Velká změna: Parlamentní shromáždění Rady Evropy poprvé veřejně kritizuje Kyjev

17. březen 2015

V úterý 17. března v Parlamenntním shromáždění Rady Evropy (PACE) poprvé veřejně kritizovali Kyjev za pasivitu.

Pokud dříve všechny „koule“ kvůli ukrajinské krizi házeli v Parlamentním shromáždění Rady Evropy výhradně na Moskvu a donbaské opolčence, potom to nyní vypadá tak, že se Evropané odvážili uvidět trám i v „oku“ Kyjeva.

Mluvčí PACE pro politické důsledky krize na Ukrajině, poslankyně z České republiky Kristýna Zelenková (ANO 2011) po své poslední návštěvě Kyjeva, Slavjansku, Kramatorska a Severodoněcka vydala prohlášení, v němž se přímo hovoří, že Ukrajina (stejně jako ostatní účastníci jednání v Minsku) musí beze zbytku plnit přijaté minské dohody.

Fakticky je to ze strany oficiálních evropských struktur první výzva Kyjevu, aby plnil své závazky, uvedené v „normandském formátu“. Dříve vyžadovali jak v EU, tak v USA dodržování minských dohod výhradně od Rusů a opolčenců a úmyslně obcházeli kritiku ukrajinské vlády.

V postoji Evropy nastaly podle všeho změny. Poukazování na údajné agresivní činy Ruska nezbavuje podle Zelenkové Ukrajinu závazků podnikat kroky k plnění Komplexu opatření, který byl nedávno přijat v Minsku, a zajistit dlouhodobý mír a stabilitu.

„Komplexní reforma ústavy, včetně decentralizace, je nejen základem pro všechny ostatní nezbytné přeměny, ale rovněž klíčovým krokem k dlouhodobému úspěchu v jakémkoliv postupu k urovnání konfliktu na východě Ukrajiny. Je to podrobně vysvětleno v dokumentu podepsaném v Minsku 12. února.“ – zdůraznila mluvčí PACE.

Převzato z Rusvesna.su

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
20. 3. 2015 12:10

V.V. Pjakin, Otázky a odpovědi ze dne 16.3.2015
Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-16-3-2015/