Diskuze k článku


 • PPK • 5. února 2017

  ad (cituji): „… Jakýkoliv vůdce státu má k dispozici armádu, letectvo, námořnictvo a zpravodajské služby. Nadnárodní elita to nemá, má pouze jí kontrolované prezidenty. …“

  No konečně! Konečně tato politologická poučka je tu jako černé na bílém. Nadnárodní elity totiž použití síly k dispozici primárně nemají, mají pouze jimi (přes peníze) kontrolované vlády a prezidenty. Pokud se ovšem (např. ti prezidenti) nechají nadnárodními loutkovodiči vodit a kontrolovat. Ergo, šéf státu má k dispozici vojáky a policisty vždy a použít je může ihned. Jinými slovy, může v určitém případě dokonce i poslat vojáky do bank a dát bankéře zatknout. Zato ale bankéři vojáky a policisty (v normálním státě zatím) k okamžité dispozici nemají, aby je poslali do sídla prezidenta či vlády a tam zatkli prezidenta nebo tu vládu. Skryté elity totiž vládnou vždy jen do té chvíle, dokud je jejich servisní politici poslouchají. Politici totiž vědí, že vždy a za všech okolností to jsou jen oni, kteří nesou před svým národem voličů zodpovědnost, jakkoliv by se vymlouvali, že tomu tak není. Trump to jistě rovněž ví a podle toho zřejmě jedná, přičemž nadnárodní struktury mohou teď jen mediálně křičet na protest. Stát však přímo ovládá jen ten, kdo PŘÍMO ovládá jeho donucovací silové složky. Takže, ještě uvidíme, jak se to všechnoo dál vyvine.

  P.S. Díky zajochu za další, už téměř čtyř-stovkový výběr a překlad!

 • Béda • 5. února 2017

  Asi to vidím špatně. Když se tak rozhlížím, vidím v Trumpově administrativě vedle sebe jestřáby, Goldmany, hebrejské poradce – jak „nepodobné“ Obamově administrativě. Možná mě šálí zrak ale vidím zcela nepřehlédnutelný a jasný vzkaz TRUMPOVY vyslankyně v OSN vůči Rusku – sankce zrušíme až tehdy, když se Krym připadne Kyjevu (tedy USA, aby si tam mohly zřídit základnu) – nějaké referendum sem anebo tam. Tedy sankce nezrušíme nikdy.

  Vidím zcela jasný neomalený vzkaz TRUMPOVY administrativy Číně – to nevypadá, že by Trump nechtěl nikde ve světě intervenovat a přímou výhrůžku Íránu.

  Ale jak říkám. Třeba mě šálí zrak a všechno je úplně jinak a Trump se chystá poslat vojáky do bank a chce kontrolovat nadnárodní loutkovodiče, kteří mají své lidi v jeho administrativě. Třeba žádá navýšení peněz pro NATO, aby tuto servisní organizaci podřízenou zájmům USA mohl zrušit případně omezit její provoz. Třeba to, co jsem výše popsal z jeho politiky jsou jenom mimikry zakrývající starého introvertního pacifisty, který se chce v ústraní zaobírat vlastními problémy. S heslem USA first. V podstatě všechno je možné. V dnešním světě se již nelze ničemu divit.

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=FhxxD8XjCdk

 • Béda • 5. února 2017

  Třeba i návrh Trumpa na zrušení kontroly nad Wall Streetem znamenal pouze snahu o větší kontrolu finančníků a sešněrování globálních bank (jejich burzovních aktivit – podle toho je vidět, že Trump je na těchto kolosech zcela nezávislý a usiluje ve skutečnosti o jejich podřízení státu).

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2017

  Bédo, dnes je ve světě hodně důležité zejména to co se „poskládá dohromady z toho co není na první pohled vidět“, ba někdy to „není snadné dovodit“, protože přímo „vidět“ je „něco zcela jiného“…
  Asi tak, prosím.

 • Béda • 6. února 2017

  Martin (už bez taky m) napsal

  Bédo, dnes je ve světě hodně důležité zejména to co se „poskládá dohromady z toho co není na první pohled vidět“, ba někdy to „není snadné dovodit“, protože přímo „vidět“ je „něco zcela jiného“…
  Asi tak, prosím.

  Tož uvidíme, co bude dál. (nevím jak se tomu v politice říká, když někdo něco vykládá a něco jiného dělá) Někdo tomu prý říká konspirace, jiný podvod, manipulace, sklamání anebo lež. Tak jsem zvědav co se z toho nakonec vyvrbí.

 • Béda • 6. února 2017

  Opět mě asi šálí zrak. https://cz.sputniknews.com/svet/201702054684518-pence-zruseni-rusko-sankce-zavist-situace-ukrajina/ „Spojené státy spojují otázku zrušení sankcí proti Rusku s tím, jak se bude chovat na mezinárodní scéně a zejména na Ukrajině. Oznámil to americký viceprezident Mike Pence v nedělním rozhovoru pro televizní společnost ABC…“

  (ve skutečnosti jde asi o plán Trumpovy admninistrativy na urychlené zrušení protiruských sankcí)

 • Béda • 6. února 2017

  Putin je realista: https://cz.sputniknews.com/svet/201612134317260-putin-partner-rusko/ Požádali ho, aby upřesnil, je-li skutečně Peking hlavním partnerem Ruska….„Je to samozřejmě pravda. Vždyť máme s Čínou největší obchodní obrat. Jak už jsem říkal, ze všech zemí, máme právě s Čínou nejvyšší obchodní obrat. То zaprvé. Zadruhé. Máme velmi rozsáhlé společné projekty, které provádíme v oblasti jaderné energetiky, v logistice, ve strojírenství, v obchodu jako celku, máme dobré společné projekty v letectví, ve výrobě vrtulníků a v leteckém průmyslu. Přemýšlíme o možné spolupráci a spolupracujeme ve vesmíru aktivně a dvoustraně, jsou zde dobré vyhlídky,“ podotkl prezident…

 • orinoko • 6. února 2017

  Tak abychom si to zcela ujasnili:
  Když chci něco zásadního dělat, tak méně poustim hubu na spacir, a o to vice makam. Nejdříve si provedu rekongnoskaci celkoveho terénu, domyslim nasledky konani, a zacnu konat. Tak to dělá Rus.
  Současná emericka prasečí hlava v bilem cvokhauzu připomíná vola pusteneho do areny , kde je množina rudých hadrů a on honí jeden hadr za druhým, aniž by oddělil podstatne od nepodstatneho. V horším případě koná průzkum bojem. Zatím nasira a zasira. Tristní pohled. Nic jeste nevyřešil, ale je ochoten vytvářet problémy nové.
  Shlédl jsem 80 USA. Ani si nepamatují, ze v te době už měli krizi ze spekulaci. A pohyboval se tam v tom i soudruh Trump. Vlastně o tom byl film Wallstreet. Jedno finanční prase vedle druhého, kterým žehnal cow boy Reagan a pote Busista starší. Prakticky to same si emericky hlupák zopakoval o 20 let později. Stát neumí a regulace brzdí.
  A ted ten současný vepřový clown chce zase uvolňovat ruce sejdirum a spekulantum. Za to ho lid USA pochvali. Za další plastokaretni bublinu.
  Hej Trumpe, shut up.

 • Martin (už bez taky m) • 6. února 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=Ax09Ask7vb8

 • fra • 6. února 2017

  Přestože články Ladislava Větvičky uveřejňované na OM s ohledem na používaný jazyk jsou zpravidla úsměvné, dnes je s ním na PL uveřejněn rozhovor, který stojí podle mého názoru za přečtení. Ne proto, že bych s každou jeho myšlenkou souhlasil, ale rozhodně s většinou ano. V závěru se ale jako mnozí jiní nevyvaroval optimismu když napsal cituji: „Lidé, kteří dovolili, aby se do střední Evropy dostaly miliony neznámých mloků, jsou zločinci a doufám, že budou brzy souzeni. Lidé, kteří obdrželi tzv. „Kalergiho cenu“ za prosazování plánované zločinné genocidy bílých národů, v čele s Merkelovou, budou souzeni jako první.“
  Tím optimismem mám na mysli jeho víru, že bude někdo souzen a potrestán. V tomto směru sdílím názory pana Bédy hlavně směrem k Trumpovi a myslím, že to vidí velmi realisticky i když pro ty mladší možná pesimisticky. Ostatně pan Větvička se k této záležitosti rovněž vyjadřuje a to velmi věcně.

 • Bety • 7. února 2017

  Já bych s hodnocením Trumpa ještě chvíli počkala. Že u něj bude America first, to snad je jasné. Ale je možné, jen možné, že si uvědomuje, že USA je finanční Titanik, že to s těmi virtuálními dolary jde od desíti k pěti a že si to uvědomují i některé banksterské špičky. Jestli s tím jde vůbec něco udělat je otázka na kterou si netroufám odpovědět. Ovšem že většina banksterů je přesvědčena že to tak půjde do nekonečna a že jakýkoli zákrok, který by jen trochu okleštil jejich výsady je zločin I. stupně – proto možná, možná! Soros a spol. tak zuří. Znejistit svět ohledně svých úmyslů k tomu může také patřit.
  Ovšem na druhou stranu je Trump pravděpodobně jen další americký velkohubý politik, od kterého se dá čekat jen to, že nebude tak rychle jako Hitlary sahat po červeném tlačítku.