Vašku, jsi prase a hovado

 

Václava Bartušky jsem si celkem vážil, ale s tím je konec. Byla to moje chyba, mělo mě varovat, že pán je demokrat a že od demokrata se cynismu lze nadát spíš, než slušnosti. O čem mluvím? O tom, o čem mluví i mnozí další – v blogosféře Vlk či Merlin, na „vyšší“ úrovni pak Martin Řezanka a pozastavil se nad tím dokonce i rusofób Dolejší – ale o čem se na té nejvyšší úrovni „seriózních“ mínkotvorných médií mlčí a mlčet bude asi i nadále – o Bartuškovu schvalování vražd na Ukrajině, a to včetně upálení (sic!) desítek lidí v Oděse.

Citovat toho pána nebudu, protože nechci ten jeho nenávistný žvást šířit dál, řeknu jen tolik, že nikoliv lidé jako Putin, ale lidé jako Bartuška představují skutečně nebezpečí pro Evropu, protože to, co pan Bartuška řekl, není nic menšího, než první krok na cestě k vyhlazovacím táborům a plynovým komorám.

Ale co je ještě horší, než kecy nějakého „demokrata“, který se neovládl, je to ticho, které po jeho neomluvitelném a neakceptovatelném výroku za hranicí trestného činu (z tohoto směru mu ale v zemi, kde házení vajec na prezidenta není ani přestupek, žádné problémy nehrozí) v oficiální rovině vládne, ta absence jasné distance od pana Bartušky a jeho sankcionalizace ze strany tzv. elit. Ono zřejmě i tady platí, že mlčení znamená souhlas. Že by nakonec tohle byly ta naše nadřazené západní hodnoty?

V kontextu morálního kodexu a světonázoru takových pánů Bartušků pak pověstný i Gottwaldův výrok o tom, že se jezdí do Moskvy učit, jak zakroutit buržoazii krkem, vyznívá úplně jinak.

Převzato z blogu Tribun

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
29. 4. 2015 18:42

No jo – to je von. Nedivím se že Dolejšího naštval – jeden se tady snaží používat poznatky z psychologie, a pak přijde někdo a prokecne kdo za tu spoušť může – přestože oficiálně to až do teď byla nehoda a upálili se sami.

mirror
mirror
29. 4. 2015 19:45

Já si dovolím připomenout případ, kdy v roce 2003 se premiér Špidla pohoršil nad slovy sportovního reportéra, kterému bylo blbé v další větě opakovat označení Kubánská republika a použil zřejmě v žertu označení „ostrov svobody“. Reportér byl na hodinu z televize propuštěn. Povšimněte si míry přestupku nebo úletu. Důležité je si také všimnout, z jaké komunity se reaguje. Špidla i Zaorálek patří ke stejné straně. Sociálním demokratům to nevadí. Případ znám z jednoho videa, které bylo hlavním článkem na OM.

mirror
mirror
29. 4. 2015 19:57

Zajímalo by mne, zda Bartuškův výrok patří mezi Evropské hodnoty

https://www.youtube.com/watch?v=fNhkBBDl1BY

Na osobnostmi think-tanku vám bude na zvracení. Rouček bude členem tohoto mafiozního gangu se schválením vedení své strany. Zatím nikdo neoznámil, že je to jeho soukromá iniciativa a platí proto jejich tichý souhlas.

mirror
mirror
29. 4. 2015 20:30

Šídlo zpovídá Kellera
https://www.youtube.com/watch?v=WOA3s1cS4wk
Logo videa je Think-tank Evropské hodnoty, což zase tolik neznamená. Kellerovo hobby je TTIP, ovšem zdá se, že v kapitalismus věří, což je divné na bývalého komunistu. Musím tomuto režimu přiznat, že mne k víře v kapitalismus nenutí a mohu si ve společnosti najít své místo a dožít, aniž bych zradil sám sebe a lidem v rámci svých možností pomáhal.

ducatista
ducatista
30. 4. 2015 7:19

peter. napsal
http://www.hlavnespravy.sk/aj-ked-ruskych-nocnych-vlkov-do-polska-nepustili-namiesto-nich-cestu-do-berlina-mieni-absolvovat-polske-katynske-rally-a-skorpiony/610145

Pokud Poláci skutečně převezmou štafetu, bude to mít větší dopad, než kdyby NW projeli původně plánovanou trasu. Evropská politická věrchuška totiž dostane v přímém přenosu pěkného morálního facana. A spousta lidí, kteří zprvu byli proti spanilé jízdě Vlků, se chytne za nos…

Slobo
Slobo
30. 4. 2015 9:37

Břetislav Olšer ⋆ ⋆ ⋆ ⋆ ⋆ Hodnot. od Slobo (len som clanek prebehol) Malý jsi, jen když klečíš na kolenou, … vlky nevpouštějte ! BOMBA pre „moju misiu“ na MRide SK ____________________________________________ .ceske EC, mal ? (link hlavnesp. sk) Linka hore, od peter )) Ja som tam videl moje: 2 J 0666 = LAGER „J“ BLOK 2 -666 vychov. dr Mengele (19. bundes Land) Mal som tu maxi plk . Klikol so si na „hlavnu spravu“ kt je. premotana z, ceskeho,.. ten je z polskeho,,, aj v PL to su min 2 ( v jedno vela obrazko, inom len… Číst vice »

peter.
30. 4. 2015 9:45

ducatista napsal
Pokud Poláci skutečně převezmou štafetu, bude to mít větší dopad, než kdyby NW projeli původně plánovanou trasu. Evropská politická věrchuška totiž dostane v přímém přenosu pěkného morálního facana. A spousta lidí, kteří zprvu byli proti spanilé jízdě Vlků, se chytne za nos…

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/353652-ruski-nocni-vlci-sa-vraj-chcu-zist-v-bratislave/

Slobo
Slobo
30. 4. 2015 10:21

Petko to je ono „11:35 “ fotka otrepana… ale „asi naschval vybrana“ … kvoli H-D masine http://www.motocesko.cz/aitom/upload/fotogalerie/harley_davidson_bratislava/thumbs/th_logo_800x600.jpg Novy barak v BA ( Hundetwasser Harley Chaaå ) este som tam …nebol Pozdravujem „Srsna“ ( moooc faj chlap,.. a macher org. opravy,.. a vobec) Poznam este v dvoch europ. metropolach. tiez velmi dobry pristup. ( ked mozem porovnat z truck servismi spica eu. znacek ) Henti moto … 1* aj vedia … aj stoho radost nemaju. Ti 2 v inde. Srsnovi ani nepojdem . http://motoride.sk/pictures/flash/4101.2.jpg nechcem aby bol.. onee kvoli mne… STARY, VYNOVENY http://files.restauracia-harley-saloon.webnode.sk/200000228-87d3c89c5f/Restauracia_Harley_Saloon_Bratislava_fasada.jpg To Ducatista. http://files.restauracia-harley-saloon.webnode.sk/200000350-60e8562df3/harley-davidson-bratislava-priestory-na-prenajom.jpg Tot. DUC kukam jak puk… Číst vice »

ducatista
ducatista
30. 4. 2015 10:37

Tak Vlci nakonec zdárně prorazili frontovou linii EU:-) V Blave prý bude hlavní seřadiště, ze kterého pak vyrazí na Berlín. Dnes dopoledne jsem si projel diskuse na idnesu, lidovkách apod. (jo, masochismus, ale nedalo mně to) – ale příjemně mě překvapilo, kolik lidí je už znechuceno jednáním politické reprezentace EU ohledně celé této „události“. Slovní spojení o nastavování zrcadla je hrozné klišé, ale tady sedí jak prdel na hrnec, „evropské hodnoty a demokracie“ se veřejnosti zobrazily v celé svojí kráse. A Rusko nasbíralo během jediného týdne díky nezměrné stupiditě presstitutů a politiků více plusových bodů, než za celý uplynulý rok.… Číst vice »

Slobo
Slobo
30. 4. 2015 11:06

Dik. duc
AK budes mat,.. mne nieco,,, co mozem hodit na formum . moto… sk
Daj to do starej temy. AK chces. Zatim .

Vaska
Vaska
30. 4. 2015 11:26

ducatista – tipuju že Vlky do Maďarska poslal Vladimír letadlem i s motorkama (jen tak mimochodem dobrá propaganda jak nám tvrděj masmédia – ty mašiny jsou všechny západní a hlavně z SS) a Orbány je vybavil vízama – jsem zvědavej jak to soudruzi co vládnou v Polsku , u nás a v Germánii skousnou – asi z tiho dostanou psotník.

peter.
30. 4. 2015 12:26

O utečencoch z Afriky tu už bola reč.To čo vidím na fotkách,vyzerá ako dobre pripravený predvoj toho,čo Európu čaká.To nie sú úbožiaci ktorí si zasluhujú náš súcit.Skôr vyzerajú ako hladní vlci,oblečení do nenápadného baránčieho rúcha.
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/460098/rudi-vlci-neprojeli-sanghajsku-hranicu-bo-hranica-nie-je-zadne-korzo.html?ref=rss

Slobo
Slobo
30. 4. 2015 12:31

㋡ ♪ ♫ ♩ ♬
^^^^^^Větvička na Hrad
Prassidenti … (PRESSky) na na, na bonsai -Aje To.

Bety
Bety
30. 4. 2015 12:43

Peter, jestli ty fotky jsou fakt reprezentační vzorek, tak opouštím jakékoliv humanitární stanovisko. Žádné ženy, děti, starší lidé, natož celé rodiny. To vážně nevypadá dobře a zase je z toho vidět, jak jsou informace, kterými nás krmí zavádějící. Spíš mi to opravdu připomíná bojový předvoj.

peter.
30. 4. 2015 12:49

Český prezident p.Zeman získava zo dňa na deň viac a viac sympatií pospolitého ľudu.Asi si povedal,že je už dosť starý na to aby sa hrbil pred všelijakými americkými nulami typu Šapiró,uvedomuje si,že ho zvolil do funkcie český ľud a nie nejaký Usraelu poplatný parlament a vie aj to,že už včera žil dosť dlho, ako by povedal Slobo.Hovorí to o čom je presvedčený a to čo si o ňom myslí „kultúrna a umelecká fronta“spolu s väčšinou tak či onak nesvojprávnych politikov v celom USA podriadenom svete,má pán prezident na háku.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/368429-zeman-se-postavil-proti-samostatnosti-kosova-vicepremiera-oznacil-za-valecneho-zlocince.html

Megafon
Megafon
30. 4. 2015 20:35

Pokud je tento pán státní zaměstnanec ve vysoké funkci, neměl by jím už být. Jeho pracovní náplň jistě nezahrnuje to co předvedl. V případě, že to předvedl v pracovní době, jde o jednoznačné porušení pracovních povinností. Nechci si ze svých daní platit takového člověka. Možná by to stálo za petici.

Béda
1. 5. 2015 4:09

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Advokat-Vaclava-Havla-Chaos-ve-svete-vyvolavaji-at-z-blbosti-anebo-umyslne-USA-A-drzy-neumetel-Schapiro-372620 ROZHOVOR Rusko není reálně žádný nepřítel. Chaos ve světě vyvolávají, ať již z blbosti anebo úmyslně, USA buď sólově či s koalicí ochotných, a někdy též některé západoevropské země sólově. Rusko ho nevyvolává. Tak hovoří Josef Danisz, jenž mimo jiné zastupoval Václava Havla. Také pracoval ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných založeném v roce 1978, nicméně pracoval i pro StB. Pro ParlamentníListy.cz mluví otevřeně, protože dost nesnáší mainstreamová média…Slovenský spisovatel Gustáv Murín, když jsem se jej ptal na Alojze Lorenze, citoval z knihy Václava Bartušky Polojasno takto: „Danisz pak křičel na Bartušku: Tak já ti něco řeknu. Vašek Havel… Číst vice »

Béda
1. 5. 2015 4:12

…Tedy, že byli zakázaní spisovatelé, knihy a překlady, že byli disidenti vyhazováni z práce, a že byli někdy na delší, většinou však na zcela krátký čas zadržováni či vězněni a tak dále… A to byl studentem fakulty žurnalistiky, snad již v posledním ročníku! Bože, jak jsem já a moji vrstevníci v jeho věku uměli rozlišovat mezi vírou, přesvědčením, fantazií, ideologií a tak podobně na straně jedné a realitou na straně druhé nebo se o postižení reality seč jsme mohli snažili! Takže mě u Bartušky ani tak moc nepřekvapilo, když jsem se na ParlamentníchListech.cz dočetl o jeho výrocích o upálených v… Číst vice »

Béda
1. 5. 2015 6:34

Není náhodou „demokrat“ prezident USA Obama, prohlašující obvatelstvo USA za vyvolený „nadnárod“, vyhrožující každému, kdo neuposlechne „rad“, „proseb“ a příkazů USA, že mu „zkroutí ruce“, praktikující války a sankce proti oponentům politiky USA, podepisující likvidační listiny pro oponenty politiky USA – ze stejné politické „stáje“ jako diplomat Bartuška?

TomATom
TomATom
1. 5. 2015 19:41

Bartušku znám moc dobře z roku 1993. Poznal jsem ho jako pěknou morální zrůdu. Tehdy byl jako absík na ZVS a učil anglinu ve výcvikovém středisku sekce zahraničních vztahů MO. Měl za sebou žurnalistiku a „výcvik“ ze SSA. On patří mezi mladší generaci kádrových rezerv StB (mezi starší patří tací jako Kožený, Bakala a podobně). A dělá přesně to, za co je chlebodárci placen :-D