Ukrajina: Videopřehled z 9. 2. 2015

Zakázaný film: Obyčejný fašismus (18+)

Cenzura v Evropské unii a v České republice se točí na plné obrátky… Film je určen pro Evropu, Spojené státy, OSN. „Všechna západní média akreditovaná v Moskvě ignorovala nejen film, ale i to, že na premiéru speciálně přijel i vůdce Doněcké republiky, předseda prezídia Nejvyšší rady DNR Denis Pušilin. Báli se podívat!“ – doplnil Andrej Karaul.

***

Donbas: Za frontovou linií (18+)

***

2. 2. 2015, Bratislava. Beseda s Arturem Bekmatovem

Talk show časopisu Zem & Vek – Svet za oponou, 2.2.2015, Ateliér Babylon, Bratislava. Reportér Zem & Vek Artur Bekmatov sa nedávno vrátil z Doneckej oblasti. Rozprávali sme sa s ním o situácii na východe Ukrajiny.

***

6. 2. 2015, Děbalcevo. Evakuace civilistů byla sabotována ukrajinskými vojáky

***

7. 2. 2015, Moskva. Vrcholní ukrajinští představitelé prodali americké zbraně Asadovi

Dodávky zbraní z USA zdarma v hodnotě několika mil. USD prodali tajně syrské vládní armádě. Prostředníkem byl oligarcha Igor Baluta a celou operaci řídil ukrajinský ministr Arsen Avakov, který je součástí skupiny kolem ukrajinského premiéra Jaceňuka. Korupce a apetit ukrajinských úřadů roste společně s růstem vojenských výdajů…

Námět: Starý doktor

***

7. 2. 2015, Záporoží. Průběh mobilizace

Před touhle paní by v panice uprchl celý dobrovolnický prapor.

***

8. 2. 2015, Doněck. Mohutný výbuch v blízkosti chemické továrny

***

Natalija Bučinskaja: Pěremoha

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
9. 2. 2015 20:07

Predstava Poliakov o budúcnosti Ukrajiny :
http://voenkor.info/content/6038

peter.
9. 2. 2015 20:47

Stavil by som sa,že Pěremohu vybrala p.Irena.Dúfam teda,že ju nasledujúci odkaz zaujme.
http://www.noveslovo.sk/prispevok-v-blogu/Piesne_ktore_prezili_diktatorov

Irena
10. 2. 2015 15:51

Britské banky začali dělat potíže ruským klientům
http://politikus.ru/events/42881-britanskie-banki-nachali-koshmarit-klientov-iz-rf.html

Béda
10. 2. 2015 17:38

http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_10/MMF-muze-zvysit-pomoc-Ukrajine-az-na-40-miliard-USD-9933/

Zajímalo by mně o jakou POMOC se jedná? Snad o půjčku ale o pomoc? Kdypak MMF někomu pomohl?

orinoko
10. 2. 2015 18:14

To peter … jakkoli Poláky považuji za svého druhu cikány , tak ona mapa má něco do sebe. Halič zůstane, ale přesně v těch proporcích , na které má. Dneska si Bandera-krajina hraje na pupek Evropy , čímž ji krmí hlavně ten pruhovaný cikán, co mu Indiáni říkají – Ten, co vyje s hovady. Ta bombarďáková DeDeRonka v Německu může žvanit co chce o tom , jak Rusko prý mění JISTOTY /sic/ evropských hranic. Od té doby , kdy se EU změnila na EurosojUz , tak jsou DéDéeR bombarďáky směšné jak chlap v tangách. Zítra se v Minsku uděje skutečné… Číst vice »

peter.
10. 2. 2015 18:24

Boh vie,či nejaké dohovory v Minsku budú.Walzman nechce ani počuť o nejakých ústupkoch,Putin žiada demilitarizáciu celej zóny a Nemci tú mapu vidia zase takto :
http://rusvesna.su/news/1423588510
a neviem sa dočítať ako to vyzerá pod Mariupoľom
Bude ešte sranda až aj nám z toho príde zle.

aram
aram
10. 2. 2015 18:34

peter. napsal
Boh vie,či nejaké dohovory v Minsku budú.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/porosenko-telefonicky-jednal-s-obamou-a-tuskem/1179798
Poroš už si volal pro instrukce. Zřejmě Merkelová s Hollandem po boku jsou mu málo. Koukám, že už jsou tak daleko, že nikdo nevěří nikomu. Skvělé.

orinoko
10. 2. 2015 18:38

Bandera různě zkouší odlehčit uzavřenému kotli mezi Doněckem a Luganskem. U Mariupolu přechodně utrpěl úspěch. Ale jen proto, že jsou momentálně naléhavější věci , než je dobývání Mariupolu. Ostatně Bandera team nemá pod kontrolou důležitou severovýchodní spojnici od Mariupolu. To z něj dělá nového potenciálního kotelníka. Kdyby … to je právě to: KDYBY!! … měli povstalci k dispozici aspoň 5 bitevníků typu české Alcy, tak už jsou dávno daleko dál s daleko menšími ztrátami. Přijde chvíle , kdy Rus bude muset stejně na Haliči použít svoje Suchoje, Migy a JAKy. – Právě nový typ JAKu je jako dělaný pro současnou… Číst vice »

Béda
10. 2. 2015 18:47

Mainstreamová žumpa opět v akci: http://www.blisty.cz/art/76409.html Je zajímavé, jak dokáží BL zapřahnout koně za spřežení. Podle této žumpy asi majdanský fašistický převrat, od kterého se odvíjí veškeré násilí na ukrajině provedli Rusové a ruská CIA sedí v Kyjevu a řídí nacisty. Že se nestydí za své lži. viz „…Až do loňského roku neměla východní Ukrajina žádnou historii etnického konfliktu. Dobře vyzbrojení „separatisté“ se na scéně objevili teprve, když je tam Vladimír Putin vyslal. „Občanská válka“, která následovala, je umělý konflikt, řízený ruskou bezpečnostní službou a prohlubovaný sofistikovanou celoevropskou dezinformační kampaní. Tato „občanská válka“ potrvá tak dlouho, jak Rusové budou chtít,… Číst vice »

peter.
10. 2. 2015 18:53

orinoko napsal
nový typ JAKu je jako

Pred nedávnom mali opolčenci 1 SU-25 a jedného Albatrosa.Dnes už majú 2 súčka ktoré sa zapojili už aj do boja a možno zajtra sa im okotia a budú 4.
Až do tejto vojny som netušil,že pomerne moderné tanky môžu horieť ako papier a že ich životnosť je taká malá.Migy a iné ruské špecialitky sa zrejme objavia až vtedy,keď Blb MacCain presadí dodávky US zbraní pra UA.

peter.
10. 2. 2015 19:22

Dnes sa náhle zmenila rétorika ukrajinských činovníkov,ktorí začali vyzývať k prerušeniu boja,v súvislosti s očakávanou apokalypsou v Debaľcevskom kotli.Opolčenci vyzývajú Ukrov,aby sa vzdali,že im garantujú bezpečnosť,no UA dôstojníci asi neinformovali vojakov o situácii v ktorej sa nachádzajú.Niet spojenia ani velenia ,dôstojníci utekajú z boja.Dvaja vysokí dôstojníci chceli ujsť v civilnom aute,pri opolčenskom blokposte odmietli zastaviť,tak ich zničili.Píše sa tu aj o Mariupole,že Ajdar bol zastavený pri Sachanke a už je zase v Mariupole. V súvislosti s úderom na Kramatorsk autor píše,že vojna už dosiahla takú úroveň,že straty civilného obyvateľstva sa prijímajú(odpusť Bože)ako niečo normálne.Zabíjanie ľudí sa už stalo každodennou realitou… Číst vice »

aram
aram
10. 2. 2015 19:37

peter. napsal ako to vyzerá pod Mariupoľom Protiofenziva Kijeva pod Mariupolem rychle zdechla. Ukázala se být spíše hlasitým PR kouskem, než seriozním úderem, chunta se pohybovala přes „нейтралку“? a, přičemž obsadila řadu prázdných osad, což oznámila hlasitě jako vítězství, i když v praxi vážné útoky na hlavní linii obrany nebyly. Je znám i důvod pro tento útok, v očekávání rozhodnutí Minského summitu se chunta snaží ve zbývajícím čase převzít kontrolu malého území. Bojuje se v oblasti Sachanki a Širočino. Žádné vážné ohrožení není v Novoazovsku a Telmanovu. V tomto případě hlavní síly chunta do boje nevysílá, drží je pro případ… Číst vice »

orinoko
10. 2. 2015 19:40

Ukrajinská apokalypsa se jmenuje Zapomnění. Někdy poté možná přijdou vykopávky. Třeba jako – tajemní Etruskové. Irán tlačí na Středním východě … a úspěšně. Rusko se zbavuje svých cikánských okovů … také úspěšně. Čína se svých cikánských okovů ani nedočkala. Obrátila dějiny. Z komunismu zrealizovala polostátní kapitalismus. Sýrie okovy nikdy nehledala. A je v tom úspěšná. Egypt chce svojí vlastní jadernou elektrárnu. Bude ho Žid v Izraeli preemtivně bombardovat? Jak se vlastně nazývají dnešní flagrantní cikánské kolonie? Halič, Velká Británie, Kanada, Austrálie, Polsko, Německo, Holandsko, Belgie, Dánsko, Švédsko, Francie, Chorvatsko, Černá Hora, Albánie a Bílý wigwam. Vše ostatní je s velkým… Číst vice »

peter.
10. 2. 2015 20:11

Dizajnovo je to krásne lietadlo.

peter.
10. 2. 2015 20:26

Budúcnosť Ukrajiny aspoň podľa zverejnených máp si každý predstavuje po svojom,no jedno majú tie mapy spoločné.Ani na jednej sa nepočíta s Haličou ako so súčasťou Ukrajiny alebo čohokoľvek iného,čo prípadne z Ukrajiny vznikne.Banderovsko – uniatsku Halič nechce mať v zostave budúcej Ukrajiny nikto.Určite ju nebudú chcieť ani Poliaci,lebo problém ktorý by im týmto vznikol,by bol oveľa väčší ako poľská túžba po návrate Kresov.
A Orinoko!Prirovnanie Poľska k hemeroidu Európy sa na Slovensku stretlo s ohlasom.Páči sa výstižnosť tohoto prirovnania.

orinoko
10. 2. 2015 20:51

No … někdy překvapuji sám sebe mírou impresionismu. Ale o to nejde. Někde jsem teď narazil na text, kde se konstatovalo, že Češi, samozřejmě i Moravané, ale nevím jak Slezané … mají velmi rezervovaný vztah k Polákům. A není prý k tomu důvod! Ale je!! Taková míra prdelolezectví do cikánské loupeživé řitě se může nacházat jen v duši katastrofálně zakomplexovaného, evropsky přemnoženého, ramba. My se nacházíme ve středu Evropy, která se údajně láme na nebývalá společenství. Už nejde o Západ a Východ , nýbrž o Sever a Jih Evropy. Sever! – to je nacistický dobytek. Jih – to je improvizované… Číst vice »

orinoko
10. 2. 2015 20:56

Vcelku nic nového , ale do mozaiky to dobře zapadne.

https://www.youtube.com/watch?v=eLu8Q39YmlE

orinoko
10. 2. 2015 21:04

Česká účast na brazilském projektu , který funguje. Českou vlajku to letadlo na sobě i nese. Vojenské i civilní použití. Velká šance na budoucí kšefty. Může je něco ohrozit?
Jistě – opičák, kterého si vetkli soudruzi z emerické zemljanky do svého erbu.

https://www.youtube.com/watch?v=HlJ1u1GgaFs

Aleš
Aleš
11. 2. 2015 8:51

ori: Budu parafrázovat moji švagrovou, zaměstnanou u poskoků bílého wigwamu. „My všichni jsme Cikáni“. Přiznání. Do toho seznamu patříme zatím taky, om ani snaživý tiskový mluvčí na tom nic nezměnili. Vrána k vráně sedá. Zatím tu máme větší fanklub Štěpána Bandery než přátel Ruska. Severní vítr je krutý.

J. Hruška
J. Hruška
11. 2. 2015 10:10

http://www.novinky.cz/komentare/361253-komentar-uragan-v-nocniku-martin-koller.html
Docea rozumné povídání o Banderovi, ostatně jako všechno od Martina Kolera. Chybí tam hodnocení dnešních nacionálně teroristických skupin, hlásících se k Banderovu odkazu. To by asi na novinkách neprošlo.

Starý doktor
11. 2. 2015 10:12

Tvrdé probuzení ukrajinského vojáka – https://www.youtube.com/watch?v=ja9CxHdReO0