Výuka dějepisu v roce 2020: Kdo nás osvobodil?

Někdy možná ještě uslyšíte od vašich pomýlených rodičů, že naši vlast osvobodila nějaká „Rudá armáda“. Nemějte jim za zlé. Žili ještě v jiné době než vy, a pro samé chození do práce nemají čas číst nový dějepis, který máte před vámi.

Milé děti,

je začátek května a dnes si něco řekneme o osvobození naší země od nacistické okupace. Válka sice přišla z Deutschlandu, ale to není dnešní průmyslové Německo, které dává vaším tatínkům a maminkám desetihodinovou práci za minimální mzdu, aby byli šťastní a mohli si koupit každý rok nové boty, a vám každý třetí rok novou školní brašnu. Celá tato Velká válka byla dávno před velkým Neoliberálním Skokem, kdy jsem jako státní zaměstnanec přišla o důchod. Ale místo toho jsem dostala lístek na koncert tehdy ještě živého Karla Gotta. A velký Karel mi tu vstupenku také vlastnoručně podepsal, stejně jako všem ostatním miliónům pilně pracujících důchodců. A vy si milé děti ten lístek už budete muset koupit ze svého, protože nic není zadarmo.

A nyní k té Velké válce, která byla před tou dnešní Malou válkou. Tu jsme zatím nevyhráli, ale děláme, co můžeme. A pokud máte tatínka u Stalingradu a nemáte od něj zatím zprávy, tak na něj myslete, aby se zdravý a čilý vrátil zase domů, a mohl jít znovu do práce. Velká válka skončila 2. září 1945, kdy byl podepsán akt o kapitulaci Japonska. Tehdy to byla zvláštní země, která neposlouchala Velkého Bratra, a ten na jejich dvě velká města shodil atomové bomby. Japonci, kteří se nevypařili, ti pak podepsali příměří, a Velký Bratr této popletené zemi nezištně pomohl. Jak víte, dnes jejich tátové také bojují u Stalingradu s našimi tatínky za novou Neoliberální Demokracii. V Evropě byl 8. května 1945 podepsán Akt o bezpodmínečné kapitulaci nacistického Německa. Tehdejší pomýlené Německo zastavilo vojenské operace a německé ozbrojené síly se vzdaly Velkému Bratrovi.

Tak to bylo milé děti. Někdy možná ještě uslyšíte od vašich pomýlených rodičů, že naši vlast osvobodila nějaká „Rudá armáda“. Nemějte jim to za zlé. Žili ještě v jiné době než vy, kdy Neoliberalismus úplně nezvítězil a mysl lidí byla temná. Navíc pro samé chození do práce nemají čas číst nový dějepis, který máte před vámi. Pokud na tom budou trvat, tak jim trpělivě vysvětlete, jak to bylo doopravdy. Ať nemají zbytečné nepříjemnosti, doba je i tak dost zlá.

Už v roce 2016 napsal hlavní historický odborný časopis jménem Aktuálně.cz velmi důležitý článek nazvaný „Padli za Československo, ví to ale jen málokdo. Při osvobozování umíraly tisíce Poláků a Rumunů „. Najal si na to takovou skupinu lidí zvaných „historikové“. Dneska už tato sorta neexistuje, protože prý umřeli hlady. Ale buďte klidní, tento důležitý článek napsal zmíněný odborný web úplně sám, a nikdo mu přitom nepomáhal. Byla to významná práce a přinesla nové světlo do pravdivé historie Velké války.

Tento odborný web upozornil na to, že už tehdy existoval totalitní Sovětský svaz, který se změnil na dnešní totalitní Rusko. Ale nebyla žádná Rudá armáda, která by nás mohla osvobodit, jak někdy tvrdí vaši pomýlení rodiče. Místo ní na frontě bojovali a umírali tisíce Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků. Zatím není úplně vyjasněno, kde vzali zbraně a kdo jim velel. Pokud vím z posledního oběžníku Ministerstva pravdy, zmíněný odborný web na tom pořád ještě pracuje a jistě brzy zveřejní další objevy. Ale už nyní je jasné, že velká část zbraní darovaných Polákům, Rumunům, Tatarům, Čechům a Slovákům pocházela od amerického Velkého bratra. Ten bohužel tehdy dal zbraně i těm barbarským Rusům, kteří také byli mezi vojsky Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků. Velký americký neoliberální bratr se tehdy nad Rusy smiloval, aby nebyli úplně vyhubeni. Viděno dnešní tragickou bitvou u Stalingradu, to možná byla chyba, ale Neoliberálové jsou strašně hodní lidé, jak víte. Když ještě nebyla tato Malá válka, tak vašemu tatínkovi každý rok dávali jeden tovární oběd navíc, a k tomu dostal i americkou kokakolu. Tu opravdovou prosím, dovezenou z Ameriky, a k tomu také opravdový hamburger, také dovezený až z Ameriky.

Tato armáda Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků dobyla docela velkou část našeho území, ale šlo jim to pomalu. Zato na druhé straně, když Velký bratr málem dobyl Berlín, se daly pohybu jeho legendární armády. Jistě tam také byli Siůxové, Apačové a dnes již vymřelí poslední Mohykáni. Tato armáda Neoliberálních Demokratů byla strašná a neporazitelná. Vždyť jste viděli ten poslední povinný školní film minulý týden. Na rozdíl od Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků byla tato armáda pod jednotným vedením Velkého neoliberálního kapitalistického bratra. Pak je jasné, že ji nemohlo porazit vůbec nic, a nikdo. A tak to také bylo, milé děti. Tato velká Neoliberální armáda překročila dnes již neexistující hranici na Šumavě, a přešla až do Plzně. Když to nacisté v Praze viděli, tak uznali svůj omyl, a radostně běželi vzdát se této legendární armádě.

Výsledky mluví za vše. Vítězná Neoliberální armáda měla jen minimálně padlých. Jak všichni dobře víte, při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných. Zato neorganizovaná armáda Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků měla mrtvých mnohem více, protože osvobozovala naši zemi záhadným způsobem od východu na západ, místo aby postupovala opačně, což by udělal každý rozumný člověk. Při osvobozování ČSR celkem padlo na 144.000 tak zvaně „sovětských vojáků“. Ale dnes již víme, že to byli hlavně Poláci, Rumuni, Tataři, Češi a Slováci. Světlo a demokracie přece přicházejí ze Západu, a ne z Východu. Kdyby šli ti Poláci, Rumuni, Tataři, Češi a Slováci opačně, ušetřili by si mnohá trápení.

A proto dnes slavíme Den vítězství, i když dobře víme, že vítězství u Stalingradu zatím ještě dosaženo není. Ale maminka chodí dnem i nocí do práce, aby tatínek mrznoucí u tohoto hrozného města konečně dobyl pro Neoliberalismus i tu poslední baštu totalitarismu. Pak bude konečně mír. Pak zase budete chodit na brigády do místních korporátních podniků jen v sobotu, a maminka s tatínkem budou od desíti hodin večer opět doma, a to každý den.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
13. 5. 2016 15:46
Sio
Sio
13. 5. 2016 21:08
Sio
Sio
14. 5. 2016 3:38

Zdá se, že jedna z ikon padla. Po podivných řečech Zacharovové na FB tu máme podivná vystoupení Poklonské:
http://leva-net.webnode.cz/news/provokace-prokuratorky-krymu-poklonske/
http://leva-net.webnode.cz/news/provokace-poklonske-pokracovani/

Béda
14. 5. 2016 5:16

Největší agresor roztahující se po celé planetě považuje Rusko za jeho akce v okolí ruských hranic za agresivní. http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/155218-usa-a-severske-staty-kritizovaly-rusko-za-vojenske-akce/

Svět už je úplně vzhůru nohama. Černé je bílé, pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír.

Irena
14. 5. 2016 6:13

Nic se nezměnilo

И сколько во всем этом вздора, сколько невежества! Какая путаница в понятиях и даже словах, какая бесстыдная ложь, какая наглая злоба!

Источник: http://politikus.ru/articles/76308-proshlo-poltorasta-let-chto-to-izmenilos-v-otnoshenii-zapada-k-rossii.html
Politikus.ru

Irena
14. 5. 2016 6:36

Ранее высокопоставленный источник в Минобороны РФ заявил Politonline.ru, что „Россия не собирается „бомбить“ любое государство за вхождение в систему ПРО США, и т.п“.“Просто есть правило – если существует место, угрожающее безопасности РФ, оно берется „на прицел“ – грубо говоря, авиабазы носителей ЯО, склады, системы ПРО, порты и акватории нахождения ударных подводных ракетоносцев. Так поступает каждая страна“,- рассказал генерал. „Что касается стационарных объектов противоракетной обороны, в частности тех, которые НАТО планирует разместить в Европе – на территории Польши, Румынии, то они однозначно попадают в список приоритетных целей для огневого воздействия“, – подтвердил Pravda.ru член экспертного совета, председатель военно-промышленной комиссии Виктор Мураховский.… Číst vice »

peter.
14. 5. 2016 6:38

Sio napsal Zdá se, že jedna z ikon padla. Po podivných řečech Zacharovové na FB tu máme podivná vystoupení Poklonské: http://leva-net.webnode.cz/news/provokace-prokuratorky-krymu-poklonske/ http://leva-net.webnode.cz/news/provokace-poklonske-pokracovani/ Poklonská ide do veľkej politiky.V najbližších voľbách do „Dumy“bude na kandidátke strany „Rodina“(Vlasť).Je to strana ľavicovo-nacionalistická a podporuje Putina. Myslím,že jej popularita je produktom dobre zvládnutej PR s využitím jej peknej tváričky.To,že v sprievode „Nesmrteľný pluk“v ktorom si ľudia pripomínali svojich predkov,účastníkov Veľkej vlasteneckej vojny,niesla Poklonská obraz cára Mikuláša II. ,svedčí o jej nepríliš vysokej inteligencii. Je tu však aj iná možnosť.Mikuláš II. – cár, je pripomienkou „samoderžavia“teda absolutistickej vlády.Je možné,že Rusko sa k tomuto typu vlády bude… Číst vice »

Béda
14. 5. 2016 7:33

Stejně by mě zajímalo, v čem Mikuláš 2. Poklonské tolik imponuje. Co přínosného udělal pro Rusy?

peter.
14. 5. 2016 11:55

Zlomyseľníci dnes podhodili do prijímacej miestnosti kancelárky Merkelovej v jej volebnom okrsku v severonemeckom meste Stralsund svinskú hlavu s hanlivými nápismi.
http://politikus.ru/events/76329-neizvestnye-podkinuli-svinuyu-golovu-k-priemnoy-angely-merkel-v-shtralzunde.html

ducatista
ducatista
14. 5. 2016 12:12

Béda napsal

Stejně by mě zajímalo, v čemMikuláš 2. Poklonské tolik imponuje. Co přínosného udělal pro Rusy?

Přínosného pro Rusko, tím méně pro lid, neudělal nic, v historii by se našlo jen málo neschopnějších monarchů než Mikuláš II. Slaboch, který nejenže neuměl vládnout, on se o to ani v podstatě nesnažil. Způsob jeho vlády charakterizují jeho vlastní slova „naslibuji všechno všem a pak si to udělám po svém“. Jeho adoraci v Rusku nechápu…

fajt
14. 5. 2016 12:31

Amenre napsal
Dobře to Kotrba napsal.

nechal bych dnešní „komunisty“ zakázat, tak jak to chtějí političtí extrémisté a tím pádem by tady vznikl prostor pro skutečnou, autentickou levici – takhle se tato partaj stane hrobařem … ale to jenom tak glosuju, krom toho už kopu za někoho jiného a mám za to, že pražská sanitárka stejně dlouho nevydrží. ..)

hudryper
hudryper
14. 5. 2016 13:29

Amenre napsal Dobře to Kotrba napsal. V době kdy nastoupil do předsednické pozice Filip se u nás odehrávaly velmi důležité události,na které KSČM vůbec nereagovala,i když tehdy došlo k frontálnímu útoku na její elektorát. Kalousek z pozice předsedy rozpočtového výboru( kozel zahradníkem) dirigoval z pozice vlivného šíbra Sobotku,právě dostudovaného právníka a ekonomického ignorata ve funci (boží prostoto) ministra financí ! Těmto dvěma klíčovým dobrákům se podařilo dostat do republiky lichváře z celé EU a ne jako rakovinu společnosti,nýbrž coby vážené podnikatele. K nim se později přidal další právník, který prosadil drastické zákony podle not již připravené exekutorské hydry. Kdyby tenkrát… Číst vice »

Vaska
Vaska
14. 5. 2016 13:47

kam to směřuje – kdo ví ? – byl jsem přesvědčenej že Stalin byl masovej vrah ale v současnosti se začínaj objevovat informace které vše obracejí naruby – kde je pravda ? – http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2014/11/poprava-carske-rodiny-se-nekonala-1.html

peter.
14. 5. 2016 14:14

Vaska:
Ten odkaz je ničím v porovnaní so zisteniami niektorých ukrajinských „historikov“týkajúcich sa dejín Ukrajiny a tzv,“protoukrajincov“alebo „ukropitekov“.
K tej cárskej rodine len toľko,že objavené pozostatky boli opakovane podrobené testom DNA,ktoré spoľahlivo preukázali,že pozostatky patria cárskej rodine.

fajt
14. 5. 2016 14:16

http://www.mk.ru/social/2016/05/14/drug-ubitogo-na-kladbishhe-tadzhika-my-spasali-sluchaynykh-posetiteley.html – není v Rusku všechno růžové a putinovské, jsou tady obrovské problémy, které se prostě neřeší a většinou vyhnijí v podobný konflikt … pokud s tím rusové něco neudělají, tak moc sympatii ve světě neposbírají. .

Vaska
Vaska
14. 5. 2016 14:27

Peter – to není tak jednoznačné – hlavní pravoslavnej pop se odmítl slavnostního uložení ostatků učastnit a poslal tam zástupce – proč ?

fajt
14. 5. 2016 14:46

http://cz.sputniknews.com/svet/20160514/3036088/wikileaks-nova-hlava-brazilie-usa.html – funguje BRICS a nebo je tahle organizace historii ? ..

peter.
14. 5. 2016 14:51

Vaska:
Ja neviem prečo!No problém bude asi v tom,že „hlavný pravoslávny pop“ mal pochybnosti o tom,že nájdené pozostatky sú pravé.Pre pravoslávnu cirkev je totiž najvyšším šéfom cár(cisár) alebo prosto vládca.V súčasnosti to je údajne Putin.Titul „cár“ je používaný u Romanovcov nesprávne,lebo ho zrušil ešte Peter I. a nahradil ho titulom „Z milosti božej…meno…všeruský Imperátor/ka a samovládca“.V minulom roku opakované testy DNA pravosť pozostatkov potvrdili a aby tá istota bola sto percentná,podrobia ich ďalším testom.Aspoň tak sa to píše tu:
http://www.topky.sk/cl/13/1509791/Rusi-sa-dockali-vytuzeneho-verdiktu–Tajomstvo-rodiny-cara-Mikulasa-II–odhalene

Vaska
Vaska
14. 5. 2016 15:24

Peter – připadá mi že se někdo pokouší vytvořit informační pole pro návrat cara na trůn v Rusku – proč Poklonská nesla ikonu toho cara (kterej za moc nestál) – objevujou se zprávy že západní demokracie se pro Rusko nehodí – nechtěj dosadit na trůn nějakou loutku a v pozadí tahat za špagáty oligarchové ? – ostatně něco takového funguje i u nás – ať vládne jakákoliv „zvolená“ strana vpodstatě se nic nezmění a to už od dob komančů – naprosto debilní cenzurou počínaje (zřejmě tam seděj furt ty samí cenzoři už od dob komančů) a dosazováním užitečnejch blbců do… Číst vice »

peter.
14. 5. 2016 15:51

Vaska napsal nechtěj dosadit na trůn nějakou loutku a v pozadí tahat za špagáty oligarchové ? – ostatně něco „Demokracia“západného typu je pre Rusko naozaj nevhodná.Ak pri nej Rusi zotrvajú,povedie to k zániku RF.Úcta k panovníkovi resp.k vodcovi je v Rusoch zakorenená a tvorí súčasť ruskej kultúry.Prevláda názor,že Rusko bolo silné a obávané len vtedy,keď mu tvrdou rukou vládol nejaký diktátor. Takže si myslím,že nastolenie absolutizmu vo forme obnovenia monarchie by mohlo pomôcť Rusku(aj Putinovi) zbaviť sa všetkého marazmu včítane tzv.5.kolóny a neruských oligarchov.Ale to je len moja úvaha a pravda môže byť celkom iná.Neviem.Len mám pocit vyplývajúci z diania… Číst vice »

peter.
14. 5. 2016 17:13

Kurdi zostrelili turecký vrtuľník
https://cont.ws/post/270418

peter.
14. 5. 2016 17:37

peter. napsal
niesla Poklonská obraz cára Mikuláša II. ,svedčí o jej nepríliš vysokej inteligencii.

Sio:
Po prečítaní tohoto článku:
https://cont.ws/post/270003
sa prikláňam k prvej verzii v mojom komentári.Poklonská je blbec!

Bety
Bety
14. 5. 2016 18:19

peter. napsal Takže si myslím,že nastolenie absolutizmu vo forme obnovenia monarchie by mohlo pomôcť Rusku(aj Putinovi) zbaviť sa všetkého marazmu včítane tzv.5.kolóny a neruských oligarchov.Ale to je len moja Peter, já si myslím, že návrat k monarchii je pěkná blbost. Je téměř pravidlem, že pokud se v historii nějaký vládce, král či car ukázal jako dobrý vůdce, jeho potomci takoví nebyli, lidově řečeno stáli za prd. Co mi ale připadá také jako velká blbost, je měnit vůdce, pokud se ukáže být dobrý a schopný, jen kvůli jakýmsi demokratickým principům – prospíváš-li zemi, tak v tom pokračuj . Nebudeme tě měnit… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
14. 5. 2016 19:11

hudryper napsal Mezitím KSČM zestárla natolik,že jakákoliv snaha o její oživení,pokud se o to nový předseda a lidé okolo něho pokusí,bude mít charakter malého zázraku. I když,zázraky se dějí…. Podle toho, jak dopadla volba předsedy, tak zázraky už jsou na dlouhá léta vyprodány. Staronový předseda v bedně opět zaperlil frázemi, které má za 25 let dobře naučené, čili je jasné, že komanči končí. Asi teď hodně lidí tuhle zpuchřelou stranu opustí, ale to stranickým korytářům velmi vyhovuje, zbaví se posledních kritiků. Jim by úplně vyhovovalo, kdyby jich tam zůstalo jen tolik, kolik mají k dispozici koryt. Nostalgici je budou volit… Číst vice »

nikdo
nikdo
14. 5. 2016 19:12

ducatista napsal
Přínosného pro Rusko, tím méně pro lid, neudělal nic, v historii by se našlo jen málo neschopnějších monarchů než Mikuláš II. Slaboch, který nejenže neuměl vládnout, on se o to ani v podstatě nesnažil. Způsob jeho vlády charakterizují jeho vlastní slova „naslibuji všechno všem a pak si to udělám po svém“. Jeho adoraci v Rusku nechápu…

Poklonská sama to vysvětlila tak, že plnila přání válečného veterána, který věří, že mu Nikolaj zázračně zachránil život v boji.
Viz první odstavec zde
http://vz.ru/news/2016/5/9/809577.html

peter.
14. 5. 2016 19:12

Bety napsal nelze souhlasit s nějakou rodovou linií Súhlasím.Panovníci z rodu Romanovcov boli zväčša Nemci.Monarchu-cudzinca by v Rusku asi nechcel nikto.Za mnou naznačený výraz „monarchia“si možno dosadiť akúkoľvek formu absolutizmu.Stalinskú napríklad.Toho počas vojny uznávala RPC za svojho“cára“a podobne je tomu aj dnes s „Putinom“. Dokonca v jednej rozhlasovej diskusii,sa takto vyjadrili aj katolícky a evanjelický biskup.Vraj hlavou RPC je Putin.Treba pochopiť,že súčasná forma tzv.demokracie zavedenej v Rusku,jednoducho neumožňujú urobiť Putinovi také zmeny,ktoré sú pre úplné získanie nezávislosti a suverenity RF nevyhnutné.A táto demokracia je výmysel svetovládcov,ktorý slúži len tomu,aby znemožnil vláde ktorá by sa im chcela vzoprieť väčšinovú podporu národa.Všimnite… Číst vice »

Sio
Sio
14. 5. 2016 19:25

peter. napsal
Sio:
Po prečítaní tohoto článku:
https://cont.ws/post/270003
sa prikláňam k prvej verzii v mojom komentári.Poklonská je blbec!

Už to tak vypadá.

Sio
Sio
14. 5. 2016 19:27

Bety napsal Peter, já si myslím, že návrat k monarchii je pěkná blbost. Je téměř pravidlem, že pokud se v historii nějaký vládce, král či car ukázal jako dobrý vůdce, jeho potomci takoví nebyli, lidově řečeno stáli za prd. Co mi ale připadá také jako velká blbost, je měnit vůdce, pokud se ukáže být dobrý a schopný, jen kvůli jakýmsi demokratickým principům – prospíváš-li zemi, tak v tom pokračuj . Nebudeme tě měnitjen proto, že si kdosi kdysi vymyslel např. 4 roky a dost.Ale v žádném případěnelze souhlasit s nějakou rodovou linií – pak se vůdcemísto toho, aby se staral… Číst vice »

Sio
Sio
14. 5. 2016 19:30

peter. napsal Súhlasím.Panovníci z rodu Romanovcov boli zväčša Nemci.Monarchu-cudzinca by v Rusku asi nechcel nikto.Za mnou naznačený výraz „monarchia“si možno dosadiť akúkoľvek formu absolutizmu.Stalinskú napríklad.Toho počas vojny uznávala RPC za svojho“cára“a podobne je tomu aj dnes s „Putinom“. Dokonca vjednej rozhlasovej diskusii,sa takto vyjadrili aj katolícky a evanjelický biskup.Vraj hlavou RPC je Putin.Treba pochopiť,že súčasná forma tzv.demokracie zavedenej v Rusku,jednoducho neumožňujú urobiť Putinovi také zmeny,ktoré sú pre úplné získanie nezávislosti a suverenity RF nevyhnutné.A táto demokracia je výmysel svetovládcov,ktorý slúži len tomu,aby znemožnil vláde ktorá by sa im chcela vzoprieť väčšinovú podporu národa.Všimnite si,aký krik sa zo západu ozve vždy,ak… Číst vice »

Bety
Bety
14. 5. 2016 19:31

Neměníme např. dobrého primáře , neposíláme do zapomnění vědce, který úspěšně rozvíjí svůj obor, neměníme ředitele (dobrého) v půli stavby .
Proč nás nutí měnit toho, který schopně rozvíjí svou zemi? Nejspíš proto, že dobře vedené země nejsou žádoucí.
Nejsnazší je dosadit nějakého monarchu „z boží vůle“, a když ne on, tak jeho děti se postarají o to, co žádoucí je.

fajt
14. 5. 2016 19:33

peter. napsal
Sio:
Po prečítaní tohoto článku:
https://cont.ws/post/270003
sa prikláňam k prvej verzii v mojom komentári.Poklonská je blbec!

opětovně musím připustit, že Kaczynski to docela odhadl, asi ví nejlépe, co se na tom východě skutečně děje. ..)

Béda
15. 5. 2016 6:00

Dne 7.5.2016 jsem zasla Stanovi článek: Proč jsem proti islamizaci Jedním z procesů, které dnes probíhají v Evropě je její organizovaná a vnucovaná plíživá islamizace. Chtěl bych zde shrnout hlavní důvody proč jsem jejím odpůrcem: 1/ pod rouškou útěku před válkou je Evropa zaplavována lidmi „bez identity“,z nejrůznějších islámských zemí (i takových kde žádná válka není), t.j. lidmi s nejasným původem a historií. Mnozí z těchto lidí, ze 75 až 80% mužů mohou být (jak prokazují každodenní zkušenosti ze zemí, kam byli přijati) vážným bezpečnostním rizikem pro tzv. hostitelské země (teroristické akce a významný nárůst kriminality všeho druhu od loupežných… Číst vice »

Béda
15. 5. 2016 6:01

pokračování: omezuje svobodu slova, zejména pak kritického přístupu k jakýmkoliv otázkám v oblasti náboženské kritiky. 5/ všude v západních společnostech kde vznikla koncentrace lidí islámské světonázorové orientace vznikly paralelní společenské struktury nezávislé na právním, kulturním řádu a morálních principech hostitelské země. Tyto struktury si žijí vlastním životem, neuznávají nad sebou svrchovanou autoritu státních struktur (právních, bezpečnostních, morálních a politických – vytvářejí vlastní paralelní struktury a autority, zejména z oblasti duchovenstva) hostitelských zemí. Nic nenasvědčuje tomu, že by tyto skupiny lidí měly zájem integrovat se do evropské společnosti. Naopak je zde předpoklad, že toto víceméně hodnotově homogenní menšinová společenství ve větších… Číst vice »

Béda
15. 5. 2016 6:02

pokračování 2: vůbec neřeší kořeny migrace – války v mateřských zemích migrantů dál pokračují (mohou se dokonce dál šířit) a vstřícnost v tomto případě znamená nabalování „sněhové koule“. 500 milionová populace Evropy nemůže nechat neomezeně otevřená a nechráněná „vrata“ několikamiliardové populaci většinově chudých islámských zemí. (V této souvislosti je zvláštní, že bohaté islámské země nemají snahu na svém území výrazněji pomáhat údajným válečným běžencům, resp. chudým lidem z islámských zemí táhnoucím za lepším. Zvednutým ukazovákem by měla být ochota S.Arábie, která je jedním z hlavních financiérů válek a převratů v muslimských zemích, financovat výstavbu mešit a výuku islámu v evropských… Číst vice »

Béda
15. 5. 2016 6:04

pokračování 3:
ch států, prohloubení krize, významný nárůst sociálního napětí s vysokou pravděpodobností nárůstu mezietnického násilí.

Velice pochybuji, že politici, kteří spouštějí postupný a těžce vratný proces řetězové islamizace Evropy chápou ničivé důsledky toho co provádějí. Chaos a chudoba blízkého východu s pravděpodobností blížící se jistotě v delší časové perspektivě ovládnou celou islamizovanou Evropu.

(Tento článek – pravděpodobně pro neaktuálnost anebo proto, že nekonvenuje obsahově zaměření webu, nebyl uveřejněn.)

hudryper
hudryper
15. 5. 2016 6:55

Vážený Bédo ,
poslal jste svůj článek Stanovi,jenže Stan se právě zotavuje z vážné operace. Jeho jen velmi sporadická přítomnost na OM bude trvat ještě zhruba dalších 14 dní. Tím pro Vás i ostatní
vysvětluji jeho nepřítomnost,což jak jste si jistě povšimli,se na zajímavosti webu projevilo.
Přejme Stanovi rychlý návrat sil a chuť pokračovat v jeho mimořádně úspěšné práci editora.

fajt
15. 5. 2016 7:02

http://byznys.lidovky.cz/moody-s-zhorsil-ratingovy-vyhled-polska-kvuli-nove-vladni-politice-11t-/firmy-trhy.aspx?c=A160514_092934_firmy-trhy_ELE – Moody’s také uvedla, že záměr polské vlády snížit věk odchodu do starobního důchodu bude postupně znamenat zvýšení státních výdajů na péči o důchodce – je hezké, že se současná vláda nebojí židovských ratingů ( musím říci, že Polsko ekonomicky i občansky roste ). ..)

fajt
15. 5. 2016 7:26

http://lukaspink.cz/rudy-chliv-aneb-vsechno-je-jako-driv/ – Rudý chlív aneb všechno je jako dřív. Odvoleno, spočítáno a dokonáno jest. Dál se bude budovat socialismus i za cenu tvrdého neoliberalismu a otevřené kolaborace s pravicí. Dál se bude dělat politika mírného komunismu v přísně kapitalistických mezích. Rudí kapříci si svůj výnosný rybníček nevypustili. Zvolna se potápějící Titanik jménem KSČM dokormidluje do vln zapomnění “soudruh” Filip. . ..)

a Stanovi zdravici s přáním brzkého uzdravení. ..)

Béda
15. 5. 2016 7:27

hudryper napsal

Vážený Bédo ,
poslal jste svůj článek Stanovi,jenže Stan se právě zotavuje z vážné operace. Jeho jen velmi sporadická přítomnost na OM bude trvat ještě zhruba dalších 14 dní. Tím pro Vás i ostatní
vysvětluji jeho nepřítomnost,což jak jste si jistě povšimli,se na zajímavosti webu projevilo.
Přejme Stanovi rychlý návrat sil a chuť pokračovat v jeho mimořádně úspěšné práci editora.

Stanovi samozřejmě přeji brzké zotavení. Nevím jakým způsobem a kam zasílají ostatní autoři své články. Já je vždycky posílal Stanovi. Akorát mě mátlo, že po celý týden vycházejí další a další články a ten můj zůstal v šuplíku.