Valí se na nás vlna chřipek. Dáte se očkovat?

Televize a noviny nás straší chřipkovou epidémií a informují, že na chřipku zemřeli už první čtyři lidé.  V minulých letech bylo číslo větší a překračovalo 10 obětí.

Začnu vlastní zkušeností. Já osobně jsem neměl chřipku už více než 40 let. Asi do mých 30 let jsem měl pravidelně každý rok v lednu nebo v únoru chřipku jako každý druhý. Hezky jsem si poležel deset dní v posteli, pil čajíček a polykal acylpirin. Potom jsem si koupil auto a začal jezdit každý den do práce vlastním autem. A od té doby jsem zdravý jako rybička. Žádná chřipka, žádné horečky. Zdrojem nákazy jsou totiž autobusy a tramvaje plné chrchlajících a kašlajících lidí, kteří rozhazují svoje bacily kolem sebe. Jakmile jsem začal jezdit autem, zbavil jsem se těchto bacilonosičů a zůstal zdravý. Bohužel, ale všichni nemohou jezdit do práce autem. Mnoho lidí auto nemá a další nemají na jeho dennodenní provoz peníze. Lidé se dneska bojí být nemocní, aby nepřišli o práci. To my jsme mohli být klidní, komunisté nikoho z práce nevyhodili, protože byl nemocný. To je až nový výdobytek kapitalismu. Takže co s tím? Dáme se očkovat? Jsem zásadně proti očkování. Každý si může na internetu přečíst, že očkování je kontraproduktivní. Za prvé – nejenže nepomáhá, ale spíše škodí. O tom napíši ve druhé části mého článku. Teď  rada, jak na to.

Na zemi je jeden velmi chytrý národ, který už před mnoha lety přišel na to, jak se chránit. Asi všichni jsme (tenkrát) viděli fotografie Japonců chodících po městě s bílou rouškou přes nos a ústa. A to je podle mne jediná a účinná prevence. Japonci jsou velmi disciplinovaný národ, my jsme švejkové, kteří by každou takovou iniciativu zesměšnili. Proto by asi bylo nutné úřední nařízení takovou roušku nosit a do autobusu nebo do tramvaje by lidi bez roušky nesměli pod hrozbou přísné a mastné pokuty vstoupit. Dobré by také bylo, kdyby lidé takového člověka bez roušky z autobusu vyhodili  sami.  To by nás snad naučilo.

A nyní k tomu očkování. Zdrojem očkovacích látek je farmaceutický průmysl. To je druhé, po zbrojařích nejmocnější a nejvýnosnější odvětví na vydělávání peněz. Každý asi pochopí, že zdravý člověk pro ně není zrovna dobrým objektem. Kdybychom byli všichni zdraví, tak by přišli na buben. Proto také zlepšování zdraví lidstva není předmětem jejich podnikání.  Z tohoto důvodu je zachování a šíření chorob v jejich nejlepším zájmu. K jejich potřebám je třeba vytvořit nové nemoci a léky proti nim. Lidé by si měli uvědomit, že v posledních desetiletích nápadně přibývá nových nemocí. V oblasti chřipek to byla jako první ptačí chřipka. Nikdo nám nevysvětlil, jak je možné, že náhodou v Číně najednou onemocněla jedna slepice novou neznámou nemocí. A zrovna v době, kdy se do Číny stěhoval americký průmysl. Tak přišla první epidemie. Pak přišla prasečí chřipka, náhodou také odtamtud. Mexická chřipka už byla odjinud a nevyvolala už takový poprask. Tak musely přijít těžší kalibry. Teď nám v Africe řádí ebola. Další nemoc, kterou nikdo nikdy neznal. Kde se tak náhle vzala? Začíná se mluvit o nemocech vyvíjených v tajných farmaceutických laboratořích. Mluví se o tom, že první taková nemoc byl AIDS. A lidé to dávají dohromady s informacemi z Bilderbergu a dalších setkáních elit o připravované depopulaci. Co to je depopulace? Plánované vyvraždění miliard lidí. Podle veřejných vyjádření jejich protagonistů je země přelidněná a přitom nejbohatší extratřídě by stačilo 500 milionů lidí, kteří by jim zajistili luxus a všechny jejich požadavky. Toto jsou fakta běžně dosažitelná na internetu. Vyhubení nemocí je principiálně v rozporu se zájmy farmaceutického průmyslu a nejbohatší skupiny lidí.

Nejhorším nepřítelem farmaceutického průmyslu jsou přírodní léčiva.

Vitamíny a jiné účinné přípravky na bázi léčivých rostlin jsou hrozbou pro byznys farmaceutického průmyslu s nemocemi. Jejich největším nedostatkem je, že je nelze patentovat, nelze na nich vydělávat. Obrovské zisky farmaceutického průmyslu stojí na patentovatelnosti léků. Tyto patenty umožní výrobcům stanovit si libovolně vysokou cenu za své léky. Jděte se podívat do lékárny sledujte ceny léků. Dnes stojí každá pitomost propagovaná v televizi stovky korun. A přitom účinnost je ve hvězdách. Přitom přírodní přípravky opravdu léčí na rozdíl od chemických přípravků, které jen potlačí příznaky nemocí, přičemž neléčí skutečnou nemoc, nemají prokazatelnou účinnost a jen potlačují symptomy. Jejich jediným cílem je vydělat co nejvíc peněz. Vitamíny a jiné přírodní účinné prostředky, které skutečně chrání před nemocemi, nejsou s povahou byznysu farmaceutického průmyslu s nemocemi slučitelné. Byznys farmaceutického průmyslu s nemocemi je největším podvodem v historii lidstva. Svět moderní mediciny je ve skutečnosti plný léků, které u 95% pacientů prostě neúčinkují. Jejich produkty lidi nevyléčí, naopak často způsobí namísto toho nové nemoci nebo i smrt.

Podpora a šíření nemocí zvyšuje zisky farmaceutického průmyslu, zatímco prevence a léčba skutečných příčin zisky snižují.  Proto se jim toto odvětví vyhýbá a dokonce je potlačují. Přežití farmaceutického průmyslu závisí na potlačení účinných přírodních terapií k dosažení přirozeného zdraví všemi prostředky.

Zatím jsou obchody s bylinami a dalšími léčebnými rostlinami bílou vránou, ale přesto, že vám to žádný lékař nepředepíše, počty lidí, kteří dávají přednost přirozeným přírodním léčivým prostředkům stoupá.

Tak co? Dáte se očkovat? Nebo budete jezdit do práce autem? Poradím vám, choďte do práce pěšky, je to zdravé, zlepšíte si kondici, nemusíte se bát chřipkové epidemie. Přeplněné autobusy plné chrchlajících lidí jsou tutovkou pro onemocnění chřipkou. A nezapomeňte – zdraví máte jen jedno.

Stanův komentář: Jedna zaručená metoda proti chřipce: Dát si každé ráno studenou sprchu. Vyzkoušeno na vlastním těle a funguje to na 100 %!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
4. 2. 2015 9:15

Trochu mi ten zacatek clanku pripada jak reklama na jakekoli auto. Koupi tohoto auta garantujeme snižení sance chytit chripku o 80-89% !!!. Ja, cestujici MHD, si mohu hodit minci, zda ji chytim v metru od cca 30 lidi kolem me nebo v praci v openspace, kde nás je cca 25. Taktez moc nesouhlasím, ze by dnes nekoho vyhazovali z prace kvuli nemoci. Ono asi nejake pripady budou, ale o jakem promile propustených se bavime ? Jestli spise nepujde o to, ze vyse nemocenske je pomerne vtip a pro vetsinu lidi s platem dovolujicim zit jen o vyplaty do vyplaty je… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
4. 2. 2015 9:43

Očkovat se nenechám ani zadarmo a pokud někoho noviny „straší“ příčinou smrti čtyř až deseti lidí, pak je to jedna z nejmarginálnějších příčin smrti vůbec.

Studená sprcha zabírá nejen proti chřipce :-)

fajt
4. 2. 2015 9:44

chripka, hmmm … ale tady je novy hit zimni sezony – pertuse, neboli černy kasel ( vypada v pocatku jako chripka) , krom toho nejaky novy kmen ( a silne infekcni) , na ktery je puvodni socialisticke ockovani na prd a u ktereho i dospeli padaj jako hrusky a neni nouze o nasledne atypicke zapaly plic a dalsi komplikace – no a vakcinace dnes proti nemu je velmi problematicka ( je to vlastne trojboj) . ..)

peter.
4. 2. 2015 12:00

Ja som sa vakcinovať proti chrípke dal už tretí rok za sebou a odporúčam každému človeku po 60 – ke aby tak urobil tiež.Schvaľujem aj vakcinačný program povinného očkovania u detí a mrzí ma,že s neho vypadlo povinné očkovanie proti TBC.Nepoznám vo svojom okolí humánneho(MUDr.) lekára,ktorý by k vakcináciám zaujímal negatívny postoj.

peter.
4. 2. 2015 12:23

peter. napsal Ja som sa vakcinovať proti chrípke dal už tretí rok za sebou a odporúčam každému človeku po 60 – ke aby tak urobil tiež.Schvaľujem aj vakcinačný program povinného očkovania u detí a mrzí ma,že s neho vypadlo povinné očkovanie proti TBC.Nepoznám vo svojom okolí humánneho(MUDr.) lekára,ktorý by k vakcináciám zaujímal negatívny postoj. Povinné očkovanie proti tbc v 4 dni u kojencov síce neochráni jedinca pred infekciou tbc ale ochráni kojenca pred smrteľnou miliárnou tbc a tbc – zápalu mozgových blán.Dnes keď v Európe besnie multikulti a v rámci ľudskoprávnej agendy sa vyvíjajú tlaky na vytváranie miešaných školských tried… Číst vice »

Ladys
Ladys
4. 2. 2015 13:13

Zajímavé jsou také šíleně přemrštěné ceny za většinu léků vzhledem k jejich výrobním nákladům. Například vitamín C, v lékárně balení cca 5dkg za 100Kč někdy i mnohem více, na internetu pak 1kg práškového potravinářského vitamínu C vyjde zhruba na 150Kč (doporučuji balení zakoupit, vydrží vám na mnoho zim). Nebo Argimax, jehož hlavní složkou je důležitá aminokyselina Arginin stojí v lékárně pár desítek gramů přes tisíc korun a kilo čistého Argininu se dá sehnat okolo 700Kč v prodejnách přípravků pro posilovny. Je to zlodějna první třídy. Kdyby ale prodali alespoň ty vitamíny a různé doplňky zdravé výživy v lékárnách jako čistý… Číst vice »

Argor
Argor
4. 2. 2015 17:08

„Zdrojem očkovacích látek je farmaceutický průmysl. To je druhé, po zbrojařích nejmocnější a nejvýnosnější odvětví na vydělávání peněz.“ – lépe řečeno farmaceutický průmysl je odvětví zbrojního, pouze se neví, který z nich má na svědomí více obětí. Nejlepší lékař planety Rüdiger Dahlke říká, že užívání léků je třetí příčinou úmrtnosti. Když jsem ještě pracoval v jednom zdrav. zař., které nesmí jmenovat, nikdo včetně všech lékařů by se nikdy nenechal naočkovat proti chřipce. Mnozí odmítali i jakákoliv jiná očkování. O očkování se čím dál víc pochybuje i mezi odborníky – fanatickými zastánci zůstávají pediatři, epidemiologové, vakcinologové – do jaké míry je… Číst vice »

zedd
zedd
4. 2. 2015 17:30

Mám k tomu dost smíšený postoj. Principálně vakcinaci neodmítám, ale dost se zajímám co a jak. U té chřipky jsem dost jednoznačně proti. Účinnost je pochybná, protože viry obecně velmi rychle mutují a sezonní vakcína je tím pádem maximálně poučený odhad, kam se mutace bude ubírat. Letos i praktičtí vakcinátoři (tedy ti, co se podílejí na byznysu) přiznávají, že se ten odhad moc nepovedl. Pokud se na iDěs dočtete, že na cřipku letos již zemřeli čtyři lidé, můžete si být jisti, že jde o lež. Ty lidi nezabil chřipkový virus, ale s největší pravděpodobností následná bakteriální infekce dýchacího ústrojí (zápal… Číst vice »

peter.
4. 2. 2015 17:45

zedd napsal Mám k tomu dost smíšený postoj. Principálně vakcinaci neodmítám, ale dost se zajímám co a jak. U té chřipky jsem dost jednoznačně proti. Účinnost je pochybná, protože viry obecně velmi rychle mutují a sezonní vakcína je tím pádem maximálně poučený odhad, kam se mutace bude ubírat. Letos i praktičtí vakcinátoři (tedy ti, co se podílejí na byznysu) přiznávají, že se ten odhad moc nepovedl. Pokud se na iDěs dočtete, že na cřipku letos již zemřeli čtyři lidé, můžete si být jisti, že jde o lež. Ty lidi nezabil chřipkový virus, ale s největší pravděpodobností následná bakteriální infekce dýchacího… Číst vice »

Argor
Argor
4. 2. 2015 17:58
peter.
4. 2. 2015 18:08

peter. napsal Zavést povinné očkování Toto myslím nehrozí.Čo sa týka látok používaných vo vakcínach ako adjuvans,tak tie sú pod kontrolou na to určených inštitúcií a pokiaľ by naozaj predstavovali neúnosnú hrozbu,tak by ich napr. v Rusku nepoužívali, keď už pre nič iné,tak kvôli problému s demografiou..A ak by malo ísť o spôsob ako vyhubiť ľudstvo,tak nech autor vysvetlí prečo chce (neviem ako to nazvať,takže to nazvem podľa Pjakina) „Globálny prediktor“ likvidovať práve obyvateľov Európy(Česka a Slovenska),keď len v Číne a Indii žije skoro tretina ľudskej populácie. Dá sa namietnuť aj to,že ak by sa očkovanie zrušilo,tak práve to by mohlo… Číst vice »

peter.
4. 2. 2015 18:10

peter. napsal
skoro tretina ľudskej populácie.

viac ako tretina ľudstva

peter.
4. 2. 2015 18:15

Aby som prejavil aj svoj názor na farmaceutické firmy a ich praktiky pri korumpovaní lekárov,tak plne súhlasím s tými,ktorí na to majú kritický pohľad.

zedd
zedd
4. 2. 2015 18:47

: Však říkám, že k tomu mám smíšený postoj. Nikde jsem neuváděl, že považuji vakcinaci za techniku eugeniky – i když to ani nevylučuji.
Jen si dovoluji posuzovat každou šlehu zvlášť na základě dostupných údajů. Prostě odmítám situaci, kdy nám Prymula diktuje, co je dobré a co špatné – ten samý Prymula, co zazdil skandál s prekursorem pro „normální“ chřipku kontaminovaný tou ptačí.
Zkuste si udělat názor na užitečnost něčeho tak samozřejmého, jako je vakcinace proti tetanu. Dle mého má smysl snad během války – v normální situaci jen ztěží.

peter.
4. 2. 2015 19:05

zedd napsal @peter.: Však říkám, že k tomu mám smíšený postoj. Nikde jsem neuváděl, že považuji vakcinaci za techniku eugeniky – i když to ani nevylučuji. Jen si dovoluji posuzovat každou šlehu zvlášť na základě dostupných údajů. Prostě odmítám situaci, kdy nám Prymula diktuje, co je dobré a co špatné – ten samý Prymula, co zazdil skandál s prekursorem pro „normální“ chřipku kontaminovaný tou ptačí. Zkuste si udělat názor na užitečnost něčeho tak samozřejmého, jako je vakcinace proti tetanu. Dle mého má smysl snad během války – v normální situaci jen ztěží. Konkrétne proti tetanu musí byť očkovaný každý pracovník… Číst vice »

Bety
Bety
4. 2. 2015 19:09

Je zajímavé, že za socialismu každý trouba dával přednost zahraničním lékům – je to zahraniční, tak je to kvalitní – a někdy to i placebo efektem působilo, myslím tím „víra tvá tě uzdravila“. Nemám nic proti očkování proti takovým nemocem, jako je TBC, pravé neštovice nebo obrna. Nemám sice možnost zjistit, jak jsou dnes očkovací látky kvalitní, ale u takovýchto nemocí by zdraví svých dětí riskoval jen pomatenec. Ale očkování proti chřipce nemá smysl. Chřipkový virus mutuje natolik, že mi to připadá zbytečně. Nejhorší chřipku, kterou jsem kdy měla, jsem si protrpěla po jediném očkování proti chřipce, ke kterému jsem… Číst vice »

Sio
Sio
4. 2. 2015 19:57

Nesnáším polopravdy a primitivní paušalizace. A tohle právě článek obsahuje. Jistě, také nevěřím na účinnost očkování proti chřipce. Tedy jistě nějaké je, ale jestli 90% nebo 30%, to si nejsem jist. Nedávám se proti ní očkovat. Ale jsou vakcinace, které opodstatnění mají. Léky. To jako autor míní vážně, že stačí rouška a jezdit autem? Možná to pomůže proti chřipce (i když také paušalizace), ale je spousta neduhů, kde léky velmi pomáhají a evidentně prodlužují plnohodnotný život. Přírodní medicína, cvičení, otužování, pestrá a hodnotná strava – jistě. Ale když už je tělo poškozené, nemocné, rozhašené, nespravíte všechno bez léků, kdo chce,… Číst vice »

peter.
4. 2. 2015 20:22

zedd napsal @peter.: Však říkám, že k tomu mám smíšený postoj. Nikde jsem neuváděl, že považuji vakcinaci za techniku eugeniky – i když to ani nevylučuji. Jen si dovoluji posuzovat každou šlehu zvlášť na základě dostupných údajů. Prostě odmítám situaci, kdy nám Prymula diktuje, co je dobré a co špatné – ten samý Prymula, co zazdil skandál s prekursorem pro „normální“ chřipku kontaminovaný tou ptačí. Zkuste si udělat názor na užitečnost něčeho tak samozřejmého, jako je vakcinace proti tetanu. Dle mého má smysl snad během války – v normální situaci jen ztěží. Vážim si váš postoj a ak sa vám… Číst vice »

idiotronic
4. 2. 2015 22:26

Autor má pravdu v tom, že MHD je infekční riziko. Nejhorší je autobus, relativně neškodný je vlak. Je to dáno výměnou vzduchu (autobus jen při generálních opravách, jinak jezdí s jednou atmosférou celý život) a vzdáleností cestujících. Rouška je sice racionální, ale pomáhá i použití rukavic, vymezených výhradně pro dojíždění MHD . Dojíždění jízdním kolem Ukrajina rovněž zamezovalo infekci (individuální dopava pro méně placené) a v zimě spolehlivě nahrazovalo studenou sprchu. Neměl jsem k němu ani zámek, nebyl potřeba. Očkování? V roce 1990 měla dle relace výskytu TBC versus vedlejších účinků očkování skončit vakcinace proti TBC. Vzhledem k MULTIKULTI neskončila,… Číst vice »

fajt
5. 2. 2015 5:51

jo, opravdu nejlepsi na imunitu je jezdit na kole podobnem znacce Ukrajina a to brzo rano a nebo pozde vecer, pekne zabaleni do tmavych hader, s usankou na hlave ( kvuli izolaci pred okolnim hlukem a provozem ) , samozrejme kolo ma byt neosvicene a hodne nenapadne a cyklista ma vyrazit hlavne za snehove boure ci jineho necasu a to pekne po prestredku hlavniho jizdniho pruhu – takhle chripku urcite nedostane :-) par takovym magorum jsem se tesne pred sestrelenim vyhnul ( ale dalo mi to praci) – ale stejne jsem je z kola setrepal a mel jsem na ne… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 2. 2015 7:13

Osobně jsem se na chřipku nikdy neočkoval, na rozdíl třeba od žloutenky. Znám několik lidi, co se na chřipku několikrát očkovali a byli z toho nemocní až do jara, takže už s tím skončili. Znám ovšem i rodinu, kde jim (zprávu jsem pochopitelně neviděl) na chřipku zemřelo osmileté dítě.

Co je na diskuzi ale zcela jednoznačné je – nedůvěra a z ní plynoucí subjektivní posuzování věci na základě převážně osobních zkušeností.
To jsme to s tou modernitou, vědou a výzkumem dopracovali.

Tam spěje společnost v níž se ztrácí elementární důvěra c cokoliv … ???

merlin
merlin
5. 2. 2015 8:27

je stanově radě mohu dodat, že každodenní pobyt v promořeném infekčním prostředí taky imunitnímu systému pomáhá, zřejmě ho drží ve střehu :-) Ale neočkuju se / kromě hepatitid, které jsou ve zdravotnictví povinné/

zedd
zedd
5. 2. 2015 9:59

K tomu tetanu je zajímavý článek zde: http://www.vitalia.cz/clanky/8-ockovani-proti-tetanu-a-jeho-otazniky/ A samozřejmě je dobré brát v potaz velmi nepříjemnou skutečnost, že lékařská péče u nás je stále méně dostupnější. To, že peterem zmiňované případy tetanu skončili smrtí, bych přisuzoval spíš tomu, že dotyční se buď vykašlali na profesionální ošetření, nebo že to příslušný lékař trestuhodně zmatlal. Sám jsem byl svědkem podobného přístupu u jedné dívčiny v Řecku. Ošklivě si potrhala nohu o hřebíky ve starém bazénu. Měl jsem to tam tehdy více méně na povel. Bylo to v létě, teploty kolem 35 stupňů. Když jsem ránu provizorně ošetřil, chtěl jsem ji hnát… Číst vice »

Sio
Sio
5. 2. 2015 10:01

merlin napsal

je stanově radě mohu dodat, že každodenní pobyt v promořeném infekčním prostředí taky imunitnímu systému pomáhá, zřejmě ho drží ve střehu Ale neočkuju se / kromě hepatitid, které jsou ve zdravotnictví povinné/

Mám takové podezření, že jak v těle s věkem přibývají chronické záněty, drží to imunitní systém rovněž v pohotovosti. Tedy dokud se neunaví.

zedd
zedd
5. 2. 2015 10:26

@idiotronic: Vřele s Vámi souhlasím. Vzhledem k současné situaci bych očkování proti TBC zachoval (resp. celou tu velkou šestku). Na druhou stranu mám výhrady k současným vakcinačním plánům. Jednak je čím dál zjevnější, že multivakcíny ssebou nesou řadu rizik, které lze snížit nebo úplně eliminovat jejich rozložením do delšího časového úseku. Jednak mi přijde nesmyslně nízký věk, kdy se ty které vakcíny aplikují. Myslím, že u dětí z „normálního“ sociálního prostředí lze počkat až do doby, kdy se děti dostávají do širšího kolektivu. Princip předběžné opatrnosti tu dává smysl: Imunologie sice dělá závratné pokroky, ale pořád ještě nemáme zcela jasno.… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 2. 2015 11:01

merlin napsal

je stanově radě mohu dodat, že každodenní pobyt v promořeném infekčním prostředí taky imunitnímu systému pomáhá, zřejmě ho drží ve střehu Ale neočkuju se / kromě hepatitid, které jsou ve zdravotnictví povinné/

Co říkáte na očkování proti TBC, obrně a neštovicím? Ač jsem jinak proti očkování a farmakobyznysu, mám v tom podobný názor jako Betty. Myslíte, že tato očkování jsou zbytečná či nebezpečná, nebo mají smysl?

peter.
5. 2. 2015 20:03

Všetko podstatné o diskutovanej téme odznelo dnes v Hyde Parku na ČT 24.Doporučujem každému,kto spochybňuje dôležitosť vakcinácií.