Vítězem prvního kola Drahoš, Zeman si může začít balit kufry. Opravdu?

Jasným favoritem 2. kola prezidentských voleb je Miloš Zeman. A proto také už začala nevybíravá dezinformační kampaň z druhého tábora.

Zeman ztratil tři čtvrtě milionu hlasů. Sázka na Babiše mu zatím nevychází, píše Jiří Sezemský v Šafrově Svobodném fóru a pokračuje: „Podle očekávání první kolo prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, ale získal méně hlasů, než očekával. Proti minulým volbám ztratil 730 tisíc hlasů. Příliš zatím nezabrala podpora Andreje Babiše a Tomia Okamury. Pro druhé kolo má Zeman nižší potenciál než jeho soupeř Jiří Drahoš, rozhodne ale účast prezidentových odpůrců.“

Útoky na Drahoše začínají. Je to řinčení starými zbraněmi, pokračuje sám šéfredaktor a mimo dalších nesmyslů už před druhým kolem začíná dělat účet bez hostinského:Jakmile se ukázalo, že Miloš Zeman v prvním kole stojí se svými necelými dvěma miliony hlasů proti třem milionům voličů, kteří hlasovali proti němu, začala se projevovat útočná nervozita zemanovského tábora. Alespoň se tedy můžeme hned podívat, co nás čeká.“

Na to, jak je to s těmi ztracenými hlasy a třemi miliony antizemanovských hlasů, se stačí podívat na výsledky minulých prezidentských voleb a porovnat je s výsledkem prvního kola těch právě probíhajících:

2013

Zeman Miloš: 1. kolo 1.245.848 hlasů, 24,21 %, 2. kolo 2.717.405 hlasů, 54,80 %.

Schwarzenberg Karel: 1. kolo 1.204.195 hlasů, 23,40 %, 2. kolo 2.241.171 hlasů, 45,19 %.

2018

Zeman Miloš: 1. kolo 1.985.547 hlasů, 38,56 %.

Drahoš Jiří: 1. kolo 1.369.601 hlasů, 26,60 %.

Zdroj: Volby.cz

Skutečností tedy je, že současnému prezidentovi neubylo 730 tisíc voličů, ale naopak přibylo téměř 740 tisíc voličů (tedy se počet jeho voličů a jeho náskok před druhým v pořadí zvýšil z 0,8 procentního bodu na téměř 12 procentních bodů a v porovnání s minulým 1. kolem mu přibylo 60 % hlasů). Šafrovo tvrzení, že všichni voliči, kteří v prvním kole nehlasovali pro Miloše Zemana, hlasovali proti němu, je čistá úmyslná manipulace, která je v rozporu jak s výsledky minulých voleb, tak s předvolebními průzkumy.

Situace je tak zcela jiná, než se nás snaží přesvědčit všichni ti antizemanovští politologové a samozvaní experti v českých masmédiích. Favoritem je Miloš Zeman, pro vítězství ve 2. kole potřebuje přesvědčit dalších cca 600 tisíc voličů, přičemž v minulých volbách se mu povedlo výsledek z 1. kola více než zdvojnásobit. Koudel naopak hoří Jiřímu Drahošovi, ten by totiž ke svému vítězství potřeboval udělat to samé, co v minulých volbách jeho protikandidát. A možná právě to je ten důvod, proč okamžitě po skončení 1. kola začala velmi nevybíravá dezinformační kampaň od těch, kteří neustále ukazují prstem na druhé.

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
15. 1. 2018 9:31

Sice si dokážu představit, že mezi voliči protizemanovských kandidátů, např. Hilšera byli tací (a dokonce také znám), kteří ho volili jen kvůli věku a pomluvám, že je Zeman na tom zdravotně špatně. A že by jinak volili třeba právě Zemana. Nezpochybňuju jednoznačné vítězství Zemana v 1. kole. Nicméně, mám opravdu obavy, aby to tentokrát stačilo. Moje odhady mi říkají, že Drahoš má větší přesah k voličům mimo tzv. demokratický blok, než Zeman do něj. Voliči a politici např. ČSSD by si měli uvědomit, že takový Drahoš nejmenuje vládu, pokud v ní budou někteří potenciální koaliční partneři ČSSD, se kterými by… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 1. 2018 10:10

Jak dopadne druhé kolo si nyní netoufám odhadovat – možná až podle průběhu událostí následujících čtrnácti dnů. Ale jedna špatná a jedna dobrá zpráva: ŠPATNÁ – ať vyhraje kdokoli, tak to bude více nebo méně špatně – protože se za posledních 5 roků ve společnosti nenašel a nevyprofiloval žádný člověk státnického rozhledu i charakteru, který by jako kandidát mohl vzbuzovat ve společnosti všeobecnou důveru naději. DOBRÁ – ať vyhraje kdokoli tak bude zvolen přímou volbou a tedy zde nebude pro nikoho výmluva, že: „Já nic – to rozhodli oni“. Věřím, že při častějším opakování přímé volby, či referenda začne u… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 1. 2018 10:44

PS
M. Zemana nemám rád už od 90. let …
Nicméně musím konstatovat, že (z mého pohledu) za dobu jeho prezidentování ze zásadních věcí v podstatě neudělal nic špatně !

peter.
15. 1. 2018 10:59

Gatta napsal
ať vyhraje kdokoli, tak to bude více nebo méně špatně – protože se za posledních 5 roků ve společnosti nenašel a nevyprofiloval žádný člověk státnického rozhledu i charakteru, který by jako kandidát mohl vzbuzovat ve společnosti všeobecnou důveru naději.

Budem to druhé kolo sledovať so záujmom a v stávkovej kancelárii si znova vsadím na víťazstvo Zemana.
To,čo ste napísal je pravda.Je tu ale jeden fakt,ktorý Zemanovi nemožno uprieť.
Zeman nie je Kiska!!!Preto má na Slovensku percentuálne možno viac fanúšikov ako v ČR.V prípade zvolenia Drahoša,budú mať Česi vo funkcii prezidenta svojho českého Kisku.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 1. 2018 12:52

Miloš Zeman- ať je jaký je, byl a JE PREZIDENT, je možno očekávat že s pohledem na „nezávazanost“ v druhém volebním období jim i zůstane. Nebude mít důvod se nezastat „dolních 10 milionů“. DRAHO-š – ať je jaký je, bude jen Loutka Západu a Bruselských byrokratů zcela odtržených od reality i potřeb běžných lidí, byl by nepochybně jen „veřejně-skrytým“ finančním donorům uvázaný p-REZIDENT… Stan má pravdu, že s ohledem na platnost výroků jistého říšského ministra propagandy začíná lživá a „do“-blbující propaganda proti M. Zemanovi – vydávaná lidem za „volební kampaň“… Ve skutečnosti jde o UKÁZKOVÝ POKUS O MANIPULACI CELÝM NÁRODEM.… Číst vice »

Amenre
Amenre
15. 1. 2018 13:41

Gatta napsal
Věřím, že při častějším opakování přímé volby, či referenda začne u lidí fungovat následky svého rozhodnutí zpětná vazba, a ta časem vyvolá i pocit odpovědnosti za vlastní postoje a tím i vlastní život.

Referendum nebude, však to Drahoš to už před půlrokem odmítl.
A zpětná vazba ? No když vidím historické a i současné volební výsledky a zvolené poslance / senátory, tak bych řekl, že máte v tomto případě moc naivní smýšlení o tomto národě.

Gatta
Gatta
15. 1. 2018 14:42

Re Amenre: jasně, „Život musí být ale vždy optimista !“ No, s těmi poslanci to zase tak úplně špatně nedopadlo – nejen v ČSSD by o tom mohli dlouze vypravovat. Minule to lidi řešili kroužkováním – nyní plošně … :-) Ovšem hloupá pohodlnost nemyslet a věci nedomýšlet – ta tendence jít ve stádě – se strachem aby se přemýšlením o změnách náhodou něco ještě nepokazilo – vždyť co nám vlastně chybí … ta je až překvapivě zažraná – a to i u mladých vzdělaných třicátníků, kteří jsou na tom mnohdy hůř než zdejší stará garda dnes – natož stará garda… Číst vice »

koloděj
koloděj
15. 1. 2018 19:59

Gatta napsal
Dnes pěkný článek na iDnesu –

Pěkný ? Děsný …
„Omlouvají“ voliče Zemana, že jsou prostě zatvrzelí, a kdyby jen trochu byli přístupní „rozumným“ argumentům … nikdy by ho nevolili … ale jsou to holt tupouni zamindrákovaní, neschopni vidět pravdu pravdoucí a lásku láskoucí … Serešových 20 melonů a zřejmě slíbený doplatek pokud stádo „pochopí“ dělá divy. A pokud to nevyjde, šéfík se bude hooodně zlobit …

peter.
15. 1. 2018 21:45

Nerád sa miešam do tejto diskusie,ale som ohromený z toho,aké obrátky nabrala protizemanovská kampaň,ktorá sa dnes rozpútala nie len v ČR na ale aj u nás: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ondrej-Gregor-Brzobohaty-Dobro-moze-zvitazit-nad-zlom-pravda-nad-lzou-A-potom-vysvetlil-ze-zlo-a-loz-je-Zeman-296953 Stávková kancelária „Fortuna“ktorú vlastní neúspešný kandidát M.Horáček,dnes vypísala kurzy na víťaza 2.kola.Favorizuje Drahoša s kurzom 1,58 a Zeman má byť porazený lebo kurz na jeho víťazstvo je až 2,26 A práve som odišiel od televízora,lebo tam zase kydal na Zemana nejaký dôstojne vyzerajúci akademik alebo niečo podobné… najskôr IYI. Keď sa stane,že si Česi zvolia za prezidenta Drahoša,tak to trochu zamáva mienkou ktorú o Čechoch a Moravanoch mám už dlhé roky.Aj keď to… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
16. 1. 2018 2:34

Drahoše volí především mladí. Mladí pohlížející na každý svět růžově. Dobré zaměstnání (nejlépe za počítačem),velmi dobrý plat,oženit se s překrásnou dívkou(bohatým pohledným mladíkem),tak dvě roztomiloučké,mírně nevychovaná dítka,ovšem nesmí chybět auto,pes,dobré bydlení na dobré adrese, popř.nějaká ta chalupa nebo chata, každý rok dovolená v tramtárii.A nikdy nezestárneme. „ … je pozoruhodné, že současná mládež je patrně první generací v dějinách, která sice opět a zcela přirozeně revoltuje proti světu svých otců a dědů; činí tak však nikoliv směrem dopředu, ale dozadu. Zřejmě prvně v historii se tak může systém a jeho bezohlední a nemorální nositelé moci s úlevou plně spolehnout na… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 1. 2018 7:48

Re koloděj: – vidíte a já v tom viděl tu stádovou reakci logice doby nepřístupného „pražského kmene“ řídícího se slepě podle svých kavárenských elit. Ono to chování totiž platí pro všechny lidi – a platilo i v Biblických a ještě starších dobách. Tedy představy autorů článku o nějakém „novém člověku s jiným chováním“ (kolikrát už tady bylo) považuji za účelově naivní. Re Petrpavel: – každý život si hledá cestu k přežití a mladí, to je vždy život který musí hledat. Já za těmi zpátečnickými postoji vidím jejich docela obyčejný strach. Strach o vlastní identitu (proto ty selfíčka, tisíce přátel na… Číst vice »

Admirál
Admirál
16. 1. 2018 10:14
Aleš
Aleš
16. 1. 2018 11:21

Opravdu dobrý článek, Admirále.

Gatta
Gatta
16. 1. 2018 11:28

Re Admirál – s hodnocením hlouposti Donalda Trumpa, bych ještě chvíli počkal … Nezačínal na zelené louce a vše velké má velkou setrvačnost – tedy klade to velký odpor jakýmkoliv změnám.
A považují-li vás lidé za blázna, tak buď jste opravdu blázen, nebo ostatní jen nepochopili vaše záměry a cíle.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2018 12:32

V situaci, kdy si „deep state“ (který mimochodem není žádným skutečným státem) dělá s zevnitř rozkradenými a vyžranými USA co chce Donaldovi moc jiných možností nezbylo. USA již vůbec NEJSOU STÁTEM jak toto chápou obyvatelé nacionálněji založených států Evropy. A je jedno zda základem multinacionálních a multináboženských, nebo „mono“nacionálních či méně různorodých. Nejen ZÁSADNÍ rozdíl v pohledu na „právo“ mezi Evropou a Amerikou (USA-Can.) začíná být zjevný, on je dlouhodobě nejen díky historii čím dál zjevnější rozdíl v pojímání práva mezi Západní a Východní (Středovýchodní) Evropou. Historické, urbanistické, hospodářské etc. rozdíly mezi Evropou obecně a USA-Can.-Austral. „přístupem k rozvoji“ jsou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2018 13:05

Historie jedné malé země uprostřed Evropy mnohdy předznamenala vývoj na staletí dopředu. Bez ohledu na přesvědčení“Západu“ o svém „civilizačním náskoku“ je tento díky své „lásce k nerovnováze a sázkám na sílu a bezohlednost“ ve skutečnosti tím ZAOSTALEJŠÍM… „Středovýchod“ má řadu výhod- mezi nimiž je nutno zmínit střízlivost, menší ochotu k životu na dluh KTERÝ SE NAKONEC STAL ZÁKLADNÍ OSOU „rozvoje“ „Západoevropské subcivilizace“. Nutnost „Středovýchodu“ mnohem více, DIPLOMATIČTĚJI a SMÍŘLIVĚJI komunikovat – na mnohem méně bezohledném základě – je mj. obsažena a „promítnuta“ v mnohem větší kulturní blízkosti, společném základu „Středovýchodu“. Středovýchodní Evropa v blízkém kontaktu s vlivy „Orientu“ a Východu… Číst vice »

Admirál
Admirál
16. 1. 2018 13:11

Gatta napsal

Re Admirál – s hodnocením hlouposti Donalda Trumpa, bych ještě chvíli počkal …Nezačínal na zelené louce a vše velké má velkou setrvačnost – tedy klade to velký odpor jakýmkoliv změnám.
A považují-li vás lidé za blázna, tak buď jste opravdu blázen, nebo ostatní jen nepochopili vaše záměry a cíle.

Sohlas, Trump se potopil do bažiny, co se v ní nashromažďovalo blátíčko celá desetiletí, je možné, že bažinou projde.
Z vnějšího pohledu je to docela prča pozorovat, jak se s Kimem dohadují, čí babička umí lepší sáňkovat. Kdyby nešlo o život, člověk by se i zasmál.

Aleš
Aleš
16. 1. 2018 14:20

Cíl byl splněn, nebyla započata další válka, která by v tomto případě možná znamenala poslední. Na poli diplomacie dostal DEEP STATE pěkný políček. Korejci zahájí dialog bez a navzdory prohnilému západu, Trump pompézní podporou pitomostí US administrativy nahrává zbytku světa, časté stížnosti ruské diplomacie na neschopnost amerických partnerů, které už Američané nejsou schopni jakkoliv vyvracet, USA na vážnosti nepřidává. Teď už se jim jsou schopni postavit i Turci, kteří si zatím v minulosti troufli jen na Řecko. Nejsem si jist, zda se již také neúčastním seance Trumpologie, ale můj osobní pocit mi napovídá, aby USA a svět prošel tou bažinou,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2018 15:17

ČR s Milošem Zemanem JE pro Evropu do určité míry zajímavá. Co se týče zdravého smyslu vnímání naší pozice v Evropě i ve světě- tady je Zeman mnohem zdravější než Drahoš. ČR se Zemanem- jako realistou- měla i pro RF určitý význam (a tím i pro Evropu- a nejen)… Bez Zemana se Evropa nepo… – ale opět o něco spíše se může po … V každém případě se v tom případě – přes „okázale slušnou“ re-prezentaci na ČR Evropa (nejen) – stejně okázale slušně „vytento“ … ČR bez Zemana – ale podle strany a vlády Bruselu „zakompletovaná“ do „ztvrdlého Západního… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 1. 2018 15:31

Vasko – vynikající postřeh!!!

Admirál
Admirál
16. 1. 2018 16:18

Aleš – největší prohra USA v byl nepodařený puč v Turecku a následné přiblížení se Turecka k Rusku. Ač se o tom moc nemluví, je to porážka strategického významu a ukázka upadající kompetence složek americké moci. Ostatně rozklad, vnitřní boje, jednání nezávisle na centru je vidět čím dál, tím častěji. Trump byl a je i uvízlý v „bažině“ kamenem v soukolí neocon a sorošů. Zaplať Pán Bůh za něj.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2018 18:53

Vaska napsal

k zamyšlení ?!
http://www.novarepublika.cz/2018/01/hrozi-cr-barevna-revoluce-1cast.html

Správně, taky jsem tam alespoň do komentářů na snahu změnit volby ve fanatismus vymytých palic natlakovaných „touhou po změně“ cosi napsal…
:-)
Ten Fučík měl svatou pravdu: „Lidé bděte!“…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2018 19:18
Aleš
Aleš
17. 1. 2018 5:48

http://forum24.cz/martin-jaros-otevreny-dopis-volicum-milose-zemana-a-nerozhodnutym/
Nová strategie kavárny, jak nevypadat jako hnědé smrduté…

http://forum24.cz/keller-soudi-ze-zeman-je-nejlepsi-sjednotitel-kdyz-ma-tolik-hlasu-tak-to-radsi-nejednotu/
Už to z nich leze, rádoby demokratů, skutečné cíle našich demokratů.
Lumíci, hrrr na Rusa! A konečné řešení české otázky je v kapse!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 1. 2018 9:08

ten „zdroj“- „forum 24.cz“ – to je protievropská špína demagogů „pravdy a lásky“- DEFRAUDANTŮ.
pevně věřím, že Středovýchodní Evopa a ČR se ještě nezbláznily…
viz například svinstvo typu níže:
http://forum24.cz/ted-se-ukaze-jak-jsou-cesi-odolni-lzim-ruska-rozmetadla-hnoje-uz-bojuji-za-zemana/
Začínám mít dojem že jde o „médium“ goebbelsových ukázkových fašistů.
A „novináři“ kteří s z „minulého režimu“ a doby mu předcházející pamatují akorát houby nás budou poučovat a kázat nám o morálce…
V průběhu následujících 14 dnů se prokáže kdo tady ztratil poslední zbytky cti a soudnosti.
Lidé by na to – kdo je kým – neměli zapomínat…

Aleš
Aleš
17. 1. 2018 11:34

https://www.novinky.cz/domaci/460757-drahos-nema-volice-fischera-horacka-a-hilsera-jiste-cast-z-nich-k-2-kolu-neprijde.html
To rozmetadlo hnoje demagogů pravdy a lásky jsem schválně zmínil. Přesně takoví, kteří takové zdroje (des)informací berou jako svoji modlu a berou tohle jako alternativu proti mainstreamu, pracují jako nadřízení v různých institucích či firmách. Vím, o čem mluvím. Když takoví defraudanti řídí stát, jak to pak může dopadnout. Taková zásadní nekompetence má ZÁSADNÍ VLIV I NA ODBORNOST takových řídících a pracovních sil.