Věřte-nevěřte médiím

Někteří z vás si ještě na televizní seriál Věřte-nevěřte pamatují. Pustili vám pět příběhů a na konci jste se dozvěděli, které jsou pravdivé a které jsou fikcí. Je to s podivem, ale tento seriál vlastně vůbec nikdy neskončil. Běží dodnes. A běží navíc prakticky ve všech médiích, a to každý, každičký den, prakticky nepřetržitě…

Akorát s tím rozdílem, že vám hned na začátku říkají, co je pravda a co je lež, v podobě propagandy. Režisér vás už nechce trápit přemýšlením, nechce, abyste si přidělávali práci s vlastním úsudkem. Režisér to s vámi myslí dobře, chce vám ušetřit zřejmě váš čas pro věci důležitější. Režisér vám rovnou řekne, na co koukat máte a na co koukat nemáte…

Pojďme si to vyzkoušet po staru. Jen tak pro radost, pro bystření vlastního úsudku, pro vlastní zvídavost. Tedy s tím rozdílem, že vám zde pro změnu komentář s vysvětlením, co je a co není pravda/propaganda, nikdo nedá. Prostě budete muset přemýšlet.

Hranice mezi pravdou a propagandou je často neviditelná. Karlovy ostrovy uvádějí: Věřte-nevěřte mediím. Dokážete odlišit pravdu od propagandy? Vyzkoušejte si to! Podívejte se na pět následujících příběhů a vyzkoušejte si svůj úsudek. Uhádnete, které z příběhů napsala propaganda a které přinesl sám život?

Závěrečná zpráva – Operace Pouštní bouře

Cíl Bin Ladin

Krym. Cesta do vlasti

(pokud odkaz nebude fungovat, tak zkuste hledat na You Tube nebo na ulozto.cz)

Vteřiny před katastrofou – 11. září

Uloupené Kosovo

Přeji šťastný, nerušený a ničím neovlivněný úsudek. Váš vlastní. Protože osud je výsledkem příčin a důsledků našeho jednání, o kterých si rozhodujeme sami. A slabostí osudu je naše síla. Vlastní úsudek, svobodné myšlení a přirozená intuice je dobrý základ. Ale musíte to najít. Pak to, co máte v sobě, vás zachrání, když to vytvoříte sami ze sebe. Jestliže to v sobě nemáte, pak vás to, co v sobě nemáte, zahubí.

PS: Soudružka Němcová se asi dívat nebude. Prý teď o bezesných nocích studuje nějaké seznamy.

Převzato z blogu autora Karlovy ostrovy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
6. 4. 2015 12:36

Citace – PS: Soudružka Němcová se asi dívat nebude. Prý teď o bezesných nocích studuje nějaké seznamy.

Správně má být – PS: Soudružka Němcová – Kabrhelová se asi dívat nebude. Prý teď o bezesných nocích studuje nějaké seznamy.