Vůbec jsme nepřesvědčili, že jsme menšími vazaly a raby než ostatní

Včera se mi dostal do ruky článek, jehož autor naznačoval, že jsme v současném tažení proti Rusku ve věci agenta Skripala dopadli prý ještě slušně. Žádalo se na nás prý totiž, abychom vyhostili 30 ruských diplomatů, přičemž nám se podařilo tu nulu zlikvidovat, takže to budou diplomati jen tři. Takže na raba a vazala, jakým jsme, prý docela slušný výsledek.

Díval jsem se před chvíli na americký web Zero Hedge a jeho údaje tomuto optimismu neodpovídají. Podle něj totiž země západního společenství vypovídají ze svých zemí za údajný zločin Ruska, který není jediným důkazem podložen, takovýto počet diplomatů:

USA 60

Ukrajina 13

Francie 4

Německo 4

Polsko 4

Kanada 4

Litva 3

Česko 3

Holandsko 2

Dánsko 2

Itálie 2

Španělsko 2

Austrálie 2

Lotyšsko 2

Švédsko 1

Estonsko 1

Rumunsko 1

Finsko 1

Chorvatsko 1

Norsko 1

Ještě zajímavější a pro naši spokojenost s uhráním pouhých tři vypovězených diplomatů zničující je tento seznam států, které paní Tereze Mayové a Evropské unii oznámily, že jejich žádosti nevyhovují a nevypoví proto ze svých zemí jediného ruského diplomata. Jsou to tyto hrdé země, ke kterým jsme nenašli gule se připojit. Jsou to: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Kypr, Řecko, Maďarsko, Irsko, Lucembursko, Malta, Portugalsko, Slovensko a Slovinsko.

 

Přejít do diskuze k článku 29 komentářů