Velkolepé úspěchy USA při šíření komunismu ve světě

 

Nadpisem si nedělám žádnou srandu, fakt to myslím vážně. Však se jenom podívejme na výsledky válek, které SSA (Spojené státy americké) vedly od konce II. světové války.

Jedna z prvních poválečných válek byla válka v Koreji (1950 až 1953), několik miliónů povražděných, absolutně zničená země. A výsledek? Polovina Korejského poloostrova se stala komunistickou a je jí podnes.

Druhá taková válka velkého formátu rozpoutaná SSA, byla válka vietnamská (1955 až 1975), zase několik miliónů povražděných, zase úplně zdevastovaná země. A výsledek? Celý Vietnam se stal komunistickou zemí, v současnosti docela prosperující.

Ve státech Latinské Ameriky vedly SSA permanentní války až do chvíle, kdy se v poválečném chaosu chopily vlády levicová uskupení. Mám takový dojem, že až na dva tři státy, kde se vlastně ještě pořád válčí, jsou všechny jihoamerické státy socialistické (marxistické) a s vládou SSA udržují pouze velmi chladné vztahy.

V Africe byl socialistický režim Kaddáfího zlikvidován brutální silou a uveden do doby kamenné. Předtím byl podobným brutálním způsobem v roce 1961 zavražděn první předseda vlády nově vyhlášené Konžské republiky (nynější Demokratická republika Kongo) marxista Patrice Lumumba za blahovolného přihlížení belgických důstojníků. Asi jim lynčování působilo velikánskou radost a potěšení.

V Africe ovšem v současnosti přebírá iniciativu čínský marxistický maoismus, takže SSA tam moc šancí mít nebudou, nanejvýše mohou ještě některé země humanitárně zbombardovat do doby kamenné, což ovšem čínští „mravenci“ během krátké doby opraví a pěkně zmodernizují.

Podobně v arabských zemích, hlavně v těch, které totálně zničila vojska SSA a NATO, vzniknou s velkou pravděpodobností levicové muslimské státy, tedy islám (Korán) přizpůsobený marxismu nebo naopak marxismus přizpůsobený koránu. Uvidíme, zda se jejich praxe osvědčí, neboť pouze praxe je rozhodující, psal už kdysi dávno Marx.

To bude velmi zajímavé i pro mne. Četl jsem některé muslimské marxisty a dočista se mi to líbilo, neb je to docela podobné latinoamerické teologii osvobození, která hlásá, že „nejdříve musíme dát lidem najíst a teprve potom hlásat Slovo Boží,“ což papež Wojtyla odsoudil a ony teology dal do klatby, tedy vyhnal z církve. Američané je zase v katedrále přímo při mši postříleli. Že by na papežovo přání? Co jinak s kacíři a heretiky, že? Upalování už vyšlo z módy, střílení je současná stejně účinná metoda.

No, a pokud budou neoliberálové (MMF a SB) pokračovat v dosavadní praxi, tedy v ožebračování většiny obyvatelstva v Evropě, nemusí SSA vyvolávat ani válku, neboť logicky a neúprosně vzniknou ve většině evropských zemí levicové vlády. Neokoni zase slavně zvítězí a zavedou v evropských státech socialismus.

Nejsou ale potom neokoni (neoliberálové) zakuklení marxisté?

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan123
jan123
29. 12. 2014 20:56

Asi si to Obama začíná uvědomovat – je to do určité míry patrné z jeho postoje ke Kubě….Nic-méně bych sílu peněz a prodejnost homo sapiens nezlehčoval….

Dana
Dana
29. 12. 2014 23:42

Velkolepe uspechy je hezky ironicke, ovsem je v tom trochu pravdy. Musime brat v uvahu, ze je to komunismus rizeny tamejsimi bridily, nacez nejsou Spojenym Statum nebezpecni. Kdyz se podivame na nocni satelitni mapy sveta, pak jasne vidime hranici mezi Severni a Jizni Koreou. Na severu je absolutni tma Ale alespon neubiraji svetu energeticke zdroje a ropa bude stale levnejsi. Vietnam je nas vyhodny obchodni partner, jeho komunisticka stranka se posledni roky, tez jako cinska, naprosto zkapitalisovala, delnici pracuji za hubicku 10 hodin denne a sest dni v tydnu. Nasledne export do USA je miliardovy, vietnamska kava je levna a… Číst vice »

bbb
bbb
30. 12. 2014 9:14

Dana napsal
Vietnam je nas vyhodny obchodni partner, jeho komunisticka stranka se posledni roky, tez jako cinska, naprosto zkapitalisovala, delnici pracuji za hubicku 10 hodin denne a sest dni v tydnu.

Dokud je tamní národ ovládaný domácí vládou, nedochází u nich k outsourcingu (Vietnam, Čína).
O úpadku země, kvůli chamtivosti nevlasteneckých podnikatelů, prosím Dano něco napište. Vždyť vyvážení pracovních příležitostí se obyvatelům, dřívějším zaměstnancům, nevyplácí.

Alena
Alena
30. 12. 2014 9:35
peter.
30. 12. 2014 10:14

bbb napsal
Dokud je tamní národ ovládaný domácí vládou, nedochází u nich k outsourcingu (Vietnam, Čína).
O úpadku země, kvůli chamtivosti nevlasteneckých podnikatelů, prosím Dano něco napište. Vždyť vyvážení pracovních příležitostí se obyvatelům, dřívějším zaměstnancům, nevyplácí.

A dopíšte prosím aj dôvody,pre ktoré bol zavraždený na priamy príkaz Hitlery Clinton,Kaddáfí
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1955-10-veci-o-teroristovi-kaddafim-ktere-nesmite-vedet

Sio
Sio
30. 12. 2014 12:52

peter. napsal A dopíšte prosím aj dôvody,pre ktoré bol zavraždený na priamy príkaz Hitlery Clinton,Kaddáfí http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1955-10-veci-o-teroristovi-kaddafim-ktere-nesmite-vedet Káddáfí udělal dobré věci, zlé věci … asi budeme muset ještě chvíli dospívat k poznání, že dělání dobrých věcí pro většinu se neobejde bez určitého násilí na jisté menšině. Alternativa je jen jedna. My z té většiny budeme čistí jako lilium. Ale zaplatíme za to tím, že ta menšina bude vykonávat to násilí na nás. Nic mezi tím není. Buď vládne většina a je to demokracie nebo vládne menšina a říká si to demokracie. V samozvaných demokraciích západu jednoznačně vládne menšina. Pochybuje snad někdo… Číst vice »

Sio
Sio
30. 12. 2014 13:03

Ještě k tomu dodám. Ta menšina na nás páchá násilí především skrze nás, přesvědčuje nás, že tak, jak to je, to má být. Většina tomu věří, a ti, co ne … tak zase jsou tu nástroje – od zesměšňování, propouštění z práce až po fyzickou likvidaci. Pěkně pečlivě odstupňováno, jde přece o to, nás zastrašit a zblbnout. Co kdybychom se my, ta znásilňovaná většina, dohodli, že tu elitu, co nás znásilňuje, propustíme z práce? Pitomost? Nechme si to projít hlavou, prý nic není nemožné. Pro začátek by stačilo nečíst papírové noviny a časopisy, snad jen ty, co nejsou o politice.… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
30. 12. 2014 13:17

„… asi budeme muset ještě chvíli dospívat k poznání, že dělání dobrých věcí pro většinu se neobejde bez určitého násilí na jisté menšině. Alternativa je jen jedna. My z té většiny budeme čistí jako lilium. Ale zaplatíme za to tím, že ta menšina bude vykonávat to násilí na nás. Nic mezi tím není. Buď vládne většina a je to demokracie nebo vládne menšina a říká si to demokracie. V samozvaných demokraciích západu jednoznačně vládne menšina. Pochybuje snad někdo o tom? “ Zásadní poučení Sio, zkopíroval jsem si. Je v tom i můj postoj k padesátým létům minulého století u nás.… Číst vice »

Irena
30. 12. 2014 13:34

Sio napsal
Buď vládne většina a je to demokracie nebo vládne menšina a říká si to demokracie.

Teda Sio nevím, jestli jste tuto větu vymyslel sám, nebo někde slyšel, ale měla by se tesat do kamene.

peter.
30. 12. 2014 14:07

Irena napsal
Teda Sio nevím, jestli jste tuto větu vymyslel sám, nebo někde slyšel, ale měla by se tesat do kamene.

p.Irena
Keby Boh dovolil,aby v raji zriadili svoje veľvyslanectvo USA,tak vám garantujem,že do roka by tam vznikla nejaká menšina, do dvoch rokov farebná revolúcia a do troch rokov by Pána Boha zvrhli a nastolili to čo si hovorí demokracia(Sio)
To,že USA sa chystajú otvoriť svoju ambasádu na Kube je známe.To,že sa tak chystajú urobiť aj v Iráne je nové, ale dalo sa to očakávať.

Sio
Sio
30. 12. 2014 15:27

Irena napsal
Teda Sio nevím, jestli jste tuto větu vymyslel sám, nebo někde slyšel, ale měla by se tesat do kamene.

Ireno, tu vymyslel život. Stačí se podívat kolem sebe.

Sio
Sio
30. 12. 2014 15:32

Petrpavel napsal „… asi budeme muset ještě chvíli dospívat k poznání, že dělání dobrých věcí pro většinu se neobejde bez určitého násilí na jisté menšině. Alternativa je jen jedna. My z té většiny budeme čistí jako lilium. Ale zaplatíme za to tím, že ta menšina bude vykonávat to násilí na nás. Nic mezi tím není. Buď vládne většina a je to demokracie nebo vládne menšina a říká si to demokracie. V samozvaných demokraciích západu jednoznačně vládne menšina. Pochybuje snad někdo o tom? “ Zásadní poučení Sio, zkopíroval jsem si. Je v tom i můj postoj k padesátým létům minulého století… Číst vice »

Sio
Sio
30. 12. 2014 15:41

My Češi proti útlaku bojujeme v hospodě. Ta byla, je a snad i bude česká. Kavárna pro nás není. OM tímto povyšuji na virtuální hospodu. Podobnosti tu jsou, třeba některé štamgasty mám v oblibě a pár jich znám i osobně. S některými si dáváme virtuálně do zubů, až lítají „cihly“ a lámou se židle. :-)) Vypadá to švejkovsky, ale lepší než nabubřelé rádobyintelektuálství kavárny. Kavárna u nás sehrála pozitivní roli za národního obrození. Jenže tehdejší kavárna byla zaměřena proti moci RU. Ti lidé byli i reálně trestáni a pronásledováni. Dnešní kavárna je sborem patolízalů, vlezdoprdelků, rektálních alpinistů. Prostě špíny, odcizené… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
30. 12. 2014 15:55

Ano, Sio, ten názorový posun je výsledkem dlouhodobého poznávání a je bezpomínečně nutný. Každá grupa (rodina, obec, město, stát) musí být řízena, jinými slovy diktována. Řízena ke spokojenosti většiny, tam je ten zakopaný pes a střetávání světonázorů.. Řídit většinu menšinou ke spokojenosti menšiny – to je demokracie stávajícího typu. Navíc tam je i vlastnění a ovládání výrobních prostředků a přírodních zdrojů menšinou přinášející zákonitě vykořisťování. Sebevražedná kombinace kterou jsme dopustili. O tom nemám už žádné pochyby. Řídit ke spokojenosti většiny a k nespokojenosti menšiny – to je socialismus. VP a PZ ve vlastnictví všech, t.j. státu. Ne nadarmo se říká,… Číst vice »

Sio
Sio
30. 12. 2014 17:00

No, volby po r. 89 ukazují, že většina nebyla s komunisty řízeným socialismem spokojena. Jinak by logicky dostávali přes 50% hlasů, což se neděje ani vzdáleně. Komunisté by si dnes měli odpovědět na otázku, proč se to stalo a proč to tak je dnes. Strana, která díky své politice nedosahuje více než 50% hlasů, má v něčem rozhodně ukrytou systémovou chybu. Nechci dělat chytrého, že znám nějaký návod. Ale napadá mě pár možností. – slouží nikoli většině, ale menšině – tvrdí, že slouží většině, členstvo chce sloužit většině, ale přinejmenším její špičky slouží úmyslně menšině (korupce) – tvrdí, že slouží… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
30. 12. 2014 17:40

Sio, voličovy touhy jsou nevyzpytatelné, to nejsou vaše nebo moje touhy. Jak píšete „…. šmejdi, exekutorská mafie, církevní restituce, Benešovy dekrety, privatizace vody ..“, tohle všechno ona strana má zmáknuté a podle vás i mě odhlasované správně, jinak řečeno odmítnuté či hájené, a výsledek? Oněch klasických cca 10 % ve volbách. Kdepak, šance na změnu není, jsme účelově rozděleni na zájmové skupiny a nikdo nedá dohromady nic kloudného nového. Buď se přizpůsobíme my těm stávajícím stranám (nebo těm stejným jako stávající ač nově účelově vzniklým, jako je VV, SPO, TOP, ANO, a budou další…) a vybereme si z nich, nebo… Číst vice »

Argor
Argor
30. 12. 2014 18:25

Myslím, pane Kadubec, že úspěchy SSA při šíření komunismu jsou daleko velkolepější. Od r. 1918 jsme americkou kolonií. Že by se později na ta 4 desetiletí komunismu skrytý kolonizátor, když se ve skutečnosti jedná o mocné klany, organizace a tajné služby, vzdal svojí nadvlády je ale jaksi absurdní, obzvláště když má skrytou nadvládu nad celou planetou. Na internetu je již mnoho informací, že VŘSR vznikla a byla financována a exportována do Ruska právě z SSA. Nevím, jaký zájem tím sledovali, ale lidé v tzv. totalitách si uvědomovali svojí nesvobodu, zatímco Američané se v opojení konzumismu nechali zhypnotizovat do stavu absolutních… Číst vice »

Aleš
Aleš
1. 1. 2015 3:12

Nebo vládne většina, ale je to blbokracie.