V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 11. 1. 2015

Silvestrovské násilí v Kolíně nad Rýnem * Sjednocení ČR a Slovenska * Severní Korea jako projekt globálního prediktora * Írán vs. Saúdská Arábie * Definice mezinárodního terorismu * Americká raketa „zatoulaná“ na Kubu * Vzájemné uzavření velvyslanectví Izraele a Běloruska * Dodávky ruské energie na Ukrajinu * Mali požádalo Putina o vojenskou pomoc * Ukrajina * Proč číst tlusté kniky vnitřního prediktora SSSR?

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
15. 1. 2016 23:26

Mobilizace, organizace a akce. Prostě vojenské cvičení v Kolíně nad Rýnem. Ten Pjakin má ale občas postřehy. Z tohoto ovšem mrazí. Naprosto přesný postřeh.

Ovšem naštěstí starostka Kolína reagovala razantně, Napříště se budou ženy zdržovat min. metr od chlapů a emigranti dostanou omalovánku. Prostě pravá teutonská tvrdost a nekompromisnost. Nebo že by to nebyla tak úplně teutonka?

Alena
Alena
16. 1. 2016 3:09

nějak to Pjakinovi vychází, poslední holocaust se blíží

………………..V Paříži, v Toulouse a v Kodani byli Židé vražděni muslimy – jen za to, že jsou Židy.Imámové mají svobodu kázat a podněcovat z evropských mešit nenávist proti Židům. Imámové Židy prohlašují za potomky „opic a prasat.“………….
http://www.nwoo.org/2016/01/15/rozhodla-se-evropa-pro-sebezniceni/

Starý doktor
16. 1. 2016 7:13

Šok ve vysílání: Ukrajinci chtějí v parlamentu Zacharčenka a Plotnického Ve vysílání pořadu Echo skandálně proslaveného Matveje Ganapolského se udála bez nadsázky senzace. Ukrajinští televizní diváci, které všechna média po dva roky krmí příběhy o „separatistech“, „ozbrojencích“ a „hlavních zločincích“, v přímém přenosu hlasovali pro to, aby v ukrajinském parlamentu byli zastoupeni lídři Donbasu. Ve jménu klidu, míru a sjednocení. Ganapolskij v pořadu Echo televize News-One zadal jednoduchou otázku: souhlasili byste s tím, aby „separatisté“ byli v ukrajinském parlamentu? „Separatisty“ byli míněni lídři Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij. Hlasovalo více než 40 tisíc… Číst vice »

Béda
17. 1. 2016 7:59

Jak to bylo s Katyní? http://www.hlavnespravy.sk/kto-pozabijal-polskych-dostojnikov-v-katinskom-lese-nemci-rusi-alebo-niekto-iny/728662

Dňa 18. júna 2012 vyniesol súd senzačné rozhodnutie, ktoré priznalo, že Gorbačovové a Jeľcinové “dokumenty”, zvaľujúce popravy tisícov poľských dôstojníkov v Katyni na Stalina a sovietsku stranu, boli falzifikáty! … Rusko nie je zodpovedné za masové vraždy poľských dôstojníkov v Katyni! Práve takéto rozhodnutie nedávno vyniesol Európsky súd pre ľudské práva. …

Béda
17. 1. 2016 11:35

Turecko je ohrožováno současně válkou mezi vládními silami a Kurdy a příšernou hrozbou islámského teroru, s kterým si tak dlouho zahrávala vláda. A to vše probíhá na pozadí prezidentových pokusů „předělat“ stát podle svého vkusu, píše Tageszeitung. „Země je rozpolcena více než kdykoliv předtím: existuje skutečná propast mezi bohatými a chudými, světským a náboženským životem, „východem“ a „západem“ země. Stejně jako předtím, stát se soustředí na ochranu vládních zájmů, a obyvatelstvo, trpící vládními rozmary, zůstává bezmocné“, píše vydání. Recep Tayyip Erdogan udělal vše, aby posílil svou moc, vláda oslabila politické hnutí Kurdů a znovu rozpoutala válku s Dělnickou stranou Kurdistánu,… Číst vice »

Béda
17. 1. 2016 11:39

Italský premiér Matteo Renzi, který zahájil veřejnou polemiku s předsedou Eurokomise Jeanem-Claudem Junckerem, prohlásil, že jeho země „musí být vyslyšena,“ a že doba „řízení na dálku“ skončila… Minulý pátek Itálie blokovala plán EU na vyčlenění tří miliard eur Turecku za účelem překonání migrační krize: nesouhlasila s tím, že větší část této pomoci budou muset poskytnout země EU. Podle mínění ministra ekonomiky a financí Piera Carla Padoana, mají být všechny tři miliardy vyčleněny ze společného rozpočtu Evropské unie.

Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20160117/2147850/renzi-doba-rizeni-italie-dalka.html#ixzz3xV6zXzBJ

Irena
17. 1. 2016 12:24

Říkají, že i čajník teď začíná vřít až po třikrát delší době v porovnání s minulým rokem. Proč? Protože místo plynu dodávají čistý stlačený vzduch. Pohádkáři si to mohou dovolit. Vždyť zásobníky plynu se v létě nenaplnily a teď díky tomu, že nebyly zaplaceny zálohy za plyn se také neplní a dodávat plyn do Evropy je nutné. Bez udržování tlaku v potrubí to nejde, takže ty kubíky plynu se vzduchem pro vnitřního spotřebitele protáčejí počítadla a peníze si berou za „dodávku vzduchu“.

Источник: http://politikus.ru/articles/67763-zhizn-po-novomu-v-skazochnom-ukrainskom-gosudarstve.html
Politikus.ru

Sio
Sio
17. 1. 2016 13:40

Irena napsal Říkají, že i čajník teď začíná vřít až po třikrát delší době v porovnání s minulým rokem. Proč? Protože místo plynu dodávají čistý stlačený vzduch. Pohádkáři si to mohou dovolit. Vždyť zásobníky plynu se v létě nenaplnily a teď díky tomu, že nebyly zaplaceny zálohy za plyn se také neplní a dodávat plyn do Evropy je nutné. Bez udržování tlaku v potrubí to nejde, takže ty kubíky plynu se vzduchem pro vnitřního spotřebitele protáčejí počítadla a peníze si berou za „dodávku vzduchu“. Источник: http://politikus.ru/articles/67763-zhizn-po-novomu-v-skazochnom-ukrainskom-gosudarstve.html Politikus.ru No, já mám dojem, že podobný jev pozoruji i u nás, v Česku.… Číst vice »

Bety
Bety
17. 1. 2016 19:33

Sio napsal
No, já mám dojem, že podobný jev pozoruji i u nás, v Česku. Kontroluje to vůbec někdo?

Sio, než se mi třeba jen slabě osmaží jíška, tak vystojím u sporáku důlek – nevím, kdo má pod palcem Jihomoravský kraj, ale kontrola??? Proč??? Lidi platí (protože by jinak museli vařit na elektrice, nebo snad přímo na ohništi, takže je vše, jak má být.
A osočovat ty bojovníky za svobodu z krádeží?? o to by nám pan Štětina a spol. hezky rychle vysvětlili, že na vině je… hádejte kdo?

hudryper
hudryper
17. 1. 2016 20:49

Sio napsal Protože místo plynu dodávají čistý stlačený vzduch. Pohádkáři si to mohou dovolit. Nejsem žádným odborníkem na plynové hospodářství,ale vaše vysvětlení snížení výhřevnosti plynu doplńováním vzduchu je nesmysl.Jakmile se plynové potrubí,nebo spotřebič zavzdušní,hrozí hned výbuchem.Ovšem dovedu si představit s metanem nereagující plyn,levnější než metan,který nejen nezpůsobí výbuch,ale protočí plynové hodiny stejně ,jako by to udělal proudicí plyn. Ono se se spotřebiteli dělají podobné kousky i s dodávkou elektrické energie. Místo 220V +- max5% záměrně zvyšují napětí na 230 +- 10%. Výsledkem je vyšší spotřeba proudu na hodinách a nutnost opravy vinutí motorů,resp.vyřazení celého přístroje a nákup nového. Dodavatelé el.jsou… Číst vice »

Sio
Sio
17. 1. 2016 22:03

hudryper napsal Nejsem žádným odborníkem na plynové hospodářství,ale vaše vysvětlení snížení výhřevnosti plynu doplńováním vzduchu je nesmysl.Jakmile se plynové potrubí,nebo spotřebič zavzdušní,hrozí hned výbuchem.Ovšem dovedu si představit s metanem nereagující plyn,levnější než metan,který nejen nezpůsobí výbuch,ale protočí plynové hodiny stejně ,jako by to udělal proudicí plyn. Ono se se spotřebiteli dělají podobné kousky i s dodávkou elektrické energie. Místo 220V +- max5% záměrně zvyšují napětí na 230 +- 10%. Výsledkem je vyšší spotřeba proudu na hodinách a nutnost opravy vinutí motorů,resp.vyřazení celého přístroje a nákup nového. Dodavatelé el.jsou spokojeni, jim se náklady nezvýšily,zato ale se o 10% zvýšily platby odběratelů.Jejich… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 1. 2016 22:25

Irena napsal Irena • 17. Leden 2016 http://politikus.ru/articles/67758-putin-postavit-shah-i-mat-zapadu.html Tak to je paní Ireno mimořádně závažná informace . Já jsem o možnosti tohoto kroku vůči západním věřitelům četl s tom duchu,že jde o Glazjevův návrh,před nímž varovali Putina vysoce postavení neoliberálové v ruské vládě. V článku se píše,že návrh tohoto zákona jako opatření proti nepřátelským aktivitám proti ruské ekonomice a tedy vlastně i obranyschopnosti,předložil Dumě ke schválení sám Putin ! To ovšem znamená vyhlášení ekonomické války,zejména státům Evropy a USA. Následky to bude mít i pro Česko,coby výrobní přívěsek německé ekonomiky finančně v Rusku velmi angažovaného Německa. Tento rok bude nepochybně… Číst vice »

M.C.
21. 1. 2016 9:58

Sio napsal Popravdě, nereagoval jsem ani tak na ten vzduch, jako na ten čajník, co se ohřívá déle. Nicméně plynárenské společnosti si nechávají platit za spotřebované MWh plynu, na kubíky si to musíte přepočítat sám. Takže předpokládám, že kubík plynu má nějakou standardní výhřevnost. A to sakra nijak nezávisí na tlaku? -/+? Nevím. S elektrikou je to jinak. Počítám, že domovní měřáky fungují jako watmetry, tj. měří součin proudu a napětí. Zvýšením napětí se samozřejmě zvýší i odebraná energie. Žárovka víc svítí (a dříve shoří), podlahové topení víc topí. Spotřeba se zvýší, ale veškerá naměřená energie je i odebrána. Průser… Číst vice »