Svět ruskýma očima 699

 

Polsko se dere o převzetí vojenského vedení v Evropě

Arťom Ignaťjev

20. února 2023

Hlavní síly NATO se přesouvají k Východu, napsal v předvečer návštěvy amerického prezidenta v Polsku The Times. Termín návštěvy je 20. až 22. února a bude zahrnovat i návštěvu Řešova
(Rzesów), kde se překládají dodávky západní vojenské techniky určené pro Ukrajinu.

Vypadá to, že se těžiště v Evropě přemístilo na východ, říká dřívější velitel amerických vojenských sil v Evropě Hodges. Polsko má již 647 bojových tanků, což je třikrát více než Británie. Má objednávku na 250 nových Abramsů, druhou část ze 116 Abramsů z USA a k tomu tisíc tanků K2 z Jižní Koreje. Polsko mělo dříve vojenský rozpočet 2,4 % HDP, nyní však vystoupil na 4 %.

Koncem června se velitelem Eurokorpusu stane polský generál Gromadzinski. Dosud cvičí v Německu ukrajinskou armádu.

Server Politico v listopadu napsal: „Polsko má možná nejlepší armádu v Evropě. Bude sílit. … Dnes mají polské ozbrojené síly přibližně 150 tisíc lidí, z toho je 30 tisíc nových sil teritoriální obrany vytvořených v roce 2017. Nazývají se ‘víkendoví vojáci’. Mají šestnácti denní výcvik a poté kursy pro zvýšení kvalifikace. … Polsko podepsalo smlouvu za 4,9 miliard EUR na dodávku 250 tanků Abrams z USA (náhrada za 240 tanků ze sovětské doby). Polské válečné letectvo má americké F16 a v roce 2020 podepsalo dohodu na dodávku 32 stíhaček F35 za 4,6 miliard USD. Poláci také podepsali dohodu s Jižní Koreou na nákup tanků, letadel a jiných zbraní za 10 až 12 miliard USD. Doplnění stávajících dodávek z Jižní Koreje je ještě tisíc tanků K2 a 600 houfnic K9.“

Nedávno, po setkání se Stoltenbergem, Duda oznámil, že Varšava navrhuje zřídit vojenské sklady NATO na východním křídle aliance.

Polsko přezbrojuje kvůli potenciálnímu konfliktu s Ruskem. Prvních 180 tanků z Jižní Koreje je určeno na přezbrojení tankových praporů brigád u hranic s Kaliningradskou oblastí a Běloruskem. V srpnu 2022 byla podepsána dohoda o dodávce 212 jihokorejských tanků a o výrobě stejných 420 tanků, náhradních dílů pro ně a munice, a to od roku 2025. Další smlouva je na 288 salvových raketometů Chunmoo, přičemž první dodávky by měly dorazit letos.

Ve vyzbrojování proti Rusku Polákům dost efektivně pomáhá současný velvyslanec USA ve Varšavě Brzezinski pokračující v činnosti svého otce. Řekl: „Osobně jsem se obrátil na Washington, abych získal pokud možno co největší zahraniční financování pro vojenské síly Polska.“

Před konáním mnichovské konference 17. až 19. února jednal s polským prezidentem britský premiér Sunak. Diskutovali o tréninku ukrajinských pilotů pro pilotování standardních letadel NATO. Příprava brzy začne. Podle Dudy se také jedná o významném zvýšení počtu zahraničních vojsk (z NATO) na území Polska.

Převzato z Fondsk.ru

***

Bublina praskla – Biden neudělal silný dojem

Igor Loginov

22. února 2023

Bublina „prohlášení Bidena va Varšavě“, kterou důkladně nafoukli, praskla. Z 80 % spící Joe zdůraznil to, co už řekl před tím v Kyjevě.

Mezi jiným: Náhlý příjezd k Zelenskému vypadal jako nějaký podivný políček Dudovi, který očekával a připravoval příjezd amerického pána. Ve Varšavě zapustil kořeny revanšismus, polskému vedení zamotal hlavu. Když se Duda vrátil z Mnichova pochlubil se, že budoucí projev Bidena, „hlavy nejsilnějšího státu na světě, největší mocnosti s největší armádou největší síly, bude vysloven v této těžké době právě z Varšavy,“ a že tento proslov „bude mít významný historický obsah“. Jenže Američané postavili Varšavu až na druhé místo za Kyjev.

Pro návštěvu se neplánovaly jen rozhovory s Dudou, ale také setkání s vedoucími činiteli „Bukureštské devítky“ (Bulharsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko, ČR a Estonsko). Poslechnout si Bidena dorazila také Maria Sandu (moldavská prezidentaka – pozn. edit.) z Kišiněva .

Bidenovou návštěvou Kyjeva a proslovem Putina se však narušily plány Poláků. Polská sdělovadla tvrdila, že „ruský prezident snaží ukrást americkému prezidentovi diváky“. Anton Geraščenko potvrdil, že Putina poslouchali a dokonce si zapisovali po celé Ukrajině.

Bidenova návštěva ve Varšavě byla plná nehod. Nejprve zaznamenaly kamery pád nějaké osoby na rampě Bidenova Boeingu na letišti Okęcie. V druhém případě bylo zábavné, jak při vítací parádě ukazovali Bidenovi, kam se má obrátit a kam má jít. Komická byla skupina ukrajinských žebráků, kteří před hotelem s ubytovaným Bidenem prosili pomocí plakátů o předání stíhaček F-16 Kyjevu.

Přitom Biden neslíbil ani žádné stíhačky, ani rakety dlouhého doletu. všechno co mohl, sdělil Zelenskému v Kyjevě.

Nyní projev. Vybídl Rusy, aby se vzdali a postavil projev na soustavném oponování Putinovi. Putin ve svém vystoupení Bidena vůbec nezmínil, ale jméno Putina znělo ve Varšavě všude.

Američan přečetl seznam obvinění Ruska ze zločinů proti lidskosti. Především dojímaly pasáže „o unášení ukrajinských dětí, ničení ukrajinských nádraží, porodnic, škol a dětských domovů“ a jak se „používá znásilňování jakožto válečné zbraně“.

Za všechno toto slíbil Biden Rusko potrestat. Řekl, že Rusko blokovalo dodávky obilí. Uvedl: „Moje žena Jill Bidenová odjela řešit tento problém do Afriky.“ Bidenová Afriku uživí!

Ukázalo se, že se zásluhou Ameriky „povedlo snížit závislost Evropy na ruském plynu“. A jak? Vytvořili precedent budoucích diverzí zničením Severního proudu. Je to pochybný úspěch, když uvážíme, co znamená pro Evropu „snížení závislosti“.

Biden mluvil o zachování jednoty NATO, hrozil pátým článkem aliance a ohlásil summit věnovaný 75. výročí NATO v roce 2024. Ohledně přijetí Ukrajiny do NATO nepadlo ani slovo. Ovšem ukrajinská sdělovadla ten náznak slyšela.

Převzato z Fondsk.ru

***

Soros označil novou oběť – Indii připravují na státní převrat

Olga Lebeděva

23. února 2023

Jedním z nejdůležitějších hospodářských partnerů Ruska v době nebývalých ekonomických sankcí Západu vyhlášených Washingtonem a EU je Indie.

V posledních letech učinil premiér Indie Naréndra Módí z Dillí důležitého partnera Moskvy. Přestože se Bidenova administrativa a britští politici pokusili připojit Indii k protiruským sankcím, Módí to odmítl. Udělal si tak na kolektivním Západě nepřátele.

Podle amerického politologa Frederika Williama Engdahla „svědčí série podezřele načasovaných událostí, že se koalice Angličanů a Američanů začala připravovat na svržení Módího“. Na portále Global Research ekonom argumentuje, že se připravuje převrat.

Módí stojí za zájmy svého lidu

Indie je důležitým spojencem Ruska, především zásluhou její účasti ve skupině BRICS. Na tuto skupinu pěti zemí připadá dohromady 40 % světového obyvatelstva a kolem 25 % světového HDP, z čehož je 70 % čínského, 18 % indického a 7 % ruského a brazilského. Indie je nejlidnatější země, má velký počet kvalifikovaných pracovníků a mezinárodními společnostmi je považována za alternativu k Číně, proto se  se k ní dosavadní hegemon, Spojené státy, postavily nepřátelsky.

Vláda Módího stojí v cestě západním korporacím, aby se mohly uchytit na indickém trhu. Nejednou odmítla připojit se k Washingtonu a Bruselu proti Rusku. Navíc Módí pokračuje v nezávislé hospodářské politice, kupuje ruskou ropu i výrobky obranného průmyslu bez ohledu na výhrůžky USA o následcích. Ani z BRICS Indie nehodlá odejít.

Útok č. 1

Na jaře 2024 budou v Indii celostátní a regionální volby. Ty rozhodnou o budoucnosti vlády Narěndry Módího.

V lednu na něho byl učiněn zřejmý anglo-americký útok: Málo známá firma z Wall Streetu Hindenburg Research začala provádět „finanční výzkumy“ s cílem odhalit korupci nebo zlodějiny v indických společnostech. Říká se, že „výzkumníci“ jsou napojeni na CIA. V lednu se Hindenburg soustředil na indického miliardáře Adaniho, nejbohatšího v Asii, který je hlavní „partner“ Módího a dostává „nejchutnější“ státní zakázky. Ve zprávě o zjištěné situaci se uvádí, že Adani „zneužívá offshore“, neplatí daně a „manipuluje s akciemi“. Hodnota akcií společnosti Adani  klesla za měsíc o víe než 120 miliard USD.

Otázka zní: Proč malá firma z Wall Streetu „potápí“ indický konglomerát o hodnotě 17,8 bilionu indických rupií (218 miliard USD)?

Odpověď se nabízí: Je to varování přímo Módímu.

Útok č. 2

Britská státní BBC v lednu uveřejnila dokument pojednávající o náboženských nepokojích v Gudžarátu v roce 2002. V té době tam byl Módí guvernérem. Reportáž, která byla v Indii zakázána, byla založena na „informaci poskytnuté BBC ministerstvem zahraničí Británie“.

Vazby mezi Indií a Ruskem

Engdahl připomíná: „Když se Módí odmítl připojit k sankcím NATO proti Rusku a podporoval přísný princip neutrality, využíval výhodu dostupnosti ruské ropy, kterou nyní odmítají USA i EU. Rusko v této době dodává do Indie nejvíce ropy, víc než Irák a Saúdská Arábie. V prosinci odebrala z Ruska 1,2 milionů barelů, a to je 33krát víc než před tím.“

Část této ruské ropy je přepracovávána v Indii a poté reexportována do EU, která ji demonstrativně odmítla. Podle energetických analytiků „nakupuje Indie rekordní objemy ruské ropy s velkou slevou, naplňuje své rafinerie nad jejich kapacitu a vydělává na extrémních maržích z krakování. Benzin a dieselové palivo vyváží do Evropy.“

Pro srovnání: Před začátkem speciální vojenské operace na Ukrajině nakupovala Indie jen 1 % ruské ropy, v lednu pak tento ukazatel stoupl na 28 %. Ani jedna země, dokonce ani Čína, tak nezvýšila spotřebu ruské ropy.

S přihlédnutím k dovozu ruských hnojiv, slunečnicového oleje a jiného zboží se dovoz z Ruska zvýšil o více než 400 % za osm měsíců ve srovnání s předešlým rokem.

Na scénu vstupuje Soros, aneb Útok č. 3

Dalším důkazem chuti Washingtonu a Londýna způsobit v Indii „oranžovou revoluci“ je Soros. Vystoupil na mnichovské konferenci o bezpečnosti a zlověstně prohlásil, že Módí má dny sečtené. Řekl: „Indie je demokracie, ale její vůdce demokrat není. Země je svého druhu nemocnicí, která se vysmívá dobročinnosti.“ Dodal: „Podněcování k násilí proti muslimům pomohlo jeho prudkému vzestupu.“ Vše na adresu Módího podobně vysvětlil tím, že kupuje hodně ruské ropy s velkou slevou a vydělává hodně peněz.

Soros je hlavním autorem všech barevných revolucí, které se objevily od osmdesátých let minulého století, včetně Jugoslávie, Ukrajiny a rozpadu Sovětského svazu. Nyní se vrhl na Maďarsko, přesněji na Orbána a na mnoho zemí, které si neváží programu „demokracie“, který navrhuje Washington.

Soros uvedl: „Mohu být naivní, ale v Indii očekávám demokratické obrození.“

Když se přihlédne k jeho dřívějším „zásluhám“, zní to pro Módího zlověstně. Miliardáře a spekulanta z hedgeových fondů Sorose nelze podezírat z naivity.

Americký politolog shrnuje: „Očekávejte že v nadcházejících měsících přijde rozsáhlá eskalace špinavých operací Západu ve snaze svrhnout Módího a oslabit skupinu zemí BRICS, které stále častěji vzdorují diktátu Washingtonu a globalistů z Davosu.“

Převzato z Pravda.ru

4.8 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
26. 2. 2023 20:54

Přišlo mailem: Výroky politiků Západu  i kdyby z toho byla jen polovina pravdy …             B. Clinton: „Cílem NATO v budoucnosti je nasadit mírové síly v regionech etnických konfliktů a hraničních sporů od Atlantického oceánu po pohoří Ural.“ Směrnice prezidenta USA Clintona č. 13 z února 1992. „Na přivedení Jelcina k moci jsme utratili mnoho miliard dolarů, ale vyplatilo se nám to víc, než jsme očekávali: vyřadili jsme politického konkurenta – Rusko – ze světové politiky a za zanedbatelné ceny jsme z Ruska odčerpali 20 tisíc tun mědi, 15 tisíc tun hliníku, 2 tisíce tun cesia, beryllia, stroncia a mnohé další… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  PPK
27. 2. 2023 10:28

Jak mi včera řekla naše TV – jsme HRDÝM členem NATO.
Nějak z toho nevyplývá, že jsme hrdým
VYKRADENÝM členem NATO, který v případě potřeby hrdě obětuje i životy svých občanů ve snaze potrestat národ, který má tu drzost bránit se konečnému vyplundrování.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
28. 2. 2023 13:47

Ve Washingtonu byla zahájena expozice „LGBT-bojovníci brání Ukrajinu před ruskou agresí“.
Motto výstavy: „Vždy pevně stojíme za zády Ukrajiny – tak dlouho jak bude třeba!“ :-)
Tohle americké stvoření, trans Sarah Ashton Cirillo (dříve Michael John Cirillo)

comment image

musí být hřeb programu :-)

peter.
Reply to  Botičky od Diora
28. 2. 2023 15:27

Keď si to Ukrajinci prajú,aby im za chrbtom vždy pevne stáli buzíci,tak proti gustu,žiadny dišputát!
Ja by som sa veru chrbtom neotočil k žiadnemu homosexuálovi!

jb
jb
Reply to  peter.
28. 2. 2023 19:56

Ja by som sa veru chrbtom neotočil k žiadnemu homosexuálovi!

A čím tedy? :-)

peter.
Reply to  jb
28. 2. 2023 20:09

Načo žiješ ty mrzák ?Hoď si mašľu,uľaví sa nie len tvojmu okoliu ale aj tebe.Nikto ťa nemá rád,každému si len na obtiaž,hlúpy si ako poleno,už ani nevieš,aké meno by si si mal dať aby ťa diskutéri nepoznali, zo všetkých webov ťa už vykopli…z niektorých viackrát…si ako ten vred na riti! Skonči to,aspoň tak prospeješ spoločnosti….chudák nepodarený!

Irena
27. 2. 2023 8:22

„To, co se děje Petrohradu, je naprosto ponižující“: Jevgenij Prigožin okomentoval jmenování příbuzné Pjotra Porošenka ředitelkou Maneže.

Co si myslí vojáci soukromé vojenské agentury Wagner o jmenování příbuzné ukrajinského prezidenta Pjotra Porošenka ředitelkou tohoto kulturního zařízení v Petrohradě, jak zřejmě tým guvernéra Beglova rozkrádá rozpočet Severního hlavního města, a jak by se měli obyvatelé města co nejlepším způsobem vypořádat se zlodějskými úředníky, si přečtěte v exkluzivním rozhovoru s Jevgenijem Prigožinem pro médium NĚVSKÉ ZPRÁVY.

Zbytek na odkazu…

https://ksb-csr.net/threads/spravy-z-ruska.101/post-7440

Irena
27. 2. 2023 8:23
peter.
Reply to  Irena
28. 2. 2023 18:54

Pozrel som si nového Pjakina a pravdu povediac,nenašiel som v ňom nič,čo by mohlo vzbudzovať čo i len trochu optimizmu. Škoda …. ale ak sa Putin nedokáže alebo nechce vysporiadať s tou proamerickou svoločou v Rusku,tak nech to prenechá na niekoho iného! Čestných, dostatočne tvrdých a k nepriateľom Ruska nekompromisných vlastencov je v Rusku dosť … v armáde,v podnikateľskej sfére aj medzi politikmi!

jb
jb
Reply to  peter.
28. 2. 2023 19:34

100 bodov!!!

100 bodov – Vtipnejší vyhráva!
. . .

Bola to humoristická súťažná relácia?

peter.
Reply to  jb
28. 2. 2023 19:48

Zalez do búdy smraďoch ! Nikto sa ťa na nič nepýtal a nikto ani nie je zvedavý na tvoje drísty…..multinick!

Last edited 25 dní před by peter.
fajt
fajt
27. 2. 2023 11:28

chvíli to ruským bohatýrům a patriotům bude trvat, než pochopí, že i u nich gosudarstvo smrdí a hnije od hlavy a že projekt Vova je pouhý špinavý globál fejk na pomenšení ruských zájmů a práv – v Rusku je hromada správných, odvážných a komplexních státníků a hrdinů, kteří by dokázali navést Rusko na reálnou cestu evolučního paradigmatu, o kterém se doposavad jenom planě žvanilo … mají nejvyšší čas se rozhodnout a naplno a nekompromisně jít do boje i na poli mocenského zápasu, ve kterém globální parchanti zatím kontumačně vedou. ..)

peter.
Reply to  fajt
27. 2. 2023 15:58

Zo stretnutia Putina s matkami vojakov cit.: „V najodhaľujúcejšej poznámke Putin priznal, že Moskva v roku 2014 urobila chybu, keď Donbas – na rozdiel od Krymu – ponechala ako nedokončenú záležitosť tým, že sa nechala zlákať na prímerie sprostredkované Nemeckom a Francúzskom a na minské dohody“………….. „Putin priznal, že Rusko prijalo minské dohody ignorujúc želanie ruského obyvateľstva v Donbase. Citujme ho: “Úprimne sme na to pristúpili. Ale necítili sme úplne nálady ľudí, nebolo možné úplne pochopiť, čo sa tam deje. Teraz sa však asi ukázalo, že k tomuto zjednoteniu (Donbasu) malo dôjsť skôr. Možno by nebolo toľko strát medzi civilným… Číst vice »

peter.
Reply to  peter.
27. 2. 2023 16:43

Teraz ani neviem,či tí zbabelí sráči ktorí sa ani nedokážu vyjadriť slovne k podstate článku a svoj nesúhlas s tým čo som uviedol v príspevku dokážu len anonymne mínuskovať, odmietajú môj komentár,článok v HS,alebo vyjadrenia samotného „Gosudara“ !
Takže všetkým mínuskárom posielam za ich argumentačnú neschopnosť jednu obrovskú „mínusku“.

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
27. 2. 2023 17:09

Peter, jsi těžký heretik v kotli normaliznaciho jebukaka. Žádná svině nepochybuje!
Klidně v zájmu ideoprese popře sama sebe.
A problém? Veškerý žádný.
MY jsme menšinoví exoti!! V menšině bojujeme se dvěma stranami.
Agresivnimi bolševiky všech barev.
Drž se.

Last edited 27 dní před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
1. 3. 2023 8:06

Zdar – známý bezpečnostni analytik – a pro mě neznámý web.
https://paralelne.cz/2023/02/17/martin-koller-otazky-a-odpovedi-divaku/

Gatta
Gatta
Reply to  peter.
27. 2. 2023 21:07

Ano – SUROVINOVÉ ZDROJE – to je oč (nejen) tu kráčí.

Válka skončí až USA pochopí, že Jelcinovi ceny už se nikdy nebudou opakovat a válka začne být pro USA neudržitelně prodělkovou a problémovou.

Viz i skvělý první koment pana PPK !!!

fajt
fajt
Reply to  peter.
27. 2. 2023 21:15

musím uznat, že jako lhář je Vova na oscara a zatím ve výsledcích a efektivitě vydal za celou italskou mafii – tedy kdyby u toho neumíralo tolik lidí a nezdechalo i samotné Rusko ( i když to mu upřímně taky nedělá nějaké vrásky ) … Jelcin byl okresní ňouma, aparáčník, který se, pro něj zázrakem, stal staronovým carem a který nechápal a ani neuměl pojmout moc, která mu, za přispění západu, spadla do klína ( zmohl se pouze na zlodějnu čtvrté cenové) , Vova už byl zavedený krtek, kterému luxus a elitářský život nedělá takový problém a plně chápe úlohu… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 2. 2023 15:16

Šéf CIA William Burns se podělil až dnes o dojmy ze svého listopadového setkání se šéfem ruské Služby zahraniční rozvědky Sergejem Naryškinem:

„Docela depresivní setkání. Ze strany Naryškina byl velmi vzdorovitý postoj. Pocítil jsem drzost a arogance. Sentiment, který podle mého názoru odráží vlastní názor ruského prezidenta Vladimira Putina, jeho vlastní dnešní víru, že čas pracuje pro něj, že dokáže rozdrtit Ukrajince, že dokáže strhnout naše evropské spojence, že nakonec dojde k politickému vyčerpání.“

Krátké shrnutí výše uvedeného:

– Rusové, vzdejte se!
– Njet.
– To bylo docela depresivní setkání. :-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 2. 2023 15:43

PPP asi dlouhodobě šplouchá na maják. 87% Rusů se určitě mýlí, proto nám ten PPP denně otevírá oči – taková Зулейха открывает глаза hadr :-)
K tomu:

comment image

mu zbejvá už jen krůček.

peter.
27. 2. 2023 18:59
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  peter.
28. 2. 2023 11:02

Pěkný článek, s jehož závěrem:

„Schopnosť vyrobiť kvantum sofistikovaných zbraní tiež ešte neznamená zaručené víťazstvo. Treba aj odhodlaných vojakov. Bude ich mať Západ? Na Slovensku, dovolím si tvrdiť, by reálne do boja proti Rusku išlo minimum ľudí. Ak by boli donútení (povolávacie rozkazy o ktorých sa toľko diskutuje) väčšina by prebehla k Rusom tak ako počas druhej svetovej vojny a bojovala by s nimi proti Anglosasom.“

se ztotožňuji, jen bych dodal „ako počas prvej aj druhej svetovej vojny„.
Uvidíme kolik se přihlásí Švejků. Pšonků je na UA aktuálně 20 tis., přesněji bylo.

fajt
fajt
27. 2. 2023 20:59

Стратегическое партнерство: как прошла встреча Путина с Ван И в Кремле – ТРК Звезда Новости, 22.02.2023 (tvzvezda.ru) – Číňané pochopili, že Ruska pod Vovou se musí začít bát, jejich jaderné rakety nejsou většinově naměřeny na kolektivní západ, ale na ně – teď licitují o strategický čas, aby se zbavili i špatné závislosti na globálním Rusku. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 2. 2023 11:08
Last edited 26 dní před by Botičky od Diora
fajt
fajt
28. 2. 2023 14:23
fajt
fajt
28. 2. 2023 22:38

https://politikus.info/events/150247-lukashenko-uletel-s-gosudarstvennym-vizitom-v-kitay.html – separátní jednání mimo dosah americké bažiny a Kremlu. ..)

jb
jb
Reply to  fajt
28. 2. 2023 23:58

separátní jednání mimo dosah Cha. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko přijel na státní návštěvu Číny, kde bude jednat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v úzkém a rozšířeném formátu. Lukašenko přijel do Číny na pozvání Si Ťin-pchinga. Bude podepsán celý blok „nejsilnějších dokumentů, které v příštích 5-10 letech vytvoří strukturu vztahů“ mezi oběma zeměmi. Noviny ВЗГЛЯД už dříve psaly, jak se Lukašenko naučil využívat Čínu pro své vlastní účely. https://vz.ru/news/2023/2/28/1201194.html viz: Jak se Lukašenko naučil využívat Čínu pro své vlastní účely  V úterý 28. února začne návštěva běloruského prezidenta v Číně. Lukašenkova cesta bude novým znamením prudkého skoku v ekonomických vztazích mezi… Číst vice »

Last edited 25 dní před by jb
jb
jb
Reply to  jb
1. 3. 2023 0:11

separátní jednání mimo dosah
Cha.

Čínská opice, pozorujíce dění na stromě, (mimo) bokem – se pohnula.
https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-697/#comment-115415

jb
jb
Reply to  jb
1. 3. 2023 0:23

A víme, že:

Putin potvrdil, že Rusko čeká na návštěvu Xi Jinpinga.

22. února to potvrdil https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-697/#comment-115365 – Putin.
. . .

Putin čeká…

Cha.

Last edited 25 dní před by jb
Botičky od Diora
Botičky od Diora
1. 3. 2023 15:42

Germáni poskytli tyto karavany ukro-„uprchlíkům“:

comment image

a pak se silně divili, proč ukrouši v nich neusnou :-))))

fajt
fajt
2. 3. 2023 13:10

https://tass.ru/obschestvo/17178839 – lex Strelkov ( samozřejmě tahle norma určitě nepostihne kremlin elity, které dávají Rusku šeredně na p®del). ..)

peter.
Reply to  fajt
3. 3. 2023 12:31

Možno,že sa V.V.P už rozkýval!
Putin podpísal dekrét o zavedení externého manažmentu v podnikoch, ktoré „narušujú poriadok obrany štátu v rámci vojnového stavu“.

Právomoci akcionárov a vedenia spoločností, ktoré počas vojnového stavu narušujú svoje povinnosti v rámci poriadku obrany štátu, budú pozastavené a bude v nich zavedený externý manažment. Správcovská spoločnosť pre takéto spoločnosti bude určená na základe návrhov ministerstva priemyslu a obchodu.
https://t.me/RVvoenkor/39654

Preklad : DeepL.com

Last edited 23 dní před by peter.