The Sun: Tajná Putinova flotila ohrožuje Británii

Poplašné zprávy o tom, že ruský prezident má k dispozici tajnou flotilu, vykládají ve Velké Británii. The Sun přesvědčuje své čtenáře, že několik ponorek je určeno k nabourání životně důležitých podmořských kabelů. Zdroj píše, že ruští experti jsou schopni Británii pohroužit do chaosu. Angličané jsou přesvědčeni, že tajné flotile velí tajný útvar ruských ozbrojených sil, a tito špióni jsou údajně podřízeni přímo Putinovi. Jeho cílem je „uštědřit Západu katastrofální úder“.

To ale nejsou zdaleka všechny fantazie západních rusofobů. Ponorky se údajně nacházejí pod ohromnou podmořskou lodí. Schovávají se na dně a čekají na rozkaz vrchního velitele RF, aby přerušily internetové kabely, pomáhající světové ekonomice vyrovnat se s následky krize. Kabely přenášejí údaje o finančních transakcích v objemu přes 10 bilionů dolarů denně. Britští snílci sdělují, že země může zůstat bez internetu a ztratit spojení se světem. To paralyzuje finanční operace a povede k chaosu ve státě.  Ve složité situaci se ocitnou i USA, o nichž The Sun tvrdí, že se na informace z Londýna spoléhají.

Takže Putinova tajná flotila může USA odříznout od evropských spojenců. Novináři k tomu přidávají názor obranného experta Roba Clarka. Tento expert viděl, jak Rusové „při manévrech nacvičovali zvedání kabelů, aby je v případě jakéhokoli střetnutí se Západem přeřízli“. Po přečtení tohoto materiálu se vkrádá jediná otázka – proč? Proč Vladimír Putin, jehož na Západě vykreslují jako hrozbu lidstvu, dosud ty internetové kabely nepřeřezal?

Británie začíná čím dál tím víc připomínat ústav pro choromyslné. Dokonce ani historka o otravě Skripalových neobsahuje tolik cynismu, lži a předsudků. Putinova tajná flotila – to je symptom, podle něhož lze Británii stanovit neomylnou diagnózu.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: st.hroch 20210410

5 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 4. 2021 7:05

Dobrý den, majore Gagarine – 60 let Celý svět slyšel tu zprávu TASSu, Celý svět zanechal hovoru, Celý svět vyskočil od rozhlasu A zdvihl pohledy nahoru.   Dobrý den, majore Gagarine Tak jsme se tedy už dočkali Celý svět připil vám rudým vínem Lidé vám ze zdola mávali.   Vyřiďte prosím na Měsíci Vyřiďte mezi hvězdami Co chceme všichni dneska říci že přijdem brzo za Vámi.   Já to tak zazpívat nedovedu, Trémou se třese mi dneska hlas. Máte prý, majore, dvacet sedum A svět je mladý podle Vás.   Vyřiďte prosím na měsíci Vyřiďte mezi hvězdami Co chceme dneska… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
12. 4. 2021 16:20

Pro pamětníky: Земляне – Трава у дома
https://www.youtube.com/watch?v=jpne8fCwFJ8&t=8s

g.hrosik
g.hrosik
12. 4. 2021 8:50

Díky „Botičkám“ za milou aktualitu! Nicméně mi poněkud kazí náladu předposlední verš písničky „…že přijdem brzo za Vámi…“ Soudě podle míst, kam se Gagarin před desetiletími odebral, to nezní příliš povzbudivě (zejména v souvislosti s obsahem výše uvedeného článku). :-)

Bety
Bety
Reply to  g.hrosik
12. 4. 2021 8:54

Tam, kam se Gagarin odebral se odebere jednou každý, ať chce či nechce.
Jde jen o to, aby se tam celá Evropa díky tuposti určité sorty lidí neodebrala poněkud
předčasně.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
12. 4. 2021 10:53

… a naráz.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 4. 2021 11:06

«Поехали!»

https://www.youtube.com/watch?v=UV2anYvze5M&t=55s

První zahr. cesta – do Prahy!
comment image
comment image

V Praze mu ukázali globus světa z r. 1500: „Ale tu Amerika není“. Zlatá slova :-)
comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 4. 2021 15:41

…. a co udělal havloidní fašo-liberální režím?
Gagarinova socha byla odstraněna z kolonády v Karlových Varech.