Učili nenávidět Rusy, ale naučili nenávidět lidi

Představte si, že se procházíte svým rodným městem a všimnete si malého davu. Přistoupíte blíž a uvidíte dívku přivázanou lepící páskou ke sloupu veřejného osvětlení. Dívce jsou staženy džíny a je bičována páskem. Nešťastnice pláče, křičí, prosí o odpuštění. Kolemjdoucí diváci se smějí a natáčejí exekuci na své telefony. Zjistíte, co má dívka na svědomí – v obchodě ukradla čokoládovou tyčinku. Pokrčíte rameny a jdete si za svým. Pro vás je vše, co se děje, normou. Vypadá to jako scéna z postapokalyptického románu nebo děj nějakého příběhu BDSM? Ale tohle je realita současné Ukrajiny.

Mimosoudní exekuce se staly běžnou záležitostí. Lidé jsou připoutáváni ke sloupům veřejného osvětlení, ke stromům, poléváni zářivou zelení, bičováni pásky, tyčemi nebo prostě biti, často je tato akce spojena s násilným odhalením. Všechny tyto obscénnosti se fotí, natáčí se videa, která se pak stávají veřejně dostupnými.

Na Ukrajině se takovému zesměšňování lidí říká boj proti marodérům (drancovníci, lupiči, dnes i ve významu – ten co se mi nelíbí – na Ukrajině). Ukrajinská oficiální propaganda se nejprve snažila incidenty ignorovat, poté se někteří ukrajinští blogeři pokusili prohlásit videa těchto masakrů za ruské padělky. Nyní se však důkazy o lynčování v ukrajinských městech a vesnicích rozrostly natolik, že fakta již nelze popřít. (Promiňte mi, vím, že je to chyba v případě takového článku, ale opravdu nemám moc chuti taková videa vyhledávat – pozn. překl.)

Poradce ukrajinského ministra vnitra Vadim Denisenko tedy řekl, že nepovažuje svazování a odhalování marodéra za něco divokého v době války. Když něco takového řekne zástupce činný v trestním řízení, není to ani pouhé dno, je to mnohem nižší úroveň. Nabízí se otázka, proč vůbec potřebujeme stát, když lidé dokážou sami trestat ostatní? To je přece pilíř právního řádu každého státu: Sankce a tresty vůči občanům by měly být v rukou státních orgánů a nikoho jiného, protože jedinou alternativou k tomu je chaos.

Někteří lidé na sociálních sítích, stejně jako Denisenko, ospravedlňují vše, co se děje v souvislosti s vojenskými operacemi. Ale za prvé, mnoho masakrů se odehrává ve městech a vesnicích, které nebyly nebo téměř nebyly zasaženy boji. Například ve Lvově , který je daleko od frontové linie, byly tři dívky polité zářivě zelenou barvou a přivázané ke sloupu veřejného osvětlení. Jsou obviněny z krádeže jídla, přestože na internetu jsou informace, že nic neukradly, ale byly šikanovány pro svůj etnický původ – jsou to cikánky.

Za druhé, v jakýchkoli podmínkách, bez ohledu na to, jak je to těžké, člověk musí vždy zůstat člověkem a ne pořádat lynčování bezbranných, i když se něčím provinili. V Doněcku podle mé paměti přivázali někoho ke sloupu jen jednou. Stalo se to v roce 2014, takovému trestu byla vystavena žena, která byla ukrajinskou dělostřeleckou pozorovatelkou. Ale byla rychle odvázána a zatčena podle zákona. A tento případ vyvolal v doněcké veřejnosti odsouzení. Lidé psali, že bychom se neměli stát podobni těm z Majdanu a ztratit tak svoji lidskou tvář a morální převahu.

Praxe takovýchto veřejných neřestí přišla s Euromajdanem. Tam přivázat člověka ke sloupu, srazit ho na kolena, napsat urážlivá slova na jeho nešťastné čelo za nějaký přestupek byla běžná praxe. Připomíná se, že majdanisté v roce 2014 veřejně bičovali ženu za to, že byla příznivkyní Antimajdanu. Po Euromajdanu a i dlouho před 24. únorem 2022 se ale na Ukrajině odehrávaly veřejné represálie. V Černigově byl v roce 2018 ke sloupu veřejného osvětlení přivázán muž údajně pro jeho proruské názory. A v roce 2019 se podobná exekuce odehrála na Majdanu v Kyjevě.

Těsně po 24. únoru se rozšířily mimosoudní tresty. Proč? Je nepravděpodobné, že je to všito do ukrajinského genetického kódu; je prostě nemožné si představit něco podobného v Ukrajinské SSR nebo na Ukrajině v dobách řekněme ještě Leonida Kučmy.

Faktem je, že za posledních 8 let se v zemi pěstovalo násilí a nenávist k bližnímu. Ukrajinci se učili nenávidět obyvatele Donbasu. Stačí si připomenout prohlášení Petra Porošenka z roku 2014. Současná hlava státu Ukrajiny řekla, že děti na Ukrajině budou chodit do škol a děti na Donbasu budou sedět ve sklepech.

A co právě o lidech z LDNR nepsali různí ukrajinští novináři a blogeři. Jak všelijak nazývali obyvatele Doněcka a Luhanska různými pokořujícími jmény, navysmívali se strastem spojených s válkou. Jen formulace, že se lidé na Donbasu ostřelují sami navzájem, stojí za to. V informačním poli Ukrajiny totiž došlo k dehumanizaci lidí z LDNR. A nejen z LDNR – připomeňme si reakci ukrajinské veřejnosti 2. května v Oděse . Fráze „Osmažené mandelinky“ (Жареные колорады) není fikce.

Obyvatelé „Nezaležnoj“ byli učeni nenávidět Rusko, ale byli tím učeni nenávidět vůbec lidi jako takové. Ukrajincům bylo řečeno, že jsou svobodní lidé, kteří se staví proti otrokům z LDNR a Ruska. Lidé se učili nenávidět své sousedy, odsuzovat je, vymysleli si název – každodenní (všední) separatista (бытовой сепаратист), dokonce vytiskli letáky, jak poznat domácího separatistu.

Proto není divu, že ukrajinský novinář Fachrudin Šarafmal slibuje zabíjení ruských dětí a propaguje myšlenky jednoho z architektů holocaustu Adolfa Eichmanna. Není divu, že ukrajinský právník a dobrovolník Gennadij Druzenko oznámil svůj záměr vykastrovat ruské válečné zajatce. Není divu, že ukrajinští vojáci se skrývají za civilisty jako za štít.

A pak samozřejmě není nic překvapivého na tom, že obyčejní lidé přivazují své krajany ke sloupům a bičují je. To vše jsou příznaky toho, že ukrajinská společnost je infikována virem nenávisti k lidem. Bude trvat dlouho, než se vyléčí.

Snímky pro otrlé

Zdroj: Vzgljad

Překlad Bedřich Vinopalník


Stanův komentář: Nejsem si úplně jistý, zda lze vojenskou invazí léčit něčí nenávist. Zatím mám dojem, že i pod jejím vlivem se nenávist k jinak smýšlejícím šíří i do zbytku Evropy…

4.5 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
2. 4. 2022 16:17

Lyrická odbočka č. 1. Navrhovaný mechanismus placení za plyn je mistrovské dílo! Opět tu máme stejnou situaci, o které se mluvilo už tisíckrát – Putinovu schopnost nacházet nestandardní, nevypočitatelná řešení. Lyrická odbočka č. 2. Putin se striktně drží kurzu na záchranu Evropy jako solventního trhu. Dělá vše pro to, aby zabránil totálnímu chaosu a rozpadu Evropy, protože to by byl nejlepší dárek USA, které mají kurs na zhroucení Evropy a eura. Ve skutečnosti Putin zachraňuje Evropu proti její vlastní vůli – pokud tou „vůlí“ myslíte vedení Evropské unie v její současné podobě. Toto vedení je zmocněncem USA, takže ve skutečnosti… Číst vice »

malymax
malymax
Reply to  Irena
2. 4. 2022 16:55

…ve skutečnosti Putin zachraňuje Evropu..“

Takovou „drobností“ , jakou je také plnění smluv, konkrétně dodávek paliva pro Dukovany a Temelín. Tento čtvrtek to byl už už třetí letecký transport.
Událost, zřejmě tak b e z v ý z n a m n á, že se o ní dovím jen na „vzgljad.ru.“

Jó, pokud by ta vyrobená elektřina patřila jen nám…v realitě tak i my přispíváme
k udržení zeleného šílenství našich německých sousedů.

idiotronic
idiotronic
Reply to  malymax
2. 4. 2022 22:08

Zelené šílenství je noční můra, ale na samotné heslo JADERNÉ PALIVO DO TEMELÍNA má Google několik českých aktuálních odkazů (Idnes a další).

Alva
Alva
Reply to  Irena
2. 4. 2022 17:18

Nebudu předstírat, že já, ekonomický analfabet jsem pochopila genialitu toho manévru. Chci se vyjádřit jen ke slovům:

„Putin nechce přitlačit evropské lídry ke zdi! Nechce je ponižovat, promiňte mi ten výraz, před svými voliči. A (což je možná ještě důležitější) nechce je shazovat v očích Američanů….“

Každým svým politickým krokem mi připomene ázerbajdžánské přísloví:

„Oplácet dobro dobrem dokáže každý chám.
Dobrem zlo jen velikán“.

Který z velkých politických vůdců nejen dnešních, něco takového někdy dokázal?

PPK
PPK
Reply to  Irena
2. 4. 2022 20:55

Mechanismus plateb za plyn, který Rusko vyhlásilo, není nijak nestandardní politický postup. Naopak, v kapitalismu je to celosvětově přirozený a pochopitelný obchodní postup vlastníka zboží vůči nakupujícím zájemcům o zboží. Změna oproti dosavadnímu stavu je pouze v detailu měny, kterou prodávající požaduje s tím důsledkem, že si tím prodávající vyhrazuje právo určit i výši kurzu té své vlastní měny. Tak se totiž v kapitalismu chová každý vlastník zboží, který si je vědom vlastní suverenity. Čili, nic nestandardně osobního v tom není, je to jen byznys, jak vždy tak rádi říkají Američané.

PPK
PPK
Reply to  PPK
3. 4. 2022 1:20

Důležitý dodatek, který se v cz mainstreamu nedočteme! Dosavadní platby v eurech a v dollarech pro Rusko za jeho plyn dosud platily vlády a firmy EU tak, že je skládaly na ruské účty v západních bankách, odkud pak byly přes SWIFT převáděny do bank RF. Ty účty a SWIFT však byly sankcemi stejných západních vlád na pokyn USA zmrazeny, takže tyto „peníze“ by se k dispozici pro Rusko vůbec nedostaly! Putinovo rozhodnutí bylo VYNUCENO Západem a tedy naprosto logické.

Irena
2. 4. 2022 16:34

Kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem Stane? To snad ne… A co ty tisíce obyčejných lidí, kteří jsou v tomhle nuceni žít, na tys pomyslel? Na ty důchodce, kterým pomalu nezbývá po zaplacení účtů na chleba? Na ty mučírny novodobého gestapa? Víš, čeho se ti lidé teď na Ukrajině nejvíc bojí? Že Rusové zase odejdou. Dokonce i ti, kteří si to ještě pořádně neuvědomili, protože v té noční můře žijí tak dlouho, že už ji považují za něco normálního.

zajoch
Reply to  Irena
3. 4. 2022 9:26

Ireno, nechci s tebou polemizovat, ale je to snad dobré, že OM ještě fungují. Jistě má na tom Stan svoji zásluhu. Z OM se něco dozvídáme, včetně tvých věcných komentářů.

Alva
Alva
2. 4. 2022 16:41

A naši i světoví demokratičtí politici kolektivního Západu (protože všichni ostatní lidé na planetě jsou švábi), to všechno nevidí, nevnímají, souhlasí?
Jak je to možné? Co když se takový pokrok rozšíří i v jrjich zemích?

Irena
Reply to  Alva
2. 4. 2022 16:55

Já rovnou odpovím. Oni to vidí, oni to vědí, oni se na tom vědomě celou dobu podíleli. Všichni velmi dobře vědí, co je to proxy válka, ne? Takže máme pěkně špinavé ruce, Stane, my, jmenovitě Česká republika, jako jeden z aktivních účastníků toho všeho! A zastavit to kdykoliv mohlo především Německo a Francie, které byly garantem Minských dohod a celou dobu je vědomě ignorovaly, protože cíle byly jiné a výsledek máme nyní před očima. Jak že to řekl pan Scholz? Vnuk gruppenführera SS? Genocida Rusů na Donbasu? To je směšné!

Alva
Alva
Reply to  Irena
2. 4. 2022 18:23

A opět jedna ukázka ukrajinské „civilizace“.
Tohle vyjádřit veřejně – a svět mlčí. A kdyby jen mlčel, on to ještě podporuje.

„Vedení Ukrajiny informovalo britské ministerstvo zahraničí, že nemá v úmyslu dodržovat Ženevskou úmluvu o zacházení s válečnými zajatci. Zajatým ruským vojákům, z nichž mnozí jsou zraněni, ukrajinská strana nebude poskytovat dostatek jídla a pohotovostní lékařskou péči pod záminkou, že „mnoho Ukrajinců je o to nyní připraveno“, uvádí zpráva.

https://www.pokec24.cz/nezarazene/svr-kyjev-nehodla-dodrzovat-zenevskou-umluvu-o-valecnych-zajatcich/?attempt=1

Dá se celkem bez velké fantazie předpokládat, že slova dostatek jídla znamená v reálu žádné jídlo.

Alva
Alva
Reply to  Alva
2. 4. 2022 19:48

Na podobné téma, ale snad lépe ani nečíst.
https://t.me/epoddubny/9358

PPK
PPK
Reply to  Alva
2. 4. 2022 20:21

Kyjev se dopouští válečných zločinů! Používá sanitky k převozu bojovníků do a z bojových akcí a zblízka sadisticky prostřeluje svázaným ruským zajatcum nohy!

https://aeronet.news/wp-content/uploads/UaRusShooting.mp4?_=1
https://sp.rmbl.ws/s8/2/9/x/v/I/9xvId.caa.mp4?u=0&b=0

Alva
Alva
Reply to  PPK
2. 4. 2022 21:40

Já to viděla.
Navíc taky nepouští na kontrolu ani pracovníky mezinárodního červeného kříže a pořád je to vzorová demokracie. To je sice pochopitelné, ale snad by evropští politici mohli už zvolna začít ubírat toho nadšení.

Politické body už nabrali nebo ztratili, mohli by zkusit použít místo emocí pro změnu zas mozek.Možná by ještě něco málo zachránili.

Patrik
Patrik
Reply to  PPK
3. 4. 2022 16:45

Aeronet ať jde někam! Od roku 2014 kritizuje Putina, že na Ukrajině nevstoupil do války proto, že Putin slouží židům, následně začal kritizovat Pjakina, že rovněž slouží židům a když historií poučený Putin zachraňuje m.j. ukrajinské židy, tak najednou se antisemita VK může strhat v obhajobě Putina. Nebudu dohledávat jeho články na oslavu Trumpa, právě jímž dodané Javeliny Ukrajině ona především právě teď používá proti Rusku, dodám jen tolik, že VK může být spokojený, protože jeho volání po válce Ukrajiny s Ruskem konečně běží. Že tím VK a jeho Aeronet slouží přesně těm, kteří si takovou válku už od roku… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Alva
3. 4. 2022 15:41

„Rozbijte Evropskou unii a obětujte Ukrajinu. Co jsou USA a Británie ochotny udělat pro oslabení Ruska?“ – krátká citace: „- Někteří z našich spojenců mohou být příliš dychtiví vidět Zelenského souhlas (pozn.: čtu jako „domluvu Zelenského s Putinem“).Jsme přesvědčeni, že Ukrajina by měla před zahájením jednání co nejvíce zlepšit svou vojenskou(!) pozici, citují britští novináři vysoký vládní zdroj.“ https://www.kp.ru/daily/27374.5/4567205/ Vkládám, protože na stránkách je odkaz i k té Ženevské úmluvě. PS: Aktualita ala „dobré vědět“ – RT cituje našeho Kupku a jeho potvrzující informaci, že Česko má plyn maximálně na 30 dnů. https://russian.rt.com/business/news/985329-chehiya-gaz-zapasy Zpráva sice neuvádí nic o tom, že… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 4. 2022 16:06

K tomu Kupkovi v Kataru (a na tajňačku i Mynáře v Kataru) mi nedá nezopakovat svůj komentář – přesněji obrázek(!) v něm vložený) zde
https://outsidermedia.cz/tucker-carlson-jsme-ve-valce-s-ruskem/#comment-110395

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 4. 2022 16:19

A pro úplnost ještě něco z historie, protože to velmi souvisí:
https://deliandiver.org/2015/04/jak-britanie-popira-sve-holocausty.html

Ale ať v aktuálním čase – tzn. v současném dění (tzn. v kaleidoskopickém, nikoliv širokospektrálním, tzn. mozaikovitém pohledu), zůstaneme objektivními/“objektivními“, tak snad jako nikdy od doby, kdy ten odkaz dlouho sleduji, je právě nyní aktuální stránka, která hned na první pohled nabízí možnost porovnání toho, co píše Rusko a co píše Ukrajina:
https://mediametrics.ru/2col/#day.html?l_country=ru&r_country=ua

peter.
Reply to  Irena
3. 4. 2022 11:22

Skupina proukrajinských zradcov v Moskve – tzv.“strana mieru“,prehrala bitku o Kolomojského rafinériu v Kremenčuku. V článku je vyjadrená absurdnosť situácie,keď po jeden a pol mesiaca trvajúcich bojoch na Ukrajine,podľahli leteckým a raketovým úderom ruskej armády rôzne sklady ropy, muničáky,kasárne a…všetko možné,došlo konečne aj na to najdôležitejšie . Na rafinériu v Kremenčuku,ktorá kryla všetky potreby VSU na pohonné hmoty. Autor tvrdí,že podobne ako si v r.2014 „kúpil“ Rinat Achmetov od ruskej „strany mieru“ Azovstaľ a s ním celý Mariupoľ (zastavenie ofenzívy na Mariupoľ,následné „peremirje“ a Minsk 1 ),tak sa aj Kolomojský snažil o „kúpenie si“ rafinérie v Kremenčuku (preto to zdržanie).Proukrajinskí… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
2. 4. 2022 18:58

Jak je to jen možné? Vždyť podle redaktorky CNN Prima News je ukrajinský režim tím morálním, kdežto ruský je nemorální. Viz přiložené video, čas 0:17.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Dolmen
2. 4. 2022 19:23

Zapomněl jsem přiložit odkaz. Sorráč.
https://www.youtube.com/watch?v=SNexiqPynww

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
2. 4. 2022 21:49

To vypadá jako generálka na silvestrovský satirický skeč!

„Putin nezkousl fakt, že v jeho blízkosti je stát, který se vydal morální cestou Západu“. Kde se probůh takoví myšlenkoví titáni pořád berou?

Bety
Bety
2. 4. 2022 21:11

Stane, a jak ten fašismus na Ukrajině chcete zastavit vy? Dá se vůbec fašismus zastavit nějak po dobrém ? A to, co média šíří po celé Evropě je snad láska k bližnímu, nebo
programově a s pomocí hysterie vštěpovaná nenávist ? A dobře víte, že to není záležitost posledních pár týdnů. A nejvíc křičí ti, kteří dělali vše pro to, aby to takhle dopadlo.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
3. 4. 2022 17:45

Fašismus se bezpečně zastaví máváním červenou lucernou.

Alva
Alva
2. 4. 2022 22:04

Tohle si určitě přečtěte. Náš Lipavský roste nade všechny meze a přitom zesměšňuje nejen sebe, ale celou republiku.
To ve vládě není nikdo, kdo by ho aspoň trochu usměrnil?

https://www.pokec24.cz/nezarazene/lipavsky-chtel-privest-k-rozumu-ruske-diplomaty-prisel-hrozny-vysmech/?attempt=1

„Historie zločineckých režimů je plná diplomatů, kteří zůstali až do hořkého konce a stali se spoluviníky zla. Doma, v Rusku nemůžete očekávat mnoho zlepšení,“ píše se v dokumentu. Tamní elity jsou podle české diplomacie hnány nenávistí ke zkreslenému obrazu Západu, který si, paradoxně, samy vytvořily“.

Takže oni to vědí, ale samozřejmě připíšou jiným.
(Myslíte, že to psal sám, nebo má jako Biden „psavce“ proslovů a výzev?)

Bety
Bety
Reply to  Alva
3. 4. 2022 8:04

Doporučuji přečíst další článek – Forbes 2022 Prezident Zelenskyj.
Mimo jiné se dovíte jaký má plat (zřejmě roční) – 780 000 dolarů (mimochodem prezident USA je proti němu babrák, má jen 400 000 tisíc), což je ale stejně jen třešinka na dortu, protože za rok 2021 se dopracoval k ročnímu příjmu 113 milionů dolarů).
Pravý to zástupce prostého ukrajinského lidu.

Bety
Bety
Reply to  Bety
3. 4. 2022 9:09

V té souvislosti – divila jsem se, že naši „představitelé“ mají platy o mnoho větší než ti ve Velké Británii. Ale ono to vlastně vůbec divné není, protože koloniální místní sebranku je nutné platit tak, aby těm skutečně vládnoucím ve všem vyhověla – bez ohledu na místní obyvatelstvo.

Alva
Alva
Reply to  Bety
3. 4. 2022 10:14

Četla jsem to. A nedivím se, že JEMU ta ukrajinská „svoboda a demokracie“ pod záštitou USA vyhovuje.

PPK
PPK
3. 4. 2022 0:56

Dokumentární film z roku 2017. Za dobu dvou let, kdy Ukrajinská armáda ostřelovala civilní města a obce vlastních Ukrajinců na východě země už v té době zahynulo přes 200 dětí. 300 dalších potřebují naléhavě životně důležité operace.

https://youtu.be/LIXLN4Vx9Z0https://youtu.be/LIXLN4Vx9Z0

(Ti, kteří neumí rusky, mohou si zapnout cz titulky).

Gatta
Gatta
3. 4. 2022 7:34

Nejsem pacifista, ale nemám rád žádne nàsili a válku považuji za to nejhorší co může být.

Nicméně z občanského źivota i velké historie …
„Chuť na násilí a vàlku spolehlivě přejde ty kdo přitom dostanou pořádně napráskàno.“

Ať je to místni frajer, nebo statisícová armáda.

peter.
3. 4. 2022 7:54

Príhovor izraelského kamionistu utečencom z Ukrajiny
https://www.youtube.com/watch?v=Vb8V71PYzek&t=97s

Gatta
Gatta
Reply to  peter.
3. 4. 2022 11:00

Technická „zajímavost“ … výše uvedený odkaz.

Kliknu – otevře se YT s kamionistou a s titulky.
Kliknu na spuštění videa a … objevi se Kubišová, nebo Matuška, nebo nějaký válečný zpravodaj …

Několik stejně neúspěšných pokusů … a prý nejsem první, kdo to už zažil.

Alva
Alva
Reply to  Gatta
3. 4. 2022 11:47

Já jsem se na odkaz dostala, ale než se stačilo spustit přehrávání, naskočil tam nějaký jiný program – o matematice či co.
Vrátila jsem se zpět (šipkou vlevo) a tím jsem se dostala k tomu kamioňákovi. Na síti asi řádí nějaký internetový šotek -kámoš šotka tiskařského. :-)

peter.
Reply to  Gatta
3. 4. 2022 12:19

Mne sa to otvára normálne,YT to prevzal z TikTok !

Tom1622
Tom1622
Reply to  peter.
3. 4. 2022 14:31

Komu to nejde , jde o to že je to vložený s časem 97s – viz. odkaz , což je konec videa .
Buďto si umažte t=97s nebo pokud Vám yt otevře další video dejte zpět .

https://www.youtube.com/watch?v=Vb8V71PYzek

Alva
Alva
3. 4. 2022 8:21

Nová zpráva o Rusech, jen tak z plezíru vraždících náhodné civilisty.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-takto-vypada-putinovo-vrazdeni-civilistu-krute-video-z-ukrajinske-srebrenice-196709#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=bvnF1NkjALy-202204030805&dop_id=196709&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Příměr si vybrali dobře. Dnes už všichni vědí, že ve Srebrenici to bylo – politicky korektně řečeno – poněkud jinak, než propaganda hlásila.

Novináři snad mezi sebou vyhlásili soutěž, komu se podaří napsat větší pitomost.
Moc divné je taky to, že v mainstreamových zprávách se ještě neobjevila jediná zmínka o mrtvých, zraněných nebo materiálních škodách, které by způsobili sami Ukrajinci, natož o aktivvitách banderovců. Oni nějakým zázračným nadpřirozeným způsobem likvidují výhradně ruské vojáky a techniku.

Bety
Bety
Reply to  Alva
3. 4. 2022 10:39

Já myslím, že té vnucené politické korektnosti už bylo dost. Vyžadují ji po druhých, a sami se přitom chovají prasácky.

Alva
Alva
Reply to  Bety
3. 4. 2022 11:40

A tady je článek Nikol Bornové o situaci v Mariopolu.
https://pravyprostor.net/zpravy-ze-zniceneho-mariupolu-vypovedi-obyvatel/

Součástí je video amerického novináře Patricka Lancastera.

„To je bývalý voják US Navy, nyní novinář z válečné zóny na Ukrajině. Není to žádný nažehlený panák, který opakuje cizí slova ze čtecího zařízení – Lancaster je přímo v centru dění, natáčí v ulicích a ptá se běžných obyvatel. A to, co vidíme v jeho syrových reportážích, je něco ÚPLNĚ jiného, než co produkují naše propagandistická média“.