Vyjádření k cenzuře mailů servery gmail.com a seznam.cz

Svá trestní oznámení o cenzurních zásazích serveru gmail.com, publikovaná ZDE, jsem 11. března aktualizoval o obdržené Vyrozumění policií ČR z 6. března a o Druhé vyjádření k oznámení o volebních manipulacích MVČR z 8. března.

Jak se dalo předpokládat, obě podání byla zamítnuta. PČR jej uložilo bez dalšího opatření a oddělení právního a metodického řízení voleb MV „není příslušné k tomu, aby prověřovalo, zda nedošlo k volebním manipulacím či k maření přípravy a průběhu voleb“.

Za pozornost stojí věta z Vyrozumění PČR: „O tom, jaká příloha bude mailem poslána, a zda ji schránka příjemce přijme, nerozhodují lidé, ale předem nastavené algoritmy softwaru daných společností“.

Domnívám se, že tato argumentace, na které cenzura soukromé mailové korespondence stojí, je věcně mylná a právně neudržitelná. Samozřejmě to jsou lidé, kdo příslušné algoritmy implementovali a sledovali tím svůj subjektivní záměr. Podle judikatury Nejvyššího soudu ČR „trestného činu porušování tajemství dopravovaných zpráv podle § 240 odst. 1 písm. b) tr. zák. se dopustí ten, kdo v úmyslu způsobit jinému škodu nebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch takového tajemství využije“. A jak píši ve svém podnětu z 21. února, „Je přitom irelevantní, zda tak činí konkrétní pachatel osobně anebo si tuto činnost automatizoval, neboť trestný záměr je v obou případech stejný.“

Nemám právní vzdělání, energii ani prostředky, abych se pokoušel zjednávat nápravu právní cestou, ale považuji to za jeden z klíčových bodů probíhající likvidace demokratických principů. Pokud by byl někdo ze čtenářů odhodlanější, mohu mu poskytnout materiál, který cenzuru soukromé korespondence jednoznačně prokazuje.

5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolokol
kolokol
12. 3. 2023 12:15

No jistě, na to rozpoznat sviňárny nepotřebuje člověk nutně právnické vzdělání…

etsiene
etsiene
12. 3. 2023 16:55

Pokud e/mail bez přílohy projde bez problému a s přílohou je problém, vůbec to nemusí být způsobeno cenzurou, ale nastavením u příjemce. Tedy ani žádné algoritmy gmailu, seznamu a podobně. Pokud je větší příloha, posílám ji přes zásilkovnu a podobně.

sifrin
sifrin
Reply to  etsiene
12. 3. 2023 17:11

Pokud tomu rozumíte, požádejte autora článku o dokumentaci a proveďte prosím rozbor.

orinoko
Reply to  sifrin
12. 3. 2023 18:06

Ty jsi ten správný rozboraz!!! Nejdříve kádrové sympozium a potom dedske plky. Není vám stydno, dedci? A vy víte, komu je totok určen.
Blejt a neprestavat.