Víte, kdo v EU přepisuje dějiny ve prospěch Hitlera? Češka Jourová!

Aktualizace a omluva Věře Jourové:

Lubomír Man: Prohlášení a omluva Věře Jourové

Na internetových stránkách Aliance národních sil (ANS), jsem se o tom dověděl až dnes, ale protože možná jde o věc, která není novinkou jen pro mě, rozhodl jsem se o ní s vámi podělit.

Oč jde? Onoho 18. 9. t.r. schválil Evropský parlament usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Dokument má číslo 2019/2819 a jeho autorkou je česká komisařka EU Věra Jourová. Předsedkyně Aliance národních sil PhDr.Vladimíra Vítová k tomuto dokumentu na stránkách ANS sepsala komentář nesoucí titul: Trestuhodné usnesení EP přepisuje historickou skutečnost.

Trestuhodné v čem?

Podle Vladimíry Vítové v tom, že na zahájení 2. světové války dává na stejnou rovinu vinu Německa a Sovětského svazu.

V tom, že zcela pomíjí význam Sovětského svazu na poražení nacistického Německa a v některých bodech z něj dělá dokonce hlavního viníka.

Ke kterýmžto těmto dvěma bodům Vladimíra Vítová dodává:  Různí ‘politologové’ začínají již zcela oficiálně hovořit v tom smyslu, že Adolf Hitler zaútočil v červnu roku 1941 na SSSR preventivně, aby Evropu zbavil bolševismu  – viz letošní diskuse v Knihovně Václava Havla. Za hlavního agresora 2. světové války začínají tito takzvaní „historici“ označovat Sovětský svaz a o Německu pomalu – ale jistě – začínají hovořit v tom smyslu, že de facto bránilo Evropu před bolševismem z Ruska.

V tom, že v dokumentu je například zcela vynechána Mnichovská dohoda a nikde není uvedeno ani datum 1. 9. 1939, kdy skutečně vypukla 2. světová válka napadením Polska nacistickým Německem. V tom, že naopak ostatní data a smlouvy uvedeny jsou – například data obsazení pobaltských republik Sovětským svazem, napadení Finska Sovětským svazem a další.

V tom, že dokument zdůrazňuje, že druhá světová válka byla zahájena v bezprostředním důsledku smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení ze dne 23. srpna 1939, (pakt Molotov-Ribbentrop) a jejím prostřednictvím si tyto dva totalitní režimy s celosvětovými dobyvatelskými ambicemi prý rozdělily Evropu na dvě zóny vlivu (bod 2).

V tom, že tento dokument žádá všechny členské státy EU, aby si tento den podepsání paktu Molotov-Ribbentrop  (23. srpna) připomínaly jako Evropský den památky obětí totalitních režimů a aby to v zájmu posílení povědomí mladé generace o těchto záležitostech zařadily do osnov a učebnic pro všechny školy (bod 8).

V tom, že Evropský parlament (EP) také žádá Komisi (v bodě 12), aby účinně podporovala projekty (této nové) historické paměti v členských státech a činnost Platformy evropské paměti a svědomí a aby přidělovala náležité finanční zdroje v rámci programu Evropa pro občany na podporu vzpomínkových a pamětních akcí k uctění obětí totality.

Jinými slovy, EU nyní bude štědře finančně podporovat přepisování dějin. Dokument dále sděluje, že nacistické a komunistické režimy prováděly masové vraždění, genocidu a deportace a zapříčinily ve 20. století ztráty na životech a omezení svobod rozsahem nevídané v celé lidské historii. Odsuzuje akty agrese, zločiny proti lidskosti a masové porušování lidských práv, jež páchaly nacistické a komunistické režimy.

A tedy v tom, že staví na roveň nacismus a komunismus (bod č. 3).

V tom, že dokument konstatuje, že po 2. světové válce jsme ve střední a východní Evropě žili ve zločinném režimu, který byl stejný jako nacismus a že se země střední a východní Evropy svým vstupem do EU a NATO vrátily do evropské rodiny svobodných demokratických zemí a s pomocí EU jsme prý údajně úspěšně provedli reformy a dosáhli pokroku v sociálně-ekonomické oblasti.

V tom, že EP je prý hluboce znepokojen snahami současného ruského vedení překrucovat historické skutečnosti a maskovat zločiny spáchané sovětským totalitním režimem, což považuje za nebezpečnou součást informační války vedené proti demokratické Evropě s cílem Evropu rozdělit, a žádá proto Komisi, aby proti těmto snahám přijala rozhodná protiopatření (bod 16).

V tom, že v bodu se 18 konstatuje, že skutečnost, že v některých členských státech stále zůstávají na veřejných prostranstvích (v parcích, na náměstích, na ulicích apod.) pomníky a památníky oslavující totalitní režimy, připravuje půdu pro překrucování historických faktů o důsledcích druhé světové války a pro propagaci totalitního politického systému.

A tedy v tom, že pro EP a jeho poslance je žádoucí odstraňování soch našich osvoboditelů jako například sochy maršála Koněva.

A v závěru svého komentáře Vladimíra Vítová uvádí:

Všichni čeští poslanci EP (kromě jediné europoslankyně za KSČM) schválili tento zákeřný a hanebný dokument, který má za úkol přepsat dějiny. Dokument vytvořila a Evropskému parlamentu předložila  eurokomisařka za ČR Věra Jourová. Působení českých politiků v EU je TRESTUHODNÉ!

K čemuž bych já rád dopsal jen toto: Jourová a její přátelé v EU zřejmě osudově vsadili vše na platnost Orwellových slov o tom, že kdo ovládá přítomnost, ovládá i minulost. A že kdo ovládá minulost, ovládá i budoucnost.

A proto tato minulost musí být v zájmu budoucnosti znásilněna!

A jen tak na okraj. Pokud ve své knihovničce jako poklady uchováváte Paměti prezidenta Beneše či Válečné paměti Churchillovy, nebo Válečné paměti de Gaullovy, pak je klidně vyhoďte z okna. Paní Jourová z Třebíče z nich totiž na pouhých 85 řádcích svého „usnesení“ udělala makulaturu, vhodnou nanejvýš tak k podpalu. Nebo do sběru.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
QQ
QQ
25. 11. 2019 22:34

On kdysi v parlamentu EU drobet zjourovatěl i Keller. O další překvapení se postaral Ivan David, který dokonce přesvědčoval a přesvědčil i Blažka (asi aby nebyl s máslem na hlavě náš hrdina sám), aby spolu s ním hlasoval pro skandální rezoluci vinicí Rusko po boku Něměcka za rozpoutání 2. sv. války. Možná, že čerpal již z nového dějepisu od Koudelky z BISky. Zřejmě dobře nastavené služby v parlamentu EU spolu s odměnou se ukázaly na korupční či servilní hranici a to tak, že bylo nutné páníčkům se beztrestným kopancem do Ruska zavděčit. U generála bych rozhodně očekával jisté znalosti politiky… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
26. 11. 2019 8:45

Nechci europoslance za SPD omlouvat, ale ….
Vezměte že vám předloží ke schválení dokument ve kterém se praví že „1+1=2, 2+2=5,2-1=1,5-4=4,4+5=9 atd.“. Jak byste hlasovali? Když hlasujete PRO budete za magora protože přece 5-4 není 4, když PROTI budete za stejného magora protože 1+1 je jak každý ví 2. Pozměňovací návrhy nemají šanci na schválení.
Problém je v manipulaci těmi kdo připravují materiály. Jourová především. ANO, je to tak!

Aleš
Aleš
26. 11. 2019 9:13

Myslím, že v tomto si SPD a KSČM nemají co vyčítat. Každý se poslední dobou v něčem mýlili. Obě strany se snaží poslední dobou profilovat jako vlastenecké. Na jejich vzájemných animozitách pak však prodělávají občané a vydělávají ostatní subjekty, ke kterým jdou voliči. Nicméně myslím, že politici obou subjektů mají co říct. Stejně tak myslím, že je chybou (nebo zda to také není jen zákulisní zájem), to ostré vymezování SPD vůči ČSSD. Mnohem konstruktivnější by byla kritika nejzásadnějších chyb a předložení alternativních návrhů. Což tady i jindy trefný Tomio Okamura se propadá často do schematických ideologických předsudků… Politici výše zmíněných… Číst vice »

John Powder
John Powder
26. 11. 2019 12:40

Postoj pánů Davida a Blaška sice chápu, ale pokud jde o princip, tak rozhodně zvolili to nejméně správné řešení. Přece nemůžou hlasovat pro evidentní nesmysl, ať už je ve zbytku návrhu cokoliv. Pokud už je tam zmíněna spoluvina SSSR na rozpoutání války, tak tam buď mají být uvedeni i ostatní spoluviníci, a nebo to tam nemá co dělat. Kdo se o to zajímá, tak ví, že o spoluvině SSSR a okolnostech podepsání paktu se dá dlouze diskutovat, ale spoluvina tzv. západu – Anglie, Francie, Polska, Maďarska, Slovenska, a dalších, např. západních finančních kruhů – je naprosto neoddiskutovatelná.

Petrpavel
Petrpavel
26. 11. 2019 13:48

Aleši a Johne, napsali jste to hezky. Cítím to stejně. Rozporuplné pocity. Ale proboha, když ne ty dva subjekty, koho potom volit???

zedd II.
zedd II.
26. 11. 2019 13:59

Petrpavel napsal

Aleši a Johne, napsali jste to hezky. Cítím to stejně. Rozporuplné pocity. Ale proboha, když ne ty dva subjekty, koho potom volit???

Nikoho, anarchisti to říkají přes 100 let a zatím jsem se nezmýlil :)

zedd II.
zedd II.
26. 11. 2019 14:28

Už to nenajdu, ale byl jsem svědkem pořadu ČT k výročí defenestrace roku 1419. Hosty byli historik a jakože historik katolické strany. První nastínil dobový kontext a věnoval se tomu, co lze doložit, druhý dštil oheň a síru. Kdyby mohl, upálil by i Luthera. První byl slušný člověk a i když se mu zjevně kroutil pysk, do tirád oponenta nezasahoval – přece nebudu někomu skákat do řeči. Moderátor tradičně zcela mimo mísu „diskusi“ nezvládnul a vyzněním celého pořadu bylo, že Hus byl pomýlený troublemaker a skoroheretik, Žižka sprostý lapka. Jde o 600 let staré události a drtivá většina populace nemá… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 11. 2019 14:57

Donekonečna opakovat: Husity stvořila zkurvena KATolická cirkev. Všechno na světě má svoje příčinne souvislosti. KATcirkev si vždycky pletla světské panování a řeholní péči o lidskou dusi. Michala politiku, válečnou expanzi, materiální exploataci s vlastním výkladem duchovnosti tohoto i onoho sveta , a jeho šíření všemi azimuty. Prznitele lidských životů sami žrali , jak mafie, a kseftovali se vším moznym , jak volstryt. A německému valecnemu ksindlu KATcirkev pomáhala po Druhé světové různé zdrhat, kam se jen dalo. Katolická církev by se měla u Husitu ucit. V každém případě Kalich je přijatelnější symbol určité víry , než Kříž s hororovym pribehem.… Číst vice »

Vaska
Vaska
26. 11. 2019 15:52

jen tak pro zajímavost – 1990 bylo požadováno po svatým fotroj z vatikánu aby Honzu Husa rehabilitovali – vatikán sdělil že tuto otázku musí nejdříve 5 let studovat a posuzovat – a do dneška jsem se nedozvěděl k jakým závěrům soudruzi černoprdelníci dospěli. K církvím: rotročit člověka není problém – to dokázali už ve starověku, ale jak zotročit jeho duši a kontrolovat co si myslí aby se nebouřil a netoužil po svobodě – vymysleli náboženství, kde slibovali po smrti ráj (ještě odtamtud nepřišla ani jedna reklamace). A je vpodstatě jedno jaké to náboženství je. Nutno podotknout, že v současnosti náboženství… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 11. 2019 16:05

Vaska, dobrá větev možné diskuse.

alexithymie54
alexithymie54
26. 11. 2019 18:41

Budu pracovat jen v odrážkách – důvod? „Komentář se schvaluje“, hmm -obecný komentář: že to paní Jourová realizuje tak jak to realizuje v EP to se dá pochopit, vždyť tam proto SEDÍ (proto je tam také ve funkci)-ta už je vprvopodstatě ten neoliberální „ksindl“ – tak co se divíme!!! -to že Konečná hlasuje proti to je sice logické, ale je tam to „ALE“ – bez jakéhokoli předjímání, neboť doposud „drží“ tvář (rád bych za nějaký pátek tvrdil o ni to samé – moc si to přeji!!!) Pozn. 1. Jeden z VELKÝCH klasiků řekl: „…. buržuazní parlament je žvanírna….; …. jeho… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
26. 11. 2019 19:03

Kdysi náš vynikající VŠ profesor říkal: „…. jestli chceš pochopit nejdřív musíš znát terminologii…“ PAMATUJI SI! No, jo, ale s tím se dá pracovat – no, né! Tak např. (a to jeden z mnoha) Nyní velice „moderní“ výraz „neomarxismus“ ( většina to vy-googlí – jak jinak), no jo, ale má to háček, jaký? že to je negativní pojetí je jasné z toho googlu, ale ta negativní „pomazánka“ na tom marxismu ta zůstane jak smradlavý sýr přilepený na spodní straně stolu… a smrdí!!!! Že se jedná o „revizionisty“, „odpadlíky“,….., od marxismu, že je hnali do marxismu bičem to nějak uniká ….… Číst vice »

Bety
Bety
26. 11. 2019 20:44

alexithymie: „>Závěr: K historii příčinných souvislostí 1. i 2. sv., podílu západních „demokratů“ a dalších „kamošů“ Dolfy (přes maďary, poláky, francouze, italy, ….. a konče anglány) k tomu není co dodávat. Že ten „sovětský“ ivan nebyl blbec a že se z toho globálního průseru vymotal a navíc zachránil prdel kde komu o tom múže pochybovat buď jen vůl a nebo „NÁCEK“. – Historie se opravdu opakuje a nabírá obrátky (viz Jourová a spol.) právě proto, že novodobý ruský Ivan není blbec a znovu se snaží vymotat se z nyní „globalistického“ průseru. Jen nevím, jestli bude ještě mít chuť zachraňovat prdel… Číst vice »

racek
racek
27. 11. 2019 0:44

No jo, je to asi náhoda, ale Jourová souzní s hochy jako Herman, Halík i s hošem Putnou a i jeji předchůdkyně Hybášková …vlastně i David .. a ty spojuje … no, obecná nenávist vůči Rusku a ke všemu slovanskému. Konec konců, slovany bytostně nenáviděl i Karel Marx. Konec konců, Jourová je fakt důvěryhodná osoba. Když byla kdysi obviněna, našli u ní v garáži obálku s 400 tisícema a na účtech trochu víc peněz než si kdy vydělala, asi zmnožené úspory či co (jak se říká, kdo spoří má za tři)… no, nějak se z toho vykroutila. Našinec by asi… Číst vice »

zedd II.
zedd II.
27. 11. 2019 5:47

Poslal jsem dotaz do Jourové kanceláře, co že to jsou ty „evropské hodnoty“. Zatím 14 dní bez odpovědi. Jen pro vysvětlení: Snažím se ty EH najít už 4 roky a NIKDO je není ochoten vyjmenovat natož specifikovat. S jedinou vyjímkou pátera Halíka, který uvedl individualismus a pluralitu. Ač černoprdelník, předvedl v tom hodnotářském davu jediný koule.

zedd II.
zedd II.
27. 11. 2019 6:09

Vaska napsal jen tak pro zajímavost – 1990 bylo požadováno po svatým fotroj z vatikánu aby Honzu Husa rehabilitovali – vatikán sdělil že tuto otázku musí nejdříve 5 letstudovat a posuzovat – a do dneška jsem se nedozvěděl k jakým závěrům soudruzi černoprdelníci dospěli. Trvalo to ještě o pár let dýl, ale výsledek byl poměrně smířlivý: Hus byl reformátor Církve, nikoliv heretik. Zdejší církevní konzervy tenhle soud nepřijaly a dál sní o rekatolizaci místních bezvěrců. Na druhou stranu musím říct, že zdejší klérus církve nejsvětější není monolit a najde se tam spousta lidí, se kterými lze rozumně mluvit. Bohužel organizačně… Číst vice »

senil666
senil666
27. 11. 2019 6:55

Jourová je zlo. Je to bývalá komunistka, která v Evropě zavádí cenzuru.
https://www.epshark.cz/clanek/1630/evropska-komise-se-raduje-nenavistna-rec-uspesne-potlacena

racek
racek
27. 11. 2019 13:13

Jo senile, Zuckerberg, Jourová, Marx …

Irena
27. 11. 2019 14:40

orinoko • 27. listopadu 2019 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/CT-ParlamentniListy-cz-Echo24-Halo-noviny-Jak-obnovit-duveru-mezi-lidmi-a-medii-Josef-Slerka-ukazuje-jedinou-moznou-cestu-604650 Aha, takže si budeme muset za prohlížení Internetu platit! To nám pan všeznalý navrhuje? Abychom se zbavili toho zbytečného balastu asi. Jediné, co mu došlo, že tu je lid a elity, kteří stojí proti sobě. A co s tím? Prostě zavedem další hru s nenulovým součtem a budeme za informace platit. A že tu je jakási koncepce společnosti, která je založena na vykořisťování člověka člověkem, o čemž se taktně mlčí… To už není důležité. Že média jsou důležitým nástrojem a proto je nikdo neponechá jen tak náhodě a vždy budou poplatná koncepci společnosti… To… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 11. 2019 15:26

Ireno, me osobně spíše zaujala komentátorska stranka veci, ale samozřejmě mi neuslo, co sděluje dale.
Nic není zadarmo. My TADY to víme take. Ve hře je pak vícero moznosti, co s tim.
Já osobně nahlížím všude mozne, ale dělám rozdíl mezi moznym příspěvkem, a platbou za vlastně neznámým obsahem. Kupovat zajíce v pytli nedoporučuji nikomu. Vydelavat se ale dá na vsem. Dokonce i na údajné objektivite informaci.

orinoko
orinoko
27. 11. 2019 16:07

Ireno, tohle je prkotina.
Čeká nás jiná zalezitost: Obvinění Jakese, Strougala etc. z podpory zločinu na našich západních hranicich.
Netušil jsem , že po tzv. 30ti letech sametove svobody dojde na rejzak těžké liberální gilotiny v zájmu západní rite.
Pořád to zduraznuji: S německými Sasiky a spol., Madary a Rakusaky nás spojuje více a více NOVYCH problemu, než starých animozit.
Sopka puvodu?
Západní imperiální upadek, který nabírá podobu Niagarskych vodopádů .

alexithymie54
alexithymie54
27. 11. 2019 20:47

Zamyšlení: Hitler řekl svým soukmenovcům – Evropa mě podrží já totiž vystupuji proti bolševismu a proti židům a tohle v Evropě milují, a proto mě Evropa podrží! Ukázalo se to jako pravdivé! Celá Evropa, podtrhuji celá Evropa podržela nacisty, prostě celá v jejich pronásledování židů i bolševiků. V tom i v tom, když k jejich překvapení je v tom zastavila sovětská-rudá armáda. Ta je zastavila a nikdo jiný! Oni o tom nehovoří, oni naopak povzbuzují nový sen o Evropě! Řekněte jim, nezapomněli jste?!! Myslet si o Evropě něco jiného to je bohapustá iluze!! Evropská civilizace, zvláště ta Anglická a jimi… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 11. 2019 14:44

Dopis V.V.Putinovi Vážený pane prezidente! Přestože vím, že tento dopis nikdy nebudete číst, tak Vám ho musím napsat. Píši Vám z České republiky, kde od roku 1989 žijeme v „nové době“. Nová doba má nové politiky a nové výklady historie. Divná doba, podivní politici a zvláštní výklady historie. Říkají nám, že máme být pyšní na své hrdiny, kteří nyní bojují za naši svobodu někde tisíce kilometrů daleko v zemi, o které toho vím pramálo. Jsou to opravdu naši hrdinové? Já nevím, jsem prostý člověk a hrdina byl pro mě vždy ten, kdo bránil naše hranice před agresorem, třeba ten, kdo… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 11. 2019 14:46

Co se teď honí v hlavě pamětníkům a lidem, kteří při osvobozování Československa přišli o své předky ? Je to jen exces několika lidí, nebo takto smýšlí celý Český národ ? A to je, pane prezidente, důvod, proč Vám píši. Stydím se za „plivání“ na hroby, stydím se za přepisování historie a relativizování obětí rudoarmějců. A věřím, že nejsem sám. Nemohu mluvit za jiné Čechy, ale jednu věc uvedu. Před pár týdny byl Svátek zemřelých. Sváteční den, kdy lidé chodí na hřbitovy uctít památku zemřelých. Já také chodím každý rok na hřbitov a každý rok jdu zapálit svíčku k pomníku… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 11. 2019 17:59

Victoria – Журавли
https://www.youtube.com/watch?v=WFMtb5SfFV4

alexithymie54
alexithymie54
29. 11. 2019 18:23

Hmm pane velmi výmluvné!!!
Rovněž obrazový doprovod. Ta současná “pakáž”, která přepisuje historii musí jektat zubama, když to vidí!
Bohužel i “sviňárna” našich europoslanců, kromě jedinné, včetně pánů Davida i Blaška. Ti co vidíte na videu chtěli napadnout “demokratickou” Evropu!!!!!
Rusko-SSSR to podle zvednuté ruky jmenovaných je vlastně Říše zla horší než fašismus,hmmmm
Fujtabl!!!!!

Martin (už bez taky m) napsal

Victoria – Журавли
https://www.youtube.com/watch?v=WFMtb5SfFV4

alexithymie54
alexithymie54
29. 11. 2019 18:25

Čtěte tu rezoluci EP, podle níž se máme řídit.

alexithymie54
alexithymie54
29. 11. 2019 18:27

Ptejte se p.Davida a p.gen. Blaška co je vedlo k tomu, že byli pro tuto rezoluci EP!

alexithymie54
alexithymie54
29. 11. 2019 18:30

Ano jeřáby táhnou a nic je nezastavilo a ani nezastaví!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 11. 2019 23:05

Zdánlivě to nesouvisí. Zdánlivě… Spekulace s půdou drtí malé zemědělce na východě Německa http://casopisargument.cz/2019/11/29/spekulace-s-pudou-drti-male-zemedelce-na-vychode-nemecka/ a … Německo bude více přispívat do NATO http://casopisargument.cz/2019/11/29/nemecko-bude-vice-prispivat-do-nato/ „Sympatický“ grafík… cit.: „Pod tlakem prezidenta USA Trumpa se země NATO dohodly na novém rozdělení společných nákladů. Německo v budoucnu zaplatí stejně jako USA. To je o 33 milionů eur ročně více.“ Vězení skutečná jsou vnější i vnitřní… A jeden z drábů dohlížejících na „poslušnost“ uvnitř kriminálu zvaného svoboda a demokracie se jmenuje NATO. Moc už pak nezáleží na jeho skutečných vojenských „schopnostech“- jako dráb v svobodném gulagu současnosti je stále dostatečný… Když i ten Němec srazí… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
30. 11. 2019 9:22

Starosto Řeporyjí jste naprostý ubožák, sprosťák a žvanil. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zabijou-Pavla-Novotneho-Dopis-Putinovi-ma-pokracovani-Uz-i-od-Babise-604865 Nebýt osvoboditelů- Sovětských vojáků z Rudé armády vyletěli naši předkové komínem krematorií, či se udřeli v koncentrácích které by v případě vítězství „tisícíleté říše“ fuhrer povýšený z rakouského frajtra na „vůdce“ nechal s aktivní pomocí kolaborantů postavit na Sibiři. Za osvobození ČSR odevzdalo svůj vesměs mladý život víc jak 144 000 sovětských vojáků. Víc jak 500 000 jich bylo různě zraněno a často dožívali desítky let jako doživotní mrzáci. Nebýt SSSR jako stát a národ již mnoho desítek let neexistujeme. „Konečné vyřešení České otázky“ by jen předcházelo „vyřešení otázky Slovanské“ kterému… Číst vice »