Ukrajina: Videopřehled ze 4. 7. 2014

Slavjansk

1. 7. 2014

Při bombardování Slavjanska byly poničený obytné domy. Některá patra se sesunula. Žena pocházející z Ruska, která tam vlastnila byt, už nestačila utéci a exploze ji zabila u vchodu do domu. Tu noc na Slavjansk dopadaly náboje kalibru 240 mm. Pučisté z Kyjeva nadále pokračují ve vyvražďování obyvatelstva ve snaze zasáhnout Čečence. Naši novináři se tváří jako že nic a píší, jak se lidé na Ukrajině skládají na drony pro Naci gardu.

1. 2. 2014

Pučisté z Kyjeva ve snaze  zasáhnout Čečence rozbombardovyli dětský domov. Naštěstí děti byly už květnu odvezeny pryč. Děti neměly odvahu cestovat ze Slavjanska přes humanitární koridory, které kyjevská chunta vyhlásila jen na papíře.

2. 7. 2014

Slavjansk těsně po zásahu bomb na tržnici, které poslal čokoládový prezident momentálně velící všem hnědým čokoládovým vojáčkům.

Dnešní život ve Slavjansku, kde stále pohřbívají místní občany zabité po zásahu bomb. Ostřelování provádějí hnědí čokoládoví vojáčci, kteří obklíčili město. Do Slavjanska nemusel dorazit muslimský duchovní, žádný Čečenec tam zatím nepadl.

Tyto děti asi nikdy nebudou hrát akční hry na PC. Vědí jak to vypadá v reálu. Možná, že jim už ani nechutná hnědá čokoláda firmy ROSHEN.

V důsledku palby domobranců padla televizní věž na hoře Karačun u Slavjanska. Karačun je místo, z nějž ukrajinské kárné jednotky bombardují Slavjansk.

Slavjanská domobrana zjišťuje škody v chemické továrně, zda neunikly nějaké látky nebo nebyly poškozeny cisternové vagóny na kolejišti.

Naci garda se snaží zasáhnou svého prvního Čečence ve Slavjansku. Hlášení pro Avakova: Žádný Čečenec nepadl, jen občanů na Ukrajině zase ubylo.

A tak mě napadá, jak plno lidí v ČT plakalo, že to je jako v roce 1968 u nás. Jaký je ten Putin hrubián. Měli pravdu. Obrněná technika hnědého čokoládového prezidenta má ty samé bílé pruhy, jako tanky v 68. roce u nás.

***

Stanica Luganskaja (ukr. Stanicja Luhaňska, Obec Luhanská)

Obec Luhanská bude po Oděse, Mariupolu asi dalším symbolem oligarchického-nacionalistického puče. Členové puče se už vůbec nečervenají při lhaní a nikoho to nepřekvapuje. O to více překvapuje servilnost našich médií. Že ani těm mediálním „demokratům“ není líto životů obyčejných lidí. Tomuto článku, podepsanému „autoři iDnes a ČTK“, snad ani autoři sami nevěří.

Kdysi člověk věděl, že za propagandou stojí někdo z ÚV, ale dnes? Kde je to centrum, které dokonce diktuje veřejnoprávní televizi, co se má a nemá?

U soukromých médií to je pochopitelné, tam je jeden parametr – zisk. Morálka, pravda, empatie, solidarita, demokracie a jiné podobné oplzlosti jsou někde dole. Takže kočka, které narostou křídla nebo velikost mužského přirození ve světě má přednost před deseti vybombardovanými domy někde na Ukrajině. Přece „trh“ si to žádá! Tohle přece nejsou lidé, to jsou dnes zdroje.

3. 7. 2014 Po leteckém útoku kyjevské chunty

V našich médiích se objevilo toto video:

Ale ani jeden redaktor se nezamyslel nad nesmyslnosti tohoto konání. Jeden z vůdců SS AZOV o bombardování Obce Luhanské řekl v TV, že to byl, když použiji slovník iDnes, údajně omyl pilota. Není to tak dávno, kdy na iDnes vyšel romantický článek o SS AZOV. Možná iDnes přinese další články o těchto milých lidech.

Mluvčí ukrajinské bezpečnostní rady Andrij Lysenko oznámil také, že vojáci se zmocnili raketometu Grad, z něhož prý vzbouřenci ostřelovali Obec Luhanskou. Asi ten „GRAD“ vytratilo cestou SU-25, nebo mají místní obyvatelé vidiny a pučistév Kyjevě mají o všem stoprocentní přehled.

Vyprávění lidí je tak smutné, že se to nedá přeložit. Celkem jedenáct mrtvých, deset lidí má těžké zranění. V době natáčení další čtyři lide zemřeli, mezi nimi bylo dítě, které den před náletem oslavilo své 5. narozeniny.

Přejít do diskuze k článku 61 komentářů