Volby 2021: Volební kalkulačka na ruský způsob

Pavel Letko

Rozkaz zněl jasně. Na Bělehrad! Tak se jde na Bělehrad a bez keců. Nakoupit vrtulníky, kupují se vrtulníky. Elektrárnu staví strejda z Ameriky a basta. Výběrové řízení už proběhlo. Za podporu minulých disidentů je třeba platit. Prohráli jsme válku, je třeba platiti reparace. Nikdo nás zadarmo před sebou samým bránit nebude.


Znáte tu ruskou kalkulačku, či spíše počítadlo řečené sčot? Zdánlivě primitivní, leč funkční. Volby jsou za dveřmi a ve vzduchu je otázka „koho volit?“ Spočítejme si to tedy hezky v klidu a jednoduše, aby mohl každý porozumět. Základem volby je porozumět světu, v němž žijeme. K tomu máme několik vyvinutých smyslů, byť každý trochu jinak.

Můžeme začít volbou mladých pro mladé. Ano, jde o naše mladé Piráty spojené s TOP veterány. Vypadalo by to možná, že bude legrace a na Hradě se bude zase jezdit na koloběžce jako za Václava Havla, ale to by byla mýlka. Z dredatého obhájce marihuany a bezbariérového stahování dat z internetu je seriózní politik, který se jezdí ukazovat do centrály NATO, aby jej snad někdo nepodezříval, že by chtěl zamezit nějakým válkám, zabíjení po tisících a milionech. Kdepak, kde je Pirát, tam je boj za demokracii a lidská práva všech pirátů a jejich dětí.

Jeden by se až divil, nač další seriózní politici, když tu máme už staré osvědčené kádry z TOP09, ODS a udavače z KDU-ČSL. Jeden za 18 a druhý bez dvou za 20. Znáte to. Ožebračit si své děti nenechají od nikoho, natož od bohatého Babiše, na kterého teď konečně prasklo, že si koupil nemovitost. Vedle nákupu nějakých akcií, na které se už zapomnělo a výstavby Čapího hnízda, na které se nezapomene nikdy, a únosu vlastního syna na Krym, který (objektivně posoudí Džamila), jde o o megazločin. Tak už mu Rakušan a Bartoš přejí basu. Babiš vlastnil stovky firem a prostřednictvím jedné si koupil nemovitost! V kapitalismu! Nu, považte! Je sice trochu škoda, že to prasklo až teď před volbami, protože jsme naprosto nestranní, a i když kauza je stará 12 let, nikdo vyjma Babiše nás nemůže podezřívat z účelovosti nebo tak něco. Důkazem je, že na to přišlo mezinárodní spiknutí, tedy co to melu, mezinárodní sdružení novinářů na Sorosův způsob. Kdo je to ten Soros? No, to je ten pán, co radil Havlovi jak dělat nezávislou politiku. Nezávislou na voličích, samozřejmě.

Jen tak se mohla podařit úspěšná privatizace nejen Lucerny do Václavových rukou. Lítalo v tom nějakých ušmudlaných 100 milionů přes agenta StB Junka a Chemapol, který poté, co vyplatil Václava, tak zkrachoval a obloukem je celá Lucerna v Havlových rukou. Tedy to úplně ne, protože Václav je už na onom světě společně s lidmi, kteří mohli těžit z jeho verze lidských práv a jím podporovaného „humanitárního bombardování“ Jugoslávie, a také s Iráčany, které podpořil zvacím dopisem. Tedy podpořil Bushe a jeho kamarády z USA a koalice ochotných kumpánů, aby ve jménu lidských práv lidem Iráku pomohli trochu potrhat ručičky a nožičky, protože v Pákistánu se schovával dlouholetý spolupracovník CIA Bin Ládin.

Že jste z toho jeleni? No, to je jenom proto, že na vás momentálně blahodárně nepůsobí náš mainstream odkojený hlavním proudem z New York Times, Washington Post, TV Fox, BBC a CNN. Prostě koalice, s níž spolupracují sdružení bojovníci z ICIJ. To je takové sdružení aktivistů, které se nebojí ukázat třeba na Putina a nasadit mu psí hlavu. Za takovou odvahu jim samozřejmě přísluší náležitá odměna a tak není divu, že je sponzoruje i náš dobrý Soros. Naproti tomu zbabělec, který zveřejnil video zobrazující vraždění americkou armádou, hnije ve vězení. Prostě demokracie „padni komu padni“, pliveš na Rusko, blahobyt tě nemine, pliveš na USA, riskuješ vězení nebo předčasnou smrt. Takový svět je docela srozumitelný, naši mladí Elfové a Piráti mu dobře rozumějí.

Babiš mu sice také rozumí, ale ne zcela. Úlohou předsedy vlády, prezidenta a vůbec každého Čecha je bezpodmínečná poslušnost triumfu vůle. Rozkaz zněl jasně. Na Bělehrad! Tak se jde na Bělehrad a bez keců. Nakoupit vrtulníky, kupují se vrtulníky. Elektrárnu staví strejda z Ameriky a basta. Výběrové řízení už proběhlo. Za podporu minulých disidentů je třeba platit. Prohráli jsme válku, je třeba platiti reparace. Nikdo nás zadarmo před sebou samým bránit nebude. Není třeba budit zdání nezávislosti, to lid obecný jenom zbytečně mate. Je třeba držet jednotnou linii.

Vedle řešení problematiky ústřední komunity každé demokracie, LGBTVPSVZ, mňoukajících koček a reality show je třeba myslet na stěžejní rozdělení společnosti. Politik je tu od toho, aby si řádně nastudoval scénář od Sorosů či amerických velvyslanců a umělecky jej podal lidu obecnému. Lid obecný má ku pomoci jednak ty mediaguru z ICIJ, jednak neziskové organizace, ve kterých se dá docela dobře přijít ke slušnému zisku do vlastní kapsy. Nejeden příznivec Milionu chvilek pro demokracii by mohl vyprávět. To samozřejmě neučiní, není blázen.

V konečném důsledku lid obecný platí ze svých daní jak politiky, tak neziskové organizace i mediální čaroděje. Není pak divu, že lid obecný není příliš bohatý, to ale také není účelem. Všichni se nemohou celý rok válet u moře. Kdo by je obsluhoval? Celý svět je stvořen především pro určitou elitu. Ta dosáhla takové úrovně, že si dovede opravdu vychutnat dobrou kuchyni, divokou přírodu i třeskutou zábavu. Chudé potom zbytečně bolí hlava a ráno musí do práce, takže se to nehodí.

Babiš se také nehodí, a to především proto, že ruší takovou pěknou idylu a činí sluhy zbytečně nespokojenými. To samozřejmě platí i o stranách vlasteneckých, protože nevědí, kdy přestat, kdy jde jen o taškařici peroucích se rabů jako v případě fotbalových fanoušků a kdy už by nejeden vlastník k úhoně dojíti mohl.

Putinovo Rusko je toho zářným příkladem. Po úžasném Jelcinovi nabízejícím Rusko celému světu nejmocnějších za babku tam již nejeden z horní desítky úspěšných k finanční újmě přišel, či se dokonce přesunul na čas do kriminálu. Prostě skandál. V Rusku pohrdli americkým scénářem a píší svůj vlastní. Neuvěřitelné.

No, a komunisté? Tak o těch ani nemluvit, to je nejhorší zlo, protože by elitám chtěli svět odejmout, jakoby se mohl obejít bez konkrétního vlastníka. To by byla jistě škoda, protože vlastníci tohoto světa připravili všem již v minulosti spoustu zajímavých her a dobrodružství. Afričanům, Indiánům, Japoncům i Evropanům. Padni, komu padni. A kdo si vytáhne peška zítra? Pánbůh ví.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
8. 10. 2021 4:29

Dantovo Peklo aneb Očistec Hieronyma Bosche.
Nebe a dudy. Tak se věci mají, když rohy /a OM/ neobSÍRA obSERver.

peklo.jpg
Gatta
Gatta
8. 10. 2021 6:07

Jedno velké téma těchto voleb o kterém se sice stálle řeční, ale prakticjpky mlčí.

https://dfens-cz.com/o-cem-se-ve-skutecnosti-bude-hlasovat-tyto-volby/

Podobně jsem v žádné volební kalkulačce nenašel otázku “ zachování plwteb v hotovosti“.

PPK
PPK
Reply to  Gatta
8. 10. 2021 14:36

Za vším, co se děje, jsou vždy světoví bankéři a jejich bílé koně typu Soroše.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
9. 10. 2021 6:51

Jistě, to je pravda, ale na něčem je musíte „nachytat“, jinak je to jen fráze.

To, že daň z pálení nafty v autech (v dopravě) a v kamnech je cca 12x rozdílná je takový ten bod zlomu, po kterém by měl prozřít každý..
Z hlediska fungování společnoti ( aby lidé nezmrzli) je to logické, ale z hlediska inkvizičnií totální války za vzduch bez „vražedného“ CO2 je to oprtunismus jako prase.

Tedy v té svaté válce protiCO2 jde zcela jasně o úplně jiné cíe.
To je ten bod, kdy se vůdce staává trvale NEDŮVĚRYHODNÝ.

orinoko
orinoko
8. 10. 2021 12:57

S takovýmito trotlly musíme ehm sdílet tento svět. Naštěstí se nacházejí v poněkud izolované poloze – Ostrov švábů a pukavců: „brtnikvbrlohu Souhlasím do posledního puntíku s vittou – opakuju – kdyby nebylo pitomců a postupovalo se podle toho co se po desítzky let o šíření infekcí ví + nové poznatky vědy tak mohlo být do 8 týdnů po problému, takle se v tom patláme už druhý rok.“ Nějaký NWO ondoň pravil před rokem a půl, že corona potrvá 20 let a jurský občan Babák, že covid potrvá 2 roky. Ale je to marný, je to marný … hej hospodo, flašku… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
8. 10. 2021 13:16

Pozitiva bytí se mají chile k světu.
Na emerický vocal institut jsem sdělil, že jsem kdysi hrál se zpěvákem, který prohlásil, že by všechny kytaristy nejraději pozabíjel, protože jsou to narcisové. A přidal jsem: Já nevím, já je mám rád. Obzvlášť ty dobré.
A najednou dostávám celou jejich produkci a život jako na talíři. A zadarmo. Trubka mi gratulovala k takovému jevu.
Nebát se a s lidmi se bavit. Hlavně s těmi, kteří za to a o to stojí.

Alva
Alva
8. 10. 2021 17:29

Volební místnosti se ještě ani nezavřely, hlasy se ani nezačaly počítat a povolební čachry se začínají úspěšně rozjíždět. A hyeny to vzaly pěkně zostra -,od nejvyšší příčky. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ustavni-expert-kysela-parlament-dostal-duvod-zbavit-zemana-pravomoci-176877#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=jRHMvNMZh0r-202110081639&dop_id=176877&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz „Prezident Miloš Zeman je nemocný. Jeho okolí ale odmítá říct, jak je to vážné. Ústavní expert a právník Jan Kysela vysvětluje, jak by Zemanovy pravomoce mohly přejít na parlament a vládu – prezidentovi navzdory. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by se prezident chystal tohoto úkolu vzdát. Ústavní expert Jan Kysela v rozhovoru pro Seznam Zprávy vysvětluje, jaké mají politici možnosti, pokud by nabyli dojmu, že prezident není schopen vykonávat svůj úřad“. A tohle… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Alva
8. 10. 2021 18:03

Tchajwanec se už třese na prezidentování. Pánbůh s námi a zlé pryč!

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
8. 10. 2021 18:25

Věci ani náhodu nestojí v tak tragickém gardu. K nám jsem dorazil a hned jsem slavnou volekomisi sprdnul, jak to, že jsem nedostal volelisty jako každé voleby. Čuměli na mě a po sobě jak vejři. Prý tam atd. Za plentou jsem zdržel bandu voletelů, přičemž jsem si dával záležet na tom, abych mačkal každé prase způsobem mačkání použitého papíru. Komunistům ve volební komisi jsem sdělil, že je kapoprasta chtějí zaorat, ale že není všem dnům konec. Co dodat? Takovou volební přepadovku jsem snad za celý svůj život ještě nezažil. Přicházeli rodiče s dětmi, mladí i starci na chmelu. Vzhůru do… Číst vice »