Diskuze k článku


 • Béda • 12. července 2014

  http://www.nwoo.org/2014/07/12/jizni-skupina-ukrajinskych-vojaku-byla-obklicena/

  Potvrzuje se informace o obklíčení jižní části ukrajinských vojsk, která se s velkým množstvím tanků, obrněných vozidel a dělostřelectva přesunula více jak 60 km podél hranic a ponechala v týlu úzkou „šíji“ mezi horou Saur-mohyla a ruskou hranicí – ne více než 7 – 8 kilometrů.

  Nyní se hlavní síly karatelů, jejichž jádrem je 72. samostatná gardistická mechanizovaná brigáda, koncentrovaly u města Sverdlovsk, LNR. Opolčenci neustále rušili nepřítele sabotážními útoky a trhavinami. Všechny kolony zásobování karatelů se ocitly jak na dlani před opolčenci – za jasného počasí je ze Saur-mohyly vidět dokonce Azovské moře, ke kterému je to 90 kilometrů.

 • Béda • 12. července 2014

  pokračování …Zásadní význam v tomto regionu získává přítomnost artilerie opolčenců.

  Ve dne se konvoj karatelů už neodvažuje projít po úzkém dělostřelectvem ostřelovaném koridoru. V noci se jednotlivé skupiny junty snaží najít cestu, ale vždy narazí na minová pole (v noci 2 BRDM, ve dne 1 BMO „Dolžanského“) (O jednom ze strojů napsala „hovořící přílba Kyjeva“ Tymčuk). Minová pole jsou částí taktiky opolčenců na blokádu vojsk karatelů (na jihu i v rajonu letišť). Prakticky není slyšet o útocích karatelů v této oblasti (pouze ostřelování), ale stroje se na minách trhají spolehlivě. Podle Igora Strelkova dnes ráno ve 4 hodiny opolčenci začali s dělostřeleckým úderem na protivníka v rajónu osady Marinovka (jihovýchodně od města Sněžnoje). Ostřelování byl vystaven tábor ukrů.

  Další porážka se konala ve stejné oblasti, v blízkosti obce Zelenopole, na trase mezi Antracitom a Novošachtinskom. Na úsvitu v 5 hodin byla z jednotek Grad zničena kolona 24. lvovské motorizované brigády. Štáb ATO s brigádou nemá spojení. Podle sdělení Igora Strelkova „kolona byla zničena na harampádí“…

 • Béda • 12. července 2014

  Neověřená zpráva: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4379-syrska-armada-chytla-cia-agenty-a-velitele-dzihadistu

  Senzačně se podle Syrian Free Press prý potvrzuje zpráva, která přišla nedávno jako ještě nepotvrzený záchyt, že Syrská armáda v operaci, která byla dost podrobně popisována, chytila několik z nejvyšších velitelů ISIS, kterou jsme zde uvedli: Při operaci syrských ozbrojených sil proti ústředí ISIS chytili vysoké velitele rebelů… Elitní letecké síly Syrské armády s největší pravděpodobností s ruskou podporou provedly za úsvitu operaci proti tomuto ústředí, přičemž aniž by jim dali šanci uniknout, chytili i americké zpravodajské důstojníky, Barzaniho pešmergu, důstojníky z arabských států ze Zálivu a militanty ISIS. Podle zdrojů jsou v tomto okamžiku vyslýcháni v Damašku…

  Kdoví jestli je to pravda, ovšem potvrdilo by se tím podezření, že USA konspirují i v případě rozmachu moci ISIL.

 • Arbed • 12. července 2014

  Škoda, že dosud pouze jednotlivci připomínaji českému prezidentovi existenci podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140514082545

 • r.m. • 12. července 2014

  11. 7. 2014
  Nejméně 30 ukrajinských vojáků zemřelo při útoku raketometem, to budou oni Bédo.
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/73886.html#sthash.ehT8vl9R.dpuf

 • Alena • 12. července 2014

  ten pytel na hlavě staříka, svázané tělo, to jsou americké praktiky. Povstalci jsou víceméně donuceni bojovat až do své smrti. Jinak je nečeká nic dobrého

 • Vaska • 12. července 2014

  na tohle jsem narazil v jedné diskuzi – Ba právě, že zasahuje (Vladimír), posílá tam cvičené zmije aby štípaly hrdiny z batalionu Azov. http://rusvesna.su/news/1405106730

 • Sugar Ray • 12. července 2014

  Já jsem si všimnul že vždycky jako jedinej komentuju ty videa 🙂 jinak se dávaj jenom odkazy na další články etc. a komentuje dění na UK obecně , což je dobře , jenom mi přijde divný že jsem sám , no nic nemyslim to špatně to jenom takovej postřeh pro pobavení .
  Pak mě ještě napadlo kolik už bude asi cca uprchlíků v utečeneckých táborech k dnešnímu dni ? Absolutně nesleduje mainstream media TV atd. tak nevim jak tohle vysvětlujou , před kym ty lidi utíkaj ze svý země , ze svých domovů a na druhý straně kdo jim poskytuje v táborech potraviny atd. že by ti zlý Rusové , který je okupujou ? To jako dává lidem smysl ?
  V Jugošce Ustašovci a četníci v Zombielandu Banderovci a psi , etnický čistky a ideologie fašistů , kolik ovčani ještě potřebujou času aby se dovtípily ?
  Tady ho maj v porovnání s nima nekonečno a stejně je to hojno platný .
  Tady u nás je 14 dní odstávka teplý vody a lidi jsou z toho na sračky , tam nemaj vodu vůbec , elektřinu , plyn ,internet , mezitim musí čelit nájezdum a náletum fašitů a ještě utíkat s dětma do Ruska , což je asi stres jakej si těžko tady lidi představí , zatim jenom pořád chlastaj co sleduju jako kdyby nemělo být už žádný zítra .

 • Sugar Ray • 12. července 2014

  Jo to je ta krásná blondýna , co má víc odvahy než všichni naši zaprodaný politici dohromady .
  Lidi utíkaj z měst a vesnic na jihovýchodě Ukrajiny , protože jsou vražděný , terorizovaný Rusama , Čečencema a jejich spojencema , přičemž civilní obyvatelstvo přicházejí zachraňovat hrdinný armády oligarchů a státu Ukrajina , načež pak přichází ftip s velkym EF , kdy lidi neprchaj na západ Ukrajiny směr Kyjev atd. ke svym zachráncum ale naopak nabíraj směr Krym – Rusko , tak to mi pokálej hlavu i s navijákem jak je možný že jim to lidi žerou ?
  Ve finále jediná starost českých medií je ta aby se v souvislosti se současnou vládou Zombielandu nepoužívalo slovo fašismus a s jejich postupem vůči odpůrcum a méněcenym v jejich očích genocida .
  A tak už jdeme do Unie a možná přijde i kouzelník . Jeden národ , jeden jazyk , jedna Ukrajina my nebýt žádný fašisty , my chtít jen co nám patřit my nafrchovat neustále příměří ale zlá Putin nerespektovat a podporofat separatist , terorist a imperialist , my zakopat válečná sekera ale oni ne , my chtít mír .
  To je fakt tragikomedie , Jogoslavie a Ukrajina , no švejko ovce blíž už to nepůjde aby se dovtípily a zajímaly ne ? Jsme v NATO vole , jsme OK

 • Béda • 12. července 2014

  segodnia .ru píše:

  Podle posledních zpráv z Novoruska, 24. motorizovaná brigáda ozbrojených sil Ukrajiny prakticky ukončila svou existenci.
  Opolčením bylo zneškodněno 450 členů kárné operace a 30 jednotek techniky. Sanitární ztráty ukrajinské armády se odhadují na několik stovek lidí.
  Jen během 11. července bylo během bojů u obce Zelenopole Sverdlovské oblasti LLR zničeno více než 50 lidí a raněno více než 100.

  Velké ztráty utrpěla i 79 brigáda vzdušných sil Ukrajiny: jeden batalion byl kompletně zneškodněn, množství mrtvých a raněných jde do desítek.

  Jak už bylo oznámeny, skupina jednotek ozbrojených sil Ukrajiny, mající za cíl získání kontroly nad hranicemi LLR, se nachází v taktickém obklíčení.
  http://leva-net.webnode.cz/products/armada-junty-utrpela-pod-zelenopolem-tezke-ztraty-200-zabitych-a-ranenych-zniceno-mnoho-bojove-techniky/

 • Béda • 12. července 2014

  Mrtvé děti píši matkám SMSky

  Dadzi (ukr. bloger) píše.
  Přišel mi dopis, kterému jsem nechtěl věřit. Potom jsem zavolal do Charkova a vše se potvrdilo.
  V nemocnici v Poměrkach, podle slov personálu, jsou zformovány hlídky. Vysvětlím jejich úkol. Márnice jsou až ke stropu naplněny mrtvými těly. Na chodbě , před márnicí se válí hromada telefonů. Ty telefony patrily mrtvým. Jetli na nějaký telefon přichází SMS nebo zvonek, hlídka musí odpovědět SMSkou : „Vše v pořádku, bojujeme, zavolat nemohu. Nejezdí sem, vše mám“. Personál nemocnice se bojí poslat matkám sdělení, že jejich děti zahynuly, protože za jedno takové sdělení je zabijí. Matky čtou SMSky, že je vše v pořádku a přitom jejich dětí už mnoho dní leží na studených lavicích márnice. Uklidňující SMSky mrtvol.

  Источник: http://politikus.ru/articles/24178-mertvye-deti-pishut-materyam-sms.html

 • Sugar Ray • 12. července 2014

  A nad nemocnicema přelétavaj duše mrtvých fanatických vojáků , co už procitly z tý diskotéky a teď teprve vidí a cítí .
  V poslednim spojení těla a duše bývalýho vojáka v jakýsi armádě na planetě jménem strach , proběhne poslední myšlenka ty idiote co si to hrál za hru , do jaký role ses to nechal nalákat ale to už bude pozdě litovat kozenky , většina procitne bohužel až v tomhle okamžiku ze zombie módu .
  Ty SMSky to je fakt hard core . To můžou dělat jenom totální psychopati což oni jsou to je bez debat .

 • Vaska • 12. července 2014

  z jedné diskuze : UKRAJINA PODEPSALA ASOCIAČNÍ DOHODU A MOŽNÁ ANI NEVÍ CO TO VLASTNĚ ZNAMENÁ.MÁ JEN VELKÉ OČEKÁVÁNÍ A CHCE,ABY EU PLATILO

  EU to jsme my má tedy brzy platit následky jejich války.Ti chudáci neví,že součásti té dohody jsou tzv.restituce tj vrácení půdy a majetku potomkům zřejmě od r.1917.Sověti odebrali 32 milionů hektarů půdy a tato půda má být vrácena.Ne všichni restituenti jsou občané Ukrajiny,nároky na restituce vznesou: POLSKO,kterému odebral část jejich území STALIN,Madarsko má nárok na Zakarpatí ,Rumunsko na severní Bukovinu a bývalou Besarabii,tisíce objektů bude muset být vráceno a slováci pojedí papriku a začnou restituovat Zakarpatí.Ukrajina tak může přijít až o JEDNU TŘETINU ÚZEMÍ,STOVKY OBJEKTŮ a kdoví co ještě.
  To asi obsahuje skrytě ta dohoda ve slovech,že Ukrajina musí adaptovat svoji legislativu normám EU.Není divu,že poláci obvinují toho Putina z agrese,oni se bojí,že jim po tom PŘIPADNÉM obsazení Ukrajiny dá jedině jednu do rypáku a tak řvou napřed,aby zamaskovali svůj apetit na rozkradení zbytků UK,která má spadnout Polsku do klína jako shnilá hruška. DOST JSEM ZVĚDAV CO NA TO UKRAJINCI ŘEKNOU AŽ JIM DOJDE DO JAKÉ PASTI SPADLI.

 • bublin • 13. července 2014

  Záznam rozhovoru se Štěpánem Kotrbou :

  http://www.blisty.cz/art/73892.html

  Pan Kotrba podle mého naprosto bezchybně a s náležitým odstupem zhodnotil situaci na Ukrajině a z ní vyplývající konsekvence.

 • Béda • 13. července 2014

  bublin napsal

  Záznam rozhovoru se Štěpánem Kotrbou :

  http://www.blisty.cz/art/73892.html

  Pan Kotrba podle mého naprosto bezchybně a s náležitým odstupem zhodnotil situaci na Ukrajině a z ní vyplývající konsekvence.

  Jestliže Kotrba řekl, že Putin získal nejlepší možný výsledek, tak se bohužel fatálně plete. Putin by získal nejlepší možný výsledek v případě, že by USA na Ukrajině nekonspirovaly, neinscenovaly tam fašistický puč a vývoj by šel samospádem v rámci zaběhaných parlamentních procedur. Pak by nemusel řešit otázku jak zareagovat na genocidu rusky mluvících Ukrajinců, běženců, sankcí, které přijaly iniciátoři puče a jejich vazalové vůči Rusku, nemusel by rychle přeorientovávat dodavatelské vztahy z Ukrajiny, etc.. Kotrba mohl otázku postavit jinak. Co záskal iniciátor a konspirátor celého konfliktu = USA, co jeho vazalové z EU, co Ukrajinci (Ukrajina) a co Rusko. Tak by to možná bylo správnější.

 • Béda • 13. července 2014

  Vaska,

  „Gliwičtí“ (kyjevští s amíky za prdelí) klidně řeknou, že žádné ostřelování neeistuje a že ten barák na ruském území i s tím mrtvým a zraněnými pohraničníky mají na svědomí sami Rusové

 • Béda • 13. července 2014

  Fašisty nezajímá jak to bylo se střelbou na dvě strany na Majdanu – přitom jde o spouštěč převratu a ktalyzátor násilí na Ukrajině. To nemohli mít na triku žádní Rusové, museli by vyšetřovat sami sebě a své loutkovodiče. Nezajímá je jak to bylo s požárem a vražděním v Domě odborů v Oděse. Pravdoláskaří budou dál lhát o tom, že jenom díky NATO je v Evropě po válce mír. Houby s voctem. Mír byl do té doby co existovala Varšavská smlouva. Poté co zanikla začalo období válek a násilí, což je ostatně charakteristické pro kapitalismus, pro celou jeho historii. NATO as jeho pán stály za všemi válkami v Evropě a jejím okolí po 2.SV. Patří k režisérům a aktivním činitelům těch válek, převratů a násilí.

 • Sugar Ray • 13. července 2014

  Bédo , tohle je pěkný počtení –
  http://skutecnosti.cz/na-co-ti-bylo-nato-libye-zcela-vyrabovana-nejbohatsi-zeme-afriky/

 • peter. • 13. července 2014

  Sugar Ray napsal

  Bédo , tohle je pěkný počtení –
  http://skutecnosti.cz/na-co-ti-bylo-nato-libye-zcela-vyrabovana-nejbohatsi-zeme-afriky/

  Spomínam si,ako si ČT pozývala do štúdia v priebehu toho konfliktu v ČR sa zdržujúcich Líbyjčanov, aby s nimi debatovala o situácii.Bol to nejaký študent a tým druhým bol v ČR usadený už starší Líbyjčan.Obaja svorne kydali špinu na Kaddáfího a schvalovali zásah NATO.Veď preto si ich ČT pozvala aj druhý raz.Bolo by dobre a určite aj zaujímavé počuť názory týchto dvoch Líbýjčanov na situáciu u nich doma dnes.Možno,že by si ich mohol do svojej relácie pozvať taký Daniel Takáč,aby to malo ako Česi hovoria ten správny říz.