786180

to je pizdodrátokandidát 😁 , no nic jdu pohledat slavnostní uniformu vojcla a přeleštím si odznak vzorného pohraničníka, zelená kontráš guma bude náčelníkem padlé kokotliny, pro jistotu si ale do army somradla dám všechny své poctivě nabyté passporty ( dar uncle ubu klausobáčiho). ..)

fajt
19. 12. 2022 10:07

comment image

pak že pšonci nectí humor. ..)

fajt
19. 12. 2022 11:08
orinoko
Reply to  fajt
19. 12. 2022 15:55

Jo, toho jsou většinově plni. Ze mě se v mezičase stal dějový minimalista. Abych aspoň tušil, co se děje na východní frontě, tak musím nahlédnout do Aktuálně. To je hyperdebilakov. Poslední zprávy – ukroboti buší do Melitopolu, Rusko se chystá na městskou gerilu. Ruské zdroje: Ukrobot zaútočil a byl odražen. A pak je všude plno ruského Penicilinu. Doba se definitivně změnila. Na krásu a okázalost výhry musíme zapomenout. Dneska už všechno bude jen o prsa korejské ženy. To jen takový bajadera Bidet si může dovolit vyhrávat o celé volské délky s kroužkem v rypáku. Jeho stav se stává alarmujícím. Jako… Číst vice »

fajt
21. 12. 2022 17:48

Центробанк оставил ключевую ставку | Однако 2023 год может все развернуть не в пользу рынка, отмечают эксперты | Новости Novostroy.ru | Пульс Mail.ru – mi ten nabullin silně připomíná bratra cocota kalouska, určitě po ukrajnské kolomajzně dostane nějakou fed plaketu … jo, a rubl vzal zpátečku, už jenom devalvuje, vypadá to, že návrat levné ruské naftové pumpy začíná být pro kolektivní západ realitou. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
21. 12. 2022 19:25

No, neříkám, že nemůže být …. ale, zatím bych nedělal zatím rychlé závěry.

Zelenský byl u Bidena a tedy něco muselo následovat. A USA „útok na Rubl“ je reakce docela “ přijatelná“.
Určitě pro USA a Zelenského by to mělo aspoň trochu zklidnit.

Jinak – zde velmi dobrý web kurzů měn – pochopitelně plná krása vynikne na velkém monitoru.
Zde je na (nastavitelném) grafu jasně vidět co se dnes stalo.

https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

Ještě jedna podstatná poznámka k chování USA.
Nikdo není neomylný, ne vše se povede, ale VŠECHNY JEJICH PLÁNY A AKCE MAJÍ VÍC KONCŮ !!!

fajt
Reply to  Gatta
21. 12. 2022 20:12

před pár dny přijel machorka lavroškyn, prcek vova a maršal malinovskyj alias tygřík šojgu za největším rož chazajem Evropy na osobno do Minska, prý v Kremlu má i navoz uši a oni s ním musí probrat něco veledůležitého ( těžko říci, jestli šlo o nějaký nátlakový převrat u stakana samohonky a nebo jenom o jakýsi chazarský manévr, který měl vnitropolitickou potřebu z obecné ruské frustrace a celkové politické hnačky, páč výstup z této šachmatové akce byl nulový). .. v každém případě pokud jde o globální drahotu a zlodějskou inflaci je kolektivní západ v přístupu k vlastním ovcím naprosto jednotný, levně… Číst vice »

fajt
22. 12. 2022 12:12

СК предположил, что удар по гостинице с Рогозиным нанесли из САУ Caesar | 22 декабря 2022 – Новости Mail.ru – dar kremlins boys pro polomrtvého wamps staříka a jeho zelenáho špun skřeta na jejich sabbat v bílé chýši – trefený ruský rakeťák rogozin, prý do zad, hádám, že rovnou ochuzeným uranem. ..)