Vše odpuštěno, vraťte se!

Těmito slovy v nadpise lákal Vladimír Putin ve svém nedávném projevu k národu uprchlé oligarchy k návratu do Ruska. Slibuje jim (dokonce zaručuje!), že policie, prokuratura a soudy se nebudou zabývat jejich loupežemi, zlodějnami, krádežemi a kriminálními činy.

Samozřejmě jsem byl těmito slovy od Putina velice překvapen. Kde je morálka a spravedlnost? Že by i v Rusku platilo to, co v křesťanské Evropě, kde Morálka a plnění Desatera přikázání se vyžaduje pouze od lidí na spodních příčkách společenského postavení, tedy u lidí dole? A nedodržování se tvrdě trestá. Copak církev (klérus), šlechta (tzv. aristokracie) a buržoazie (podnikatelé) tohle někdy praktikovala? Ani v nejmenším! Pro ně morálka a Desatero bylo něco jako obtížný hmyz, neboť s chutí a radostí vždy a neustále loupili a vraždili. Samozřejmě že to zakrývali vznešenými žvásty a velkolepými řečičkami o vlastních vysokých morálních hodnotách, aby realitu poddaný lid jenom tak snadno neprokoukl.

Putinova amnestie pro zločince mne velice zklamala. Snad takovým malým ospravedlněním bylo, že také pronesl: „Všichni chápeme, že původ peněz bývá všelijaký, že se vydělaly a nabyly různě. Jsem však přesvědčen, že offshorovou kapitolu dějin naší ekonomiky a země už je potřeba ukončit.“ Jiný i slovy: Dobře, kradli jste, kradli jste ve velkém, ale Rusko teď potřebuje kapitál, se kterým jste uprchli na Západ, no a pokud budete onen lup investovat v Rusku, tož vaši velkokrádež zlegalizujeme. No, a pokud se nevrátíte, západní oligarchové vás stejně oškubou. Takže si můžete vybrat. Jsem si jistý, že spousta oligarchů se do Ruska za těchto podmínek rádo vrátí.

Tedy v kapitalismu, a to jak v západním evropském a americkém či v ruském, je naprosto běžné kriminálními způsoby nabývat velké majetky. To je vlastně charakteristický rys kapitalismu vůbec, což tvrdil už Marx v kapitolách o akumulaci.

Zde se ovšem nabízí srovnání s nedávnou Klausovou amnestií kriminálníků-milionářů a miliardářů. Klaus ovšem žádné podmínky zločincům nedal, jak to udělal Putin. Klidně si mohou užívat svého lupu, aniž by cokoliv málo investovali v Česku, dokonce ani sprostě okradeným občanům nemusí nic vracet. Můj syn takto přišel o osmdesát tisíc, hodně dalších, kteří měli lesní stroje, přišlo o mnohem vyšší částky. Podnikatel Zdeněk Š. dle policie ČR a soudu si přišel na 120 miliónů. Dostal taky osm let, ale odvolal se. Okradl kolem 15 tisíc svých zaměstnanců – lesních dělníků, půl roku jim neplatil mzdy a neproplácel faktury. Spousta z nich neměla na zaplacení inkasa, nájmu, ba ani na jídlo. Mnoho z nich také skončilo v rukou exekutorů. Soudní proces trval déle než osm let, nikomu ze soudců nevadilo po celých osm let nic, o důsledky jeho bohumilé a bohulibé činnosti se nezajímali. Nebyl pravomocně odsouzen, je tedy nevinen. Naši slavní lidskoprávní havloidi se starají třeba o porušování lidských práv v Bělorusku, kde nějaký proamerický pisálek nemá možnost své názory publikovat v médiích, což je strašlivé porušení lidských práv, ale tisíce dělníků, kteří u nás nedostanou mzdu, jsou jim lhostejní. To by se za krutého diktátora Lukašenka v jeho zemi stát nemohlo, takoví soudcové by si museli hledat jiné zaměstnání, stát (či vězeňská služba) by jim jinou práci rychle našel.

To je ta vysoká morálka a právní stát v kapitalismu. Zdeneček, můj bývalý kamarád, byl tedy Klausem amnestován. Nevlastní nic, nemá žádný majetek, je vlastně bezdomovec, bydlí v nájmu u své družky. Chudáček malej, že? Tož takové je srovnání amnestie Putina a Klause. V Rusku tihle oligarchové-kriminálníci beztrestně řádili celých deset let! A bylo to ještě mnohem drastičtější než u nás. A to přitom západní politici a žurnálisti chválili Jelcina za jeho dokonalou demokracii a naprostou svobodu a perfektní dodržování lidských práv. Vysoké morální hodnoty Západu se ukázaly v pravé podobě.

My obyčejní, kterých je 99,9 %, umíme a dokážeme snadno a lehce počítat do tisíců, miliónu, dvou, snad i do deseti, někteří možná i do stovky miliónů. Ale jakmile má někdo miliardu ba miliardy, počítá úplně jinak. Zákony platící v číslech do miliónů jsou nám známé, běžné, srozumitelné, ale zákony platící v oboru miliard, ty jsou nám nepochopitelné a jsou zajisté také odlišné od těch našich běžných, určitě nám budou nesrozumitelné. Když multimiliardář přijde o pár milionů ba i miliard, vůbec to nemusí ani zaregistrovat! Ale když my přijdeme o tisícovku, tak jsme ale setsakramentsky naštvaní. Pohledy na svět takového Rothschilda a námezdního dělníka se diametrálně odlišují.

Představme si jenom tak v duchu, že každou minutu nám v obýváku na stoleček spadne shůry od Pánaboha stokoruna. Já jenom sedím v křesle a dívám, jak se mi hromadí finance. Za hodinu mi spadne na stůl 60 stokorun, tj. 6.000 korun. Za celý den, tedy za dvacet čtyři hodin se hromádka stokorun zvětší na 144.000 korun (6.000 x 24). No a za celý rok to bude neuvěřitelných 52.560.000 korun (144.000 x 365), slovy: padesát dva miliony pět set šedesát tisíc. Pokračujme ještě dál, kolik to bude za deset let? No připíšeme nulu, tedy 525.600.000, slovy: pět set dvacet pět miliónů šest set tisíc korun, tedy zaokrouhleně půl miliardy. A kolik to bude za dalších deset let, tedy celkem za dvacet let? Zase připíšeme nulu, tedy bude to 5.256.000.000, slovy pět miliard dvě stě padesát šest miliónů. Klidně pokračujme po dalších desetiletích dál, ale už jenom zaokrouhleně. Za třicet let to hodí 50 miliard, za čtyřicet let 500 miliard – dál přece už nemá smysl počítat.

To jsou ale věci, co? Pokud mi Pánbůh (či úroky) bude každou minutu shazovat z nebes stokorunu, budu milionářem už za rok, ale miliardářem až za dvacet let! A přesto se u nás někteří stali miliardáři přes jednu jedinou noc! To museli být skutečně velice schopní a super inteligentní a navýsost morální a čestní občané dodržující právo, co? A jestli si někdo myslí, že ze mne čiší závist (určitě to napíše Leho), tak ho můžu poslat akorát do…

60
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
60 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Autoři komentářů
fajtSioDolmennemo50Gatta Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
koloděj
Člen
koloděj

no, pěkný článek, ale pane Kadlubec, buď by to chtělo menší rozčílení nebo zopakovat matiku, nebo lépe vysvětlit vaše „výpočty“ Pokračujme ještě dál, kolik to bude za deset let? No připíšeme nulu, tedy 525.600.000, slovy: pět set dvacet pět miliónů šest set tisíc korun, tedy zaokrouhleně půl miliardy. A kolik to bude za dalších deset let, tedy celkem za dvacet let? Zase připíšeme nulu, tedy bude to 5.256.000.000, slovy pět miliard dvě stě padesát šest miliónů. tak za 10 let 500 mega a za dvacet pět miliard ? ne náhodou jen jedna miliarda ? .. no, ono v těchto částkách… Číst vice »

mirror
Člen
mirror

Mám štěstí, že nemusím vymožeností kapitalismu využívat. Stačí mi výplata. Není od kapitalisty. To také znamená, že od soudů nečekám spravedlnost. Řadoví policajti z místa bydliště, kteří jsou dostatečně známí, jsou také ucházející. Napadá mne, že bránit se kapitalismu lze například dopisy reprezentantům tohoto režimu. Všichni, kterým současný režim ublížil, by si měli písemně stěžovat osobními dopisy. Pište zvláště funkcionářům a poslancům stran, které tady po listopadu vládly. Pište vládě, pište církvi, jmenovitě Jebavému alias Dukovi, dále Vlkovi, Gebauerovi a jiným. Pište prorežimním umělcům, novinářům, do rádia a televise. Stěžujte si, obviňujte adresáty ze zodpovědnosti, buďte neúnavní a vyvolejte u… Číst vice »

JanK
Člen
JanK

Pro Koloděj: Jo, máte pravdu, nemá se násobit (jako u úroků) ale pouze sečítat. Omlouvám se.

peter.
Člen

mirror napsal
aby je trápilo svědomí.

Ako ste na to prišli,že majú nejaké svedomie?

fajt
Člen
fajt

tak u nás se v drtivé většině v klídku po havlovsku kradlo ( dodejme , že za hlasitého jásotu davu, kterému se to bůh ví proč moc líbilo – tedy než padli na hubu) a ještě více odkloňovalo – v Rusku to bylo za Jelcina úplně jiný rodeo, tady se opravdu mordovalo a umíralo hlady… mohl použít asijskou taktiku zákazu vývozu měny, zisku…ale je to prostě ruská duše, buduje imperium a v podstatě nepřítel je velmi zákeřný a všeho schopný ( pro čistého kapitalistu je jeho krok povzbuzením, pro spekulanty s vedlejším záměrem by se v budoucnu mohl stát i… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

Možná je na čase smířit se s realitou. Politika a morálka nejdou dohromady. Buď budete morální a zašlápnou vás. Kdo si vzpomene, jací jste byli? Anebo se tomu zašlápnutí budete bránit všemi dostupnými metodami. Budete nemorální, avšak také živí. Putin hájí Rusko. Všemi dostupnými metodami. Protivníci už dávno shodili rukavice. Možná je čas ujasnit si, co vlastně na tom je nemorálního?

fajt
Člen
fajt


Sto roků v kopalně mlčel jsem,
kdo mi těch sto roků vrátí?
Když jsem jim pohrozil kladivem,
kdekdo začal se mi smáti. ..)

fajt
Člen
fajt

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5187-to-co-se-stalo-v-detroitu-se-deje-po-celych-usa – takže jo, kdo z koho… a ještě si tam střílí do svých…zatím černých. ..)

Alena
Člen
Alena

video už bohužel není k dispozici, ale poslanci ruské dumy předložili návrh zákona o deoffshorizaci ekonomiky i s vysokými tresty za nedodržení zde
http://outsidermedia.cz/rusko-poslanci-p%c5%99edlo%c5%beili-st%c3%a1tn%c3%ad-dum%c4%9b-n%c3%a1vrhy-z%c3%a1kon%c5%af-pro-deoffshorizaci-ekonomiky/
že tento zákon byl již schválen jsem se dočetla zde
http://denikreferendum.cz/clanek/19261-v-rusku-vstupuje-v-platnost-bic-na-oligarchy-ma-zdanit-zisky-odvadene-do-danovych-raju
Rusko nutně potřebuje peníze pro investice, má nastaven celý finanční systém ke spekulacím, ne k investicím, které se tím pádem nevyplácí. Rok 2014 měl být rokem k nastartování investic v Rusku, ale dle Glazjeva se to nedaří realizovat

http://www.novarepublika.cz/2014/12/putinuv-poradce-glazjev-o-financni.html
Rusům se nedostává peněz na úvěry pro rozhýbání ekonomiky. To bude důvodem, aby Putin přilákal oligarchy a zaručil jim beztrestnost. Mám dojem, že ve svém projevu slibuje daňové prázdniny i živnostníkům.

idiotronic
Člen
idiotronic

Ten orientační propočet prováděl před lety Jiří Hanák na stránkách Lidových novin( než byl odejit) pro Viktora Koženého. Za předpokladu, že začal podnikat 17.11.1989 ve 24.00 hodin, vyšlo mu, že vydělával 730 000 korun za hodinu. Je lhostejné, že už nevím, ke kterému datu autor skončil uzávěrku, protože nabytí majetku bylo beztak jednorázovou akcí a pak majetek zvolna mizel, a pak i Viktor Kožený (náhle).

Petrpavel
Člen
Petrpavel

Tentokrát s vámi, Sio, naprosto souhlasím.
Ano, „… Putin hájí Rusko. Všemi dostupnými metodami. Protivníci už dávno shodili rukavice. …“ .
Nelíbí se mi to, ale to tak všechno co s tím můžu dělat. Putin může, a dělá. Taková je realita.

maruska
Člen
maruska

Nejsem častým přispívatelem do diskusí, ale tady mi nedalo. Již první odstavec obsahuje lživé tvrzení. Pán Putin nic nesliboval a ani nic nezaručoval, on pouze navrhoval. Ono by to chtělo zamyslet se i třeba nad pravomocemi prezidenta, pane Kadlubče, jestli to vůbec v jeho kompetenci je. Ale možná jsme oba poslouchali rozdílné projevy a komentáře k nim. Viďte.

peter.
Člen

Putin nevyhlásil žiadnu amnestiu pre zločincov ani pre oligarchov,ktorí sa ukryli pred trestným stíhaním v zahraničí.Putin navrhuje vyhlásiť amnestiu na kapitály(nie na kapitalistov)ktoré unikli z Ruska.Ide o obrovské sumy a Putin chce ,aby sa tieto peniaze vrátili do Ruskej ekonomiky.Má to súvis s offshore firmami.Putin má svoju predstavu ruského kapitalizmu spojenú aj s nutnosťou zabezpečenia sociálnych potrieb samotných Rusov.
Už nadpis článku je zavádzajúci a svedčí o autorovom nepochopení Putinovho prejavu.

Gatta
Člen
Gatta

Putin je velmi inteligentní a jistě četl i Saint-Exuperyho a Machiavelliho díla.

peter.
Člen

peter. napsal Putin nevyhlásil žiadnu amnestiu pre zločincov ani pre oligarchov,ktorí sa ukryli pred trestným stíhaním v zahraničí.Putin navrhuje vyhlásiť amnestiu na kapitály(nie na kapitalistov)ktoré unikli z Ruska.Ide o obrovské sumy a Putin chce ,aby sa tieto peniaze vrátili do Ruskej ekonomiky.Má to súvis s offshore firmami.Putin má svoju predstavu ruského kapitalizmu spojenú aj s nutnosťou zabezpečenia sociálnych potrieb samotných Rusov. Už nadpis článku je zavádzajúci a svedčí o autorovomnepochopení Putinovho prejavu. Časť Putinovho prejavu týkajúca sa amnestie na KAPITÁL ju tu: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/925/vladimir-putin-pro-nas-je-suverenita-existencni-podminkou Nevidím tam ani slovo o tom,že sa jedná o amnestovanie zločincov.Autor článku Putinov prejav buď skreslil úmyselne… Číst vice »

hudryper
Člen
hudryper

V putinovském Rusku ,podobně jako v Číně,se vyvíjí nový režim. Po první etapě s využitím všech výhod korporátního kapitalismu začnou tyto režimy podle mého názoru omezovat sociální nesouměřitelnost. Jinak by nemohly přežít konfrontace s centrálními bankstery,které je čekají. Ruský nebo čínský nacionalismus je samozřejmě silná karta,ale v křiklavě nespravedlivém režimu by postupně slábla. Zřejmě půjde o systém ,který bude využívat tržní vztahy,konkurenci a přitom bohatství jednotlivce bude limitováno celospolečenskými zájmy a nedodržování limitů bude stále přísněji trestáno. Putinova amnestie má jednorázový efekt. Kdo z oligarchů se podrobí,bude po nějakou dobu omezován ve své hrabivosti podstatně méně než ti,jejichž nakradené prachy… Číst vice »

peter.
Člen

hudryper napsal
V putinovském Rusku ,podobně jako v Číně,se vyvíjí nový režim. Po první etapě s využitím všech

Nejaká modifikácia Leninovho NEPu?

Aleš
Člen
Aleš

mirror napsal Mám štěstí, že nemusím vymožeností kapitalismu využívat. Stačí mi výplata. Není od kapitalisty. To také znamená, že od soudů nečekám spravedlnost. Řadoví policajti z místa bydliště, kteří jsou dostatečně známí, jsou také ucházející. Napadá mne, že bránit se kapitalismu lze například dopisy reprezentantům tohoto režimu. Všichni, kterým současný režim ublížil, by si měli písemně stěžovat osobními dopisy. Pište zvláště funkcionářům a poslancům stran, které tady po listopadu vládly. Pište vládě, pište církvi, jmenovitě Jebavému alias Dukovi, dále Vlkovi, Gebauerovi a jiným. Pište prorežimním umělcům, novinářům, do rádia a televise. Stěžujte si, obviňujte adresáty ze zodpovědnosti, buďte neúnavní a… Číst vice »

fra
Člen
fra

Těžko říct zda tato vábnička od VP za účelem vrácení kapitálu do Ruska bude mít nějakou odezvu. Ti co kapitál vyváží a převážně žijí v zahraničí asi nemají valný vztah k Rusku a je to pro ně jen výborná „dojná kráva“. Co přesně Putin řekl je v přiloženém videu od minuty 27:56, projev byl na ČT24 vysílán s přerušením při instalaci ministra dopravy.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411058061204

Bety
Člen
Bety

Myslím si, že svět není černobílý a my někdy nekriticky chceme, aby ti, jež z nějakého důvodu uznáváme, byli bílí jako padlý sníh. Jenže jít proti tankům s chlebem a solí není zrovna nejúčinější taktika, zvlášť, když jak dobře víme, protivník nemá vůbec žádné morální zábrany. Pokud to Rusku pomůže a to je to, co má podle mne Putin v prvé řadě na mysli, tak to udělat musí. Iluze si o nich určitě nedělá, jen doufám, že ví jak je udržet na uzdě, až se mu nahrnou zpátky. O tom, jaké má dlouhodobé plány se můžeme jen dohadovat, ale pro… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dvousečná zbraň: http://www.dolezite.sk/Cena-ropy-na-minimech-QU3uxZ.html „… Toto drastické snížení cen přivede většinu ropných gigantů do určitých potíží, ať již vzhledem k nedostatku finančních prostředků na vykrytí státních rozpočtů (Rusko, Saúdská Arábie) nebo díky vysokým těžebním nákladům (USA,Kanada). Zvláštní pozornost si zaslouží pozice Spojených států, které zvýšily svoji produkci během posledních pěti let o více jak 3 mil.b/den a to téměř výhradně z břidlicových formací (Bakken,Eagle Ford,Permian…). I když se počáteční přehnaná euforie ohledně shale oil začíná pomalu vytrácet je situace v tomto těžebním oboru mnohem katastrofálnější než je presentováno. Nevídané a stále rostoucí zadlužení sto dvaceti sedmi největších společností trefně popsal ve… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

http://www.blisty.cz/art/75745.html

„Putin pronese projev a hodnota rublu se propadne. Šéf evropské ústřední banky pronese projev a propadnou se burzy. OPEC má konferenci ve Vídni a propadne cena ropy. Japonský premiér vyhlásí předčasné volby a pokles jenu vůči dolaru se zrychlí. To všechno se stalo za posledních šest týdnů v už tak svárlivém roce, píše ekonomický reportér Channel Four News Paul Mason v deníku Guardian…“ Opět dvousečná zbraň potvrzující že zavádění sankcí proti surovinové velmoci v systémové krizi jsou sebevražedným nesmyslem.

fajt
Člen
fajt

http://archiv.ihned.cz/c1-63226450-budu-zalovat-byvale-vedeni-o-miliardy-rika-spravce-zalozny-msd-ivo-hala – Plán, který musí schválit insolvenční soud, počítá s vytvořením virtuálního „data roomu“. Na pozici správce tohoto virtuálního tržiště prý přichází v úvahu PPF banka nebo J&T. Do něj budou moci zájemci nahlédnout za nevratný poplatek až 300 tisíc korun a vratnou kauci 200 milionů korun. „Bude to hra pro velké kluky .“ – a to jde o podělanou čezkou záložnu, jak se asi hraje o pár ligových úrovni výše. ..)

fajt
Člen
fajt

http://archiv.ihned.cz/c1-63198980-drobne-dluhy-lze-nadale-vymahat-pomoci-exekuce – „Vymáhat se bude dál. Záleží na věřitelích, jakou obchodní strategii zvolí. Velké společnosti a advokátní kanceláře celý proces zautomatizovaly a zcela jistě v tom budou pokračovat. Nejde jen o firmy, věřitelem je často obec, stát nebo jimi vlastněný subjekt. Týká se to například pokut u městských dopravních podniků. Tady lze ale s dlužníky pracovat i jinak než pouze exekučně vymáhat dlužné částky,“ míní Šmejkal z Poradny při finanční tísni. U malých částek, jako jsou dluhy vůči dopravnímu podniku nebo telefonním operátorům, jde zpravidla o takzvané formulářové žaloby. Právní zástupce tedy vyplní formulář, což je víceméně rutina, která není… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

peter. napsal Nejaká modifikácia Leninovho NEPu? Asi v tom je nějaká podoba. Putin, podobně jako kdysi Lenin, pochopil, že je potřeba zapojit maximálně vnější zdroje. To ostatně dělá i Čína, kde by by byla bez investic a odbytu z celého západního světa? Jde o to, zda je dnes její trh dostatečný, aby absorboval jejich produkci, až USEU na ni nasadí rovněž nějaké embargo, jak mají ve zvyku. Myslím ostatně, že něco podobného zkouší i Zeman. Dostat sem zdroje zvenčí. Ano, výprodej rodinného stříbra atd. Ale je potřeba se podívat dál. Je v bytostném zájmu západních koncernů, které v některé zemi… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Re Sio – on kdyby to Putin „prodal“ všechno Rohtschildům, tak by taky lidi měli nějakou tu výplatu a navíc i neochvějnou stabilitu.

Alena
Člen
Alena

Rusko potřebuje vyrábět doma, a to za pomocí úvěrů či cizinců, kteří si budou v Rusku zakládat své firmy. Rozhodně si chce ponechat surovinové zdroje pod svou kontrolou. Stát potřebuje finance, a to kromě vlastního chodu a sociální oblasti i např. na armádu. Snaha Putina o to, aby zemědělská produkce byla domácí a Rusko nemuselo dovážet léky, je chvályhodná. Nadnárodní kapitál ano, ale pod kontrolou Rusů, tak jako v Číně. Pokud se nemýlím, Čína má pravidlo, že ne každá cizí firma může založit v Číně společnost se 100 % zahraničním kapitálem. Omezení platí v Číně pro strategické obory, např. energetika,… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

fajt napsal

http://archiv.ihned.cz/c1-63226450-budu-zalovat-byvale-vedeni-o-miliardy-rika-spravce-zalozny-msd-ivo-hala –Plán, který musí schválit insolvenční soud, počítá s vytvořením virtuálního „data roomu“. Na pozici správce tohoto virtuálního tržiště prý přichází v úvahu PPF banka nebo J&T. Do něj budou moci zájemci nahlédnout za nevratný poplatek až 300 tisíc korun a vratnou kauci 200 milionů korun. „Bude to hra pro velké kluky .“– a to jde o podělanou čezkou záložnu, jak se asi hraje o pár ligových úrovni výše. ..)

Když zapojíme holandský interpol, třeba by mohlo dojít i na skutečné vlastníky PPF. A Holanďani by si nás měli předcházet, kolik toho ještě vydrží ty jejich hráze?

Dolmen
Člen
Dolmen

hudryper napsal V putinovském Rusku ,podobně jako v Číně,se vyvíjí nový režim. Mám na celou věc podobný názor. Zřejmě jde o využití dravosti kapitalistů k pozitivním cílům. Využití některých vlastností kapitalismu – produktivity, efektivnosti, inovativnosti – k hromadění domácího kapitálu a tento následně směrovat na sociální cíle v zájmu celé země a jejího obyvatelstva. Myslím, že v Číně se odehrává podobný proces a my v jeho počátcích nemůžeme odhadnout oč přesně běží, protože se jedná o běh na dlouhou trať. Řekl bych, že autor článku se dívá na věc příliš dogmaticky prizmatem sociální spravedlnosti a hlavně netrpělivě. Některé věci však… Číst vice »

Béda
Člen
Béda
Aleš
Člen
Aleš
Aleš
Člen
Aleš

http://www.blisty.cz/art/75737.html#
Bubliny hloupější a sprostější než česko-britský bulvár. Lehovistům nepomůže ani diagnostikování a možná ani následná léčba. Jakožto nejsem prezidentem, tak se klidně k něčemu tak oplzlému vyjádřím. Izolace sociopatů a jiných deprivantů je nutná. Ať už vězení či ústavy. Sociopaté a deprivanti škodí lidské společnosti víc než kdejaký obyčejný malý parazit.

Sio
Člen
Sio

Gatta napsal

Re Sio – on kdyby to Putin „prodal“ všechnoRohtschildům, tak by taky lidi měli nějakou tu výplatu a navíc i neochvějnou stabilitu.

Opravdu? Jste si tím jist?

Sio
Člen
Sio

Alena napsal Rusko potřebuje vyrábět doma, a to za pomocí úvěrů či cizinců, kteří si budou v Rusku zakládat své firmy. Rozhodně si chce ponechat surovinové zdroje pod svou kontrolou. Stát potřebuje finance, a to kroměvlastního chodua sociální oblasti i např. na armádu. Snaha Putina o to, aby zemědělská produkce byla domácí a Rusko nemuselo dovážet léky, je chvályhodná. Nadnárodní kapitál ano, ale pod kontrolou Rusů, tak jako v Číně. Pokud se nemýlím, Čína má pravidlo, že ne každá cizí firma může založit v Číně společnost se 100 % zahraničním kapitálem.Omezení platí v Číněpro strategické obory, např. energetika, doprava, finanční… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

Béda napsal

A v opačném gardu rozdmýchávači války a podporovatelé nacismu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Polaci-volaji-do-Berlina-Az-na-nas-Putin-hodi-atomovou-bombu-jste-na-rade-vy-Mame-strach-z-Ruska-349060

No, už jenom to, jak tam čtu „polští intelektuálové“, stačí, abych byl doma. Je to banda typu „kníže, k lidu blíže“. Otřesná chamraď urážející veškerou inteligenci národa.

Béda
Člen
Béda

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5196-ukrajina-odmitla-kvuli-jedne-miliarde-dolaru-uzavreni-vzdusneho-prostoru

Ukrajinská vláda ignorovala doporučení Evropské agentury pro bezpečnost letectví a neuzavřela svůj vzdušný prostor několik dní před havárií malajsijského boeingu, informoval list The Sunday Times s odkazem na zdroj z agentury.

Experti agentury posoudili v rozhovoru s ukrajinskými kolegy bezpečnost letů na tímto regionem.

Avšak nemají právo zasahovat do rozhodnutí suverénních států.

Advokát čtyř německých rodin, jejichž příbuzné zahynuli v letecké havárii, podal žalobu proti ukrajinské vládě u Evropského soudu pro lidská práva. Sdělil, že se kyjevské úřady chtěly vyhnout ztrátě poplatků za lety, které činí asi jednu miliardu dolarů ročně.

Sio
Člen
Sio

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-vyrobil-Evrope-obrovsky-problem-A-ma-sanci-ovladnout-situaci-varuje-analytik-Campbell-349063

Tohle je fakt síla. A ta perlička na koncei mě rozesmála.
„Ukrajinštinu stejně jako angličtinu totiž neovládají všichni členové kabinetu, včetně americké dámy, litevského bankéře a gruzínského šamana. Proto se museli smířit s jazykem nepřítele, aby byli vůbec schopni mezi sebou mluvit,“ glosuje analytik.“

Béda
Člen
Béda

http://www.nwoo.org/2014/12/08/rusko-zahajilo-trestni-rizeni-proti-ukrajinskym-poslancum-trest-je-neodvratny/ Vyšetřovací výbor Ruska zahájil trestní řízení proti ukrajinským poslancům Juriji Berezovi, Andreji Levusovi a Igoru Mosijčukovi. Případ je otevřen na základě článku „Veřejné výzvy k teroristické činnosti nebo veřejné ospravedlnění terorismu“,…Tito takzvaní poslanci si pravděpodobně nejsou vědomi efektivity práce ruského právního systému, řekl Markin. „Takže pro ně a pro ty, kteří by případně byli v pokušení jejich prohlášení opakovat, připomínám, že ještě nikomu z těch, kdo se dopustili teroristických činů a podobných zločinů na území Ruské federace, se nepodařilo uniknout odpovědnosti: někdo je už odsouzen, někdo při kladení odporu zničen. Právě takový osud čeká na ty, kdo vyzývají k… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Sio napsal
Opravdu? Jste si tím jist?

To záleží, co si pod tím kdo představuje.

Jo, jo – jedna z věcí kde se tradičně moc neshodujeme.
A taky princip proč nikdy nebudu člen ČSSD.

Béda
Člen
Béda

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Keller-Milos-Zeman-muze-byt-nas-nejlepsi-povalecny-prezident-349082 „Jako jediný z více než pěti set poslanců faktické koalice v Evropském parlamentu jsem hlasoval proti asociační dohodě s Ukrajinou. Jsem přesvědčen, že nepomůže běžným Ukrajincům, ale s vysokou pravděpodobností povede k rozložení Evropy,“ uvedl Keller…Rusko by si podle Kellera nijak nepomohlo, pokud by okupovalo Ukrajinu. Muselo by zásobovat a živit desítky milionů lidí v zemi, která se během posledních dvou dekád žalostně hospodářsky a sociálně propadla. Pokud by naopak Ukrajina vstoupila do NATO, vzroste tím dramaticky hrozba velkého vojenského konfliktu. „Myslete si o mě, že jsem nezodpovědný politik, ale pro rozsáhlý vojenský konflikt se zemí disponující jaderným arzenálem… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

Putinův cíl je grandiozní, a na to jsou potřeba peníze, které leží v daňových rájích
http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_08/Putin-RF-se-musi-stat-dodavatelkou-technologii-budoucnosti-2110/

Vlastimil
Člen
Vlastimil

Myslel to Vladimir Vladimirovič velmi dobře. Přilákat zpět. No a jak znám ruskou duši, pak se uvidí. Je docela možné, že nebudou stačit koukat.

Irena
Člen

Vlastimil napsal
Myslel to Vladimir Vladimirovič velmi dobře. Přilákat zpět. No a jak znám ruskou duši, pak se uvidí. Je docela možné, že nebudou stačit koukat.

Tak to ji očividně vůbec neznáte.

fajt
Člen
fajt

Alena napsal

Putinův cíl je grandiozní, a na to jsou potřeba peníze, které leží v daňových rájích
http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_08/Putin-RF-se-musi-stat-dodavatelkou-technologii-budoucnosti-2110/

na takový cíl nestačí jenom peníze. ..)

Alena
Člen
Alena

vše ostatní už Rusové mají

fajt
Člen
fajt

Alena napsal

vše ostatní už Rusové mají

opravdu ??… tohle je práce pro komplexní ( plně vybavené) idealisty, ale ti jsou zvětšiny po smrti…njn, doba byla zlá a lidi povětšinou ( s prominutím) svině … ani Rusko nebylo ušetřeno. ..)