V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 28. 3. 2016

Podivné teroristické útoky v Bruselu jsou dějinnou událostí * Soud se Savčenko * Návštěva Steinmeiera a Kerryho v Moskvě * Obama na Kubě * Jugoslávie jako předobraz Evropy * Rozsudek nad Karadžičem * Pro koho pracují Šarij, Lexus a Vovan?

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 4. 2016 23:35

Irena napsal

A je to tady, znamení Shůry

http://politikus.ru/v-rossii/73432-v-moskovskom-metro-obvalilas-shtukaturka-i-iz-pod-nee-vyglyanul-stalin.html

Vsadím se, že se to stalo 22.3. ve 22 hodin 44 minut. ;-)

Sio
Sio
1. 4. 2016 23:36

hudryper napsal

Na stejnou notu : http://cz.sputniknews.com/svet/20160401/2716707/zari-prezentace-seriove-obojzivelne-letadlo-be-200.htmlAŤŽIJE APRÍL!

A já myslel, že je to ponorka, která umí kolmý start z vody …

Sio
Sio
1. 4. 2016 23:39

Irena napsal

http://politikus.ru/events/73459-turciya-lezet-na-rozhon-bombya-kurdov-v-irake-i-ssha-chto-to-zadumali.html

Erdoganovi dá už brzy někdo ochutnat jeho vlastní turecký med.

Sio
Sio
1. 4. 2016 23:44

Jinak vidím, že k Pjakinovi se raději nikdo nevyjadřuje. Mi se tedy ty jeho kostrbaté logické eskapády, kdy do globální politiky zamíchá herečku, králíka a Alenku v říši divů nelíbí vůbec. Je milión způsobů, jak předávat protivníkovi varovné zprávy, než tak debilním způsobem.
Pokud by to takto dělal GP, tak je složen ze samých degenerovaných pitomců. A tomu se mi opravdu nechce věřit. To spíše uvěřím tomu, že Pjakin dělá pitomce z nás.
No, možná je čas, aby někdo zvolal „Císař je nahatý!“

Alena
Alena
2. 4. 2016 3:21

Sio napsal Jinak vidím, že k Pjakinovi se raději nikdo nevyjadřuje. Mi se tedy ty jeho kostrbaté logické eskapády, kdy do globální politiky zamíchá herečku, králíka a Alenku v říši divů nelíbí vůbec. Je milión způsobů, jak předávat protivníkovi varovné zprávy, než tak debilním způsobem. Pokud by to takto dělal GP, tak je složen ze samých degenerovaných pitomců. A tomu se mi opravdu nechce věřit. To spíše uvěřím tomu, že Pjakin dělá pitomce z nás. No, možná je čas, aby někdo zvolal „Císař je nahatý!“ pan Pjakin si jede svou linii, a jelikož čas překotně běží, budoucnost nám ukáže, co… Číst vice »

PPK
PPK
2. 4. 2016 3:32

Můj osobní názor k Pjakinovu expozé: Pokud nepřijmu hypotézu, že pan Pjakin po vzoru svobodných zednářů právě zakládá nové scientologicko numerologické náboženství, anebo právě veřejně nepromýšlí svou novou politickou sci-fi knihu, pak asi bude nutné, začít se obávat o jeho duševní zdraví. Ještě štěstí, že se neživí jako kriminalista. To by mohl nosit v podpažním pouzdře pod sakem i osobní zbraň a pak – kdo ví, jestli by světu předčasně, rovnou a osobně nezatkl samotného globálního prediktora, mo-mentálně s přechodným pobytem v Kerryho pouzdře na kytaru?

Mirek
Mirek
2. 4. 2016 6:11

Paní Ireno. Děláte vynikající práci a nenechte se znechutit diskutéry z IQ prvoka.
Když se mě něco nelíbí, tak to nečtu. Doufám, že potrefené husy budou kejhat.

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 7:01

Mirek napsal
nenechte se znechutit diskutéry z IQ prvoka

Když se Vám nelíbí názory zdejších přispěvatelů,použijte svou radu a nečtěte. Jste zde poprvé
(alespoň pod nickem Mirek )a již považujete dlouholeté čtenáře a přispěvatele za lidi s IQ prvoka.
O úctě k práci paní Ireny zde nikdy nebylo pochyb,to až Vy jste přinesl zvěst,že se zde někdo snaží
paní Irenu znechutit. Buďte bez obav a jděte si laskavě leštit svoje ego jinam.

Irena
2. 4. 2016 7:39

Sio napsal Jinak vidím, že k Pjakinovi se raději nikdo nevyjadřuje. Mi se tedy ty jeho kostrbaté logické eskapády, kdy do globální politiky zamíchá herečku, králíka a Alenku v říši divů nelíbí vůbec. Je milión způsobů, jak předávat protivníkovi varovné zprávy, než tak debilním způsobem. Pokud by to takto dělal GP, tak je složen ze samých degenerovaných pitomců. A tomu se mi opravdu nechce věřit. To spíše uvěřím tomu, že Pjakin dělá pitomce z nás. No, možná je čas, aby někdo zvolal „Císař je nahatý!“ Ale Sio, Sio… Vy se pořád pokoušíte hodnotit všechno z pohledu svého racionálního rozumu. Řekněte,… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 10:36

Irena napsal Ale Sio, Sio… Vy se pořád pokoušíte hodnotit všechno z pohledu svého racionálního rozumu. Řekněte, kdybyste o tom rozhodoval vy, nechal byste vybombardovat Libyi, abyste si mohl koupit další ostrov, na který se možná ani nebude obtěžovat někdy zajet? Nechal? Tak proč si myslíte, že ta iracionální hovada přemýšlí stejně jako vy a že nejsou ujetá na téma symbolů? Je to tak strašně nepředstavitelné? Ireno, racionální rozum je nakonec to jediné, na co se můžete opřít. Každý člověk samozřejmě může mít svůj kontakt se svou „vyšší podstatou“, chcete-li s Bohem. Ala ani v tom není nic iracionálního, to… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 10:46

Alena napsal pan Pjakin si jede svou linii, a jelikož čas překotně běží, budoucnost nám ukáže, co odhadl dobře a co ne. O evropském chalífátu začal mluvit již minimálně před rokem, a zatím se mu jeho prognosy vyplňují. Zásadní rozpor, který se čím dál tím více zviditelňuje, je nazírání ateistypoznamenaného pouze marxismem. Jen to, co vidím, je pravda. Tím ale není a nemůže být jeho boj proti světovému zlořádu postaven na roveň s globalisty, jejichž znalosti řízení jsou daleko hlubší a zasahují i do sféry, kterou ateista zásadně odmítá. Zákonitě nemůže mít ateista šanci na úspěch, když si nedokáže připustit,… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 10:48

hudryper napsal
Když se Vám nelíbí názory zdejších přispěvatelů,použijte svou radu a nečtěte. Jste zde poprvé
(alespoň pod nickem Mirek )a již považujete dlouholeté čtenáře a přispěvatele za lidi s IQ prvoka.
O úctě k práci paní Ireny zde nikdy nebylo pochyb,to až Vy jste přinesl zvěst,že se zde někdo snaží
paní Irenu znechutit. Buďte bez obav a jděte si laskavě leštit svoje ego jinam.

Přesně tak to vidím i já.

J. Hruška
J. Hruška
2. 4. 2016 11:05

hudryper napsal Když se Vám nelíbí názory zdejších přispěvatelů,použijte svou radu a nečtěte. Jste zde poprvé (alespoň pod nickem Mirek )a již považujete dlouholeté čtenáře a přispěvatele za lidi s IQ prvoka. O úctě k práci paní Ireny zde nikdy nebylo pochyb,to až Vy jste přinesl zvěst,že se zde někdo snaží paní Irenu znechutit. Buďte bez obav a jděte si laskavě leštit svoje ego jinam. Celkem souhlas. Pana Pjakina mám rád a sleduju, přestože se občas projeví nechtěnou komikou a hojně využívá ateistickou mystiku. Mimochodem: Kdysi se se mnou jeden člověk hádal, že ateizmus není plnohodnotné náboženství, protože nemá mystiku.… Číst vice »

Irena
2. 4. 2016 11:07

Sio napsal Naopak, pokud se necháme houpat na vlně nějakého kázání, ať už Pjakina nebo jiného kněze, který nás přesvědčuje, že on ví a my máme věřit, protože ledacos je prostě iracionální, hledejme za tím něco racionálního. Například snahu o manipulaci s naším vědomím. Ne Sio vy děláte chybu, že svým racionálním rozumem předem odmítáte věci, nad kterými je třeba přemýšlet. Nemám teď na mysli úplně konkrétní konstrukci s Alenkou v říši divů a Teorií velkého třesku, to si můžu uložit jako info k dalšímu případnému porovnání a posouzení, ovšem nezmačkám to a nehodím ve vědomí do koše jako vy.… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 11:17

J. Hruška napsal Celkem souhlas. Pana Pjakina mám rád a sleduju, přestože se občas projeví nechtěnou komikou a hojně využívá ateistickou mystiku. Mimochodem: Kdysi se se mnou jeden člověk hádal, že ateizmus není plnohodnotné náboženství, protože nemá mystiku. Jak vidno, neměl pravdu. A jakého má ateismus Boha? Souhlasím s tím, že ateismus má s náboženstvím něco společného. Je to víra. Jen v prvním případě je to víra v neexistenci něčeho zatímco v druhém případě v existenci něčeho. Ale žádného Boha, který spojí nade vším, nevidím. Žádné desatero ateismu neznám. A kněze vyhrožující peklem nebo slibující ráj po smrti rovněž neslyším.… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 11:34

Irena napsal Ne Sio vy děláte chybu, že svým racionálním rozumem předem odmítáte věci, nad kterými je třeba přemýšlet. Nemám teď na mysli úplně konkrétní konstrukci s Alenkou v říši divů a Teorií velkého třesku, to si můžu uložit jako info k dalšímu případnému porovnání a posouzení, ovšem nezmačkám to a nehodím ve vědomí do koše jako vy. Ale třeba ty datumy, kterým se tak rád vysmíváte. Když to uvedu třeba na příkladu Orinoka. Jeho příspěvky jsou originální, a všichni jsme si zde na ně zvykli a dokonce mu „většinou :-)“ rozumíme. Teď si představte, že sem někdo přijde do… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 12:35

Sio napsal samozřejmě i existuje racionální vysvětlení, proč to Pjakin dělá. Jednoduše manipuluje s posluchači. A jak vidím, docela se mu to daří. Jen si nejsem jist, zda je to ten správný směr, založit novou mystiku která je nějakou slátaninou numerologie, islámu, scientologie atd Souhlas s tím,že v určitých situacích je úspěšná manipulace masami nezbytná a pro všechny prospěšná.Je třeba zdůraznit znovu,že Pjakinův pořad je prioritně zaměřen na ruské posluchače a nikoliv na politicky i filosoficky vzdělané lidi v Čechách. O poslouchání mystiků v televizi byl už za Gorbačovovy perestrojky velký zájem opravdu mnoha posluchačů. Celonoční pořady moskevské stanice TV… Číst vice »

PPK
PPK
2. 4. 2016 14:09

J. Hruška napsal Celkem souhlas. Pana Pjakina mám rád a sleduju, přestože se občas projeví nechtěnou komikou a hojně využívá ateistickou mystiku. Mimochodem: Kdysi se se mnou jeden člověk hádal, že ateizmus není plnohodnotné náboženství, protože nemá mystiku. Jak vidno, neměl pravdu. Skutečný ateismus zcela logicky náboženstvím být nemůže, jelikož pojmy bohů či boha vůbec neřeší. Proto ani nepotřebuje hledat jakoukoliv mystiku a její „tajemné“ obřady. Ateismus respektuje svět a vesmír takový jaký je. Střízlivě a chladně odděluje fantazie, spekulace, hypotézy, teorie a lidmi vymyšlené příběhy od smysly poznané reality. Nevyhýbá se hledání dosud nepoznaného, ale zároveň se nesnaží to… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
2. 4. 2016 14:13

Re Sio: Máte pravdu, že zatímco ostatní náboženství věří a tvrdí, že něco je, ateizmus tvrdí, že něco není. Asi víte, že je možno většinou dokázat, že něco je, dokázat, že něco není naprosto nelze. Ateisté jsou proto od začátku ve falešné pozici. Pořád chtějí, aby někdo něco dokazoval a sofistikou důkazy „vyvracejí“, zatímco jejich dogma dokázat nelze. Máte pravdu, že všechna ostatní náboženství jsou garanty etiky (v podstatných rysech stejné etiky), ateizmus se (s výjimkou starých, poctivých komunistů) ničím podobným nezabývá – výsledky vidíme kolem sebe. No a Pjakin vychází z představy, že určití lidé, nebo možná spíš síly,… Číst vice »

Irena
2. 4. 2016 14:29

Sio napsal Sio No Sio sice neodpovídáte na to, co jsem psala, ale co se dá dělat. Já si pamatuji, jak jste byl uchvácen teorií řízení a ani jste si nevšiml, že z velké části v ní figuruje i náboženství jako jeden z nástrojů, který se k řízení odjakživa využíval. Neboť pokud se někdo chce zabývat řízením celých sociálních systémů těžko z toho tento prvek může vyřadit. Plná funkce řízení je o tom, že se procesy pokoušíte uchopit od samotného jejich počátku a sledovat jejich průběh, vyčlenit hlavní proud, ke kterému se mohou připojovat a zase z něho odpojovat méně… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 15:04

hudryper napsal Souhlass tím,že v určitých situacích je úspěšná manipulace masami nezbytná a pro všechny prospěšná.Je třeba zdůraznit znovu,že Pjakinův pořad je prioritně zaměřen na ruské posluchače a nikoliv na politicky i filosoficky vzdělané lidi v Čechách. O poslouchání mystiků v televizi byl už za Gorbačovovy perestrojky velký zájem opravdu mnoha posluchačů. Celonoční pořady moskevské stanice TV běžely například ve dnech okolo 17.listopadu prakticky denně. V Itálii jsou pro tento způsob komunikace vyčleněny přímo a výlučně hned dva televizní kanály,na nichž “ komunikují“ kartářky a jiné odrůdy fantasijního šarlatánství od rána do večera už celá desítiletí. A zřejmě dobře prosperují,i… Číst vice »

Sio
Sio
2. 4. 2016 15:07

J. Hruška napsal Re Sio:Máte pravdu, že zatímco ostatní náboženství věří a tvrdí, že něco je, ateizmus tvrdí, že něco není. Asi víte, že je možno většinou dokázat, že něco je, dokázat, že něco není naprosto nelze.Ateisté jsou proto od začátku ve falešné pozici. Pořád chtějí, aby někdo něco dokazoval a sofistikou důkazy „vyvracejí“, zatímco jejich dogma dokázat nelze. Máte pravdu, že všechna ostatní náboženství jsou garanty etiky (v podstatných rysech stejné etiky), ateizmus se (s výjimkou starých, poctivých komunistů) ničím podobným nezabývá – výsledky vidíme kolem sebe. No a Pjakin vychází z představy, že určití lidé, nebo možná spíš… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
2. 4. 2016 15:17

Re PPK:
Lidem, kteří náboženství neřeší se říká agnostici. Vždycky tvořili většinu. Za pohanství tančili příslušné tance a obětovali oběti, jak šaman nařídil, za křesťanství chodili do kostela, dneska chodí na fotbal a do Kauflandu. Nikdy je to nijak zvlášť nebralo.

Sio
Sio
2. 4. 2016 15:19

Irena napsal No Sio sice neodpovídáte na to, co jsem psala, ale co se dá dělat. Já si pamatuji, jak jste byl uchvácen teorií řízení a ani jste si nevšiml, že z velké části v ní figuruje i náboženství jako jeden z nástrojů, který se k řízení odjakživa využíval. Neboť pokud se někdo chce zabývat řízením celých sociálních systémů těžko z toho tento prvek může vyřadit. Plná funkce řízení je o tom, že se procesy pokoušíte uchopit od samotného jejich počátku a sledovat jejich průběh, vyčlenit hlavní proud, ke kterému se mohou připojovat a zase z něho odpojovat méně významné… Číst vice »

Bety
Bety
2. 4. 2016 15:20

Řekla bych, že my Češi možná nejsme mystikou tak ovlivnitelní jako jiné národy. Ale různých věštkyň, falešných léčitelů, vykladačů karet atd., atd. je u nás taky dost a naše televize jim ještě dělá reklamu. Příznivců mají tedy asi taky dost, jinak by to nedělali. Možná jsem Pjakina neposlouchala dost pozorně, ale mám dojem, že on nehovořil o mystice, ale o řeči symbolů. A symboly existují – co takhle vlajka, nebo prezidentská standarta? Když místo ní vyvěsili ty trenýrky, nebrali jste to jako potupení symbolu naší státnosti? Faktem také je, že kdejaký (ani nemusí být tajný) spolek si potrpí na symboly,… Číst vice »

Bety
Bety
2. 4. 2016 15:21

po všech těch válkách, co mají na svědomí určitě hlavu nedělá.

Sio
Sio
2. 4. 2016 15:33

Irena napsal

A tohle je podle mě dost vážné
http://politikus.ru/events/73496-v-nagornom-karabahe-idut-ozhestochennye-boi-pogibli-desyatki-voennyh.html

Turecký pašablb tlačí souvěrce z Ázerbajdžánu do války s křesťanskou Arménií. Samozřejmě se chce zavděčit páníčkům za oceánem. Zrovna tyto oblasti jsou důležité v plánu budování Hedvábné stezky, nemám pravdu?
Tady o ní více, aneb jak jsme zase zaspali.
http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hedvabna-stezka-giganticky-projekt.html

Sio
Sio
2. 4. 2016 15:42

Bety napsal Řekla bych, že my Češi možná nejsme mystikou tak ovlivnitelní jako jiné národy. Ale různých věštkyň, falešných léčitelů, vykladačů karet atd., atd. je u nás taky dost a naše televize jim ještě dělá reklamu. Příznivců mají tedyasi taky dost, jinak by to nedělali. Možná jsem Pjakina neposlouchala dost pozorně, ale mám dojem, že on nehovořil o mystice, ale o řeči symbolů. A symboly existují – co takhle vlajka, nebo prezidentská standarta? Když místo ní vyvěsili ty trenýrky, nebrali jste to jako potupení symbolu naší státnosti? Faktem také je, že kdejaký (ani nemusí být tajný) spoleksi potrpí na symboly,… Číst vice »

PPK
PPK
2. 4. 2016 16:16

J. Hruška napsal Re PPK: Lidem, kteří náboženství neřeší se říká agnostici. Vždycky tvořili většinu. Za pohanství tančili příslušné tance a obětovali oběti, jak šaman nařídil, za křesťanství chodili do kostela, dneska chodí na fotbal a do Kauflandu. Nikdy je to nijak zvlášť nebralo. Pane Hruško, jak si kdo něco nadefinuje, tak to má, pokud s tím jeho okolí jako s definicí souhlasí. Diskutovat ale můžete jen s tím člověkem, jenž Vaši terminolgii a způsob myšlení akceptuje. Pokud však já osobně problémy pýchy víry nějakého přesvědčujícího proselytisty neřeším, protože mne to nezajímá, tak už není s kým a o čem… Číst vice »

fajt
2. 4. 2016 17:17

http://politikus.ru/events/73503-frs-ssha-tolkaet-mir-k-tretey-mirovoy.html – dohoda s neocony a s podstatnou většinou GP není možná, takže buď se změní strategie a nebo bude odcházení jednoho silovika. ..)

J. Hruška
J. Hruška
2. 4. 2016 17:47

PPK napsal Pane Hruško, jak si kdo něco nadefinuje, tak to má, pokud s tím jeho okolí jako s definicí souhlasí. Diskutovat ale můžete jen s tím člověkem, jenž Vaši terminolgii a způsob myšlení akceptuje. Pokud však já osobně problémy pýchy víry nějakého přesvědčujícího proselytisty neřeším, protože mne to nezajímá, tak už není s kým a o čem diskutovat. A z hlediska čisté logiky, nezapomeňte prosím na Čapka: Je rozdíl mezi „jsem přesvědčen“ a „přesvědčil jsem se“. Jinými slovy: Jak jste se Vy osobně přesvědčil, když už právě o tom píšete, že např. ti Vaši nejdávnější předkové za pohanství tančili… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 18:34

fajt napsal http://politikus.ru/events/73503-frs-ssha-tolkaet-mir-k-tretey-mirovoy.html – Katastrofický scénář má význam pro Šojgu a jeho podřízené. Článek vybízí k reakci „esli drak … nado nastupiť pěrvyj“. Jistě ,se scénářem pro Ukrajinu lze souhlasit,pokud do jeho vývoje nehodí vidle ti, pro něž III.světová válka na území,které obývají a odkud vládnou je nepřijatelná. V tom souhlasím s dlouhodobě raženou tézí Pjakina a se zkušeností,že žádné ,natož válečná plány,se vždy vyvíjely jinak,než člověk naplánoval. Pjakin staví GP do sympatičtější pozice než us.administrativu. Nejsou to však jen zájmy GP,které nakonec určí,jak se věci vyvinou a kdo na tom ztratí,nebo i zmizí. Možná se všechno změní v okamžiku,kdy… Číst vice »

fajt
2. 4. 2016 19:45

http://www.novoross.info/nikolaev/34426-atomnuyu-stanciyu-v-nikolaevskoy-oblasti-dolomali-amerikanskim-toplivom.html – tohle je průser ( od americké zparchantělé elity proxy záměr ). ..

fajt
2. 4. 2016 19:53

hudryper napsal
hudryper

vy budete asi od narození sangvinik :-) , s tím Trumpem bych byl hodně opatrný, ten vidí hlavně své zájmy, ten rozhodně nemá záměr zachraňovat svět – krom toho jak se říká, sliby se slibují a optimisté se radují a výsledkem většinou bývá ještě větší úpadek. ..)

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 20:00

fajt napsal Citovat fajt • 2. dubna 2016 http://www.novoross.info/nikolaev/34426-atomnuyu-stanciyu-v-nikolaevskoy-oblasti-dolomali-amerikanskim-toplivom.html – tohle je průser ( od americké zparchantělé elity proxy záměr ). .. fajtCitovat Myslíte si,že po zkušenostech z Temelína nasadili „technologický malér“ záměrně ? Mně se to zdá být fantasktní,i když jsem už dávno vyrostl z představ,že něčeho takového nejsou lidé schopni. Pro Česko jde o zásadní problém.Pokud nějaká česká vláda nechá dostavět Temelín Westinghausuem, je na místě ji soudit jako vlastizrádce a spojence nepřátel republiky. A ode dneška se nikdo z nich nemůže vymlouvat,že nevěděl….Po cestovních manévrech premiéra a vícepremiéra ve Spojených státech by bylo nanejvýše zapotřebí vládní krize… Číst vice »

Bety
Bety
2. 4. 2016 20:24

Sio, nemusíte být hned sarkastický. Enigma? Pokud má být něco zařízeno, musí tomu příjemce porozumět (nebo mu to vysvětlí). Ale nechci se hádat, můj příspěvek se týkal toho, že je možné, že se určité klany rády dorozumívají pomocí symbolů, které nezasvěceným nemusí být zřejmé.

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 20:36

Bety napsal
Enigma?

Milá paní Bety , dovoluji si Vás upozornit,že se pouštíte na tenký led. Prostudujte si rozhodující události druhé světové války a význam získání německého šifrovacího stroje pro její průběh. Též,
pokud Vás to zaujme, způsob a kým byly rozluštěny šifry,s nimiž stroj ve všech německých štábech
pracoval. Osobní osud vyluštitele můžete pominout,z hlediska grandiozního významu využití za
války šlo o obvyklou „vděčnost“ systému,který válku připravil a realizoval. Problém symbolů v
lidských společnostech zpracoval ve svých knihách C.G. Jung a je přispěvateli Siovi dobře znám.

Martin (už bez taky m)
2. 4. 2016 21:07

Hudrypere, „osud“ Enigmy a role Poláků je známá. Ovšem za sebe míním, že paní Bety je blíže pravdě ohledně toho co chtěl Pjakin sdělit, a prioritně lidem z poněkud odlišnou „výchozí bází“ – tedy Rusům jak jste sám opakovaně správně uvedl. Neřekl bych, že „čistá logika a pramatismus racionálna „za každou cenu“ je vždy tím správným klíčem. Neexistují zcela univerzální klíče… Myslím, že nejprve někteří v Pjakinovi viděli něco poněkud jiného, a nyní zase jsou ochotni vidět něco poněkud jiného… osobně mám obé za omyl. Je tím kým je, a znalí vědí i proč. Jsem toho názoru, že určitého rozdílu… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 4. 2016 21:23

Martin (už bez taky m) napsal
Hudrypere, „osud“ Enigmy a role Poláků je známá.

Trochu jste mne zmátl,Martine. Nezaměnil jste si enigmu místo V2 ? Sio není pragmatikem za
každou cenu, jeho stanoviska jsou vždy pečlivě vyfutrovaná argumenty a jeho nadhled není vždy
patřičně chápán. „Co tím chtěl básník(Pjakin) říci“ je jasné,souhlasím však nejen se Siem v tom,že
k tomu použil skutečně neadekvátní prostředky. Argumenty z nekonečných televizních seriálů zde
skutečně nemají místo a nezlob se na mně,také jsem měl pocit,že má své posluchače za hlupáky.

Sio
Sio
2. 4. 2016 22:34

Bety napsal

Sio, nemusíte být hned sarkastický. Enigma? Pokud má být něco zařízeno, musí tomu příjemce porozumět (nebo mu to vysvětlí). Ale nechci se hádat, můj příspěvek se týkal toho, že je možné, že se určité klany rády dorozumívají pomocí symbolů, které nezasvěceným nemusí být zřejmé.

Dobrá, nemyslel jsem to nijak osobně, já jen chtěl tímto naznačit, že takový způsob předávání důležitých zpráv považuji za krajně nepravděpodobný. Jsou mnohem efektivnější a bezpečnější způsoby.

Sio
Sio
2. 4. 2016 22:44

Martin (už bez taky m) napsal Hudrypere, „osud“ Enigmy a role Poláků je známá. Ovšem za sebe míním, že paní Bety je blíže pravdě ohledně toho co chtěl Pjakin sdělit, a prioritně lidem z poněkud odlišnou „výchozí bází“ – tedy Rusům jak jste sám opakovaně správně uvedl. Neřekl bych, že „čistá logika a pramatismus racionálna „za každou cenu“ je vždy tím správným klíčem. Neexistují zcela univerzální klíče… Myslím, že nejprve někteří v Pjakinovi viděli něco poněkud jiného, a nyní zase jsou ochotni vidět něco poněkud jiného… osobně mám obé za omyl. Je tím kým je, a znalí vědí i proč.… Číst vice »