Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

„Komu prospívá volání po soběstačnosti České republiky v zásobování potravinami?“, ptá se od čtvrtečního rána posluchačů ČT v upoutávce na svůj nadcházející nedělní pořad OVM Václav Moravec, a už samotnou formulací své otázky vykřikuje do všech koutů republiky, že on tedy pro zmíněnou soběstačnost ve výživě našeho národa rozhodně není.

Ale nejen to: Jeho otázka „Komu to prospívá? obsahuje navíc i Moravcovo obvinění.  Ano, nepochybně ten, kdo o tu soběstačnost usiluje, jak zmíněná formulace naznačuje, je někdo nečistý, nepoctivý, který v požadavku soběstačnosti ČR v potravinách hledá svůj osobní špinavý prospěch stojící v zásadním protikladu ku prospěchu české společnosti. Protože co jiného formulace „Komu to prospívá?“ obsahuje? Od nepaměti se jí používá k obvinění a k ničemu jinému. Vždyť to známe z tisíců příkladů: Komu prospívá zdražování bytů? Komu prospívá  zmenšování vodních ploch v naší krajině? Komu prospívá malý počet policistů v ulicích? atd.

Čímž je otázka, zda potravinová soběstačnost ČR ano či ne, už dopředu ohlášeným stanoviskem Václava Moravce vyřešena, též výběr pozvaných hostů byl jako vždy proveden tak, aby ohlášený postoj tvůrce nijak nezpochybnil, takže je-li už tedy vše takto dopředu dáno, vyvstává otázka, proč by se měl onen pořad vůbec ještě vysílat?

Odpovídám, že ano, že by se vysílat měl. Protože ani v sugestivní otázce Václava Moravce „Komu prospívá?“ není ono „komu“ ještě zcela jasně zodpovězeno“, takže právě tohle je v rozpravě OVM třeba ještě dořešit a všechny viníky zločinného záměru zajistit potravinovou soběstačnost republiky  nemilosrdně a bez pardonu odhalit.

Všichni jste na nedělní popravu srdečně zváni.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
20. 6. 2020 18:47

Nabízí se otázka: „Komu by vadila potravinová soběstačnost, případně kladná hodnota v bilanci potravinového obchodování ?“

Předpokládám, že pan Moravec není tak hloupý, aby si myslel, že tou potravinovou soběstačnostíi zanikne mezinárodní trh s potravinami, že si budeme zkoušet v polabí pěstovat ananasy a kokosové ořechy a on už nikdy neuvidí u nich v konzumu opravdový aspoň nazelenalý banán. I když tato děsivá představa by leccos vysvětlovala.

Petrc
Petrc
21. 6. 2020 9:59

Ježíšmarjá, jak lépe upozornit občanskou společnost na ne/bezpečí soběstačnosti, než způsobem jakým to činí oni různí hoolybrkové, Modravcové a jiní Merdavcové? Buďme rádi, že nám vůbec někdo připomene náš vřele teplý a významný podíl na světovém ekonomickém růstu, světovém blahobytu, míru, svobodě a demokracii.