Vyzobáno z webů: Únor 2018

*Josif Vissarionovič Stalin: Když buržoasní diplomaté připravují válku, začínají horlivě křičet o míru a přátelských vztazích. Začíná-li nějaký ministr zahraničních věcí horlit pro mírovou konferenci, pak vězte, že jeho vláda již objednala nové bitevní lodi a letadla. U diplomata se slova musí rozcházet s činem – neboť, jaký by to byl diplomat? Slova jsou jedna věc, a činy jsou naprosto něco jiného. Hezká slova jsou maskou k zastření špatných činů. Upřímný diplomat, toť něco asi jako suchá voda, dřevěné železo.

*Rex Tillerson: Rusko pokračuje v prodeji zbraní a válečného zařízení nepřátelským režimům, které neuctívají demokratické hodnoty. Washington nemůže vůči situaci zůstat lhostejný a bude se bránit před dalekými zeměmi, které nesouhlasí s politikou USA.

*Americká velvyslankyně při OSN Haleyová doslova řekla, že „Moskva není a nebude naším přítelem tak dlouho, dokud se takto bude chovat na mezinárodním poli a bude vyznávat hodnoty, které vyznává.“

*Trump: Po celém světě se setkáváme s režimovými odpadlíky, teroristickými skupinami a takovými soupeři jako Čína a Rusko, kteří hází rukavici našim zájmům, ekonomice a hodnotám. Vyzývám Kongres, aby přestal se snižováním vojenského rozpočtu státu a celkově financoval znamenité vojenské síly. Také je nutná modernizace našeho jaderného arzenálu, aby byl natolik silným, že umožní potlačit jakoukoliv agresi.

*Trump prohlásil, že Spojené státy jsou v Sýrii přítomny s jediným cílem – zbavit se IS, po čemž odejdou domů. Označil také za hanbu to, co udělali v Sýrii Rusko a Írán. „To, co Rusko a Írán a také Sýrie nedávno udělaly, to je humanitární nepřístojnost. Jsme tam s jediným cílem – zbavit se IS a jít domů. Nejsme tam ze žádného jiného důvodu. A náš úkol jsme celkem splnili. Ale to, co tyto tři země udělaly lidem za krátkou dobu – to je hanba,“ řekl Trump na tiskové konferenci s australským premiérem.

*Kolář: Rusko, Čína, Severní Korea i Írán ohrožují nejen USA, ale i své sousedy a především celou naši západní liberálně demokratickou civilizaci.

*Oskar Krejčí: To, čeho se Washington obává, není vojenská hrozba ze strany Ruska nebo Číny, ale ztráta možnosti svévolně rozhodovat o osudu ostatních.

*Harry Truman řekl, cituji Merle Millera z knihy „Otevřeně řečeno“ (Offen Gesagt, Stutgart 1975): „Pokud do toho vidím, nespokojují se ti chlapci ze CIA s tím, aby informovali o válce a podobných událostech, ale oni jdou dále a dělají své vlastní války, a nikdo nemůže vědět, co právě mají za lubem. Vydávají miliardy dolarů, aby kdekoli podněcovali neklid, jen aby měli něco, o čem by mohli podávat zprávy. Tato služba se vyvinula ve vlastní vládu, která operuje zcela v tajnosti. Tito lidé nepotřebují nikomu skládat účty. To je v demokratické společnosti velmi nebezpečná věc.“

*Stephen Cohen: Jestliže se má za to, že Trumpa ustavil prezidentem Spojených států Kreml – proč by to nemělo platit i pro prezidenty budoucí? Svými prohlášeními, že se Rusko zamíchalo do amerických prezidentských voleb v roce 2016 a že toto zamíchání bylo útokem na americkou demokracii a tudíž aktem války srovnatelným s Pearl Harborem či 11. zářím 2001, jak si to nedávno vymyslel Glen Greenwald, byl celé záležitosti nasazen válečnický slovník nenaznačující nic menšího než to, že na ruský akt války musí Amerika odpovědět svým aktem války. Namířeným pochopitelně tam, odkud ten první akt války vyšel – čili proti Rusku.

*Ivo Šebestík: Spojené státy americké ve strachu ze ztráty kontroly nad světem vedou válku proti Rusku na všech frontách a všemi, zatím studenými prostředky, které mají k dispozici. Neváhají přitom využívat záminek dokonce i ve sportu. A dost možná není daleko doba, kdy se svými sankcemi vstoupí i do oblasti kultury a umění a zakážou účast ruským klavíristům a houslistům na mezinárodních hudebních slavnostech, pod záminkou, že si tito před koncertem vypili sklenku vína Američany zakázané značky. Absurdnost současného světového nepořádku skutečně nezná mezí.

*Všeobecný interdikt vyhlášený nad Ruskem začíná nabývat feudálních rysů církevní klatby středověku: Kdokoliv mu poskytne přístřeší, kdokoliv mu podá jídlo, kdokoliv s ním promluví, budiž proklet stejně jako kletbou již stižený. Americké „Anathema sit“ vysílané směrem k Rusku v sobě nese už symptomy hysterie. A co hůř, opírá se až příliš často o záměrně klamná obvinění a vykonstruované důkazy, které dlouhodobě neobstojí. A co je pro Spojené státy, tuto vlajkovou loď neurotické rusofobie, ještě horší, tedy že nepodložená obvinění a výpady namířené proti Rusku získávají Rusku ve světě spíše popularitu (jistě i nezaslouženou), a to týmž tempem, jakým USA sympatie světové veřejnosti ztrácejí (vždy zaslouženě). Navíc absurdnost sankcí vede i spojence USA, aby se jejich uplatňování v praxi dovedně vyhýbali.

*Politika Bílého domu zůstává ale, zdá se, stále ještě více pod vlivem zlatokopů, traperů, formanů, rančerů, kovbojů a stopařů pronikajících indiánským územím z východního pobřeží na západ než pod vlivem antiky. Jak je vidět, necelých dvě stě padesát let existence k vytvoření civilizace nestačí.

*Jiří Jírovec: Zpráva o orientaci USA na malé nukleární zbraně rozechvěla jistého Vondru k nadšení: „Američané konečně ukázali svaly!“, řekl. Proti tomu lze namítnout, že by snad bylo lepší, kdyby ukázali mozek. Jenže kde nic není… Zbrojení stojí obrovské peníze, ale armáda je zoufale neproduktivní. Raketa za milión dolarů, když se vůbec trefí, zabije několik lidí. Tedy pokud zůstanou na místě, které kdosi označil jako cíl. Války trvají neuvěřitelně dlouho, protože nikdy nepadnou „všici bojovníci“ a vždy vstanou ti „noví“. Válka v Afghánistánu trvá 39 let, když ji budeme počítat od roku 1979, kdy se do ní nechali zatáhnout Rusové. Za období 1979-89 bylo na obou stranách zabito 90 000 vojáků. Bitva u Lipska (1813) trvala tři dny. Výsledkem byla porážka Napoleona a kolem 90 000 padlých a zraněných vojáků obou stran. To vše s primitivními zbraněmi. Tomu se říká účinnost zabíjení! USA vydávají na zbrojení 600+ miliard dolarů ročně. Bojovat se chce jen málokomu a tak se armáda orientuje na nákladnou, ale v podstatě neúčinnou techniku. S tou se ale války nevyhrávají. Armáda slouží jako pumpa pro odsávání peněz ze státní pokladny. Vymyslí se sofistikovaná organizace, ovládaná z jakési jeskyně v Afghánistánu, Islámský stát, který mávnutím kouzelného proutku vyzbrojí desetitisíce bojovníků, ovládne ropná pole… Když náhodou hrozí vítězství, objeví se desítky autobusů, které „poražené“ bojovníky odvezou kamsi do bezpečí. Válka proti teroru rovněž velmi účinně otevírá víka pokladnic. USA tedy budou vyvíjet jaderné zbraně menšího hromadného ničení. Prý mají odradit Rusko od použití jaderných zbraní v Evropě. To je velmi pitomý argument, který spolknou američtí občané, kteří možná nevědí, co ta Evropa vůbec je. Proč by Rusové v Evropě válčili? Výrok „válku v Sýrii se nevyplatí ukončit“ dokládá, kam až dospělo zkurvení našeho světa.

*Pentagon: O osudu Sýrie budou rozhodovat USA. A z pozice síly. „Naším cílem je zajistit, aby naši diplomaté mohli hovořit z pozice síly ohledně ženevského procesu. To naši diplomaté nakonec rozhodnou, co se stane v Sýrii“, prohlásila Dana Whiteová.

*Připomeňme si, že dříve americký generál Joseph Dunford prohlásil, že Rusko zesílené a modernizující svůj vojenský potenciál včetně jaderného je největší hrozbou v Evropě. Za účelem omezení svého východního souseda již NATO rozmístilo několik tisíc vojáků v Pobaltí a Polsku. Potřebujeme velitelskou strukturu, která může zabezpečit potřebná vojska na potřebném místě s potřebným vybavením ve správný čas, zdůraznil generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.

*Západní specialisté na kapitalismus katastrof.

*Fajt: Nechci ani domýšlet, že skupinu Vágner cíleně rozstřílela americká armáda na žádost ruského zaměstnavatele, kterému se blížila výplatní povinnost pro jeho žoldáky, tak raději uplatil Američany (možná ho to vyšlo levněji), v Sýrii jde přeci čistě o byznys a tam jsou peníze až na prvním místě.

*Jak skutečně mocný je vlastně Putin? Vyhrál snad válku o Sýrii proto, aby ji následně předal Washingtonu a Izraelcům?

*Forbes: V očích světa nebyly USA vůdcem, ale samolibým idiotem!

*Karel Čapek: Kapitalismus: „Já to nedělám pro sebe, ale pro peníze.“ Novinář: „Nežil jsem nadarmo. Například jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!“

*Jak se dají číst noviny, které naprosto vážně tvrdí voloviny typu: „Rusko se blíží k hranicím NATO“, „Rusko a Čína způsobují ve světě krize, které musí Spojené státy řešit“ nebo „Rusové vyhrožují světu potravinovou soběstačností“ a další?

*Tereza: Přestane Západ válčit? Ale co potom s nenasytnými americkými zbrojovkami? Kdo a jak je ukojí, když ovládají Bílý dům a ten zase pořád ještě umí ovládat evropské politiky? Washington žádnou strategii nemá – nemá žádný cílový stav, který chce pro Turecko, Sýrii nebo Irán. A když nevíte, kam jdete, pak silnici nepotřebujete.

*Mě osobně nejvíce šokovalo zničení iráckých vodáren a čističek vody, na které se zaměřovaly americké nálety. Jejich rozbití přivodilo epidemii cholery a dalších z vody pocházejících infekcí. V roce 2003 se pod americkým vedením nahrnulo 900 000 vojáků do Kuvajtu, aby konečně dokončili to „dílo“, které se prvnímu prezidentovi Bushovi nepovedlo završit, tj. svrhnout a zlynčovat iráckého prezidenta Saddáma Husseina. Kdyby měl Saddám nějaké jaderné nebo i v širokých oblastech nasaditelné biologické zbraně, tak by pro ně byla shromaždiště invazních vojsk v Kuvajtu a v Saúdské Arábii přímo cílem snů. Dnes už se všeobecně má za to, že Irák neměl žádné zbraně hromadného ničení cílené proti Západu, jak George Bush s Tonym Blairem pořád omílali. Jako záminka k vpádu do Iráku a k jeho zničení to ale posloužilo dobře. Když se však žádné takové zbraně nenašly, tak Washington s Londýnem tu svou povídačku pozměnily na „pardón, to byla chyba zpravodajců. Tak to je nám líto.“ Kdyby se tyto válečné zločiny posoudily řádně, tak by to nejspíš muselo skončit tím, že by se Washingtonu přiřkla povinnost odškodnění ve výši tak asi 100 miliard dolarů jen na náhradu fyzických infrastruktur zničených v těch jeho dvou válkách, ani nemluvě o odpovědnosti za smrt tolika iráckých civilistů.

*Jednou z nejznámějších operací, kterou se Bílé přilby zapsaly do povědomí světa, bylo soustavné otravování pitné vody pro Damašek, které koncem roku 2016 způsobilo, že šest milionů rezidentů a uprchlíků ve městě nemělo jinou vodu než balenou, pro většinu lidí finančně nedostupnou. Zřejmě za tento statečný humanitární čin vyznamenala královna Alžběta II. Le Mesuriera čestným titulem a řádem Důstojníka Britského impéria (OBE).

*Tereza: Zaručený zdroj z Idlíbu „jako na zavolanou“ oznámil chemický útok chlórem, který syrská armáda prý použila při dobývání letecké základny Abú Duhúr. Syrská armáda základnu sice obsadila už o dva dny dříve, než mělo k útoku vůbec dojít, a tak by měla podle nabízeného příběhu logicky „zplynovávat“ sama sebe, ale západní mediální mainstream od té doby své čtenáře a diváky i tak znovu bombarduje titulky, podle nichž Bašár Asad zase „zplynovává svůj národ“. A podle očekávání to vše doplňuje pobouření, které se projevuje tu pohrůžkami americkým vojenským zásahem, ondy francouzskými „velkými slovy“ nebo nizozemskou analýzou, která chemický masakr v Ghútě z roku 2013, který byl podle všeho false flag operací turecké tajné služby, „vědecky“ připisuje… Asadovi.

*Tereza Spencerová: Chudáci Američané. Taková supervelmoc, která špicluje celý svět, ale ten Putin si s nimi přesto dělá, co chce. Asi bude z nějakého opravdu dobrého oddílu. Čili „RussiaGate“ neumírá, žije dál. Nevím, ale americké politické „elity“ jako by se rozhodly, že si vytvoří svět, který se důsledně vzpírá zdravému rozumu. A z takového spolku s jaderným knoflíkem jde samozřejmě strach.

*Krize přicházejí a odcházejí, možná nás čeká nějaká opravdu velká, koneckonců ekonomická filosofie založená na nekonečném růstu je blábol už ze své podstaty. A co víc, všichni přece známe Murphyho zákon, který jasně a navěky konstatuje, že pokud se něco může pokazit, tak se to i pokazí…

*Nechci vás zkoušet. Nikdo z vás nezmíní jednoho jediného syrského vůdce, který by měl nahradit Asada. Každý z nich by měl ve volbách jedno procento. Asad by měl dvacet, možná třicet či čtyřicet procent. Volby by vyhrál. Takže ani demokracií tam neuspějeme, upozornil Tureček.

*Jde o dvě baterie protiletadlových raket typu S-400 Triumf, které Turecko objednalo z Ruska, To znamená, že nyní 100 nebo 200 ruských poradců sedí v tureckých vojenských základnách vedle tureckých leteckých důstojníků, kteří pracují pro NATO. To samo o sobě je neuvěřitelné. Ruské rakety navíc nemohou být spojeny s technologií NATO. Turecké letectvo má téměř jenom americké vojenské stíhačky. Významné informace NATO jak obcházet ruské systémy protivzdušné obrany by proto v budoucnu nemělo dostávat Turecko. Turecko je velmi zajímavým nástrojem pro ruského prezidenta Putina, který se snaží o rozpad NATO, dodává Marc Pierini.

*Trump vyjádřil, že má pochyby, že Izrael chce skutečně s Palestinci uzavřít mír. Pro izraelské noviny Hajom uvedl: „Aktuálně bych řekl, že Palestinci mír nechtějí. A nejsem si zrovna jistý, že Izrael chce mír. Uvidíme, co se stane.“ Trump dal najevo, že si přeje, aby Izrael dal najevo úsilí o mírové řešení na Blízkém východě. Vztahy mezi USA a Izraelem jsou podle Trumpa „velkolepé.“ Ale mír mezi Izraelem a Palestinci by je ještě zlepšil.

*Svého času řekli Reaganovi: „Vy jste herec a chcete řídit stát?“ A on na to: „Vždyť já jsem svého času sehrál tolik rolí králů, guvernérů, myslíte snad, že roli prezidenta sehrát nedokážu?“

*Sám Jakeš šok, který mu Gorbačov nadělil, shrnul zpětně docela trefně: „Bylo to, jako by papež sezval kardinály a vyhlásil, že pánbůh neexistuje.“

*Zdeněk Zbořil: Poprvé tam do Číny přijíždí britská premiérka bez dělových člunů a může tam jednat v předklonu nebo dokonce v pokleku. To samé je s francouzskou návštěvou – smlouva na dodávku airbusů zajistí práci pro několik států a na několik let. I zpráva o německo-čínském objemu obchodu není v českých médiích příliš komentovaná, neboť tyto zprávy pro kritiky našeho směřování na východ jsou zdrcující. To jsou údaje, které by měly vzbudit zájem alespoň pana Kalouska, aby si vzal tibetskou vlajku a zase někam šel protestovat před čínské vyslanectví.

*Čína má podle Federace amerických vědců 270 jaderných hlavic. Odhad washingtonské vědecké skupiny nebyl nikdy rozporován Pentagonem. Srovnání je jasné: USA mají 4480 nukleárních hlavic. Navíc Čína se na rozdíl od USA vzdala „prvního útoku“ a vymínila si jadernou odvetu jako způsob odstrašení.

*Slova nacistického válečného zločince Hermanna Göringa, která cituje Gustave Gilbert ve svém slavném Norimberském deníku: „Lidé nechtějí válku. Proč by měl jít nějaký chudý chasník ze statku riskovat svůj život do války, když ta nejlepší věc, se kterou z ní může vyjít, je ta, že se vůbec vrátí domů celý? Přirozeně, prostí lidé válku nechtějí. Ani v Rusku, ani v Anglii, ani v Americe, a ze stejného důvodu ani v Německu. Lidé vždy rozkazů vůdců uposlechnou. Je to jednoduché. Vše, co musíš udělat, je říct jim, že jim hrozí nebezpečí, a obvinit pacifisty z nedostatku vlastenectví a vystavování země nebezpečí. To spolehlivě zabere v jakékoliv zemi.“

*Mojmír Grygar: Také způsob, jak se Severokorejci dostali k tajemství výroby atomové zbraně, vzbuzuje údiv i respekt. Byl to Kim Čong-il, syn zakladatele dynastie Kim Ir-sena a otec dnešního šéfa Kim Čong-una, kterému se podařilo v roce 2000 koupit jadernou technologii od mezinárodního strojírenského koncernu ABB. Nedivím se, že se o této neuvěřitelné věci taktně mlčí, protože u této mamutí transakce byl sám pozdější ministr obrany USA Rumsfeld. Představa, že by se jim zachtělo ukázat svou sílu raketovým útokem proti Spojeným státům nebo Japonsku, je stejně absurdní, jako kdybychom jim přisoudili herostratovské přání sejít ze světa okázalou sebevraždou. Netrpí komplexem džihádistů. Jaký zásadní důvod brání USA, Spojeným národům a všem zainteresovaným zemím zasednout za jednací stůl a zahájit se Severokorejci diplomatická jednání? Co brání politikům a vojákům ukončit konečně po sedmdesáti letech válku mezi Severem a Jihem mírovou smlouvou? Zdeněk Zbořil, politolog a znalec korejské otázky, před časem navrhl konferenci 3 + 2 (Spojené státy, Čína a Rusko plus obě Koreje), která by urovnala dávno rozehranou a nedokončenou vojenskou partii v regionu, rozbořila by příkrov ledu bránící spolupráci členů rozděleného národa a zahájila novou politickou éru, éru porozumění a míru. Jací démoni brání uskutečnit tento plán, který by roku 2018 propůjčil aureolu příznivého dějinného obratu?

*Václav Hubinger: KLDR chce dosáhnout bilaterálního jednání s Korejskou republikou bez účasti USA. Současný usmiřovací proces by se tak stal vnitrokorejskou záležitostí, do níž by USA nemohly přímo zasahovat. Kdyby se o to skrytě pokusily a jejich aktivita by byla prozrazena, byl by to pro KLDR důvod jednání přerušit nebo ukončit.

*U zprávy informující o tom, že česká vláda pošle 225 milionů do fondu Evropské unie pro Afriku (český dar je určen pro Libyi, které mají pomoci při řešení migrační krize), máte na Facebooku poznámku: „Nějak se zapomíná, že některé země na zničení Libye vydělaly obrovské peníze. Ropu kupovali na dluh a ten se jim nechtěl splácet. Libye to řešila nákupem podílů v bankách apod. Teď nemají nic. Francie tak ušetřila 10,6 miliardy dolarů. Francie chtěla tehdy prodat zbraně (místo zaplacení dluhů za ropu), Kaddáfí zbraně nekoupil, tak je dodali tzv. opozici, která Kaddáfího zabila. Paradoxní na tom je, že Kaddáfí sponzoroval Sarkozymu prezidentskou kampaň a ten se mu takto ‘odvděčil’. Ale není na tom nic divného, v historii takových situací najdeme mnoho, například francouzský král Filip IV. Sličný nechal vyvraždit templářský řád, aby jim nemusel splácet dluhy. Už ani nevím, pod jakou záminkou to bylo. Vždycky jde jen o prachy, je to pořád dokola.“

*Emeritní profesor Feierabend: „Stalin byl megavrahem, který zavraždil 20, možná 25 milionů lidí. Hitler naproti tomu zabil jen asi 12 milionů, z toho polovina byli Židé. K neuvěření je na tom především fakt, že vlastní totalitní vlády zabily ve svých zemích více lidí než na válečných polích 20. století.“ (Tzv. emeritní profesor Ivo K. Feierabend byl konfident gestapa, tak se není čemu divit. Za komunismu to měli Češi těžší než za fašismu? To říká emeritní profesor? Má to v hlavě jakési pomotané. To tedy byla v Čechách za fašismu procházka rozkvetlým jabloňovým sadem. Už zbývá jen, aby emeritní profesor zvolal – Vivat fašismus.)

*Vladimír Kučera: Přiznám se, že mít tehdy (v roce 1968) zbraň, po některém tom euroasijském vetřelci bych asi vystřelil. Dodnes přemýšlím, zda bych trpěl výčitkami svědomí, kdybych trefil. Obávám se, že ne. Ti statečnější si ba i v koupelně za plného proudu vody zanotovali: „Běž domů, Ivane!“ (Pane Jode, proč panu Kučerovi připomínáte jeho členství v KSČ? Vždyť on proti komunistům tak vehementně zbrojí. Co zbrojí, on s nimi bojuje, tedy proti nim, abych upřesnil. Tedy až po plyšáku. Dříve nemohl, když byl v tom Ústavu zdravotní výchovy. Dělá, co může. Netrapte ho. Pochvalte mu třeba závěr blogu. Tam se snaží gradovat.)

*Jak kdysi říkala režisérka Věra Chytilová, která s amatérskými herci hodně pracovala: „Takového postavíte před kameru – a on už nikdy nepochopí, že jsme přestali natáčet a dál hraje a hraje…“

*Literární vědec a filozof Václav Černý: „Co chcete od národa osvobozených sluhů?“

*Rusáci ovlivňují volby i v Rusku. To je neslýchané. Sankce na ně!

*Milan Štěch tuhle prohlásil, že 2. světovou válku vyhrál Winston Churchill. Kdepak nějaký Stalin!

*Vůdce nacionalistické organizace Bratrstvo Dmitrij Korčinskij ve vysílání televizního kanálu 112 Ukrajina označil ruské umělce za zvířata. Korčinskij si je jistý, že během návštěvy na Ukrajině se musí umělci izolovat a „držet v zoologických zahradách. Ať vstoupí, ale je třeba je mít v železných klecích, a pak u nikoho nebudou žádné problémy a bude to v pořádku,“ řekl Korčinskij. Inu kulturní představitel národa spěchajícího do Evropské unie za jejími hodnotami. V říjnu loňského roku Nejvyšší rada Ukrajiny přijala zákon zakazující hostující umělce z Ruska, kteří jsou podle názoru Kyjeva hrozbu pro národní bezpečnost. Dokument neumožňuje pracovat v zemi těm, kteří se dostali na černou listinu z ministerstva kultury. Ta již nyní obsahuje 120 lidí.

*Španělský ministr školství se v roce 2012 nechal slyšet, že chce pošpanělštit studenty v Katalánsku, kterým tam vymyly katalánské úřady mozky.

*Strategické myšlení je dáno už tím, co by sedalo nazvat krizí školství založené na představě, že „je nutné zbavit se memorování, žáky a studenty je třeba učit tvořivě uvažovat“. Tento líbivý slogan je ale ryzí propagandistický produkt. Výraz memorovat má pejorativní zbarvení, které sděluje, že je něco špatně. Ve skutečnosti ale ono „bezduché memorování“ může být prosté učení se faktům či slovíčkům. A nad čím lze tvořivě uvažovat, když ne nad fakty? Tvořivost, zvláště v sociálních vědách, se musí opírat o vědění. Uvolňovat fantazii bez znalostí, to je v nejlepším případě cesta k umění, nikoliv k analýze.

*Vy jste pracovala i ve školství, co jsou největší problémy? Nezlobte se, ale ono nezáleží tolik na oboru nebo směru jako na tradiční triviálce. Největší přidanou hodnotu má první stupeň základní školy, na kterém se dítě naučí číst, psát a počítat. Jestli se později naučí vyjmenovat všech padesát typů genderu, to už tak produktivní není. Bohužel od kolegů z akademické sféry stále častěji slyším o studentech prvních ročníků, kteří krátce po maturitě na gymnáziu neumějí spočítat trojčlenku a nejsou schopni napsat srozumitelný e-mail bez pravopisných chyb. Nemá smysl bavit se o tom, jak bude trh práce vypadat za padesát let, pokud na něj vypouštíme „vysoce certifikované“ analfabety.

*Zdeněk Soukup: Jakási moravská universita dokonce doporučuje studentům „spanilé jízdy“ na plebejský venkov. Připadá mi to jako za Kulturní revoluce v Číně.

*Pokud mne paměť neklame, kupříkladu Fidel Castro též vysílal studenty mezi prostý venkovský lid. Pravda, taky vedle těch správných revolučních myšlenek měli šířit ještě i gramotnost. A snad jejich znakem byla modrá lampa, říká bývalý poslanec a primář Jiří Koskuba. Ale to panu rektorovi ODS, doufám, s ohledem na své barvy zatrhne.

*Martin Koller: Rovněž v únoru si můžeme připomenout různá výročí. V únoru roku 1126 porazil kníže Soběslav u Chlumce německého krále Lothara. Evidentně projevoval hnusnou agresivitu proti hodným Němcům, dokonce na českém území. V únoru 1949 byl odhlasován zákon o jednotných zemědělských družstvech JZD, který vedl na jedné straně k likvidaci velkých statků a postihům řady rolníků neochotných ke kolektivizaci (část samostatně hospodařících rolníků zůstala, na což se účelově zapomíná, osobně jsem znal takových řadu), ale na druhé odstranil plošně bídu z české i slovenské vesnice a vedl k růstu tamní životní úrovně a především k potravinové nezávislosti naší země, o níž se nám v současnosti ani nezdá.

*Vlivný vatikánský biskup Marcelo Sánchez Sorondo označil Čínu v pozitivním slova smyslu za neobyčejný komunistický stát. V Číně neexistují chudinské čtvrti, mladí lidé tam nemají problém s drogami. Místo všech těchto nešvarů v této zemi dominuje pozitivní národní svědomí. Čína je momentálně nejlepším vykonavatelem katolické sociální doktríny. V Číně zavádějí v praxi encykliku papeže Františka mnohem lépe než v jiných zemích.

*Stačí se podívat na nedávné zasedání finančních elit v Davosu. Hlavními tématy byly ekologie, kybernetické útoky a sociální nerovnost. Řečnění o sociální nerovnosti ze strany bankéřů zní jako dobrý vtip.

*V ČR má asi 40 % populace problémy s bydlením.

*Evropská unie Dublinskou dohodu, tedy mezinárodní smlouvu upravující azylovou a migrační politiku, přetransformovala na cestovní kancelář „All Inclusive s jednosměrnou jízdenkou pro půlku Afriky“. Viděla jsem video s německou redaktorkou, kterak vyzývá Česko, Polsko a Maďarsko s tím, že pokud nechtějí přijmout kvóty, ať si hledají jinou společnost, než je Evropská unie.

*Peter: Je úsmevné spomínať demokraciu v systéme zvanom kapitalizmus. V súčasnosti hádam niet výrazu, ktorý by bol viac sprofanovaný ako výraz demokracia. Dnes slovo „demokracia“ používa ľud ako sprostú nadávku.

*Peter: História je len to, čo je napísané a vždy ju píše víťaz. Porazená bola buržoázia a tak je pochopiteľné, že na r. 1948 majú pohrobkovia porazených iný názor, ako vtedajší víťazi.

*Demokracie může existovat pouze v ekonomických podmínkách otroctví a v přítomnosti silné armády schopné potlačit jakékoli povstání otroků a neustále doplňovat počet otroků na úkor sousedů.

*Jaroslav Doubrava: Jenom blb může hovořit o ohrožení demokracie. Co to je demokracie? Že lidi jednou za čtyři roky jsou zavaleni předvolebními kecy, puštěni k volbám, a potom ať drží papulu a krok? Protože potom se dají do práce vlivové skupiny, tedy i mafiánské organizace napojené na podnikatelské klany v rámci EU, které nezajímají občané České republiky, ale jenom kšefty? Ano, to je ta naše skutečná demokracie. Co je možné v takovém bordelu ještě ohrozit?

*Ilona Švihlíková: Přímá demokracie jako hledání nového modu operandi. Proč existuje společenská poptávka po využívání tohoto nástroje. Místo toho se v médiích hlavního proudu objevuje zděšení – nad tím, co by jejich spoluobčané mohli „spískat.“ Řada pravověrných zastánců liberální demokracie přitom neváhá lidi třídit jako zeleninu – na tzv. první a druhou jakost. Hroutí se „načančaný“ svět, v němž přeci každý, kdo se snaží, bude úspěšný a bohatý, a v němž je liberální demokracie ideál, který bude USA a jejich spojenci šířen všude možně, ohněm i mečem.

*Adolf Jod: K marxismu? Co má proboha kapitalismus společného s marxismem? Proč se multikulturalismu říká neomarxismus? Kdo má zájem na tomto šíleném matení pojmů? Stejní lidé, kteří vymysleli pojem neomarxismus. Označování současného kapitalistického světa za svět neomarxistický je totální pitomost. A co takhle odstranit názvy světových stran. Vždyť už se dnes v tom nikdo nevyzná, kde co je a odkud co přichází, kdo s kým spolupracuje a proti komu. Možná by bylo řešení, uspořádat svět kružnicově, chvíli by byla kružnice červená, pak modrá, pak třeba černá a ani na tu růžovou by se nezapomnělo. Zkrátka, byla by to parádní jízda, a kde by kdo chtěl zůstat, tam by zůstal a bylo by jedno, jestli je to na západě, nebo východě.

*Lze ilustrovat podobou naší diskuse o komunismu a pokusů zařadit komunismus do českých dějin nebo ho spíše z nich vyřadit? Převažuje unikání od upřímného náhledu, kterému stojí v cestě řada překážek, mimo jiné i zákon o protiprávnosti a o odporu proti němu z roku 1993. Výzkum moderních dějin v zemích střední Evropy není zcela nezávislý. Zůstává ve vleku politické moci, a jak Blaiveová uvádí, český zákoník trestá třemi roky vězení popírání holocaustu a zároveň popírání „komunistické genocidy“, což je paralela poněkud překvapující.

*Dan Veselý: Kontroverzní americké vměšování se do civilního válečného konfliktu v Řecku není jediným příkladem, kdy se zadržování reálné a údajné komunistické hrozby neobešlo bez značných obětí a destrukce. Spojené státy také nesou spoluodpovědnost za masakry 100 až 200 tisíců skutečných a domnělých jihokorejských komunistů na začátku korejské války v létě 1950. Nutno zdůraznit, že v sovětské sféře vlivu ve východní Evropě ani během největších stalinských excesů k takovým zvěrstvům nedocházelo.

*František Kuba: Mění se společenské řády, ale nemění se honorace, ty si vždy podrží moc. Maximálně se trochu rozšíří, ostatně státní rozpočet naplňovaný pracujícími hlupáky, vhodné zákony, vládní nařízení a zvyklosti jim to dovolí. Tu a tam se „pravá“ autorita podpoří nějakým nezpochybnitelným oceněním. Je to v podstatě knoflíková válka, takzvané elity (finanční a tradiční) jen ukazují pindíky ve světlech reflektorů před kamerami. Statečného Václava Moravce na ně! Zde zvolání či výzva v duchu pražské kavárny: „Ať žije Fero Fenič a jeho Ruzyňské letiště.“ Více takových akcí. Privatizační zločiny zůstávají nepotrestány i v roce 2018, takže co vlastně slavíme, nedotknutelnost některých? Tak se to mnoha lidem může jevit a také jeví. Není v tom ressentiment chátry, ale smysl pro spravedlnost a prostou pravdu, bez dekretů havlovských pravd, vysílaných pražskou kavárnou do veřejného prostoru. Pokud by zde byl konsensem přijatý politický manažer, tak by krindy pindy o rozdělené společnosti dal do jednoho referátu, kde by se ocitli Jiří Dienstbier, Petr Fiala, Miroslav Kalousek, Petr Gazdík, Mikuláš Bek, Tomáš Zima. Zde, možná, vyvstává úvaha typu, zda váží jejich exkrement více jak verbální projev. Nic není, jak bývalo, dříve se jen kývalo, dnes už se to nechce, kavárna nás ojebává lehce.

*Petr Hampl: Všimněte si, že mocní se už přestali zatěžovat dodržováním nějakých ústav či zákonů. Zákony a ústavy přestaly hrát roli. Je to čistě o tom, kdo momentálně drží moc. A tady musíme konstatovat, že současné EU-elitě se podařilo nashromáždit takovou moc, jako dosud žádné vládnoucí vrstvě v dějinách. Byla vypěstována celá sociální vrstva lidí žijících z grantů, dotací a evropských regulací. Mají vcelku pohodlný život, cítí se být něčím lepším než normální pracující lidé a udělají všechno pro to, aby tento stav udrželi. Dnes se někteří snaží vytvářet dojem, že dokud vše nepatřilo korporacím, byla tu doba kamenná.

*Falešné sdělovací prostředky nám řekly, že velmi nemocný Usáma bin Ládin dne 11. září 2001 řídil z jeskyně v Afghánistánu útok na zcela bezbranné Spojené státy americké s unesenými letadly. Takže jedno neuvěřitelné svinstvo, které nám opakují do dnešních dnů, kdy všechno byla vnitřní záležitost USA a Usáma byl vybrán jen jako obětní beránek! Nemocný Usáma bin Ládin byl v den útoku v nemocnici v Rávalpindi v Pákistánu a podstoupil dialýzu. O několik týdnů později zemřel na onemocnění ledvin a jater a byl pohřben 16. prosince 2001. To znamená, že všechny zprávy o tomto superteroristovi byly falešné a jeho poprava 2. května 2011 Navy SEALS se nikdy nestala. Americká nadřazenost tak vytvořila nový mezinárodní řád, který nejen že opakuje, ale i zavádí do zahraničí mnohé z rysů samotného amerického systému.

*Zhruba každých padesát let Německo zešílí a toto jeho šílenství se – z důvodu jeho silné gravitace – stává šílenstvím evropským. Stává se normou, šílenstvím nerozkrytým, postupně nadšeně přijímaným, které se až zpětně hodnotí jako politická slepota. Ruská karta je prošlé zboží. Ještě před první světovou válkou byla hranice Ruska sto kilometrů severně od Českého Těšína. Nyní je ruská hranice od nás nejdále za posledních čtyři sta let.

*Znáte britský seriál „Jistě, pane ministře?“ Tam zazněla krásná fráze: „Dotace nelze rozhazovat na to, co by si lidé přáli. Dávají se na to, co lidé nechtějí, ale co mít musejí. To, co chtějí, si koupí sami.“

*Referendum svým mechanismem připomíná dva a půl tisíciletí starý každoroční athénský zvyk lidového hlasování o nepřátelích státu. Nazýval se ostrakizace podle toho, že jméno dotyčného podezřelého se psalo na střep, řecky ostrakon. Ten, jehož jméno se objevilo nejvíckrát, byl pak na deset let vyhoštěn z Athén. Velmi často postihoval trest ty nejschopnější. Traduje se anekdota týkající se dobrého vojevůdce Aristeida. Přistoupil k němu prý jistý občan se žádostí, aby mu napsal na ostrakon jméno Aristeides, protože on sám je negramotný. Aristeidés se ho zeptal, zda ví, kdo je Aristeidés. Občan athénský odvětil: „Vůbec ho neznám, ale je mi protivné, jak ho všude nazývají spravedlivým.“ Aristeidés se na jeho ostraku beze slova podepsal.

*A jak by se dnes srbské děti měly učit národní dějepis podle unijních direktiv? Že Srbsko bylo proruská kolonie, že ve válkách bojovalo na nesprávných stranách, že bylo protialbánským totalitárním státem a že pod zlosynem Miloševičem hubilo nebohé Albánce? Ty Albánce, kteří téměř vždy stáli na straně okupantů, ať to byli jednou Turci, podruhé Rakušané, potřetí Němci, počtvrté Italové? A že barbarské bombardování Srbska (kdy bomby dopadaly dokonce i v Černé Hoře) bylo spravedlivou humanitární obranou demokracie?

*Během svého projevu na shromáždění Erdogan označil své spojence v NATO – Spojené státy – za krvežíznivé a obvinil je, že utápějí, resp. utopily Mali, Rwandu a Libyi v krvi. A pokračujete v tom, prohlásil turecký představitel.

*Pro ruské sportovce je rozhodnutí soudu a jeho odůvodnění poněkud zvláštní – ten jediný důvod pro odstranění účasti z OH je totiž prokázaný doping. Ale ten nebyl prokázán! Jinými slovy je vyřazení „čistých“ sportovců spravedlivé a nediskrimační?

*Exporadce Petra Nečase a Pavla Bělobrádka Martin Schmarcz na svém Facebooku: „Vlastenci se radují ze čtvrtého místa v hokeji. Vlastizrádci slaví zlatou.“

*Záruba už tak zparchantěl, že je za snaživého idiota. Jeho výrok že ten puk, kdyby letěl trošku jinak, tak to by Rusáci nedali tuhle branku ani náhodou. A ti zlí rozhodčí byli řízeni Putinem, který také dirigoval ruského trenéra přímo z Kremlu. Jak říkám Záruba je za idiota, ale přesto mu rádi platíme, když jinde by ho hnali až až!

*Možná že v budoucnosti budou sportovci rovnou reprezentovat politické strany.

*Antl: Bylo líp, když jsem v uvozovkách honil zločince a posílal je do kriminálu, než když je potkávám na chodbách Parlamentu, řekl a dodal, že kolegové z toho neměli moc radost. Gaunery nemám pořád rád, ale teď se mění jejich oblečení a příslušnost, dodal.

*„I kdyby většina byla pro Czexit, je povinnost státníka svůj národ před sebevraždou chránit,“ uvedl čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

*Babišova nedávná slova pronesená na Šluknovsku: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To, co píší v novinách ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup, a byl tam.“

*Lidovci by mohli být příjemným doplňkem každé koalice, ale místo toho dovedou prosadit v každé koalici to špatné, co by bez nich nebylo spácháno. Jejich voliči mají vlast tady, ale vedení strany kdesi ve Vatikánu, New Yorku a v Německu.

*Pokud by ale byla Evropa většinově katolická, protestantská a pravoslavná, nebyl by pro islamisty problém se do ní začlenit. Podívejme na názory pana Halíka.

*Právny štát na Slovensku vznikne možno až po zavedení šarie.

*Kadyrov komentoval návštěvu Ksenije Sobčak v Grozném: Je velmi příjemné, že Ksenija Anatoljevna je schopna „zastavit koně ve skoku a vstoupit do hořící místnosti“.

*Jaroslav Zavadil: Z humanitních škol vychází tolik dětí, že by se vedle nich mohly rovnou stavět úřady práce.

*Steve Bannon: Opozice je bezmocná, směšná. Skutečnou opozicí jsou média. Lze je ale porazit naplněním mediálního prostoru nesmysly. Anne Applebaum: Zajímavé, že přesně to dělá i Kreml.

*Indické ženy v domácnosti vlastní 11 % světových zásob zlata. To znamená, že mají více zlata než Švýcarsko, USA a Německo dohromady.

*Podle článku Vladimira Iljina z Ústavu sociálně-ekonomického rozvoje území RF Ruské akademie věd je situace následující. Nerovnost v Rusku se po 100 letech od revoluce vrátila k číslům z roku 1905. Příjmy 10 % těch nejbohatších jsou pro rok 1905 a 2015 téměř shodné. Asi 10 % obyvatelstva vlastní skoro polovinu všech příjmů v Rusku. Pro koho je dobrý ruský kapitalismus? Politika oligarchického kapitalismu je dobrá jenom pro ty, kdo ho utvářejí a podporují, píše se dále na stránkách deníku Rosbalt. Tomu odpovídají už výše zmíněná čísla v rozdělení bohatství. Podíl příjmu asi 11 milionů nejzámožnějších Rusů se měl zvýšit o celkem 171 % a co se týká 0,001 % superbohatých (což je asi 1000 lidí) tak je to číslo vyšší o 4122 %. Zatímco celkově se v zemi průměrný růst příjmů ročně v letech 1989 až 2016 pohyboval na 1,3 %.

*Minulost je jistě poučná, ale nebylo v ní více moudrosti nebo naopak méně hlouposti než v současnosti.

*Možná bychom měli začít hledat poučení v tom, co se stalo, když k církevním dogmatům mělo přístup čím dál víc lidí. Tak nakonec se to nějakým způsoben zregulovalo. Možná tam někde bychom měli hledat poučení, co se stalo, když byl vynalezen knihtisk.

*Jules Monnerot v knize „Sociologie komunismu“ z roku 1949 charakterizuje komunismus jako islám 20. století.

*Hledisko „jen žádné muslimy“. Ptám se, nevyjadřuje to náhodou obavu, že tyto muslimy by třeba nešlo tak snadno vykořisťovat jako třeba Ukrajince či Mongoly, či by nebyli tak pokorní a přičinliví jako Vietnamci?

*Paupertas meretrix. Chudoba je děvka, chudoba je pramen neřesti.

*Sionista je žid, který za peníze druhého žida posílá třetího žida do Izraele, ale sám se tam nikdy neodstěhuje.

*Celá historie Polska podléhá revizi strany Právo a spravedlnost (PiS), která se dostala k moci, podle které bylo Polsko okupováno od roku 1939 do roku 1989. V souladu s tím, vše, co v té době v Polsku vzniklo – bylo násilí, totalitarismu, apod. V souvislosti s tímto zákonem se pomníky osvoboditelů v Polsku proměnily na památníky násilníků, lupičů a nájezdníků, řekl předseda rusko-polského centra pro dialog a spolupráci Jurij Bondarenko.

*Zdeněk Zbořil: Válečné vraždění se stalo také výnosným sportem, dokonce v duchu dnes perverzního „Dále, výše, silněji!“ Zatím nejdále došel Jan Čulík v Britských listech, podle něhož se Česko stává – cituji: „otevřeně fašistickým státem“. Tenhle fantasmagorický blábol už jen demonstruje, jak se kdysi uznávaný Jan Čulík změnil v trochu směšnou a trochu politováníhodnou figurku.

*Radkin Honzák: Něco málo přes 800 000 našich spoluobčanů upadlo do dluhové pasti tak hluboko, že je obtěžují exekutoři. Tihle lidé, kteří neudrží na uzdě vlastní finance, mají rozhodovat o tom, kam bude směřovat naše zem se svou ekonomikou? To je skutečně kvalifikovaný spolek. To musí bejt jeden chytrej, žejo?! (Dumbo k posledním dvěma odstavcům blábolu: Skutečně u nás 23 let pobývali vojáci spřátelené mocnosti. V Německu pobývali a stále pobývají vojáci jiné mocnosti, původně nepřátelské, momentálně spřátelené, a to celkem již 72 let. V tom případě okupují USA Německo již 72 let a Německo je plné kolaborantů. Raději nám řekněte, jak to děláte, že ten váš pes chodí krok za vámi. Usoudil jsem, že vás vede na vodítku.)

*Jak vysoké odchodné dostal šéf české pošty Elkán? Odchodné osm a půl milionu je nemravnost. Tečka. Jde o sumu, kterou si např. učitelé nevydělají za celý život. Česká pošta nevykazuje bůhví jakou výkonnost, dodal ještě Stropnický.

*Nejúspěšnější exekutor JUDr. Tomáš Vrána po zaplacení nákladů na svou kancelář si vydělal po roce 2001 přes miliardu korun.

*Jak duch Richelieu poradil USA udržet si moc na Středním východě! Richelieův duch přirovnává Ameriku k Habsburkům: Oni kontrolovali bohatství Nového světa! A zničil jsem je, stejně jako Čína a Rusko zničí vás. S podporou ruské armády a biliony dolarů čínských investic v celé Eurasii, nemá Amerika, i když se snaží o stabilitu, jednoduše místo v regionu. USA potřebují přijmout svoji slabost a začít dělat to, co nejslabší hráči dělají nejlépe – zfalšovat karty. Aby byl chaos vašim přítelem, musíte vést velmi nečestnou hru. Podle ducha Richelieu by měly Spojené státy podporovat Kurdy, aby povstali proti vládě v Turecku, Íránu a Iráku. Takové věci nemohou fungovat v předstihu – budete muset počkat, až se situace navrší, a pak dupnout na nejbolavější místo. Francie, když jsem přišel k moci, byla druhořadou mocností a do roku 1657 jsme se stali mistry Evropy. A byli bychom jimi zůstali, kdyby ten idiot Bonaparte nezaútočil na Rusko.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
27. 2. 2018 19:00

tak to mi připomíná, že si Josifa Vissarionoviče budu muset poctivě přečíst. ..)

Bety
Bety
28. 2. 2018 7:58

Z přehledu únorových hrůz mne nejvíce zasáhlo tvrzení, že Bílé přilby kromě jiného soustavně otravovaly pitnou vodu dodávanou do Damašku. Něco takového jsem četla poprvé a připadá mi, že tento způsob vnucování demokracie a lidských práv je natolik odporný, že se zdráhám tomu uvěřit. Sice vím, že podle Churchillových pamětí on sám otravoval studny v Súdánu a Britové si na tradice potrpí, ale… Omlouvám se za svou neznalost, ale je to vážně pravda???

Tribun
Admin
28. 2. 2018 11:03

Když se dávkuje postupně, tak se to ještě dá snést, ale takhle najednou, to člověku div nebere chuť do života. Iluze o lidech jako rozumných bytostech a naděje v mír a spravedlnost to ovšem ničí spolehlivě.

Aleš
Aleš
28. 2. 2018 11:13

https://www.novinky.cz/domaci/464719-udzenija-dala-facku-zastupiteli-a-hrde-se-k-ni-hlasi.html
Tak je to správné, kázeň musí být. Euroatlantické hodnoty v přímém přenosu…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 2. 2018 11:17

Bety napsal Z přehledu únorových hrůz mne nejvíce zasáhlo tvrzení, že Bílé přilby kromě jiného soustavně otravovaly pitnou vodu dodávanou do Damašku. Něco takového jsem četla poprvé a připadá mi, že tento způsob vnucování demokracie a lidských práv je natolik odporný, že se zdráhám tomu uvěřit. Sice vím, že podle Churchillových pamětí on sám otravoval studny v Súdánu a Britové si na tradice potrpí, ale… Omlouvám se za svou neznalost, ale je to vážně pravda??? Prý je, tvrdí to více zdrojů. Pokládám osobně Bílé plembáky za skutečný „výkvět“, který nemá žádné „lidské“ hranice, způsob jak bylo vidět že zacházejí „s… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 2. 2018 11:42

Tribun napsal Když se dávkuje postupně, tak se to ještě dá snést, ale takhle najednou, to člověku div nebere chuť do života. Iluze o lidech jako rozumných bytostech a naděje v mír a spravedlnost to ovšem ničí spolehlivě. Ano. Lidé jsou schopni neskutečně laskavých činů a krás, obětavosti i ušlechtilosti, ale na druhé straně také neznají hranic… Holt honba za „rekordy“ lidskost spolehlivě ničí… Takže nezbývá než zkusit zůstat spolehlivě normální – s vlastním SVĚDOMÍM a DŮSTOJNOSTÍ. Bez nich člověk už není člověkem. Ta ale neznamená, že se nemá právo bránit nátlaku a surovému násilí- naopak. A to všemi potřebnými… Číst vice »

Bety
Bety
28. 2. 2018 13:14

No Martine, předběhl jste mě.Copak ti dva zastupitelé, nejspíš v základu jejich sporu leží nějaká lukrativní záležitost. Ale vzpomněla jsem si přitom na setkání s jednou starou paní. Pracovala celý život jako jeřábnice v Královopolských strojírnách. Říkala: Bavilo mě to a pracovala jsem tam ráda. Měla jsem takového pomocníka, celkem nic neuměl a k ničemu nebyl, ale po převratu najednou náramně vyrostl a stal se z něj pan důležitý. Jednou ke mně přišel, že mám jít okamžitě na osobní oddělení a tam mi dali výpověď pro nadbytečnost. Tři roky před důchodem! Vrátila jsem se na halu a skočila jsem tomu… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 2. 2018 14:36

Paní „Bety“, ono to přijde a nebude to nijak sametové. ONI to vědí a brání se nabídkou sladkého života na dluh. Nesplatitelný dluh.