Sýrie…

Překlad Janika, převzato odtud.

Je to zábavné, přátelé.

Bylo oznámeno toto: Syrský prezident Bašar al-Asad vyhlásil parlamentní volby v zemi na 13.dubna.

Otázka zní: Co by řekla kněžna Marja Alexejevna* a „mezinárodní společenství“, pokud by během voleb v Sýrii byla přítomna ruská vojska, a … Bašar al-Asad vyhrál volby?

Otázka: Kdy Putin oznámil stažení vojsk?

Odpověď: 14.března prezident Vladimir Putin oznámil, že Rusko začne od 15.března stahovat vojska ze Sýrie.

Porovnejte data a přemýšlejte…

***

* „Co by řekla kněžna Marja Alexejevna?“ – fráze z Gribojedova Hoře z rozumu, symbolizující maloměšťáckou pokryteckou morálku. (pozn.překl.)

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
17. 3. 2016 7:08

Ještě dřív než jsem přečetl Váš článek, jsem chtěl odpovědět panu Péterovi v jiné diskuzi ale nešlo mi to pořád odeslat. Nahradil jsem jednu slabiku a jde to. Ať li vládne Nečas nebo jiná Slota, na podpindosníky letí bota. Odtažný mat Bašárem. Dostal důvěru Ruska a tím je legitimizováno jeho případné další zvolení ve svobodných demokratických volbách. Brusel si zvyká na kalašnikov a vraždy opozičních politiků (např. Ransdorf), Schulz i Merkelová lezou do zádele Erdoušovi, ale svět se začíná řídit NEZÁVISLE na nich. Američané si bez skrupulí vraždí své prezidenty i soudce nejvyššího soudu. Nespokojené občany internují v koncentrácích (eufemismem… Číst vice »

Béda
17. 3. 2016 9:53

http://www.novarepublika.cz/2016/03/tohle-by-si-meli-precist-nasi-krestane.html V roce 2010 jsem já, otec Daniel Maes, premonstrátský kněz z vlámského opatství Postel-Mol přišel sloužit do syrské řeholní komunity Mar Yakub v Qâra (foto). Přicházel jsem s mnoha předsudky a podezřeními. Kontakt s místními obyvateli a s touto zemí mi však způsobil kulturní šok. Je pravda, že individuální a politické svobody v Sýrii nebyly příliš rozvinuté a nebyly ani tak důležité (mezitím došlo ke změnám a vznikl pluralitní systém politických stran). Na druhé straně tu byla harmonická společnost složená z mnoha náboženských obcí a etnik žijících po celá staletí v míru. Kromě toho zde existovala východní velkorysá pohostinnost… Číst vice »

Béda
17. 3. 2016 13:24

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-dodalo-kurdom-prvu-davku-zbrani/757157

Rusko dodalo zbrane irackým Kurdom. Dodávka piatich komplexov ZU-23-2 (dvojhlavňové protilietadlové guľomety) a k nim 20 tisíc nábojov bola odovzdaná 14. marca .

orinoko
17. 3. 2016 16:10

Jakkoli bude nekdo mozna zhnusen a nemile prekvapen , tak presto doporucuji clanek na AEnews – aeronetu.
Je to synteza pjakinismu, real politiky, spekulaci, logiky i kreativity. Navic to ma vtip.
Jde o globalni chapani syrskeho udelu. – Kurdove zitra vyhlasi …

orinoko
17. 3. 2016 19:23

No … pokud jsou syrsti Kurdove opravdu dementni, tak muzou vyhlasovat , co chteji. Do teto chvile meli sanci byt jednajici stranou o urovnani v Syrii, po dnesku uz nejsou. A hnaci silou kritiky tohoto kroku je legitimni syrska opozice, ktere nezbyva , nez se do voleb chopit vlasteneckych otezi. Nedelal bych z toho drama. Syrie musi zamezit pruniku kurdskeho kvazi statu ke Stredozemnimu mori. Syrsky Kurdistan potrebuje zazemi, ktere ne bude mit. Ze severu bombardak Erdragon, z jihu uzemi jinostatu. A nechat krvacet Kurdy v boji s Daes muze byt velmi perspektivnim zamerem oficialniho Damasku. Kurdove mi nekdy pripominaji… Číst vice »

peter.
20. 3. 2016 20:25