Vyšetřování skončilo, zapomeňte!

Vzpomínáte na akci Fénix? S velkým humbukem tehdy policie oznámila rozprášení údajné levicové teroristické buňky, podle policejních komuniké těsně před útokem na vojenský vlak, to vše jenom proto, aby to teď skončilo naprostou blamáží, protože soud všechny obžalované zprostil obvinění, především proto, že nelze zjistit, co byla vlastní iniciativa obžalovaných a co práce policejních agentů-provokatérů.

Je to pár dní – a je ticho po pěšině. Zkusili jsme – nevyšlo to. Žádné pohoršení nad policejní zvůlí se nekoná, jako kdyby se vůbec nic nestalo. Pokud se něco takového stane nějakému podnikateli – i velmi kontroverznímu – je z toho hned aféra. Ale jak jde o levicové aktivisty, aféra se nekoná. Stejně to byli nějaké divné (slušný člověk jim nerozumí) a nebezpečné (mají jiný vztah k autoritě vlastnictví, než slušný člověk) šmažky (oblíbený stereotyp bagatelizující a deklasující levicový aktivismus), tak co by ještě chtěli? Tyhle „smažky“ budou dost možná chtít po státu odškodné, které dost možná i dostanou, ta správná otázka ale zní, co by měla chtít společnost? Má chtít, aby se na tento renonc cudně zapomnělo, nebo má chtít, aby policie přestala na společenskou objednávku vyrábět delikvenci tam, kde není, ale kde by podle dominantního pravicového narativu být měla?

Nadšené znepokojení ministra Stropnického, když mu jiný anarchista podpálil terasu, je v tomto směru zcela příznačné. Bylo by velmi špatné, kdyby tenhle Fénix povstal z  popela. To se ale zcela jistě stane, pokud teď nezazní jasné a ve společnosti široce rozkročené: „Ne policejním provokacím a kriminalizaci levicových postojů.“

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
26. 9. 2017 22:55

Nehovořil bych o kriminalizaci levicových postojů.
Jde o obvyklou a politicky (zákony) motivovanou kriminalizaci nesystémových názorů a pohledů na řešení problémů které tento (kapitalistický, tzv. liberálně demokratický) systém řízení a chodu společnosti (státu) přináší a není schopen ani ochoten je řešit.
S narůstajícími neřešenými problémy bude té kriminalizace osob a celých hnutí, státem řízené cenzury, státně-veřejné propagandy jenom přibývat.

Vlastimil
Vlastimil
27. 9. 2017 19:30

Chceš nám, kolego, sdělit, že bychom měli držet huby už teď? Vyložit se to dá různě, ovšem žádný strom neroste do nebe. To je zase poznatek nikoliv z politiky, ale z historie.

Vaska
Vaska
28. 9. 2017 16:33

jestli si vzpomínáte na České Budějovice – jak tam „potlačili rasové demonstrace“
díval jsem se na „besedu “ představitelů města a „těch co nám pomáhaj a chráněj nás“ se zmlácenými občany města – tam jeden kluk před zraky stovek svědků předal představiteli těch „co nás chráněj“ video s důkazy o provokacích stbáků , načež ten mu slíbil že vše bude prošetřeno – to byl rok 2013 – dodnes jsem o vyšetření těchto stbáckejch provokací nic nenašel !!!

Alena
Alena
28. 9. 2017 17:05

nový politický fenomén se nazývá politická korektnost.
Její výsledek je znám- viz rozsudky na západě, kdy viníkem jsou nakonec znásilněné ženy. Máme se na co těšit