V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 7. 12. 2015

Protesty dálkových řidičů * Erdogan, ISIL a obchod s ropou * Dva druhy Kurdů * Vpád Turecka do Iráku * Právo silnějšího v Sýrii * Globální role Číny * Erdogan zvýšil mzdy státním zaměstnancům * ISIL nebo DAESH? Bude zlikvidován * Přestřelka v San Bernardino * Fukušima * Ukrajina a Novorusko

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
12. 12. 2015 13:52

http://vistanews.ru/society/35257-v-lnr-v-rezultate-pokusheniya-ubit-lider-kazakov-pavel-dremov.html – a další mrtvý v hybridní válce ( už někdo vyšetřil vraždy Batmana a Mozgovoje a hlavně potrestal vrahy?? ), zatím co se jedna strana snaží o čistotu svých kroků, druhá bez pardonu morduje lidi, které jenom tak nepůjde nahradit…hodně smutné. ..) v tomto svém vstupu je Pjakin docela nasraný ( snad taky nemá pochybnosti o krocích svého vedení ), kamioňáci mohou pěkně pohonit Kreml ( jejich podpora v Moskvě u graždanin byla okolo 70 % ) a přitom na tom nejsou ve zdanění tak hrozně jako jejich západní kolegové ( palivo maj skoro grátis ), Turecko je obehraná… Číst vice »

Béda
12. 12. 2015 14:09

Kam klesly „Blitky“: http://www.blisty.cz/art/80182.html „Islámský stát“ není vyvolán islámem. Jde o generační revoltu narcistů a nihilistů – See more at: http://www.blisty.cz/art/80182.html#sthash.wxQkSEPo.dpuf

Asi ti imámové, američtí instruktoři a štědří mecenáši ze Zálivu budou nějací teenageři.

hudryper
hudryper
12. 12. 2015 14:16

V tomto poněkud monotématickém vystoupení Pjakin opakovaně a se zvyšujícím se důrazem varuje před akcemi zbohatlické věrchušky proti pomalu,ale stále důkladněji se utahujícímu systému kontroly nad spekulačními zdroji obohacování. Není se co divit,že tak trochu ztrácí nervy při pohledu na tradiční ignoranci „ruských bojarů“ vůči politice gosudara. Současná ruská věrchuška zná svět,vidí jej navíc očima prachatých turistů a nehodlá na svém občanském nadstandartu nic měnit k horšímu. Takže je Putin v obklíčení zvenčí i zevnitř. Je s podivem,jak se mu daří působit dojmem,jakoby vše fungovalo jako na drátcích. Pokud ale nezavede už brzo skutečně účinné tresty za obcházení stále se… Číst vice »

Béda
12. 12. 2015 15:14

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/65345-v-lunnoy-afere-ssha-postavlena-zhirnaya-tochka.html

Tak to by byla NASA zralá na Oscara – za vědecko fantastický dokument.

peter.
12. 12. 2015 16:56

fajt napsal
druhá bez pardonu morduje lidi, které jenom tak nepůjde nahradit…hodně smutné. ..)

Je to táto strana ktorá riadi rusko.
Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutéra zvýšiť kontrolu ľudu nad vládou:
https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM

Irena
12. 12. 2015 17:12

Béda napsal
Tak to by byla NASA zralá na Oscara – za vědecko fantastický dokument.

Ani bych neřekla. Pochybovačů se objevilo hned dost a dost.

orinoko
orinoko
12. 12. 2015 17:58

Iran obsadil v Hormuzskem prulivu tri ostruvky. Ma na ne narok. A Oman nic nenamita. Problem bude mit emericky vopruz.

alexithymie54
alexithymie54
12. 12. 2015 21:06

Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm
Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc.
Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.:
http://cont.ws/post/162373
na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945.
Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci.
A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího:
„Putin prezident všech co milují vlast“
To nám už setsakramentsky staletí schází,hmmm

fajt
fajt
12. 12. 2015 22:31

peter. napsal Je to táto strana ktorá riadi rusko. Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutérazvýšiť kontrolu ľudu nad vládou: https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM zajímavá by byla odpověď Elvíry, na kterou se ruský bankster s láskou obracel a která tak moc pro Putina a pro CBRF ( kterou hlídá před ruským lidem ) udělala ( reakce by byla, ale na jiné fórum a ne na kavárnu ) – https://www.youtube.com/watch?v=2V5YAqwaI74 – zbývá ještě Givi ( ale z toho se prý podle netu stal úspěšný alkoholik, kdyby opravdu, tak se ani nedivím ) , ostatní to co nevidět asi taky položí, zůstanou asi jenom komanda oligarchů,… Číst vice »

M.C.
12. 12. 2015 22:56

Pjakin poněkud rozladěně působil, to je pravda, ke konci bylo vidět že je asi pěkně nachlazený, to člověku taky na náladě nepřidá. Podstata jeho vystoupení zase zřejmě nepřidala na náladě analytikům neokonzerv. Je totiž zřetelné, že Pjakin a týmy lidí jako on, čtou záměry protivníka jako noviny, dokáží je předpovídat a navrhovat různá preventivní opatření. Důkladně analyzovali slabé a silné stránky vlastní i ostatních hráčů a prokombinovali různé možnosti. Neokonzervy se odkopávají stále víc. Podraz na iráckou šíitskou vládu, kterou samy nechaly instalovat po svržení sunnity Husajna si budou všichni zúčastnění pamatovat a až bude nevyhnutelné zvolit stranu, vzpomenou si.… Číst vice »

fajt
fajt
12. 12. 2015 23:02

utopistická kavárna – rusové dělají přesně to, co američané ( trochu razantněji, mají ve zkouškách svých zbraní a taktiky co dohánět ), tedy likvidují pěšáky a chudáky, do skutečných parchantů se jim reálně nechce – spíše takhle ten deal nebyl postaven. ..)

hudryper
hudryper
12. 12. 2015 23:16

fajt napsal Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutérazvýšiť kontrolu ľudu nad vládou: https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM Na druhé straně Fajte, není nad upřímnost ! O tom,že v Rusku v souladu s jeho stále větší vojenskou angažovaností a zejména nezbytnosti se efektivně bránit a nakonec ubránit, že půjde o návrat do minulosti co do návratu discipliny,kontroly a limitování podnikatelských aktivit, není podle mého názoru vyhnutí. Budou k tomu donucení vnějším tlakem i ignorancí těch,co si zvykli na velké prachy a touží po zvyšování své osobní moci. Řeč toho bankstera ze Sberbank není v Rusku něčím překvapivým. Je stejný,jako byl i v dobách SSSR neveřejně… Číst vice »

M.C.
12. 12. 2015 23:21

No, některé Pjakinovy odkazy, zejména na dění v době druhé světové jsou silně poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem, to je pěkná ptákovina.
AK bojovala proti Němcům dosti tvrdě, nebýt toho, že velitel varšavské oblasti generál Bor-Komorowski zvoral načasování začátku varšavského povstání a na to konto mnoho jejich bojovníků padlo a střed Varšavy Němci prakticky zničili, mohlo to po válce vypadat v Polsku jinak.

fajt
fajt
13. 12. 2015 8:34

hudryper napsal
hudryper

čím déle to na ruské stepi pozoruji, tím méně chyb vidím, spíše dokonalé plnění NWO plánu daného jasným pověřením, neotřelá efektivita přenesené působnosti s celou tou podvodnou a manipulativní krásou. ..)

Starý doktor
13. 12. 2015 9:20

alexithymie napsal Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc. Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.: http://cont.ws/post/162373 na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945. Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci. A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího: „Putin prezident všech co milují vlast“ To nám už setsakramentsky staletí… Číst vice »

Starý doktor
13. 12. 2015 9:37

M.C. napsal No, některé Pjakinovy odkazy, zejména na dění v době druhé světové jsou silně poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem, to je pěkná ptákovina. AK bojovala proti Němcům dosti tvrdě, nebýt toho, že velitel varšavské oblasti generál Bor-Komorowski zvoral načasování začátku varšavského povstání a na to konto mnoho jejich bojovníků padlo a střed Varšavy Němci prakticky zničili, mohlo to po válce vypadat v Polsku jinak. Myslím, že k negativnímu hodnocení AK a jejího velitele generála Bora-Komorowského má Pjakin dost důvodů. Jeden lze nalézt generálem Fajtlem zpracované rukopisné pozůstalosti pana Richarda Zdráhaly a uvedené… Číst vice »

Starý doktor
13. 12. 2015 9:38

„V září přijela do tábora skupina polských důstojníků, kteří byli zajati při potlačení varšavského povstání, v čele s velitelem povstání Bor-Komorowským. Byli špinaví, vyhublí a oblečeni v hadrech. Snažili jsme se jim pomoci, jak jen jsme mohli. Mýdlem, prádlem, čajem a cigaretami. Chaloupka přinesl letecké kalhoty pro generála Bor-Komorowského. Když přišel do místnosti, nikoho tam nenašel. Když se vracel, potkal mě. Požádal mě, abych kalhoty generálovi předal, až se vrátí. Šel jsem nejdříve do francouzského oddělení a potom zpět ke generálovi. Když jsem vstoupil do pokoje, byl tam sice polský generál, ale nějaký jiný. Představil jsem se a sdělil účel… Číst vice »

Starý doktor
13. 12. 2015 9:39

Dohodli se, že generála požádají, aby se k celé záležitosti vyjádřil.

Když přišel generál Bor-Komorowski k obědu …

Jakmile oběd skončil, položil štábní kapitán Bušina generálovi několik otázek. Předně, co je pravdy na tom, že dal odsoudit k trestu smrti generála Śmierciewského.

Generál Bor-Komorowski na to klidně odpověděl, že to pravda je, protože generál Śmierciewski přes zákaz polské vlády z Londýna vyjednával se sovětským velením. Ale obvinění, že dal rozkaz k zastřelení sovětských důstojníků, kategoricky odmítl. To prý provedla Armija Krajowa, on sám k tomu nikdy žádný rozkaz nedal.“

– See more at: http://blisty.cz/art/35693.html#sthash.5OUyn720.dpuf

Irena
13. 12. 2015 11:37

M.C. napsal
poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem,

Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt.

M.C.
14. 12. 2015 15:44

Irena napsal Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt. Do té knížky se podívám, mám ji doma. Nemíchejme dohromady dvě různé věci. Jedna věc je mít informace, druhá pouštět je… Číst vice »

Béda
14. 12. 2015 16:18

M.C.

Vlasov přeběhl k nepříteli – (a pak, když šlo do tenkých chtěl si napravit reputaci – ale to lze velice těžko) to se zdá být neoddiskutovatelné. Tady příklad z opačné strany (Jakov Stalin): http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=265:stalinovy-dti&catid=39:historie&Itemid=50

Sio
Sio
14. 12. 2015 18:13

alexithymie napsal Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc. Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.: http://cont.ws/post/162373 na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945. Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci. A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího: „Putin prezident všech co milují vlast“ To nám už setsakramentsky staletí… Číst vice »

Irena
14. 12. 2015 18:43

M.C. napsal
Mě právě krmili tou bolševickou propagandou, je mi něco přes 40 let

To je zajímavé, že vám při tom krmení nezdělili, že přes 130 tisíc těch zatracených bolševiků tu zemřelo při osvobozování vašich předků. Jestli při tom ten či onen generál byl zrádce nebo hrdina, byl schopnější či méně schopný nehraje roli. Je to irelevantní. Pro mě tedy ano. Doufám, že vás teď řádně krmí tou správnou buržoazní propagandou, a že vám chutná.

zajoch
14. 12. 2015 19:31

Vážený M.C., pokud jste chtěl podpořit svoji teorii o bolševické propagandě, potom jste volil ne právě vhodný příklad, na kterém tuto podle vás scestnou propagandu demonstrujete. Generál Vlasov sice byl velmi schopný vojenský velitel, který se osvědčil příkladně ještě před druhou SV v Číně. Ve válce měl sice smůlu, že se dostal do nacistického zajetí, ovšem v něm byl Němcům prospěšný a měl snahu přispět ke změnám v SSSR. V zajetí organizoval ruské dobrovolnické sbory určené k bojům pod německým velením a v každém případě proti Sovětskému svazu. Však si jej také Němci doslova předcházeli a nasazovali mu k ruce… Číst vice »

Sio
Sio
14. 12. 2015 20:30

Irena napsal
Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt.

Mě to učili, asi jsem starší a navíc z Ostravska, tam se to stejně ví.

Béda
14. 12. 2015 20:34

VALENTIN KATASONOV http://www.noveslovo.sk/c/21_decembra_moze_svetovy_financny_poriadok_definitivne_padnut

Svet vstupuje do fázy chaosu. Ešte nedávno sa hovorilo o tom, že USA zvolili smer vytvorenia „riadeného chaosu“ vo svete. Udalosti na Blízkom a Strednom východe rozptýlili ilúziu toho, že iniciátor chaosu ho môže riadiť. Taký istý neovládateľný chaos môže vzniknúť v medzinárodných financiách. Iniciátorom neovládateľného finančného chaosu sú opäť USA a detonátorom procesu sa zrejme stane trojmiliardový ukrajinský dlh Rusku…

Sio
Sio
14. 12. 2015 20:43

Chápu, že generál Vlasov byl ke spolupráci donucen okolnostmi. Ale tady si bohužel, vzhledem k jeho postavení a hodnosti myslím, že se neměl právo dovolit to, co řadový voják. Generálové mají ve válce různá privilegia. A ta jsou vyvážena tím, že v podobné situaci mají povinnost prohnat si hlavou kulku. Jakékoli jiné jednání je u nich neomluvitelné.

M.C.
14. 12. 2015 23:21

Já jsem Vlasova zvolil úmyslně, jako ukázkový případ člověka, který nebyl klasickým hrdinou bez bázně a hany a kterého semlely okolnosti. Chtěl jsem na něm demonstrovat právě černobílost a schématičnost propagandy, která kvůli chybě v pozdějším období zatratila a vymazala z dějin i velký kus dobré práce, kterou předtím udělal. On sám je téma na článek, nebo spíše knihu. Ten článek o Jakovu Džugašvilim je kromě základní faktografie a zápisu z výslechů taky vycucaný z prstu propagandou. Jakov Džugašvili nebyl žádný dobrovolník, byl to normální aktivní důstojník, velitel dělostřelecké baterie. Taky se dostal do zajetí bez vlastního zavinění. To že… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
15. 12. 2015 12:40

….Rusové a ostatní národy SSSR byly obětí bolševismu, ne jeho nositeli. Buržoazní propagandou mě teď krmí o sto šest, nechutná mi. Musím konstatovat, že se předřečník rozepsal tak divoce, že v závěru svým myšlenkovým pochodům dal přímo „třešničku na dortu“. Viz. výše od něj opsaná věta. Chtěl bych mu doporučit k přečtení k přečtení jednu ne příliš dlouhou stať (pokud ovšem najde tu sílu překonat v sobě jistou zatvrzelost nebo snad ještě lépe jistotu, že té propagandy tohoto typu má dost) – Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294: 1.Průběh hospodářské krize v kapitalistických zemích-str.275-281 (zde obzvláště zvýšit pozornost k tabulkám!) 2.Zostření politické… Číst vice »

M.C.
16. 12. 2015 11:11

Alexthymie:
Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294:
Nebyl by odkaz?
Tohle se asi bude v běžné knihovně blbě shánět a žádnou větší odbornou knihovnu, kde by to mohlo být nemám po ruce.
Nevím ani ve svém okolí o nikom, kdo by tento druh literatury vlastnil.

alexithymie54
alexithymie54
16. 12. 2015 11:29

M.C. napsal Alexthymie: Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294: Nebyl by odkaz? Tohle se asi bude v běžné knihovně blbě shánět a žádnou větší odbornou knihovnu, kde by to mohlo být nemám po ruce. Nevím ani ve svém okolí o nikom, kdo by tento druh literatury vlastnil. Jak je výše uvedeno, trochu jsem diskusi na toto téma rozvířil, neboť jsem si opatřil v pdf.knihu Kasatonova-trochu jsem ji prolistoval – mnohé mě zaujalo a hodil to do placu. Sio to uchopil – což jsem kvitoval a otevřel k tomu diskusi, což je dobře. Myslím, že to mnohým – samozřejmě nikoli těm zabedněným otevře… Číst vice »