V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 21. 11. 2016

Volby v Bulharsku a Moldávii * „Epidemie HIV“ v Jekatěrinburgu * Krym * Vytváření řízeného chaosu v USA po presidentských volbách * Jak Putin skutečně ovlivnil výsledek voleb v USA * Aleppo a Mosul * Akce státní elity * Zatčení Uljukajeva a dalších vysokých představitelů v Rusku * Scientologie, Hubbard a Ščedrovickij

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
27. 11. 2016 9:39

http://izvestia.ru/news/647784
Gorbačev: Castro – příklad věrné služby zemi i světu.
Gorbačev promluvil o vztazích Ruska a Kuby v době Sovětského svazu a o dalším vývoji na Kubě.
Myslím, že situaci ve vztazích s Kubou v době perestrojky nepopisuje takovou jaká skutečně byla. Myslím, že právě on nechal Kubu na holičkách.

orinoko
27. 11. 2016 15:03

Njn, jenže Sovětský svaz dojel mj. také na obří internacionální podporu všeho možného včetně nás.
Sovětský svaz byl takovou světovou OSSZ. Ani se nedivim, ze očekával základní miru loajality.
Gorbacov poznal NEudržitelnost takového stavu.
Víte, kolik cpe Emerika měsíčně melounů izrabubakovi? Musí. Kvůli izrafotbalu.

Bety
Bety
27. 11. 2016 17:23

zajoch napsal
yla. Myslím, že právě on nechal Kubu na holičkách.

Nechal na holičkách všechny, včetně Rusů a Fidelovo rozhořčení bylo oprávněné.
Ono ani tak nešlo o materiální podporu, i když Kuba měla na krku sankce desetiletí – jak je vidět, poradila si zatím i sama. Spíš šlo o bezpečí Kuby a ten slizoun dobře věděl, že bez zázemí se musí Kubánci cítit jako nahý v trní.
Nechápu, proč se s ním vůbec ještě někdo baví.

orinoko
27. 11. 2016 18:01

Bety, Bety … vy ženské jste opravdu mimořádně emocionálni. To cele není otázka Gorbačova, ale Andropova. – Bohužel mu nebyl dopřán potřebný čas. K tomu všemu by došlo i za něj, ale pravděpodobně ve verzi PUTIN. Co dělá dneska Vladimir? Sleduje real politiku. A Rusko není bezedna kasa. Zaplatpambu. Kuba ví, ze dneska za ni stoji nejen Rusko, ale i Cina. Ale všechno v rámci reálných možnosti. Kuba dostala socialistickou vzdělanost a trénink Studené války. V tom je na západní polokouli naprostá špička. Kuba dospěla. Ekonomicky nic moc, ale ma ted spojence v nové éře. Proč myslíte, ze se na… Číst vice »

orinoko
27. 11. 2016 18:22

Víte, všechna cest Fidelovi, ale když mu nejvíce teklo do bot, tak vyhlásil Kubu za socialisticky stát. A Chruščov nemohl cuknout. To není kritika Fidela … to všechno se prostě stalo. V dobách, kdy se na lidské nervy dala hrát Osudova. Kuba je porad socialistická , a Fidel Castro byl zcela mimořádná osobnost. V historii Kuby nebude mít nikdy konkurenci. Z mafianskeho eldorada ji pozvedl na světové respektovanou zemi, A to zůstalo i v době řekneme sovětského opuštění. Fidel prý mel pletky s naší Pilarkou. V mnohem melo na starosti Kubu Československo. Kde je naše zodpovědnost? Hmm … zajochu a… Číst vice »

orinoko
27. 11. 2016 18:32

Dodávám. Jest!i Rusko někoho „obětovalo“, tak Libyi. Kubu nikdy. A to měli Castro a Kaddafi velmi svéhlave palice.
Fidel všechno zvládl bravurně. I přípravu Kubánců na chvíli, kdy on sam se stane minulosti.
Proč myslíte, ze Putin relativně dlouho otalel v syrské kauze? Kromě jiného i proto, ze nevěděl nakolik Syřané Asada opravdu chtějí. A pak už neváhal.
Nastala dělba prace mezi Ruskem a Čínou, a to tak, aby nikdo z nich nerkrvacel ve stretu se západními !idskopravnimi skřety.

Bety
Bety
27. 11. 2016 19:11

Orinoko, emocionální asi jsem a co na tom? Aspoň mi věci nejsou lhostejné. A Andropov sem nebo tam, já toho označkovaného slizouna prostě nesnáším.
Castra obdivuji. Stal se vzorem pro celou latinskou a jižní Ameriku – tedy celou s výjimkou podpindosnické vrstvy. A přesto, že byl celou dobu hospodářsky tlačen ke zdi, tak např. kubánští lékaři pomáhali, kde se dalo. A mohl mě čert vzít, když se ti naši lidskoprávníci pokoušeli dehonestováním Kuby lézt světovému četníkovi do p.dele. A ze srdce doufám, že se Peter mýlí, Kuba vydrží a pravdu máte vy.

JanDrda
JanDrda
27. 11. 2016 22:18

Orinoko,

very well. Palec nahoru.

JanDrda
JanDrda
27. 11. 2016 22:19

Cuba si, yenkee no! La viva el commandante.

Aleš
Aleš
28. 11. 2016 8:08

Bety: Podlehnutí rozumu emocím, na tom je založena jedna velká, nordická lest… Není to náhoda, ono do toho asi bylo hodně investováno. Zrovna jsem před chvíli téměř identicky reagoval na Petera… Dehonestace podpindosníků není věc pouze citu, ale především i nutnosti. Emoce jsou neoddělitelnou částí osobností. Bez emocí není člověka, ale deprivanta. Ale těmto deprivantům stejně slouží i užiteční idioti, kteří nadřazují emoce nad rozum a realitu. A expresivita Orinoka? Se jí neděsme, to je jeho celoživotní boj proti politické korektnosti. Které se děsíme všichni stejně muži i ženy.

Bety
Bety
28. 11. 2016 10:53

Aleši, Orinoka se neděsím, to on dobře ví. A také nejsem naivní nezkušená studentka, aby mne za pomoci lží a emocí utáhli na vařené nudli.
Ale např. jsem nedávno viděla na videu, jak ISILovci podřezávají nad kanálem své odpůrce. Přinutila jsem se na to podívat, abych se ujistila, že to není nahrané. Nebylo. A emoce potom ve mně zuřily jak hurikán.

peter.
28. 11. 2016 11:22

Aleš napsal
Podlehnutí rozumu emocím, na tom je založena jedna velká, nordická lest

Aleš:
Čím je človek bez emócií a kde je tá hranica medzi rozumným konaním a emóciami?Skúste mi vysvetliť pojem „nordická lest“!

orinoko
28. 11. 2016 11:37

Nordická lest?
Feldkuratova pěst.

Aleš
Aleš
28. 11. 2016 12:27

Emoce ty videa také vyvolávat mají. Těm, co sponzorují feldkuráty, jim ta videa určena nejsou. Naopak je určeno těm, co emoce cítí. Šíření strachu a vyvolávání iracionálního strachu např. z islámu a vyvolávání falešných pocitů bezpečí pod křídly NATO. Stejně tak emocionální reakce těch, kteří vítají uřezávače hlav s otevřenou náručí, je jen iracionální emociální reakcí (propagovanou Sörösovými nadacemi) na jiné emocionální iracionálno. Vylišení ostré hranice mezi rozumným konáním a podlehnutím emocí, mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, věru někdy těžký úkol. Osobně nevidím moc velkého rozdílu mezi Stoltenbergem, Jaceňukem, Kalouskem a těmi psychopaty z ISIL. Výborná zpráva je,… Číst vice »

peter.
28. 11. 2016 12:35

orinoko napsal

Nordická lest?
Feldkuratova pěst.

Jasné!
Pěst feldkuráta Oto Katza.To by pasovalo.

peter.
28. 11. 2016 12:51

Aleš napsal
Šíření strachu a vyvolávání iracionálního strachu např. z islámu

„Tvoj strach je iracionálny!“ Povedal islamista svojej obeti tesne pred tým,ako mu odrezal hlavu.

Aleš
Aleš
28. 11. 2016 13:22

Mně se více líbí než název islamista umírněný povstalec/uřezávač hlav či ukrajinský poslanec… Členové Hizballáhu, Kurdové i Asad jsou muslimové a přesto jim fandím.

peter.
28. 11. 2016 14:00

Aleš napsal Mně se více líbí než název islamista umírněný povstalec/uřezávač hlav či ukrajinský poslanec… Členové Hizballáhu, Kurdové i Asad jsou muslimové a přesto jim fandím. Hizbolláh,Kurdovia a Asadovi vojaci zostali doma.Bojujú a zomierajú za svoje rodiny a vlasť.Tie státisíce mladých,nenažratých a nadržaných moslimov ktorí sa valia na Európu nechali svoje rodiny napospas odrezávačom hláv a radšej prichádzajú vyžierať svojich hostiteľov.Nemám im to za zlé,lebo aj takéto správanie je ľudsky pochopiteľné.Odsudzujem však tých,ktorí im to umožňujú a dokonca ich k tomu vyzývajú.No a pokračovať v takejto konverzácii by znamenalo znovu sa vrátiť na začiatok a pýtať sa.Komu to má prospieť… Číst vice »

peter.
28. 11. 2016 14:22

Aleš:
O raji na zemi pre imigrantov zložili Voskovec a Werich pesničku už hodne dávno.
https://www.youtube.com/watch?v=BGTGXWiu5Lw

Bety
Bety
28. 11. 2016 14:52

Vyvolávání bezpečí pod křídly NATO? No to jste se Aleši do mne zase netrefil.
NATO??? A bezpečí??? Když v něm šéfuje stát, který tento terorismus vypiplal a doteď nad ním drží ochrannou ruku???
Souhlasím, že pracují odjakživa s vyvoláváním nepřátelství a strachu, ale myslím, že jim to už kulhá na obě nohy. Lidé nejsou tak pitomí, jak by rádi věřili, a já Aleši také nejsem blb.

peter.
28. 11. 2016 19:00

Aleš napsal
Lepší než vysvětlení.
http://outsidermedia.cz/Zaklady-prirozeneho-prava-a-karmickych-zakonu-3-dil-Nordicka-lest/

Aleš:
Nordidi sú vysokí,svetlovlasí,modrookí ľudia,vyskytujúci sa na severe Európy,zväčša v Škandinávii.
p.Kristek je pomerne plodný bloger,no ak v niečom vyniká tak je to viac slušná úroveň jeho znalostí sexuológie ako geopolitika.
Odkázal ste ma na jeho článok,no ani v ňom som nenašiel vysvetlenie,prečo nazval „lest“ktorú v článku popisuje „nordickou“.

Jan Kristek
Jan Kristek
29. 11. 2016 7:23

Peter: „Nordická lest“ je technický termín, který vymysleli sami nacisté pro své deprivantské chování, které samozřejmě není „výsadou“ jenom bílé nebo modrooké rasy. Fašismus, ať bílý nebo černý, spočívá právě v tom, že se deprivanti prohlašují za lidi, zpravidla dokonce za nadlidi, za nadřazené, a skutečné lidi označují za podlidi, nevzdělané venkovany apod. Velký problém je v tom, že si fašisté usurpovali monopol na dělení na lidi a nelidi (deprivant od deprivare – zbaviti, jde o jedince zbavené lidství), i když v opačném gardu. V důsledku toho je dnes jakékoli stanovení diagnózy „deprivant“ neznalými lidmi považováno za fašismus. …A bez… Číst vice »

peter.
29. 11. 2016 8:50

Jan Kristek napsal Velký problém je v tom, že si fašisté usurpovali monopol na dělení na lidi a nelidi J.Kristek: To bol nacizmus. Taliansky fašizmus si za svoj vzor bral starú Rímsku ríšu,bol založený na talianskom nacionalizme,bol nedemokratický – zrušil parlament,fungoval na vodcovskom princípe,popieral práva a slobody jednotlivca a vyznával právo silnejšieho.Spájal zamestnávateľov so zamestnancami v práci v prospech štátu a národa.(Dá sa povedať,že „vyjednávanie v tripartite“ tak ako ho pozná náš súčasný právny systém,má korene vo fašizme)..Nebol rasistický a je známe,že členmi Mussoliniho strany Fasci di kombatimiento boli aj židia.Sám Mussolini definoval fašizmus tak,že dal rovnítko medzi fašizmus a… Číst vice »

peter.
29. 11. 2016 9:08

peter. napsal
Fasci di kombatimiento

Správny názov : Fasci di Combattimento

Aleš
Aleš
29. 11. 2016 10:59

Bety, Peter: Já se do Vás nestrefuju, mně se Vaše komentáře velice často líbí.
Ač nemusíme být pilnými studenty DVTŘ, můžeme pochopit díky svému skutečnému vzdělání principy řízení.
Pjakinova slova by se měla tesat do kamene. „JE POTŘEBA PŘESTAT SI NA VLASTENCE HRÁT, ALE JE POTŘEBA JIMI SKUTEČNĚ BÝT!“

peter.
29. 11. 2016 14:55

Aleš napsal
„JE POTŘEBA PŘESTAT SI NA VLASTENCE HRÁT, ALE JE POTŘEBA JIMI SKUTEČNĚ BÝT!“

Tak sa tým aj riaďte.