To Babiš štval Hamáčkovými ústy v OSN proti Rusku

„Ne všechny země, včetně těch ve východní Evropě, si mohou zvolit vlastní orientaci v zahraniční politice, aniž by ohrozily svou svrchovanost a územní celistvost“, řekl Hamáček coby zastupující ministr zahraničí České republiky před šesti dny v OSN a ať už posluchačům jeho projevu či pozdějším jeho čtenářům v novinách či internetu okamžitě vytanuly na mysli ty organizace či státy, které by onu svrchovanost a územní celistvost zemí pocítivších chuť mít konečně svou vlastní zahraniční politiku, mohly asi tak ohrozit. A vsadím všechny miliony, které nemám, na to, že spontánně a bez jediné vteřiny přemýšlení se do hlav všech těchto posluchačů a čtenářů nahrnula jména: NATO, USA, EU – a pak už nic jiného.

Ale omyl. Pan Hamáček mínil Rusko. A aby tenhle svůj z vyšinuté mysli vzešlý „vynález“ opentlil čímsi ještě zpitomělejším, dodal, že ruská anexe Krymu je očividným porušením mezinárodního práva.

Takže se tam demokraticky a v souhlase s tehdy platným ukrajinským právem nehlasovalo? A nebylo tam nic před tím? Nebylo pěti miliard dolarů, kterými vláda USA proti veškerému mezinárodnímu právu i proti prostému pomyšlení ukrajinský puč zafinancovala? Nekupovali se protestující na Majdanu za zdarma rozdávané pelmeně a zdarma rozlévanou vodku, to vše z oněch pěti miliard pořízeno? Nebylo žádného pomajdanovského ukrajinského premiéra Jaceňuka, který v Berlíně prohlásil, že Ukrajinu a Německo pojí společný osud, protože obě ty země prý přepadlo v roce 1944 Rusko?

Ale jaképak ohledy, když máte hůl a máte už též vyhlédnutého psa, kterému tou holí chcete pohladit hřbet. Takže do toho, na nic se neohlížet, napověděla duševní a morální výbava Hamáčkovi jeho životní projev v OSN, který byl samozřejmě i projevem jeho současného nadřízeného pána Babiše, bez jehož souhlasu a možná spíš nápovědy, by Hamáček své nitro v OSN – jménem nás všech Čechů – nikdy lidem světa neodkryl.

Jménem nás všech Čechů! Jak dlouho ještě si takovéto zlotřilosti necháme líbit?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
6. 10. 2018 18:37

No, Hamáčkovými ústy spíš mluvil nějaký úředník velvyslanectví USA v Praze, ke kterému chodí Hamáček s Pochem pro pokyny. No, já jsem vždy říkal, že nás z těhle socdemáckých pohrobků Sobotky a Diensbiera bude bolet hlava. No, abych dodal, úplně nekritický a to zcela extrémně vztah presidenta k státu Izrael a jeho humanitárním činům si s tím nezadá. Oba vlezdopudelistické názory vrcholně uráží soudnost našich občanů … tedy těch, kterými se našimi občany cítí.