Navzdory obrazu globální jednoty věcí, který prosazují USA a jejich spojenci v NATO, je tu několik velkých a mocných zemí, včetně Číny, Indie, Indonésie a Turecka, které je členem NATO, které nepochodují podle bubnování Washingtonu – ani v byznysu proxy-války, ani v politice sankcionování a hanobení Ruska.
Ukrajina je základem pro expanzi americko-ruské proxy-války
Od chvíle, kdy Vladimir Putin zahájil svou invazi na Ukrajinu, existuje bezprecedentní soudržnost zpráv vycházejících z americké vlády, NATO a dalších evropských spojenců i velkých segmentů západního mediálního establishmentu. Na Ukrajinu se přitom dodává obrovské množství zbraní a dochází k soustavné mediální a politické agitaci ve smyslu, aby prezident Joe Biden a další západní vůdci „udělali více“ nebo odpověděli na to, proč situaci dále neeskalují, včetně zavedení bezletové zóny.
Bílý dům cítí Putinovu krev v hlubinách jeho katastrofální invaze. Tok zbraní, rozsáhlé sankce a další činy hospodářské války jsou v konečném důsledku zaměřeny nejen na obranu Ukrajiny a tlak na ruský režim, aby okamžitě zaplatil za invazi v přítomnosti, ale také na to, jak nastartovat jeho pád. „Proboha, tento muž nemůže zůstat u moci,“ řekl Biden během své nedávné návštěvy Polska. Bílý dům pak couvl a snažil se upřesnit, že to nepředstavuje změnu v politice, ale pouze vyjádření prezidentova spravedlivého hněvu. Rozruch ohledně toho, co Biden skutečně myslel, je méně důležitý než samotné veřejné akce Spojených států a jejich spojenců.
Válka na Ukrajině je jak Putinem vedenou agresí, tak rozsáhlou geopolitickou bitvou mezi USA, NATO a Ruskem. „Jsme zapojeni do tohoto konfliktu. Je to zástupná válka s Ruskem, ať už to říkáme nebo ne. Myslím, že jediný způsob, jak se vypořádat s Putinem právě teď, znamená poskytnout tolik vojenské pomoci, kolik je nutné.“ řekl Leon Panetta, bývalý ředitel CIA a ministr obrany za Baracka Obamy v rozhovoru pro agenturu Bloomberg dne 17. března.
Panetta nastínil americkou strategii: „Nenechte se mýlit, diplomacie nikam nevede, pokud nemáme páku, pokud nemají páku Ukrajinci. A způsob, jak získat páku, je, upřímně řečeno, jít do války a zabíjet Rusy. To mají Ukrajinci dělat. Musíme pokračovat ve válečném úsilí. Tohle je mocenská hra. Putin chápe moc; ve skutečnosti diplomacii moc nerozumí.“
Bylo by bláhové si myslet, že strategie a akce používané Washingtonem a jeho spojenci v jejich proxy-válce proti Moskvě budou vždy v nejlepším zájmu Ukrajiny či jejího lidu. Stejně tak výzvy Ukrajiny k vojenské podpoře a akci ze strany Západu – jakkoli jsou oprávněné a upřímné – nemusí být v nejlepším zájmu zbytku světa, zvláště pokud zvyšují pravděpodobnost jaderné neboli třetí světové války. Snaha vyhnout se těmto scénářům prosazováním diplomatického řešení války, které by reagovalo na deklarované obavy Ruska a jeho zdůvodnění invaze, není kapitulací před Putinem, ani appeasmentem, ale zdravým rozumem.
Přestože výzvy k eskalaci akcí ze strany Západu se odvolávají na smutný osud Ukrajiny a zmařené životy civilistů , jsou to právě tito lidé, kteří budou každý den, kdy válka pokračuje, ve velkém trpět a umírat. Západní mediální pokrytí je často vytvořeno tak, aby vykreslovalo jako přijatelný pouze jeden výsledek – rozhodující ukrajinské vítězství, ve kterém se vláda Volodymyra Zelenského vynoří z hrůz ruské invaze s úplnou kontrolou nad celým svým územím, včetně Krymu a Donbasu. Ukrajina jako svobodný a nezávislý stát poté bude mít možnost vstoupit do NATO a Rusko ztratí legitimitu ke zpochybňovaní důsledků takového kroku. Hájení čehokoli jiného, než je tento výsledek, je vítězstvím Ruska, a proto je zrádné takto vůbec uvažovat.
Přestože se tato pozice může zdát morálně správná, zvláště když je podpořena příšernými obrazy lidských jatek páchaných ruskými silami a prosbami Ukrajinců, aby svět zasáhl mnohem příměji, je v tomto myšlení je zakořeněn morálně pochybný princip: Ukrajinci by měli nést lidské náklady nejen za obranu svého národa, ale také za mnohem rozmanitější politické cíle Spojených států a dalších západních vlád. Anne Applebaumová, prominentní „jestřábí žena„, ve své nedávné eseji pro The Atlantic tvrdila, že nyní je čas, aby Spojené státy a jejich spojenci přijali novou studenou válku. Napsala: „Dokud bude Rusku vládnout Putin, bude Rusko ve válce i s námi. Neexistuje žádný přirozený liberální světový řád a neexistují žádná pravidla bez někoho, kdo by je vynucoval.“
Rutinní agresivita, kterou předvádí nespočet politiků, vědců a mediálních osobností, pokud jde o boj proti Putinovi na Ukrajině, je z velké části chvástání. „Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je dnešní Churchill a prezident Biden je dnešní F. D. Roosevelt,“ tvrdí notorický marketér války Max Boot ve Washington Post, „Ruská porážka je nezbytná pro záchranu Ukrajiny a ochranu liberálního mezinárodního řádu. Ukrajinci jsou ochotni bojovat dál i přes své srdcervoucí ztráty. Jen jim musíme dát nástroje k dokončení práce,“ dodává Boot.
Když však do detailu posloucháte vyjádření samotných ukrajinských vyjednavačů a vůdců, objasní se, že chápou, že válka nekončí rychlým zničením Putina, pádem Ruska nebo čistým a úplným udržením ukrajinské územní suverenity. Proto Zelenského vláda uznala, že na stole bude otázka členství v NATO, neutrálního statusu i mezinárodně zprostředkovaného procesu o státoprávním postavení Krymu. Objevilo se mnoho hluku ohledně nedávných náznaků Ruska, že stahuje své vojenské akce v některých částech Ukrajiny, zejména v okolí hlavního města Kyjeva. USA a NATO přiznaly částečné stažení, ale tvrdily, že ruské síly se zřejmě přesouvají, pravděpodobně pro použití na východě. Rusko to také samo řeklo. Postoj Moskvy je takový, že „hlavní cíle první fáze operace byly obecně splněny“.
Analýzy Putinových komentářů k jeho záměrům s Ukrajinou vykazují zvláštní dynamiku. Je obviňován ze lži tam, kde jeho poznámky podkopávají americký narativ, ale bylo nám řečeno, abychom věřili, že mluví naprostou pravdu tehdy, když jeho bojovné hrozby posilují pozici USA. Ať už měl Putin v úmyslu zmocnit se celé Ukrajiny a stát se imperiálním okupantem nebo ne, zdálo se, že věřil, že jeho invaze způsobí zhroucení ukrajinské vlády a panický úprk jejích vrcholných představitelů. To se nestalo. Místo toho ukrajinské síly vyzbrojené USA a NATO mimo Kyjev zuřivě bojovaly s ruskými jednotkami a způsobily jim na bojišti značné ztráty. Zároveň Moskva otevřením více front donutila Ukrajinu bránit životně důležité území, včetně hlavního města. Tato strategie si na ruské armádě vyžádala obrovskou lidskou daň, ale ulehčila situaci na území Donbasu, což Putin uvedl jako svou územní prioritu v této operaci.
Otázka původního Putinova záměru – obsadit Kyjev nebo použít tuto hrozbu jako strategii k oslabení obrany Ukrajiny – je však nyní z velké části irelevantní, s výjimkou poskytnutí rétorického bitevního prostoru zaměřeného na ruskou slabost, neschopnost či selhání.
Nejspornější otázka při vyjednávání o ukončení války bude mít pravděpodobně jen málo společného s členstvím v NATO. Zelenskyj již připustil, že pro ukončení války bude muset Ukrajina upustit od svých ambicí a přijmout neutrální a nezúčastněný status, ačkoli chce pokračovat ve snaze o připojení k Evropské unii. Rusko se určitě postaví proti jakýmkoliv pokusům Kyjeva získat status zadních vrátek „článku 5“, který by mohl spustit obranu Ukrajiny západními mocnostmi v případě budoucích vojenských akcí Moskvy. Ukrajina naznačila, že by chtěla, aby součástí takové záruky byly i Čína a Turecko, nejen protivníci Ruska. Existují náznaky, že si USA nemyslí, že návrh je životaschopný, a britský vicepremiér otevřeně prohlásil, že „Ukrajina není členem NATO“, a dodal: „Nechystáme se zapojit o přímé vojenské konfrontace s Ruskem.“
Na základě zpráv z nedávných jednání v Turecku se zdá, že nejpalčivější otázky se budou točit kolem odtržených republik v oblasti Donbasu. Ukrajina fakticky řekla, že chce návrat k předinvaznímu statu quo, což by znamenalo vymazání Putinem uznaných deklarací nezávislosti na Doněcku a Luhansku. Rusko, které v současnosti rozšiřuje svou kontrolu nad Donbasem a zabírá další území, pravděpodobně nebude souhlasit. Tento posun by více než kterýkoli jiný mohl zablokovat nebo odložit jakékoli smysluplné řešení a byl by ústředním bodem potenciálního summitu mezi Zelenským a Putinem.
Pokud dojde k zprostředkované dohodě, tok západních zbraní na Ukrajinu a ruská vojenská podpora separatistů povedou k trvalému válečnému stavu na mnoho příštích let. Nad východní Ukrajinou se bude i nadále vznášet přízrak dalších bojů a krveprolití. Pokud američtí a další vojáci NATO obnoví svá cvičení na Ukrajině, jak naznačil Biden, bude to znamenat riziko incidentů, které by mohly rychle eskalovat.
Tato šestitýdenní válka jistě rozjásala vojenský průmysl. Biden nedávno ve Washingtonu navrhl největší rozpočet na „obranu“ USA v historii, více než 813 miliard dolarů. Německo a další evropské země se veřejně zavazují nakupovat a prodávat více zbraní a zvyšovat výdaje na obranu. NATO zvyšuje vyhlídky na rozšíření své stálé vojenské přítomnosti v Evropě a Washington znovu potvrzuje svou politickou dominanci nad Evropou v bezpečnostních otázkách. Navzdory obrazu globální jednoty věcí, který prosazují USA a jejich spojenci v NATO, je tu několik velkých a mocných zemí, včetně Číny, Indie, Indonésie a Turecka, které je členem NATO, které nepochodují podle bubnování Washingtonu – ani v byznysu proxy-války, ani v politice sankcionování a hanobení Ruska. Otevřená válka na Ukrajině bude muset skončit u vyjednávacího stolu. Ale zástupná válka eskaluje a bude mít následky, které daleko přesahují současné bojiště.
Zdroj: The Intercept
Pro e-republiku, t. č. dostupnou na sociální síti Telegram, napsal a přeložil Aleš Macháček
Hodnoceni ukrajinske novodobe historie z pohledu jednoho zkušeného západního vojenského specilisty a clena zpravodajských služeb.
Opravdu velmi obsáhle. Tedy jen jedna myšlenka z velmi objektivního textu:
„K čemu jsou správné informace zpravodajců, když je politici neposlouchají a žurnalistika se stala vyloženě militantní nástroj?“
https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/vojenska-situacia-na-ukrajine-komplexna-analyza-plukovnika-gen-stabu-francuzskej-armady-clena-strategickej-rozviedky-so-zameranim-na-vychodnu-europu
Také přidám něco k informačnímu doplnění:
Draxler: Příběh o ukrajinském rozhodování o NATO je jen pohádka
http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/draxler-pribeh-o-ukrajinskem-rozhodovani-o-nato-je-jen-pohadka/
Otázka plynoucí z obou článků.
PROČ vedení států EU jedná proti zájmu svých občanů ???
Jistě – pokud nezešíleli, tak se „někomu či něčemu“ podvolují.
Ale PROČ ???
Ani strach o majetek, nebo dokonce ani o vlastní život je v této věci neomlouvá.
Proč? Možná proto, že podvod bezpracně vygeneruje peníze, ty znamenají větší bohatství, to vytvoří nejen větší luxus a požitky, ale i šanci koupit si ve stáří zdraví a péči dokonce i od bývalých nepřátel. No a nakonec ta penězi vygenerovaná moc umožní držet a platit ochotné nájemné dráby nad druhými chudšími lidmi práce a tím si psychicky hradit dávný sex nezletilých prostitutek, který býval jen v časech prosperity fyzických sil mládí. Zkrátka, jak říkával jeden lidských duší inženýr: Ten, kdo dokáže dát na kriminální pudy lidí řemenici peněz, tak roztočí a ovládne celý svět.
To by znamenalo, že je to tedy možná naopak ?
Protože se cítí nad věcí a absolutně ničeho se nebojí. Alespoň zdola …
Imho záleží a tom, kam položíme kriterium strachu. Jestli je to strach o sebe, anebo o lidi které člověk miluje. Anebo o věci a peníze, které miluje ještě víc, než ty své nejbližší z rodiny.
V podststě je tedy otázka, zda „elity“ EU jsou ke svému jednáni motivovány negativně nebo pozitivně? Tedy hrozbou nebo úplatkem? A jaký je jejich hodnotový žebříček? Ještě je možnost, že mají nějaké nezveřejnitelné informace (třeba to, že došly zdroje a EU nemá čím platit) a že si myslí, že dělají to nejlepší, co mohou udělat. To by ovšem byla ta nejhorší varianta. Připomíná mi to starý socialistický vtip: Soudružka učitelka povídá: Žáci dnes budeme psát slohový úkol o našem národním hospodářství. Aby jste se vyvarovali nejčastějších zbytečných chyb, tak připomínám, že „zugrunt“ píšeme dohromady a ve slově “ v pr@el.… Číst vice »
Příští ukrajinská hymna (?): „Ty mene pidmanula, ty mene podvela“. Moje ukrajinsko-rusínská babička mi do hlavy uložila spoustu písní a jednou z nich je „Ty mene pidmanula, ty mene podvela“ – přeloženo: „Ty jsi mi lhala, ty jsi mě podvedla“. Chce se mi říct, že přesně tato slova jsou dnes nejvýstižnější pro zklamání Zelenského z toho, jak na něj Západ ve skutečnosti kašle. Zelenskyj si už dlouho ulevuje tím, že Západ kritizuje za to, že Ukrajinu ve skutečnosti nechal na holičkách (žádná bezletová zóna nad Ukrajinou a aktuálně Zelenskyj odmítl návštěvu německého prezidenta na Ukrajině, za což se německý prezident… Číst vice »
1. Ty skazala v ponediľok, pidem razom na barvinok ja prišov, teba nema, pidmanula pidvela. Refr.: Tys mene pidmanula, tys mene pidvela tys mene molodoho z uma z rozuma zvela. 2. Ty skazala u vivtorok, pociluju razim v sorok, jak ja prišov tebe nema, pidmanula pidvela. 3. Ty skazala u seredu, pidem razom po čeredu ja prišov tebe nema, pidmanula pidvela. 4. Ty skazala u četver, pidem razom na koncert, ja prišov tebe nema, pidmanula pidvela. 5. Ty skazala u piatnicu, pidem razom po pšenicu ja prišov tebe nema, pidmanula pidvela. 6. Ty skazala u sobotu, pidem razom na robotu,… Číst vice »
„Je tady někdo z Velký Británie? Tak už je to tady – jsou pryč… Ale oni odešli kvůli nám, kvůli Střední Evróópě…“ Comedy Club opravdu nemusím, ale tohle video o brexitu možná vidí víc, než naše vláda https://www.youtube.com/watch?v=aTZXcecR1bA&t=7s No, jaká to klasika… A „Ty mene pidmanula, ty mene podvela“ ještě v jedné verzi – dle mého ve verzi, kterou Británie nikdy nebrala a brát nebude: https://www.youtube.com/watch?v=MqLWO5V-zXI K tomu tady máme ještě takové dubnové výročí z roku 2017, které samozřejmě vyšumělo do ztracena: „Rozsudek ve mně vyvolává velké pochyby,“ řekl ministr a vyjádřil obavy, že na osvobozující rozsudek mohla mít vliv národnost… Číst vice »
Další zklamání Zelenského: „Macron – ne, neřeknu to slovo„. „Termín genocida je podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona slovní eskalací, která by zkomplikovala jeho úsilí o nastolení míru. Reagoval tak na žádost ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, jenž Macrona vyzval, aby činy ruské armády na Ukrajině genocidou nazval. Zelenskyj následně uvedl, že Macronovo odmítnutí je velmi zraňující.“ (….)“Na rozdíl od Macrona použil slovo genocida americký prezident Joe Biden. Právě toho Zelenskyj ocenil, protože je podle něj důležité označovat věci pravými jmény.“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-nereknu-to-slovo-Macron-se-rozcilil-kvuli-Rusku-699156 K tomu si dodejme, že Macron je člověkem globalistů, tzn. těch, kteří už nechtějí USA. A Zelenskyj pořád jede na… Číst vice »
K Macronovi a celkově Francii – blíží se druhé kolo prezidentské volby mezi Macronem a Le Pen a jak to bylo naprosto „čirou náhodou“ posichrované, že do finálového kola se dostali tito dva kandidáti, kdy půjde o souboj GP vs. GP, přičemž hned v závěsu třetí Mélenchon, rovněž kandidát GP, vyjádřil nepřímo důvěru Macronovi. Čímž chci říct, že Macron a la „ne, neřeknu to slovo“ + veliká opatrnost v prohlášení proti Rusku vs. Le Pen a la odpor k NATO, případně sbližování NATO s Ruskem, prý „aby Moskva neuzavřela příliš těsné spojenectví s Čínou“ (https://echo24.cz/a/SpYpZ/le-penova-chce-sblizit-nato-s-ruskem-francouzi-budou-hlasovat-take-o-ukrajine), kde předpokládám, že by šlo už… Číst vice »
Pokračovvání: Ze zmíněných aktualit mě pak zaujala zejména tato (https://1url.cz/GrLiE), kde jde diplomatické jednání o dodávkách plynu mezi Německem a Katarem (pobočkou Británie na Blízkém Východě) v kombinací o zmínkách MS ve fotbale (fotbalová 11 vs. 11). A u fotbalu zůstanu, tentokrát jde o zajímavou zprávu o zavedení ruštiny jako pátého oficiálního jazyka FIFA, což čtu tak, že s Ruskem se i nadále do určité míry počítá: https://1url.cz/3rLiB No a sport do třetice: https://1url.cz/WrLip – k tomu dodám jen to, že se opět začínají potvrzovat slova Pjakina z dřívějška, kdy říkal, že Rusko bude pořádat svoje sportovní akce a ostatní státy se budou… Číst vice »
„…o zmínkách MS ve fotbale (fotbalová 11 vs. 11)“ a „s Ruskem se stále počítá“ (viz Váš odkaz na FIFA a ruštinu). Ze všeho, co jste napsal, reaguji nejdříve na toto, protože právě ta „11“ mě v těchto dnech velmi zaujala. A jde o tu událost, že byl zničen/potopen ruský křižník Moskva. Pro Rusko to byla od doby potopení bitevní lodi Maratv době obklíčení Leningradu největší taková ztráta. Co mě na tom dále zaujalo je, že původně se křižník Moskva jmenoval „Slavia“ (Slovan??) a že až po rozpadu SSSR byl přejmenován na „Moskva“ Ale teď to hlavní: křižník „Moskva“ byl… Číst vice »
-dopovím- K poštovní známce Ukrajiny více zde Souvislosti jsou ale i další: jedna například ta, že obě lodě byly považovány za nepotopitelné. Co ale mě se v této souvislosti jeví jako důležité, je to, že Titanik byl britskou(!) lodí – a stejně šel ke dnu… Bohužel, mám k tomu ještě i odkaz na Primu, kde se m.j. říká: „Ruský prezident Vladimir Putin navíc udělal své agresi na Ukrajinu medvědí službu tím, že riskoval loď pojmenovanou právě Moskva. V podobné situaci se na začátku druhé světové války ocitnul i Adolf Hitler, který ale svou kapesní bitevní loď Deutschland raději rychle přejmenoval na… Číst vice »
-dopovím- ještě jednou. K tomu „za vším hledej trubky“ mám m.j. názor „za trubkami hledej projekt Gréta“ (aneb hladomor, odzkoušený už dávno tomu v S. Koreji a na Kubě a nově právě zkoušený v čínské „covidové“ Šanghaji, viz např. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/uzavrenou-sanghaj-ovladl-hlad-z-oken-zni-zoufaly-narek-obyvatel-40393453 ) K tomu se už i v českém mainstreamu objevilo několik názorů, jestli opět budeme hnojit přírodními hnojivy místo těch z ropy – což opět souvisí s hladomorem, protože tolik kravských a koňských lejn svět dnes nemá, nemluvě o tom, že i ten pluh či kombajn jede na „trubky“. Mezitím jsou ale „trubky“ pořád nástrojem, jak srazit na kolena Rusko,… Číst vice »
-dopovím- před půl rokem: odkaz na seriózní a objektivní zdroj: „Rusko a Maďarsko podepsaly dohodu o dodávkách plynu, Ukrajině se to nelíbí„… tak to jen takové potvrzení, že za vším je třeba hledat trubky… A už přidám jen ještě jednu „11“, cituji: „Přátelé, vzpomeňte si na tento den 11. dubna 2022. Tento den se zapíše do historických knih jako začátek třetí světové války. Masky byly strženy, proces zahájen, není cesty zpět. Mnozí v Rusku to ještě nepochopili. Pro většinu Rusů je zatím vše v pořádku. Od 24. února probíhá speciální vojenská operace, navíc na cizím území. Je pravda, že ve stejný den, 11. dubna, Zelenskyj rozkázal… Číst vice »
V prvé řadě moc děkuji za Vaše komentáře a odkazy v nich. @Ruský křižník Moskva: To, že se jeho potopení stalo v den výročí potopení Titanicu jsem zaznamenal, ovšem to, že to bylo v den 110. výročí, mi nějak uniklo stejně jako to, že se to stalo raketou Neptun, což je o to zajímavější, že v té době (14.4.2022) zrovna již několik dní probíhala konjunkce Neptuna s Jupiterem v Rybách, přičemž Ryby = symbol křesťanství. Pokud je tedy Neptun vládce moří a zároveň symbol Ukrajiny, a křižník Moskva byl potopen tímto Neptunem navíc ještě v době této konjunkce, mám to… Číst vice »
@Carev: Tam je to jasné, Dněpropetrovsk. Za ten odkaz moc děkuji|, dost věcí tam sedí. @Hladomor ala Gréta: Tak k tomu na mě vyskočil tento článek: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3474150-cesko-ma-v-rezervach-maso-jen-na-jeden-a-pul-dne-vlada-chce-posilit-potravinovou?fbclid=IwAR2qyYk2ksmXVtPQmESjcaitB2OMCSdIQxhYXQDvqNWkNpwhOBLE_ORicCE Ono totiž jinak než opětovnou podporou lokálního zemědělství (a celkově hospodářství), to nepůjde. Tím jsme ovšem u toho pyramidového obrázku bipolární vs. mnohopolární svět (teď ho bohužel nedohledám), a potažmo i u „od globalizace k lokálním ekonomikám https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/milan-zeleny-puvodni-vyzkum-na-ceste-od-globalizace-k-lokalizaci.A201202_115732_pozice-tema_lube (ten odkaz mám myslím od Vás), což ovšem neplatí pro ty trubky, protože takřka celá Evropa si „trubky“ sama lokálně nevytěží. @Obejití Ukrajiny: Za odkaz o dodávkách plynu do Maďarska prostřednictvím TurkStreamu taky veliké díky. Ona… Číst vice »
Dokončení: A včera na mě vyskočila zpráva z rakouské ORF (ať používám objektivní a Západem přijímaná média, že ano) k návštěvě rakouského kancléře u Putina, kde vyplouvá na povrch, že se řešily i dodávky plynu do Rakouska, přičemž Putin Nehammera ujistil, že o o ně Rakousko nepřijde, a že za ně může i nadále platiti v EURECH! (více zde https://1url.cz/GrLiT). K tomu si připočtu, že na dodávkách plynu z Ruska je domluveno i Maďarsko a jen tak se jich nevzdá ani Německo. Bohužel jen (fialovské) Česko jede na antiruské a zároveň proamerické notě neschopno pochopit vůbec nic, a to ani takové… Číst vice »
Pokračovvání: Ze zmíněných aktualit mě pak zaujala zejména tato (https://1url.cz/GrLiE), kde jde diplomatické jednání o dodávkách plynu mezi Německem a Katarem (pobočkou Británie na Blízkém Východě) v kombinací o zmínkách MS ve fotbale (fotbalová 11 vs. 11). A u fotbalu zůstanu, tentokrát jde o zajímavou zprávu o zavedení ruštiny jako pátého oficiálního jazyka FIFA, což čtu tak, že s Ruskem se i nadále do určité míry počítá: https://1url.cz/3rLiB No a sport do třetice: https://1url.cz/WrLip – k tomu dodám jen to, že se opět začínají potvrzovat slova Pjakina z dřívějška, kdy říkal, že Rusko bude pořádat svoje sportovní akce a ostatní státy se budou… Číst vice »
Paradoxy francouzské politiky:
Generál de Gaulle, budoucí prezident Francie, vyslal francouzské piloty na sovětskou frontu bojovat proti nacistickému Německu.
Současný vládce Elysejského paláce, E. Macron, požehnal vojákům štěstěny z cizinecké legie podporovat potomky banderovských nacistů na Ukrajině pro vyvražďování vlastního obyvatelstva a v jejich válce s Ruskem.
Ale není moc nadšený z toho, že to prasklo, a myslím, že se obává toho, co by ještě mohlo vyplavat.