Vojensko-průmyslový-mediální a monetární komplex: Válka je dobrá pro byznys

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.

Vlády se připravují na válku, jejím začátkem by měl být obrovská elektromagnetická detonace nad územím USA, píše veterán elitní jednotky zelených baretů v článku ZDE , který převzal i server Zero Hedge. Je zde i zmínka o České republice, která volá spolu s Maďarskem po zřízení evropské armády. Pokud by byla řízena stejně jako Evropská unie, tak potěšpánbůh.

Vzhledem k výzvě Angely Merkelové, aby se občané připravili pro případ katastrofy a zásobili se, dále k upozornění německé Bundesbanky, že v případě krize nemohou občané počítat s tím, že by Bundesbanka byla schopna zásobovat bankomaty penězi, jelikož to není jejím úkolem, a vzhledem k napětí v Rusku, kde probíhá přechod části průmyslu na válečný režim, není varování amerického veterána mimo.

Schůzka G20 žádné uvolnění napětí nepřinesla

Budˇ Hedvábná stezka nebo válka. Tento komentář pro ty, kteří umí anglicky, potvrzuje úpadek euroatlantické osy a přesun hospodářské moci na Východ a na Jih. Můžeme si vybrat, spolupracovat, nebo se stát obětí války. Jedna věc je spolupráce, druhá podřízení se novým plánům globalizátorů z Východu. A ti skupují přístavy, pozemky a vše, co lze za nahromaděné dolarové papírky ještě směnit, jako diví a Evropa se má těšit z příchodu čínských investorů.

Bohužel nemáme politiky, kteří by byli schopni představit nový evropský model spolupráce a řízení rovnovážných makroekonomických procesů, řešení finanční a dluhové pasti a sociální otázky v Evropě a vystupovat jako svéprávný, rovnocenný partner vůči USA, ale i Číně nebo Rusku. Máme pouze zbabělce, kteří vidí v politice prostředek svého životního zabezpečení a jsou ochotni ohnout hřbet a prodat i svou vlastní babičku, když jim z toho něco kápne. Podle toho se svět také na dnešní Evropu dívá. Jako na starou, unavenou, ustrašenou dámu, která si prohlíží krabičky se zašlými krajkami (naše evropské hodnoty) a rezignuje na svou budoucnost. Tím se ovšem stává snadnou kořistí.

Konflikt s Ruskem jako skvělý potenciál pro kšeft

Všechna západní média, a naše pochopitelně ještě víc, v posledních letech nedělala nic jiného, než představovala Vladimíra Putina jako největšího světového zloducha. Důvod je zcela jednoduchý: Konflikt s Ruskem představuje skvělý potenciál pro kšeft. Malá skupina nenasytných psychopatů touží dosáhnout větších zisků, stejně jako před I. a II. světovou válkou. Stačí těmto lidem naslouchat a citovat je, dřív než nás Evropské hodnoty označí za agenty Kremlu.

Tak například bývalý zástupce náčelníka armádního štábu Richard Cody, který je nyní činný jako viceprezident L-3 Comminications (což je sedmý největší zbrojařský koncern v USA, který v roce 2015 obdržel od americké vlády 7522 objednávek v hodnotě 5 miliard dolarů, řekl dle The Intercept : „V důsledku konce studené války se rozšířil po světě mír“, a to díky zanikajícímu Rusku a slavícím členským státům NATO. (Nezná ani zeměpis, protože zanikal Sovětský svaz). „Zeď padla“, řekl, „a všechny vojenské výdaje byly utlumeny.“ „Nyní Rusko procitlo a vykonává tlak na spojence USA“, argumentuje Cody. „Národy, které patří do aliance NATO, by měly uvolnit 2 % HDP na vojenské výdaje“, říká. „Víme, že trend nahoru přijde a my se na to pořádně připravili.“

Aerospace Industries Association, obchodní organizace sloužící zbrojařským koncernům, požaduje zvýšení vojenských výdajů, aby se mohlo lépe čelit zvýšeným nebezpečím. A Wiliam Hartung, ředitel Arms and Security Project at the Center for International Policy přiznává, jakým přínosem pro byznys je ono údajné ruské nebezpečí: Ruské žně umožní dodatečné zisky pro výrobce zbraní, jelikož se jedná o standardní argument pro zvýšení rozpočtu Pentagonu. Defense One píše rovněž o zvyšujících se vojenských rozpočtech jako o přímé odpovědi na „ruské nebezpečí“. NATO bude potřebovat nová letadla, drony, tanky a uzavírá článek citátem šéfa SAAB koncernu pro Velkou Británii Petera Cederleho: „ Nejsou to jenom USA, kdo vede „všeobjímající války“.

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
13. 9. 2016 18:52

Válka nebo její hrozba není jen podmínkou zisků vojensko-průmyslového komplexu. Válka je podmínkou přežití kapitalismu. Velké ničení a zabíjení způsobuje zbídačení obyvatelstva, kterému nezbývá, než se uskrovnit a vyhrnout rukávy – tj. levná a zároveň kvalifikovaná (ta nekvalifikovaná je za hubičku kdykoli) k dispozici. Rozrušená infrastruktura, zničené fabriky, domy … obrovské zakázky, přímo hlad po dodávkách zboží a služeb. V takové situaci je kapitalismus na koni. Naopak dlouhodobý mír vede k zahnívání, čehož jsme svědky.

Béda
13. 9. 2016 19:00

Armáda generála Haftara v Libyi obsadila všechny důležité naftové přístavy a tím vyvolala hněv USA a EU. USA, UK, Francie, Německo, Španělsko a Itálie vyzvaly armádu k okamžitému opuštění obsazených přístavů a to bezpodmínečně. http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3615833 Kdo je Haftar? Jestli jsem si ho nespletla, měl by to být bývalý generál Kaddáfího, který se pak ale nechal obelstít od USA a v bitvě o Libyi se postavil proti Kaddáfímu. Po sesazení Kaddáfího ho ale čekalo nemilé překvapení. Byl vyloučený z Generálního kongresu (dočasný správní orgán) a moc postupně začaly přebírat teroristické organizace – a to “pod záštitou” OSN. Vojsko Haftara neuznává současnou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 9. 2016 20:09

Sýrie:
Брифинг первого заместителя начальника ГОУ ГШ ВС РФ генерал-лейтенанта В. Познихира
https://www.youtube.com/watch?v=hA_UuxgP6fw

hudryper
hudryper
13. 9. 2016 20:09

Poslední článek na aeronetu dokazuje,že okolo Killary fouká pořádný fičák a ona sama jede s kopce.
Vřele doporučuji k seznámení :
http://aeronet.cz/news/video-demokrate-zvazuji-odstoupeni-hillary-clinton-z-boje-o-bily-dum-jeji-nemoc-ma-mozna-souvislost-s-tim-ze-kongres-zacal-vysetrovat-fbi-ze-zatajovani-dukazu-cz-titulky/

peter.
14. 9. 2016 13:38

Možno si niektorí ešte spomenú na průser Ukroboronpromu,ktorého sa dopustil voči Chorvátsku.Chorváti si u tejto ukrajinskej firmy objednali generálku stíhačiek Mig-21.Ukrajinci zákazku splnili,no potom sa ukázalo,že na to použili ND z vyradených mašín.Teraz sa Bulhari rozhodli zadať podobnú objednávku na modernizáciu svojich stíhačiek Mig-29 tej istej firme.V tomto prípade si však už dávajú pozor a Ukroboronprom musí zháňať ND priamo v Rusku.Napriek obojstranému embargu sa mu to nejakým podivuhodným spôsobom darí.V Rusku sa ozývajú hlasy,že ak sa našiel kanál pre zásobovanie takých špeciálnych ND aké sú potrebné na modernizáciu Mig-29,tak nie sú záruky,že na Ukrajinu neprúdia aj zbrane,zbraňové systémy a… Číst vice »

peter.
14. 9. 2016 15:12

Toto som pred chvíľou objavil.Nejako tomu nemôžem uveriť.Ale ak to nieje pravda,tak sa jedná o obyčajný hyenizmus.
http://politobzor.net/show-106223-amerikanskiy-telekanal-soobschil-o-smerti-hillari-klinton.html

peter.
14. 9. 2016 15:24

peter. napsal

Toto som pred chvíľou objavil.Nejako tomu nemôžem uveriť.Ale ak to nieje pravda,tak sa jedná o obyčajný hyenizmus.
http://politobzor.net/show-106223-amerikanskiy-telekanal-soobschil-o-smerti-hillari-klinton.html

Opravili sa!Je živá.Aj tak je to od toho média svinstvo.

peter.
14. 9. 2016 15:28

peter. napsal
pod posteľou 8 miliárd rubľov v dolároch,zabalených v originálnych obaloch pochádzajúcich z tlačiarne FEDu.Prevláda mienka,že peniaze boli určené na Ruský „majdan“.

https://cont.ws/post/372188
http://ukraina.ru/digest/20160914/1017450736.html

Irena
14. 9. 2016 16:26

http://vz.ru/news/2016/9/14/832517.html
Киев должен принять закон о выборах в Донбассе и предоставить особый статус региону, это политическое условие встречи в нормандском формате, заявил глава МИД Франции Жан-Марк Эйро.

Irena
14. 9. 2016 16:32

Hele přeložený Parlamentní listy
http://inosmi.ru/politic/20160806/237462412.html

Sio
Sio
15. 9. 2016 8:31

peter. napsal Možno si niektorí ešte spomenú na průser Ukroboronpromu,ktorého sa dopustil voči Chorvátsku.Chorváti si u tejto ukrajinskej firmy objednali generálku stíhačiek Mig-21.Ukrajinci zákazku splnili,no potom sa ukázalo,že na to použili ND z vyradených mašín.Teraz sa Bulhari rozhodli zadať podobnú objednávku na modernizáciu svojich stíhačiek Mig-29 tej istej firme.V tomto prípade si však už dávajú pozor a Ukroboronprom musí zháňať ND priamo v Rusku.Napriek obojstranému embargu sa mu to nejakým podivuhodným spôsobom darí.V Rusku sa ozývajú hlasy,že ak sa našiel kanál pre zásobovanie takých špeciálnych ND aké sú potrebné na modernizáciu Mig-29,tak nie sú záruky,že na Ukrajinu neprúdia aj zbrane,zbraňové… Číst vice »

peter.
16. 9. 2016 14:50

Sio napsal
Kde na to stále berou zdroje? Ukrajina asi stojí ušáky hodně peněz …

http://antifashist.com/item/dengi-ne-pahnut-yaroslavskij-motornyj-zavod-postavlyaet-motory-ukrainskim-karatelyam.html
Ako medzi gangstrami: „Je to len obchod,nič osobné“