V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 2. 11. 2015

Pokud je rvačka neodvratná, udeř jako první * Pařížská jednání o Sýrii * Odkud bude řízen evropský kalifát? * Saúdská Arábie a ISIL * Stabilita světa závisí na Rusku * Došla Spojeným státům demokracie? * Návštěva Sarkozyho v Moskvě * Provokace USA v Jihočínském moři a riziko války Číny s USA * Kdo pomáhá Kurdům? * Globální prediktor a Velká vlastenecká válka * Američtí „specialisté“ v Sýrii * Povolební chaos v Oděse a Zakarpatí * Pád ruského dopravního letadla v Egyptě

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
7. 11. 2015 9:23

http://www.ntv.ru/novosti/1563498/ – co k tomu asi řekne intuista Pjakin. ..)

koloděj
koloděj
7. 11. 2015 10:37

fajtíku, je tady jen pár lidí zvládajících ruštinu. Google obvykle překládá dosti zmatečně, kolikrát přeložená věta vyznívá naprosto opačně – angláni holt říkají „nikdy jsem tam byl“ zatímco slované „nikdy jsem tam nebyl“. Angličtinu google používá jako referenční jazyk u překladů, které neumí přímo. I ostatní, pokud dávate odkazy na cizojazyčné weby, zkuste alespoň pár větami shrnout, co je obsahem článku. Snad takovou dřinu – při úctě k Ireně, která pro nás každý týden odvádí masochistickou anabázi s (nejen) Pjakinem – zvládnete. Takže bývalý ruský potentát, Lesin, kdysi ministr „pečatě“ (nevím co to je, asi poklad), bývalý šéf Gazprom Media,… Číst vice »

koloděj
koloděj
7. 11. 2015 10:46

Jednou větou se nicméně Pjakin zcela „odkopal“ .. zkuste ji najít. Říkal jsem již dříve, ( bylo to tuším v diskuzi pod Pjakinovým „kdo je GP ?“ ), že jsou věci, o kterých on prostě mluvit nemůže, protože tyto informace jsou naprosto neakceptovatelné drtivou většinou posluchaců nebo diváků. Že tím síce trpí ty jejich teorie, protože jsou nekonziostentní – chybí jim ten „beton“ v základech, kterém se v teoriich prostě nemůže psát naplno. Jednu z nich nám dnes lehce nadhodil. Možná neúmyslně, ale naprosto jednoznačně strhnul oponu a potvrdil můj vlastní názor na GP. Tušil jsem to už po seznámení… Číst vice »

Béda
7. 11. 2015 12:49

Poté, co se situace na východě Ukrajiny uklidnila, projevila ukrajinská elita svou podstatu, píše sloupkář Bloomberg Leonid Beršidskij v článku pod titulkem Ukrajině hrozí nebezpečí stát se neuskutečněným státem. Podle jeho slov, více než rok po „revoluci důstojnosti“ vypadá Ukrajina jako „další neschopný a korumpovaný postsovětský režim“. „Není divu, že ve vztazích mezi Kyjevem a Západem, které mají mimořádný význam, se objevují trhliny“, podotýká novinář. Reformy nezasáhly ani ukrajinskou ekonomiku, ani korumpovaný soudní systém. Stínová ekonomika roste, a právní podmínky pro byznys se skoro nezlepšily. MMF prognózuje pokles ekonomiky o 11 %. Zvláštní referent OSN pro mimosoudní a hromadné popravy… Číst vice »

Béda
7. 11. 2015 12:52

Řekl bych že spíš připomíná další stát zhroucený po západní „demokratizaci“. S tím rozdílem, že na rozdíl od těch druhých se zde vláda oligarcvhie zasnoubila s nacisty a fašisty, na BV s islámskámi radikály, šariátem a v postsovětské Evropě zůstaly (doposud) umírněnější – oligarchické verze.

fajt
fajt
7. 11. 2015 13:15

koloděj napsal
koloděj

no vidíte, jak jste to dal :-) ve vztahu k Pjakinovi bych jenom dodal, že tento tvůrce ruské mediální říše bude určitě tématem úvah pořadu otázek a odpovědi na pokračování.

a nenechávejte ruský jazyk ( a text) výhradně na p. Ireně ( její práce je určitě chválihodná a značně nesnadná a zasluhuje uznání) a raději ji pilujte sám, já jsem ji po létech fest oprášil a dnes ji jedu hlava nehlava. ..)

xerox
xerox
7. 11. 2015 14:30

koloděj … ,, Jednou větou se nicméně Pjakin zcela „odkopal“ .. zkuste ji najít. ,, zřejmě máte na mysli tu podivnou zmínku o létajících gp v minulosti , ať už to myslel jak chtěl doufám že nepodlehl vyšlehaným palicím s ufo alzasofty … jinak pjakin jenom naznačuje možné scénáře které se mohou vyplnit ale také nemusí , s odstupem času se výklady liší a vyvíjejí , jak někdo nahoře zmínil jde spíše o intuici … viz. např. to malajské letadlo jenž se mělo – bylo zamýšleno , aby se zřítitilo do ruského prostoru a né ještě na ukrajině , aby… Číst vice »

Irena
7. 11. 2015 15:40

xerox napsal
viz. např. to malajské letadlo jenž se mělo – bylo zamýšleno , aby se zřítitilo do ruského prostoru a né ještě na ukrajině ,

Ne tam měl na mysli lidi, kteří spekulovali, že to byl úmysl, on od začátku tvrdil, že na ruské území se nemělo zřítit ani náhodou, že v podstatě proto ho také musela rychle dodělat ta stíhačka, aby k tomu nedošlo. Co se týče toho malajsijského letadla, tam svůj výklad nikdy nezměnil ani v nejmenším, drží se pevně své původní teorie.

xerox
xerox
7. 11. 2015 18:21

Irena … kdyby to malajské spadlo v rusku tak v dané chvíli by rusové možná neměli čas to vysvětlit vzpomeňme na tu nenávistnou atmosféru vůči rusku ještě před pádem toho letadla a srovnání od pjakina s gliwicemi , všichni by je podezřívali ze zahlazení stop , manipulace s černými skříňkami a kdesi cosi … takhle mají černé skříňky v rukou holandští vyšetřovatelé pro západ nezpochybnitelné autority a černého petra drží západ jenž není schopen vyjít s pravdou ven … tato interpretace by obstála taky … jinak máte pravdu že pjakin k tomu malajskému éru teorii nezměnil , špatně jsem ho… Číst vice »

Irena
7. 11. 2015 19:23

fajt napsal

http://politikus.ru/video/62344-girkin-v-sirii-rossiya-neset-sereznye-poteri.html

Stačí vidět to příjmení v odkazu, aby mě ani nenapadlo ty jeho nenávistné žvásty číst.

koloděj
koloděj
7. 11. 2015 20:57

fajt napsal no vidíte, jak jste to dal ve vztahu k Pjakinovi bych jenom dodal, že tento tvůrce ruské mediální říše bude určitě tématem úvah pořaduotázek a odpovědi na pokračování. a nenechávejte ruský jazyk ( a text)výhradně na p. Ireně ( její práce je určitě chválihodná a značně nesnadná a zasluhuje uznání) a raději ji pilujte sám, já jsem ji po létech fest oprášil a dnes ji jedu hlava nehlava. ..) Fakt nevím, jak to napsat slušněji .. mně ruština (opet) už tak moc nevadí (i když po té několikaleté pauze, kdy jsem vysadil kolikrát bloudím), psal jsem o nznalosti… Číst vice »

koloděj
koloděj
7. 11. 2015 21:16

@xerox : ano, trefa. Můj názor je, že GP jaksi nemá lidskou DNA, ale zato neskutečné vědomosti. To je ostatně důvod, proč nám vládne. Kdyby GP byl(y) egyptští pomatenci na úrovni lépe vzdělaných egypťanů 1) netvořili by plány na stovky a tisíce let dopředu 2) nevládli by lidstvu po celou tu dobu. Mají prostě těžce navrch. Je možné, že za všemi těmi plány, skrytými plány, intrikami, technickým pokrokem a podobně je snaha opravit jejich původní nebo sestrojit náhradní stroj, kterým by upláchli jinam. Čas pro ně evidentně nehraje takovou roli jako pro nás. Kdy nějaký normální pozemštan spřádá plány na… Číst vice »

Hox
Hox
7. 11. 2015 21:30

Koloděj – šlo by napsat, jak se podle vás Pjakin odkopal, a v čem konkrétně jsou „ty teorie“ nekonzistentní?

xerox
xerox
7. 11. 2015 22:01

koloděj … bejt nahoře není žádné umění , zvládá to kde kdo … ke spekulacím alza nemá význam se vyjadřovat ale pobaví to , ve vašem případě to ale nudí … to někteří jsou už před vámi a tvrdí že se teleportují v křeslech zvoucí se – ušáci … pro tyhle týpky stačí , když je to v američtině na sporáku a už je to bába tutovka … :-) jinak gp jsou samozřejmě normální lidi kteří si museli něčím projít a obstát , zda to tzv. myslí dobře nebo špatně se světem je otázka , protože co to znamená myslet… Číst vice »

Starý doktor
8. 11. 2015 7:11

Nevšimli jste si, jak se změnil postoj Spojených států k Rusku v Radě bezpečnosti OSN? Kde jsou drzost a hrubost? Samantha Powerová se nesnaží „špinit“ Vitalije Čurkina, a nemluví s ním jako se zástupcem „poražené strany“? Kde je bývalá arogance a znevažující tón? Proč USA nejsou tak kategorické v názoru na Ukrajinu a Sýrii? A co umožňuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi veřejně vyslovit větu, obraceje se nedvojznačně na své americké protějšky: „Uvědomujete si, co jste udělali?“? Tak začíná poměrně obsáhlý článek ruské televizní společnosti Zvezda o možném jaderném protiúderu Ruska, pokud by USA zaútočily jako první. A v materiálu hned… Číst vice »

Starý doktor
8. 11. 2015 7:44

Desítky lidí v Kyjevě sebraly odvahu a vydaly se 6. listopadu do centra města oslavit 72. výročí osvobození Kyjeva od fašismu. Akci pořádala levicově zaměřená opoziční hnutí. Už samotný fakt, že akce proběhla bez komplikací, může být dokladem toho, že i v samotném Kyjevě dochází k určitým pozitivním změnám.
http://www.novarepublika.cz/2015/11/meni-se-veci-k-lepsimu-kyjevane-vysli.html

fajt
fajt
8. 11. 2015 8:21

koloděj napsal
Fakt nevím, jak to napsat slušněji ..mně ruština (opet) už tak moc nevadí (i když po té několikaleté pauze, kdy jsem vysadil kolikrát bloudím), psal jsem o nznalosti ostatních uživatelů a o vaši neochotě vedle linku popsat o co běží. Ale budiž, je to vaše vizitka.

nechci být návodnej, tedy dám tady link a pokud k tomu nemám čistě osobní glosu ( u které mi je absolutně jedno, co si o ní myslí ostatní ), tak tam nic nedávám – já tady nebudu nic moderovat, či nenápadně podsouvat. ..)

fajt
fajt
8. 11. 2015 8:25

Irena napsal
Stačí vidět to příjmení v odkazu, aby mě ani nenapadlo ty jeho nenávistné žvásty číst.

a možná ho jenom fest sere jak se domluvil Kreml s amíky na ne-řešení problému východní Ukrajiny a tohle je jeho obrana proti mocenské politice – blbej není a zkušennosti z boje má, jenom to politikaření prostě asi nerozdejchal ( a není sám ). ..)

Hox
Hox
8. 11. 2015 8:31

fajt napsal a možná ho jenom fest sere jak se domluvil Kreml s amíky na ne-řešení problému východní Ukrajiny a tohle je jeho obrana proti mocenské politice – blbej není a zkušennosti z boje má, jenom to politikaření prostě asi nerozdejchal ( a není sám ). ..) postaveno na hlavu, Kreml dělá na Ukrajině jediné možné, aby to nevyústilo v mnohem větší problémy, Girkin nemůže rozdýchat „zradu“, že si tam šel zabojovat do soukromé války a Putin mu nepřišel na pomoc. Blbej je, jinak by se nepustil do politiky a politikaření, už se dokecal k tomu, že je třeba odstranit… Číst vice »

fajt
fajt
8. 11. 2015 8:58

Hox napsal postaveno na hlavu, Kreml dělá na Ukrajině jediné možné, aby to nevyústilo v mnohem větší problémy, Girkin nemůže rozdýchat „zradu“, že si tam šel zabojovat do soukromé války a Putin mu nepřišel na pomoc. Blbej je, jinak by se nepustil do politiky a politikaření, už se dokecal k tomu, že je třeba odstranit Putina. Kreml na Ukrajině dělá svou globální politiku, pokud ho tam poslali, aby plnil jejich záměry, tak jaksi neodhadli jeho nastavení pro tenhle proxy konflikt, asi mu říkali jenom dílčí věci a když tedy měl zahořet pro donbaský mír tak prostě jenom nechtěl zbytečně padnout… Číst vice »

Torontian
Torontian
8. 11. 2015 14:30

No dobra, pokud pripustime, ze globalni preditor jsou mimozemstane a oni jsou za NWO agendou, pak sem museli byt seslani samotnym dablem.Zajimal by me Pjakinuv nazor na Boha a Krista.Buh i dabel jsou realni, kde je jejich misto teda ve svete?
Jaci maji tihle aliens vztah k Bohu?
Zednari, Iluminati, mezinarodni sioniste jsou jenom uzitecni idioti mimozemstanu!

Torontian
Torontian
8. 11. 2015 14:31

Torontian napsal

No dobra, pokud pripustime, ze globalni preditor jsou mimozemstane a oni jsou za NWO agendou, pak sem museli byt seslani samotnym dablem.Zajimal by me Pjakinuv nazor na Boha a Krista.Buh i dabel jsou realni, kde je jejich misto teda ve svete?
Jaci maji tihle aliens vztah k Bohu?
Zednari, Iluminati, mezinarodni sioniste jsou jenom uzitecni idioti mimozemstanu!

Misto vykricniku ma byt na konci ?

Irena
9. 11. 2015 16:21

http://politikus.ru/events/62464-indiya-gotovit-isk-protiv-korolevy-elizavety-ii-s-trebovaniem-vernut-brilliant-kohinor.html

Indie připravuje žalobu proti královně Alžbětě II s požadavkem vrátit Indii diamant Koh-i-Noor.

Další facka „bývalému“ impériu?

hudryper
hudryper
9. 11. 2015 16:54

Jenom první vlaštovka,paní Ireno . Musea kolonizátorů jsou přímo přecpaná důkazy o tom,že jimi kolonizované země měly před jejich „civilizačním příchodem“ vyšší kulturu i technologii s výjimkou válečných strojů. Onen největší briliant Koh-i-Noor byl suverénními Brity zmenšen o menší polovinu do tvaru tehdy módní kapky a zasazen do koruny britských králů. Jako by tam byl odjakživa,přitom měl tento kámen své jméno již před 4000 léty,to ještě neexistovala angličtina. Co až příjdou na řadu čínské skvosty a čínský císařský poklad ! S odchodem Evropy do politické bezvýznamnosti se zřejmě přestěhují i kolonialisty nashromážděné poklady zpět do míst,odkud byly ukradeny. Prostě se… Číst vice »