Svět ruskýma očima 692

 

Sinolog: Ruská záda byla v roce 2022 spolehlivě kryta Čínou

1. ledna 2023

Sinolog Nikolaj Vavilov vylovil svůj názor o spojenectví Ruska a Číny. V roce 2022 Čína spolehlivě kryla záda Ruska. Hlavní úkol následujícího desetiletí je posunout Rusko na novou úroveň obchodních a hospodářských vztahů s Čínou. Řekl: „V nejbližší pětiletce musí Rusko přejít do první pětice obchodních partnerů ČLR a v nejbližším desetiletí, do roku 2033, přejít do první trojice.“ Podle něho je úkolem Ruska zachovat s Čínou mír. Je to jaderná mocnost, s níž má Rusko dlouhou hranici. Dalším úkolem je posilovat vliv směrem k Číně, především v obchodní a hospodářské sféře.

Protože byla v Číně zrušena omezení související s covidem, předpokládá sinolog velký příliv turistů z Číny do Ruska. Do léta 2023 to může být přes milion lidí, což je úroveň z roku 2019.

Podle Vavilova je už dost jasné, že Čína není nepřítelem Ruska, které se tak může v klidu vyvíjet a svoji vojenskou sílu může orientovat na Západ. Není tak rozdvojeno do dvou směrů.

Jak říká Vavilov: „Čína Rusku poskytla bezpříkladnou podporu, když nakoupila energetické zdroje, nepodpořila sankce Západu proti Rusku a Rusko podpořila informačně i politicky.“

Sinolog konstatoval urychlenou integraci Ruska do ekonomiky soustředěné kolem Číny. Nehodnotil ekonomiku z hlediska pozitivity nebo negativity trendu. Jenom poznamenal, že pravděpodobně 80 % Fondu národního bohatství Ruska bude uchováváno jüanech a 70 % spotřebního zboží se do Ruska dováží z Číny.

Vavilov předpovídá aktivní rozvoj výstavby nových dopravních tepen směrovaných do Číny. Poznamenal, že 58 % Číňanů považuje Rusko za nejpřátelštější zemi a potenciálního spojence. Naopak pro USA se vyslovuje jen málo jednotlivců. Čína se obrací k Rusku, ale v Rusku to využívá málokdo. V Rusku pro to zatím nejsou podmínky.

Převzato z Eadaily.com

***

Válka o Kosovo a Metohiji je nevyhnutelná. Srbové jsou s Bělehradem nespokojeni

Ljubov Stěpušova

29. prosince 2022

Srbové jsou nespokojeni s požadavkem Alexandara Vučiče na odstranění barikády na hraničních přechodech z Kosova a Metohije. Lidé chápou, že válka je nutná, ale srbské vedení se nerozhoduje pro vojenskou operaci.

Srbové se zlobí na Vučiče

Podle kanálu Srbský vestnik na sociální síti Telegram je kontrolní stanoviště v Merdare, který uzavřeli Srbové z centrálního Srbska, už otevřené, ale barikády kosovských Srbů uzavírají kontrolní stanoviště v Jarinje a Brnjaku.

Autor na telegramovém kanálu zdůrazňuje, že se lidé z barikád i z centrálního Srbska zlobí. Kvůli přetrvávajícímu teroru proti Srbům v Kosovu chtěli i dále stát na barikádách, ale Bělehrad je zradil.

Jejich požadavky na Vučiče jsou tyto:

  • Bývalý kosovský Srb, policista Dejan Pantič, ač je osvobozen, se nachází v domácím vězení, soud s ním stále probíhá a bude odsouzen. Za dva další odsouzené „nebude dokonce Bělehrad ani bojovat“ a nejsou žádné záruky ohledně přítomnosti albánských speciálních jednotek ROSY na severu Kosova a Metohije, takže teror bude pokračovat.
  • Namísto, aby se tlačilo na Západ a na Albánce s využitím rezoluce RB OSN č. 1244 o přítomnosti srbské armády v srbských samosprávných místech částečně uznaného státu Kosovo, konají se „gesta dobré vůle“ jako vždy s klamavými pohádkami o garancích bezpečnosti.

Válka o Kosovo a Metohiji je nevyhnutelná

„Teror v Kosovu proti srbskému obyvatelstvu probíhá roky. Zastavit ho mohou jen barikády a srbská armáda. Je jasné, že válka je nevyhnutelná. Pokud se oddaluje, nepřítel se může připravit,“ píše Srbský vestnik.

Podle mínění autorů vede obojaká politika Bělehradu k tomu, že Srby nepodpoří nikdo, protože nikdo nemá rád nejistotu.

Země už deset let soustavně ustupuje, přitom nic komě slibů nedostává a chutě západních politiků a jejich albánských vazalů jen rostou. Autoři na kanálu Telegram píší, že ze strany Srbska není žádný odpor. Všichni dobře vědí, že Srbsko do EU nevstoupí, ale Bělehrad se za posledních deset let ani nepokusil přeorientovat hospodářství na jiný směr.

Vučič si musí vybrat strategii

Situace v Kosovu se zostřila poté, kdy Ruskem a Srbskem neuznaná Republika Kosovo učinila kroky k vytěsnění Srbů z oblastí na severu země, kde trvale žijí Srbové, nastavila tam svá pravidla a zavedla své registrační značky aut.  Srbové v reakci na to odešli z kosovské policie a jeden z nich, Dejan Pantič, byl obviněn z organizování útoku na policii a zatčen.

Srbové odešli z orgánů správy několika obcí a Albánci ihned zaujali jejich místa. Prezident Vučič nařídil armádní pohotovost na hranicích, ale potom se domluvil se západními zprostředkovateli mírových sil KFOR z NATO na odstranění srbských barikád během dvou dnů. Za to měl být propuštěn Pantič a měly odejít kosovské bezpečnostní síly.

Vučič poděkoval RF za pomoc a řekl: „Poprvé jsme dostali něco, co je pro nás zdrojem práva a jasně stanoví pozici KFOR – že bez KFOR a schválení srbskou komunitou a srbskými úřady se nemohou bezpečnostní síly Kosova vyskytovat na severu Kosova a Metohije, a to je velká věc. Krom toho se nám podařilo vyloučit z dohody požadavek na odstranění barikád.“ Jenže Srbský vestnik uvádí originál poděkování Rusku: „Děkujeme Rusku za podporu, kterou poskytuje, ačkoliv jeho ozbrojené síly zde nejsou. Přesto dík za jeho politickou podporu.“

Autoři to považují za zřejmé bagatelizování. Je důležité, aby Srbové začali sami. Donbas začal a nakonec zvítězil. Vučič chce dovést zemi do EU. Měl by si nejdřív rozmyslet strategický kurs, vstoupit do CSTO a potom  jednat o vojenské pomoci s Ruskem.

Převzato z Pravda.ru

***

Jednání USA na území Ukrajiny způsobuje kvalitativně jinou situaci v Sýrii

Jurij Borisov

5. ledna 2023

Není dne, aby USA a jejich spojenci nevystoupili s vyhrožováním zemím nepodporujícím linii USA ve vztahu k Rusku.  Severní Korea dnes dostala ultimátum z EU, jež po ní žádá v podstatě jednostranné odzbrojení, včera se vyhrožovalo Srbsku za to, že se nechce smířit s úplnou ztrátou Kosova, předevčírem se vyhrožovalo Číně, která se odmítla rozejít s Ruskem. A samozřejmě samotné Rusko je denně terčem divokých útoků.

Údery americkými zbraněmi na vojenské a tedy životně důležité objekty RF, které jsou už systematické, učinily USA přímým účastníkem válečných aktivit proti Rusku, což vytváří novou vojensko-strategickou situaci.

S imperiální nadřazeností a v rozporu se všemi mezinárodními normami se Západ drží cizích zemí, které dříve zabral jako předpolí pro své další expanze. Taková je absolutně protiprávní vojenská přítomnost na území Syrské arabské republiky, která nikdy USA na své území nezvala. Avšak Washington v rámci „pořádku založeného na pravidlech“ nepociťoval potřebu respektovat takové formality.

Ještě v létě 2021 napsal Politico: „Od roku 2021 zůstává na severovýchodě a jihu Sýrie 900 amerických vojáků, včetně speciálních jednotek zelených baretů. Kontrolují deset vojenských základen určených k udržení důležitých ekonomických oblastí. Čtyři z nich jsou v provincii Deir ez-Zor s bohatstvím ropy a pět v provincii Hasseka s nejúrodnější půdou Sýrie. Základna al-Tanf v provincii Homs kontroluje jako dřív hranice s Irákem.“

Západem vyprovokovaný nebezpečný vývoj mezinárodní situace není provázen adekvátním pochopením průběhu americkými vládnoucími kruhy. Jsou hypnotizováni svojí světovou všemocností. Zatím se situace s těmito zastaralými ambicemi rozešla. Dochází k odporu proti hegemonii Západu. Příkladem je Sýrie, jejíž vedení předvedlo rozhodný odpor. Důkazem je snaha o překonání hlubokých rozporů mezi Sýrií a Tureckem, a to ve spolupráci s Ruskem

Oznámení ministerstva obrany Sýrie z 28. prosince 2022: „Dnes se v hlavním městě Ruska konala, za účasti ruské strany, setkání ministra obrany Sýrie a ředitele Generálního zpravodajského ředitelství (arabské republiky) s ministrem obrany Turecka a šéfem turecké Národní zpravodajské organizace. Posuzovalo se množství otázek a výsledek byl pozitivní. Turecký prezident sdělil, že Turecko má zájem na společných krocích s Ruskem v Sýrii. Co se týká plánu Turecka na pozemní operaci v Sýrii, řekl Erdogan, že ‘Ankara je pro společné kroky Ruska, Turecka a Sýrie’. V této souvislosti připomenul rozhodnutí zapsané v memorandu ze Soči z roku 2019. ‘Je to vytvoření bezpečnostního koridoru širokého 30 km na jih od tureckých hranic. Turecko přijme všechny potřebné kroky k jeho vytvoření.’“

Hlavní skupina amerického vojska a vojenských základen v Sýrii je zejména v oblasti předpokládané vojenské operace. V říjnu 2019 Američané své vojenské objekty evakuovali, když s předstihem dostali od Turecka varování. Potom se zase „vrátili“.

Dosud Rusko vždy Sýrii vyzývalo ke zdrženlivosti vůči vojenské přítomnosti USA, ve snaze vyhnout se skokovému růstu napětí. Avšak jednání USA na Ukrajině činí kvalitativně jinou i situaci kolem Sýrie. Argumenty Moskvy ohledně další zdrženlivosti Sýrie k americkému nezákonnému jednání zde pozbývají platnosti.

Jestliže ukrajinská proxyarmáda USA zasahuje americkými raketami ruská vojska a strategické letecké základny, má syrská armáda mnohem více důvodů analogicky odpovídat na svém území.

Válka na Ukrajině je součástí globálního střetu mezi Západem a ostatním světem. A Sýrie se může změnit na místo, na němž se Amerika může přesvědčit, že její beztrestnost je minulostí. Potom začne válka připravovat o životy nejen ruské, ale i americké vojáky. Syrská vláda vytvořila v dubnu dobrovolnickou divizi pro pomoc Rusku na ukrajinské frontě. Na Ukrajině si Rusové poradí sami. V Sýrii má karty v rukou syrský prezident. Jsou to karty, na kterých jsou cíle pro raketové údery a jsou to všechny americké vojenské základny na syrském území.

Převzato z Fondsk.ru

4.8 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jb
jb
8. 1. 2023 21:28

Sinolog: Ruská záda byla v roce 2022 spolehlivě kryta Čínou
(…) …atd

Cha!

Pěkný ptáček ten sinolog Vavilov – „expert“ Vavilov!
Kukačka jak vyšitá!

To je zřejmě ten sinolog, co ho při náhlém zjevení (objevení se) v mediální sféře, na začátku divadelního vystoupení falešné hry Covid 19 – začali adorovat komce.ptuálové (Boletus + spol. od Hoxe), že jo?

Stačí – dost.

jb
jb
Reply to  jb
9. 1. 2023 0:24

Stačí – dost Kukačka jak vyšitá! Od roku 2008 do roku 2013 pracuje v ruských výrobních a obchodních společnostech v provinciích Guangdong, Fujian, Zhejiang. V letech 2013–2015 – čínská státní tisková agentura Xinhua V době působení ve Výboru pro vnější vztahy Správy Petrohradu (2017–2018), ale i Správy Leningradské oblasti se v rámci služebních povinností podílel na pracích na zřízení a rozvíjení spolupráce mezi Petrohradem a Leningradskou oblastí s městem Wuhan, městem přímé podřízenosti Chongqing, provincie S‘-čchuan, městem Xi’an, městem přímé podřízenosti Šanghaje, a také se přímo podílela na organizaci a vedení navázání kontaktů s regionálními a ústředními výkonnými orgány ČLR,… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
9. 1. 2023 1:12

+ Jekatěrinburg
V rámci Innoprom-2015 (Jekatěrinburg) se podílel na práci
(Vavilov):

Číňané zachránili Jekatěrinburg

Formika bude zodpovědná za fatální chybu v Innopromu. PRŮVODCE „URA.Ru“: hlavní lidé a exponáty výstavy, která se téměř stala neúspěchem https://ura.news/articles/1036265276?ysclid=lco3gau56a671785496
+
dva obrázky, fotky:
1121234070_0:0:3076:2048_600x0_80_0_1_c9eaef96f86df0155da619cce50ec16e.jpg.webp (599×399) (ria.ru)
Dmitrij Rogozin na stánku čínských železnic při zahájení Mezinárodní průmyslové výstavy „Innoprom 2015“ v Jekatěrinburgu.

1121240421_0:0:2765:2048_600x0_80_0_1_80c2ca6601bcb1b795ef65a8f71774d9.jpg.webp (600×444) (ria.ru)
Ruský premiér Dmitrij Medveděv očekává, že průmyslová výstava InnoProm přispěje k rozvoji ruských technologií a vytvoření nových výrobních zařízení.
Zdroj: https://ria.ru/20150708/1121254329.html?ysclid=lco3org680847964673

Last edited 1 rok před by jb
PPK
PPK
9. 1. 2023 9:14

Bachmut a Soledar – hotovo!
Армия РФ освободила Бахмутское
https://ura.news/news/1052616614

Last edited 1 rok před by PPK
jb
jb
Reply to  PPK
9. 1. 2023 11:08

Армия РФ освободила Бахмутское

Píšou vám tam v tom článku že prý – vesnici Бахмутскоe.
To není gorod – město:
Bachmut a Soledar – hotovo!
https://yandex.ru/maps/geo/selo_bakhmutske/1445991646/?ll=38.121306%2C48.624601&source=entity_search&z=11

Osvobození Bachmutského je nejdůležitějším strategickým krokem k osvobození Artemovska a samotného Soledaru, o který nyní probíhají tvrdé bitvy.
To bylo hlášeno z velitelství územní obrany DLR.

Last edited 1 rok před by jb
orinoko
Reply to  jb
9. 1. 2023 13:53

Věci bych neurychloval. Někde v nějaké obci našli Rusové hromady mrtvých těl ukrobotu. /Bylo to k vidění./ Nikdo se o ně nestará, slouží jako návnada. Kdyby se s nimi hnulo, tak dojde k výbuchu. Taková je zkušenost s odsouzenými emero-boty.
A zelenina dál krade a sviní za potlesku českých sv@ni !! A proto khaki Pavle, do první brázdy zalez náhle, ať tvůj coolomet štěká, jak Nerudová heka.
Ceská banda hnědých botů
patří na křídla lásky bomby z tropů.
Hejvl hvizdnul vesele…. a Pavel heslo šířil dále… běž domů bidete… veřejným tajemstvím je znění… Prý, ty vole, sem tele…..

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
11. 1. 2023 10:47

Z dnešních ranních zpráv ze Soledara som volaký zmetěný…

Wilhelm Richard Wagner -Ride of the Valkyries:
https://www.youtube.com/watch?v=26rD7yPTKLY

Herr Wagner, Vaše umění žije dál! Vaši hudebníci ho šíří po celém světě. Pravda, ne všem posluchačům se to líbí.

jb
jb
Reply to  Botičky od Diora
13. 1. 2023 20:05

Z dnešních ranních zpráv ze Soledara som volaký zmetěný…

…hotovo!

Se nedivím :-)
A proto:

Ruské ministerstvo obrany se rozhodlo ukončit nedorozumění o tom, kdo útočil na Soledar
https://colonelcassad.livejournal.com/8099779.html

Ministerstvo obrany Ruské federace o osvobození Soledaru
https://vz.ru/news/2023/1/13/1194851.html

PS. Dnes se boje ze Soledaru přesunuly na železniční stanici „Соль“ (Sol – Sůl), kde boje pokračují dodnes. Část stanice již byla vyčištěna od nepřítele.

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
13. 1. 2023 20:47

 „Соль“ (Sol – Sůl)

Žádáš sůl?
(Z dnešních ranních zpráv ze Soledara som volaký zmetěný…)
comment image
Žádáš sůl bez respektu!

Trocha soli ze zdroje: https://colonelcassad.livejournal.com/8093504.html

jb
jb
Reply to  fajt
9. 1. 2023 11:56

No a Biden zase chce (přeje si) 200 rublů za dolar :-)))
…ale Rusko doláče nepotřebuje.

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  fajt
9. 1. 2023 14:29

Ekonom dal prognózu pro dolar…

Cha

Kurz amerického dolaru na moskevské burze klesl pod 70 rublů, kurz eura – pod 75 rublů. poprvé od 3. ledna. https://www.vesti.ru/finance/article/3137309
. . .

Takže je to dobrý – současná situace (pozice RF kontra rossionšrí podpindos)
=
Všímejte (třeba) taky, nákupy – prodeje, kdo kolik – a změny (na MOEX) při zavedení nových lumpáren – ross. podpindos.
=
Lakmus paper…jak se cítí (silní v kramflecích) – ross. podpindos.
 :-))
Naivové (debili)!

orinoko
9. 1. 2023 11:16

Tohle je na bejcak. Tohle je prý světový fízl numero uno.
Český hajzle, do pokleku…. a cadit. Debilové k deBILLovi.

https://youtu.be/3SWZtdp91hk

orinoko
9. 1. 2023 18:04

Už jste slyšeli ten podkast?
Česko dorazilo na seřadiště dějin!!
Ku Pražskému hradu míří generálský skřet….
Hitlerova patka mává na pozdrav!
Vždyť historie příležitost klíží,
aby na stolici dosedl sám český Pinočet!

fajt
9. 1. 2023 19:21

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-napsal-vzkaz-na-tank-pro-obrance-ukrajiny-40419544#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – protože fialovic korporátní pohunek je chorobný srab, který je geneticky determinován pouhou primitivní zbabělosti, tak podle jeho svazácké veřejné akce už víme, že ukrajinská kolomajzna se do fašistické eu nepřeleje. ..)

orinoko
10. 1. 2023 21:17

V centru Soledaru Wagnerovci natočili před místní administrativní budovou první video. Ale je problém s vložením. Není to na Trubce. V dálce je slyšet střelba a Aktuálně přišlo s blickou typu bidet, že ukroboti přešli do super duper útoku. Tak je to vždycky, největší kreténi mají ke všemu jen dějové znamínko opačného významu, což ve fašistické praxi pravidelně vyjadřuje přesný opak děje. A jinak? Pokud prý nechcipneme dneska za Halič, tak zítra budeme mít Putina u Brna. No to by si dal. K vlastním pitomcum přibrat ještě ty jurské. 🤳

Bety
Bety
Reply to  orinoko
12. 1. 2023 21:11

Taky si myslím, že by byl Putin na hlavu padlý, kdyby si chtěl naši prodluženou kolonii
uvázat na krk. Nehledě na ty pitomce.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
14. 1. 2023 17:06

Pamatujete na „dopingový“ případ Kamily Valievy na posledních Olymp. hrách, co udělala západní špína s tou holkou?
Až včera, v pátek, 13.01.2023, Světová antidopingová agentura (WADA) oznámila že zjistila, že se Valieva neprovinila porušením antidopingových pravidel….

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
14. 1. 2023 18:33

To je hodně otresna kauza. Prostě Rusko nesmí nikde vyhrávat. Můžeme diskutovat o věku různých sportovců, ale kupodivu koule chlapů v emerice nevadí v ženském oddělení téhož sportu.
Docela jsem kvitoval s povděkem, když konkrétně jí Putin osobně sdělil, že svět je krutý a dokáže to i za hranice našich naivních představ.
Holka je mladá, ve svém světě má pořád šanci a snad jí to nezlomilo.
Pokud jsem něco neprosustroval, tak by se měla v současné době živit účinkováním v ledových revue a muzikálech za velmi příznivých finančních podmínek.

fajt
10. 1. 2023 22:07

https://medium.seznam.cz/clanek/lucie-sulovska-jak-jsem-se-stal-valecnym-zlocincem-zpoved-igora-girkina-1464?utm_campaign=abtest209_meranie_spent_time_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz&fbclid=IwAR2SOAsMgW8SHTBODduyDk_YLC9PDklvP52fdHcDUSlQtQEEH41MCFvFjz4

na seznam bizaru – stále to má vypovídací hodnotu o ukrajinské kolomajzně, která je hlavně masakrem globálně zbytečně bohatých proti nevlivným a prostým lidem. ..

fajt
12. 1. 2023 14:31

Понижение Суровикина? › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – teď už zbývá vyměnit pouze vrchního velitele 🤦‍♂️ , kdyby u toho neumírali lidé, pak by to mohla být docela výživná groteska … no, nejlépe udělali ti, kteří po vzoru chazarských kremlin fakanů odjeli z Ruska a počkají, až se parcelace velké země a kapitálu dostane do klidné fáze. ..)

PPK
PPK
Reply to  fajt
12. 1. 2023 15:23

Připadá mi, že „chazarští kremlin fakani“ Vás musí denně strašit v bezesném spánku. Možná by proto nebylo od věci, porovnat si z vojenského hlediska vzdálenosti překonávané logistikou a POUZE nebojovou činností vojsk armád na straně SVO RF, LLR a DLR, když vezmete v úvahu, že vzdálenost od západních hranic Ukrajiny k východním je přibližně čtyřnásobek vzdálenosti z Aše do Ostravy a od severu k jihu Ukrajiny je to zhruba dva a půl násobek. No a pak selským rozumem uvážit, kolik vojsk na to asi ten jejich vrchní velitel potřebuje, aby takové území POUZE a JEN BEZ BOJE obsadil.

fajt
Reply to  PPK
13. 1. 2023 5:48

já spím dobře ( jak říká moja, někdy až moc ), pokud se mi něco zdá, tak chazaři tam nejsou ani omylem, více raději nebudu prozrazovat ( měl bych doma itálii :)) – a propos, vy máte nějaké vojenské praktické zkušenosti ? pokud by ruské armádě měly uváděné vzdálenosti dělat takové fatální potíže, pak je s ní nějaký problém – více to raději nebudu rozebírat, tady je to pro některé hodně citlivý ( až citový) problém. ..) You Ain’t Seen Nothing Yet – YouTube – a něco na zahřátí, kanadský Katapult, nostalgie na staré dobré časy, kdy chazar chamtivost měla… Číst vice »