Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

Budeme tedy mít v našem politickém systému i strany podvodníků? Zlodějů? Spekulantů? Násilníků? Vrahů? A proč také ne, když už jsme s těmi nelegály jednou začali a oni jsou teď naší buď druhou či třetí nejsilnější politickou stranou. Vyřvávající že kráčejí po cestě neodvolatelně vedoucí do vlády, a chlap s dredy na hlavě, kterého, kdybyste potkali v noci na opuštěném místě, budete prchat, až za vámi šlehne ohnivá čára, prohlašuje, že příští volby už Babiš nevyhraje (a vyhrají je tedy oni – Piráti) a že ze svých pirátských plavidel nestáhne plachty, dokud do té vlády triumfálně nedopluje.

Úspěch strany mořských zločinců ho zblbnul až tak, že se už dnes vidí dokonce i na postu vládního premiéra. Je to podle něj nejpravděpodobnější věcí na světě, a nahrává jí i skutečnost, že Piráti neplují na našem politickém moři či rybníku obklopeni jen pohrdáním lidí slušných, ale připlouvají k nim a lísají se k nim s neuvěřitelnou náklonností bárky všech politických stran našeho tzv. demobloku. A tak všichni společně, s Piráty na čele konvoje, mumlají modlitbičky za ještě silnější západní vítr do plachet, než fouká dnes, a pěstmi hrozí na Východ, na Rusko a na Čínu, že si dovolují volat po míru a po spolupráci všech zemí světa, které by skoncovaly s nesmyslným zbrojením, vyčerpávajícím síly a zdroje světa.

Jsou to piráti, zvyklí loupit a přepadávat lodě na moři a lidi na pobřeží, nezvyklí pracovat, ale zvyklí krást a bořit, a tohle vše samozřejmě přenášejí i do své praxe politické. A tak Pirát a vystudovaný lékař, který nikdy nenastoupil do ordinace či nemocnice, ale našel své pravé ve splétání politických pletich, jež ho vynesly až do nejpřednější funkce pražské radnice, rozhodne jednoho dne, že po opravě Staroměstské radnice se na její stěnu už nevrátí pamětní deska, připomínající podíl Rudé armády na osvození Prahy, protože Praha se podle něj od Němců osvobodila sama a Rudou armádu k tomu nepotřebovala.

Genialita, kterou takto tento muž projevil, si ovšem zažádala čin ještě významnější – a pirátský primátor jej též bez mrknutí oka vykonal. Když si, jak chybně doufal, pojistil záda neplnodnotnou náhradou Tchaj-wanu za Čínu, jedním dopisem rozbil sesterské partnerství měst Prahy a Pekingu a zničil tak, či co nejvážněji ohrozil naše současné i budoucí obchodní, hospodářské i kulturní vztahy s budoucí první zemí světa. Hudebníci orchestru PKF-Prague Philharmonica, Pražského kvarteta, filharmonici Českého rozhlasu a členové české hudební formace Gudiveri Trio Prague, kterým v nedávných dnech nezbylo nic jiného než rozbalit své už sbalené kufry na zájezd do Číny, se tak stali prvními oběťmi geniálních myšlenkových projektů pražského primátora, zatímco na obchodníky a průmyslníky, a nejen ty, doprovázející prezidenta Zemana na jeho dubnové cestě do Číny, čeká osud podobný.

Jen k těm rozbaleným kufrům u nich přibudou i výpovědi připravovaných dohod a plánů česko-čínských, a dost možná i plánu nedůležitějšího, týkajícího se čínské Hedvábné stezky, která včetně jejích nových dopravních tras má, (či už jen měla), vést přes území naší republiky do západní Evropy.

Ale jak už kdosi napsal do deníku Express: Rád posečkám hodinu v automobilové frontě před Prahou, když pomyslím na to, že jsem na Číně nezávislý.

Stanův komentář: Strany vrahů v parlamentu zatím ještě nemáme, ale zlodějů a podvodníků tam stále ještě sedí dost, i když to z názvu stran nepoznáme. Na Pirátech není podle mého názoru kromě názvu nic neobvyklého, byl to po stranách typu ODA, SPR-RSČ, US, Bursíkovy SZ, VV, SPD jen další úspěšný pokus, jak kanalizovat část protestních hlasů. Pro příští volby se pro tento účel chystá Trikolóra.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
18. 1. 2020 11:12

Souhlasím se Stanem. Praha má ale co se týče primátorů opravdu velmi špatný
vkus. Teď mu vadí v obchůdcích prodávané matrjošky, zatímco Václavák plný
dealerů a drog ho ponechává v naprostém klidu.

idiotronic
idiotronic
18. 1. 2020 14:45

Zajímavé, když ve volbách uspějí asociálové, kteří obvykle nebyli ani souzeni, nýbrž na místě likvidováni jakýmkoli způsobem. Možná v příštích volbách uspějí ještě recidivisti…

racek
racek
18. 1. 2020 16:34

No, ta skupina která stvořila ODA, VV, Zelené stvořilo i piráty. Nicméně, nazev je dost zavádějící. S piraty s dejin maji společné jen to, ze s nimi obchodovali. Páně Stanovo vysvětlení, ze se jedna o kanalizaci voličů, je samozřejmě přesné. Nicmene zname Klausy. Ti mezi ne rozhodně nepatří. A Kadimuru zname take uz asi 10 let. Taky tomu nevěřím, i když taky u nej byl převrat a odchod nekolika zřejmě podplacených poslanců, ale jadro zustalo a nenavist vůči nemu je opravdová. Ale do te zumpy uz spadli definitivne socani a komousi budou radi za 5,001%, kdyz Bůh a sv Marx… Číst vice »

Aleš
Aleš
20. 1. 2020 8:30

Všechny strany, které nechtějí vystoupit z NATO, jsou strany vrahů!

Gatta
Gatta
20. 1. 2020 9:05

Tak jednu o pirátech bez romantiky …
https://www.youtube.com/watch?v=Ze7ybAPnyeo

leviathan
leviathan
20. 1. 2020 21:53

O jednoho parazita více, to už mnoho neznamená. Pirátstvo se pomalu rozkládá a podporuje je stále méně lidí. Ono dělat profesionálně je něco, co je zjevně nad jejich síly. Legislativní návrhy – diletantismus na n-tou. Nějak se jim to IT nedaří ani zlevnit ani opensourcovat, to bylo řečí, když začínali. Jsem taky linuxák, bezpečnost, systém se vším potřebným zcela zdrama, jak se sluší na nástroj k tvůrčí činnosti.

Aleš
Aleš
21. 1. 2020 7:18

leviathan – Chtěl bych se Vás zeptat na nevýhody a výhodu linuxu. V práci řeším s ajťáky problém, který nám nastolil Microsoft svojí zrůdnou politikou. Nepřekonatelný systém kazítek, který nám dělá paseku při terénních pracích, kdy nemáme inteligentní možnost, jak se vypořádat např. s aktualizacemi. Navíc Windows 10 jsou náchylné různým bezpečnostním hrozbám, tak i provoz PC v kanclu nebo datových skladů mají svoje mouchy a to se ještě nezmiňuju, že každá další verze je méně user friendly a obzvláště starší kolegové se s tím hůř vypořádávají.
Ostatním se omlouvám za odbočku od tématu, ale nemám na kolegu kontakt.

Aleš
Aleš
22. 1. 2020 22:06

https://www.televizeseznam.cz/video/x-talk/langer-slachta-a-jeho-spolupracovnici-maji-na-rukou-krev-mnoha-nevinnych-lidi-64020036?dop_ab=0&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=hXlSP7ONzaJ-202001222140&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=_var Už zase píšou moudré spisy, jak zase vznítit modrou zář, a bestii dát lidské rysy, a eventuálně celou tvář. Kauza Vidkun měla jediný stín. Nedošlo k uvěznění zmetků jako íčko z ODS nebo Mačák z ČSSD. Liberální demokracii si strčte někam. Nechápu, proč se Xaver vybavuje s podezřelým gaunerem, který kvůli justiční mafii, jejíž jsou členové jeho rodinní příslušníci. Když už se chce s ním bavit, proč se ho nezeptá na jeho golfový resort u Pohořan za Olomoucí, ať se ho zeptá na pijatiky v penzionu Albert v Prostějově, ať se ho zeptá na zákulisní vliv na regionální i… Číst vice »